wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
internetowe sklepy z naturalnymi/nietestowanymi kosmetykami
Autor Wiadomość
biechna 


Pomogła: 65 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 4587
Wysłany: 2008-11-13, 16:03   

Hm, już chyba nie testuje, nawet na w/w stronie jest zaznaczone - "In 2006 and 2007, Ecover performed 0 tests. "
 
 
Lerka 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 26 Paź 2008
Posty: 311
Skąd: okol. W-wy
Wysłany: 2008-11-13, 16:40   

Na wszelkich produktach tej firmy są napisy, że nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego, nie jest testowane na zwierzętach (składniki także). Ja jakoś chyba najbardziej ufam PETA. Na ich stronach znalazłam listę producentów nietestujących swoich produktów na zwierzętach. jest tam wymieniona firma Ecover. Może rzeczywiście kiedyś testowali, jak piszesz, ale już raczej tego nie robią, bo znalazłam też taki fragment: "How often are PETA's product lists updated?
PETA's "Do Test" and "Don't Test" factsheets are updated approximately every two to
four months to reflect additions (e.g., if we are informed of a new company's policy
prohibiting animal testing), deletions (e.g., if a company that doesn't test on animals is
purchased by an animal-testing company or if a company goes out of business), changes
in contact information, etc."
Tu link do str. PETA, na której jest Ecover
hxxp://www.caringconsumer.com/pdfs/companiesDontTest.pdf#xml=hxxp://www.petasearch.org/texis/search/pdfhi.txt?query=list+cosmetics&pr=US+sites&prox=page&rorder=1000&rprox=1000&rdfreq=250&rwfreq=1000&rlead=1000&rdepth=62&sufs=0&order=r&cq=&id=48efa0f04cf
Myślę, że ta firma jest znana na całym świecie i chyba nie mogłaby istnieć jakaś zmowa milczenia w tej sprawie..., a największe organizacje prozwierzęce całego świata nie umieszczałyby jej na swoich stronach dot. produktów nietestowanych.
Na opakowaniach części produktów, które mamy: płyn do podłóg, płyn do prania delikatnych tkanin, żel pod prysznic są już znaczki "vegan".
_________________
www.evergreen.pl
 
 
aPerfectDrug 


Dołączyła: 30 Cze 2008
Posty: 17
Wysłany: 2008-11-17, 10:47   

No to widzę tu małą nieścisłość, jeśli chodzi o usuwanie z listy:

"...deletions (e.g., if a company that doesn't test on animals is
purchased by an animal-testing company or if a company goes out of business), changes
in contact information, etc."

Ponieważ według tej regułki Body Shop powinien zostać usunięty jakiś rok temu, kiedy został kupiony przez koncern L'Oreal.

Alispo, czy według Twojej wiedzy nie ma innego wyboru niż Ecover lub Polin?
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-17, 11:22   

Ecover nie jest do konca w porzadku co do testow,jest juz na forum temat o tym.Lista PETY to akurat moim zdaniem lista malo iarygodna,sa tam czasem takie bzdury..
kwas mlekowy nie musi byc ok...
Lerka-ok.jawsieci.pl to nieaktualna lista,aktualne info sa na: hxxp://ok.3bird.net]hxxp://ok.3bird.net

Tez mi sie srednio podoba wybor chemii gospodarczej,Greenplanet owszem jest ok,ale tez nie zawsze wszystko maja,ostatnio Polinu nie moglam znalezc-z reszta on jest nieeko,ciezko o idealne produkty,niedawno kupilam Sonett,mam tez Ecovery a nawet Froscha,lipa,to nie"to";)
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
aPerfectDrug 


Dołączyła: 30 Cze 2008
Posty: 17
Wysłany: 2008-11-17, 11:32   

No właśnie dlatego nie chcę używać Ecoveru. Choć z drugiej strony, to takie 'mniejsze zło'. Co do listy Pety mam również mieszane uczucia... Z kolei Polin nie jest ekologiczny. Czy jest jeszcze jakiś producent, o którym nie wiem?

[Za wyjątkiem tych z Green Planet.]
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-17, 11:41   

jest troche takich o ktorych nie do konca wiadomo jak jest..chocby Sonett ktory czesto jest podwany jako nietestujacy w roznych miejscach.Ale jak zwykle nic nie wiadomo do konca,tak to jest z testami..
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
aPerfectDrug 


Dołączyła: 30 Cze 2008
Posty: 17
Wysłany: 2008-11-18, 14:14   

Alispo, dziękuję za odpowiedzi. Będę w takim razie coś jeszcze szukać na własną rękę.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-11-19, 10:39   

a co myślicie o tym hxxp://www.atw.com.pl/pl/index.php?page=sklepy ?
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2008-12-11, 11:16   

Internetowe sklepy z artykułami vegańskimi i wegetariańskimi,kosmetyki ,buty ,ciuchy. Są to strony angielkie ,więc bardziej dla dziewczyn mieszkających za granicą


hxxp://www.veganvillage.co.uk/shops.htm
 
 
pinky 

Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 9
Wysłany: 2008-12-13, 14:24   

ja kilka razy kupowałam w sklepie naturalnym.

www.sklepnaturalny.pl

mają spory wybór -ja kupuję zwykle Sante, Logonę, Providę (ta ostatnia - dla Wegan)
dają fajne próbki.
Jestem zadowolona z zakupów tam.
 
 
Lerka 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 26 Paź 2008
Posty: 311
Skąd: okol. W-wy
Wysłany: 2008-12-13, 15:18   

no właśnie, provida jest dla vegan, jest na wszystkich listach polecanych, także w tym wątku, a my znaleźliśmy w składzie 1 kosmetyku tej firmy szelaka! No i co tu robić?
My teraz mamy kosmetyki Himalaya Herbals, są naturalne i nie są testowane na zwierzętach.
hxxp://www.evergreen.pl/kosmetyki-c-23.html?page=2&sort=2a
_________________
www.evergreen.pl
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-13, 15:29   

Lerka napisał/a:
no właśnie, provida jest dla vegan, jest na wszystkich listach polecanych, także w tym wątku, a my znaleźliśmy w składzie 1 kosmetyku tej firmy szelaka! No i co tu robić?

moze zapytac firme o to..
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-12-13, 15:30   

A ATW? Co o nich myślicie?
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Kalea 
kalea

Dołączyła: 03 Kwi 2009
Posty: 2
Wysłany: 2009-04-03, 17:14   

aPerfectDrug napisał/a:
Szukam kompletnego zestawu chemii gospodarczej, tj. płyn do prania i płukania, odplamiacz, płyn do mycia naczyń, jakieś środki czystości. Patrzyłam w Green Planet, ale nie wszystkie produkty tam są opisane jaki to producent. Gdzieś jeszcze można je kupić?


Ja polecam sklepik, który ostatnio znalazłam www.ekodrogeria.pl

Mają tam całą chemię i kosmetyki, a nawet podpaski i tampony. Przyznaję, że mają też ostatnio kontrowersyjny Ecover. Generalnie polecam tą stronę, bo starają się odpowiedzieć na pytania i coś doradzić w zależności od potrzeb. Ja szukałam coś dobrego do drewnianej podłogi i właśnie tam znalazłam.
 
 
nika 


Pomogła: 27 razy
Dołączyła: 30 Sty 2008
Posty: 508
Skąd: Kielce
Wysłany: 2009-04-03, 23:41   

Lily napisał/a:
A ATW? Co o nich myślicie?

Mnie ich kosmetyki dawno temu bardzo rozczarowały, miałam tego trochę w domu bo moja siostra sprzedawała, ale nie dało się używać (przynajmniej w moim wypadku) i stały, aż sie przetermniowały.
Ostatnio dostałam od nich jakąś ulotkę i był tam krem wyczczuplający dzięki któremu mozna było ponad 50 kg. zrzucić, więc pośmialiśmy się trochę i tyle.
Moim zdaniem nawet jak by były 1000% OK to i tak nie warto ich kupować, ale wiadomo, każdy ma inną skórę i inne potrzeby.
 
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2009-04-03, 23:44   

nika napisał/a:
Mnie ich kosmetyki dawno temu bardzo rozczarowały
ale dlaczego? źle działają?
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-04, 08:34   

nika napisał/a:

Ostatnio dostałam od nich jakąś ulotkę i był tam krem wyczczuplający dzięki któremu mozna było ponad 50 kg. zrzucić, więc pośmialiśmy się trochę i tyle.

o jacie,mialabym ladunek ujemny ;-)
niezle niezle :mryellow:
ja nie mam z ATW doswiadczen.
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Martuś 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 3101
Skąd: Langfuhr
Wysłany: 2009-04-04, 11:13   

Ja doświadczeń z ATW nie mam, pamiętam tylko opinie o nim z forum 'Naturalnie!' na gazecie z czasów, gdy miałam na nie czas ;) I były one negatywne, głównie dlatego, że reklamują się jako naturalne, a z naturą wiele poza jakimiś wyciągami w niewielkich ilościach za dużo wspólnego nie mają.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
nika 


Pomogła: 27 razy
Dołączyła: 30 Sty 2008
Posty: 508
Skąd: Kielce
Wysłany: 2009-04-07, 01:45   

Lily
Dawno je miałam, ale najbardziej utkwiła mi w pamięci jakś seria nawilżajaca, która bardzo wysuszyła mi skórę i kosmetyki do włosów, do których przywiązuję największą uwagę, bo mi na moich włosach jakoś bardzo zależy, (to było ogólnie koszmarne: nie mogłam się rozczesać, włosy mi się elektryzowały i zrobił mi się łupież). Możliwe, że mnie te kosmetyki jakoś uczuliły, ale to i tak dziwne bo nigdy wcześniej nie miałm na nic uczulenia, a przez kolejne lata używania bardzo wielu substancji tylko nafta podobnie mnie podrażniła.
 
 
 
Lalka 

Dołączyła: 18 Mar 2009
Posty: 129
Wysłany: 2009-04-18, 21:41   

hxxp://www.vivanatura.pl/index.php?page=shop.browse&category_id=29&option=com_virtuemart&Itemid=1
to znalazłam w swoim sklepie...

Sama kupowałam tylko WELEDĘ i za nią mogę ręczyć. Ale wiem, że z tego sklepu jest wycofywana.
_________________
hxxp://www.vivanatura.pl/]Ekologiczna żywność!
hxxp://www.rolnictwoekologiczne.org.pl//]Ekologiczna rolnictwo!
hxxp://www.hxxp://www.ekonsument.pl///]Ekonsument!
 
 
 
aPerfectDrug 


Dołączyła: 30 Cze 2008
Posty: 17
Wysłany: 2009-07-14, 17:51   

Alispo, doradź proszę. Po różnych niemiłych doświadczeniach ze sklepami Green Planet i APMP Natura, znów poszukuję w miarę łatwo dostępnych NIETESTOWANYCH produktów chemii gospodarczej wszelakiej. Oto co wyszperałam w sieci:

ALMAWIN: No test on animals, means that we have never done and will never do tests on animals.

hxxp://www.almawin.de/index.php?article_id=26&clang=1

SONETT:: SONETT stipulates that animal experiments have never been performed in the development of any products, not even prior to 1998. Since 1988, this ban applies to all manufacturers of washing and cleaning agents equally, regardless of whether they manufacture in an environmentally friendly or conventional manner.

hxxp://www.sonett-online.de/1eng/animexp.htm

Co o tym sądzicie?

Jest jeszcze Bio-D i znimi nie mam wątpliwości, ale z kolei nie ma dostępnej całej gamy produktów w Polsce.

BIO-D: We operate a strict policy whereby none of our raw materials or finished products are tested on animals. We have a fixed cut-off date of 1988. All raw materials are free from genetically modified ingredients; animal by-products and we are subject to scrutiny and approval by The Vegan Society, Naturewatch Trust, BUAV and The World Wildlife Foundation.

hxxp://www.biodegradable.biz/about.html

[ Dodano: 2009-07-17, 11:56 ]
Na prawdę już tu nikt nie zagląda?
 
 
bioantidotum 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 12 Sie 2009
Posty: 65
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-12, 21:39   Re: internetowe sklepy z naturalnymi/nietestowanymi kosmetyk

kasienka napisał/a:
Czy mogłaby, prosić kogoś, kto się na tym zna o podanie linków? :)

Ja pamiętam tylko hxxp://www.ekosfera.pl/sklep,1101,,,01,,pl-pln,11642,0.html]ekosferę

Czy te kosmetyki są OK?


Zapraszam do sklepu hxxp://www.bioantidotum.pl]BIOantidotum.pl

Chętnie odpowiem na wasze pytania, bo sama używam większości z tych kosmetyków, jak również środków czystości i piorących.



[ Dodano: 2009-08-13, 00:02 ]
aPerfectDrug napisał/a:
Hej, jestem tu nowa i to mój pierwszy post. Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Mam pytanie jakich środków czyszczących i piorących używacie? Chodzi mi o jakąś sprawdzoną firmę, która ma produkty ekologiczne i nie testowane na zwierzętach. No i jeszcze żeby nie były kosmicznie drogie... Ja do niedawna używałam Ecoveru, ale okazuje się, że nie tak do końca są w porządku niestety.

Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi :-)



Zdecydowanie polecam Sodasan. Używam pełną gamę tych produktów i są rewelacyjne. Spełniają swoje funkcje, są skuteczne i wydajne. Ja jestem z nich bardzo zadowolona. Dla porównania, używałam również: Ecover, Almawin i BIO-d, ale pozostałam w rezultacie przy Sodasan.

Informacja produktowa z ich strony internetowej:

Foundations of our product policy

SODASAN offers conscious consumers an essential alternative for washing and cleaning. With SODASAN products you can achieve good cleaning results with greatly reduced environmental impact.

How is this possible? A new breakthrough in the chemical industry? Hardly. In place of the miracle cure of the "whiter than white" era, we use proven ingredients and follow a product policy which you can easily understand:

* We use only vegetable oils from organic cultivation as the base for our soap products.
* We support socially responsible agriculture in the Third World by buying vegetable oils from Fair Trade projects.
* We do not use any synthetic preservatives or fragrances in our products.
* We do not use any ingredients from the chlorine chemistry.
* We do not use any ingredients in the manufacture of which genetic engineering is used.
* We do not carry out any animal experiments, either directly or indirectly.

 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-13, 09:07   

aPerfectDrug-Almawin i Sonett sa ok:)
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
aPerfectDrug 


Dołączyła: 30 Cze 2008
Posty: 17
  Wysłany: 2009-08-13, 09:21   

Alispo napisał/a:
aPerfectDrug-Almawin i Sonett sa ok:)


Ufff, kamień z serca. Alispo, dziękuję za odpowiedź! Strasznie się cieszę, bo to znacznie poszerza możliwości zakupowe. Nie wiesz czy są dodane do listy OK? Warto by było też dopisać tam, że Bio-D już jest dostępne w Polsce.

Pozdrawiam!
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-13, 09:30   

Bio-D już wpisane:)Pozostałych 2 nie ma.
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,45 sekundy. Zapytań do SQL: 13