wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pojemniki próżniowe
Autor Wiadomość
Jattaveien 
Ania

Dołączyła: 11 Lis 2008
Posty: 216
Skąd: Norway
  Wysłany: 2009-02-19, 20:18   pojemniki próżniowe

Mam do was pytanko dot. pojemnikow prozniowych (takich z pompka ktora odsysa powietrze). Zastanawiam sie czy taki zakup ma sens. A chodzi o przechowywanie jedzenia mojej corki. Mianowicie moja corka gardzi kaszkami - robie jej rozne ale najbardziej nurtuja mnie te owocowe. Zje 2 lyzeczki a za jakis czas kolejne 2 - i tak przez pol dnia. Wiem ze owoce po 20 min. zaczynaja sie psuc i utleniac. Kurde czy jak kaszka stoi dajmy na to 2-3 godziny to czy ja nie truje swojego dziecka :shock: Dlatego pomyslalam o takim pojemniku prozniowym. Jakby mala dziabala taka kaszke owocowa caly dzien i ciagle jak bym ja w tym pojemniku trzymala to moze te owoce by sie nie psuly.
Co o tym myslicie?????? Bo juz nie wiem co robic..... Nawet jak ja glodze :mryellow: to tej cholernej kaszki nie chce zjesc jak czlowiek - a ja sfrustrowana chodze (a wymyslam juz cuda niewidy by jej smakowalo) :-/
 
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-19, 20:25   

Jeżeli chodzi o przechowywanie owoców w pojemnikach próżniowych, to nie wiem. Ale myślę, że takie jedzenie co chwilę nie jest dobre dla zdrowia. Myślę, że lepiej ustalić kiedy są posiłki i wtedy dawac jeść. A jeżeli kaszek nie chce jeść, to może spróbuj na jakiś czas z nich zrezygnować i daj znowu za kilka dni.
 
 
Jattaveien 
Ania

Dołączyła: 11 Lis 2008
Posty: 216
Skąd: Norway
Wysłany: 2009-02-19, 20:37   

gosiu - dziekuje za szybka odpowiedz i za sugestie. Moze faktycznie masz racje. Juz wiele razy myslalam ze to nie moze byc zdrowe, ale zdesperowana jestem... W miare stram sie ustalac te godziny posilkow ale jak ona nie chce jesc to ja sie tak prosze i zawsze mam nadzieje ze moze jak zglodnieje to zje - ahh szkoda gadac. No kurcze chce by jej w diecie niczego nie brakowalo - ale przez to, ze nie chce jesc tego co zdrowe to nie jest dobrze. Sa rzeczy za ktorymi przepada - ale nie bede pisac co to (bo to jest zarcie do bani...) No jedynie owoce lubi ale same - to zje ladnie, ale dodane do kaszki czy platkow rozgniecione czy pokrojone juz beee :cry:
 
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-19, 20:45   

Moje dziecko też wielu zdrowych rzeczy nie chce jeść, ale powoli się uczy. Konsekwentnie proponuję różne rzeczy. Nakładam to co lubi i to, czego nie lubi lub nie zna. Np. na obiad daję kaszę gryczanę, gotowane brokuły, ogórek kiszony - to wszystko lubi i do tego kotleta jaglano-warzywnego (to już nie). Zjada to, co chce. Proponuję, ale nie namawiam. Przynosi to efekty, zaczyna próbować. Niezdrowych rzeczy staram się nie dawać, choć czasami robie wyjątki i daję np. kawałek czekolady (tak mniej więcej 1/5 najmniejszej kostki) :-D
 
 
Jattaveien 
Ania

Dołączyła: 11 Lis 2008
Posty: 216
Skąd: Norway
Wysłany: 2009-02-19, 21:01   

oj Gosiu - troszke dodalas mi otuchy - dzieki. To bede tak powolutku ale konsekwentnie proponowac. Slodycze jadla kilka razy w swoim zyciu :evil: - i az sie trzesla jakby cos zobaczyla takiego.... Dlatego bardzo sie pilnuje by nie zobaczyla ze ktos cos takiego je - bo bylo by walenie glowa o sciane :shock: Wiem, ze jak bedzie duza bedzie chodzic do szkoly - moze byc problem, ale mam nadzieje, ze do tej pory uda mi sie wpoic to ze to jest straszna trucizna i mam nadzieje ze nie bedzie tego chciala. Ale narazie dala by sie za cukierka pochlastac ;) Raczej niezdrowych jedzonek jej nie daje - a lubi te raczej mniej wartosciowe - zamiast chlebka razowego mojej roboty (ten wypluje)- (a zszama) sklepowy rogalik z bialej maki. Dlatego takie rzeczy sa wyjatkiem w mojej kuchni - a ile sie babci trzeba natlumaczyc zeby nie kupowala...... A o jakiejkolwiek surowce czy salatce do obiadu - moge sobie pomarzyc by zjadla. Ale mam nadzieje ze sie to zmieni :)

[ Dodano: 2009-02-19, 21:04 ]
Mimo ze taka stara jest moja corka jak na cycka :mryellow: to jej daje 2x na dobe go. Utrzymuje laktacje na minimalnym poziomie - bo jak w ciagu dnia nie uda mi sie jej zapodac czegos wartosciowego to mam nadzieje ze moze z mleka cos wyciagnie.... :-P
 
 
 
kociakocia 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 4300
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-02-19, 21:09   

Jattaveien, no i zaniepokoiłam się, bo choć ja na razie jeszcze nie trzymam kaszki w pojemnikach, ale robię kaszanke jaglaną z owocami suszonymi i migdałami wieczorem i wlewam do butli (plastik ) i około 4 w nocy jest głodna, to dajemy. Moze tyle h nie powinna stać?
Kochana ja Cię rozumiem, bo mamy z tym niejedzeniem też tu little drama, ale może jakąś metode na małą znajdziesz w tym poście? hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=4965&postdays=0&postorder=asc&start=0
_________________
MEI TAI, POUCH, CHUSTY KÓŁKOWE, NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE wkrótce, zapraszam :)
hxxp://www.facebook.com/pages/Madame-Googoo-baby-carriers/145687608816099 MADAME GOOGOO baby carriers
hxxps://picasaweb.google.com/madamegoogoo
Doradca noszenia dzieci ClauWi®
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2009-02-19, 21:15   

Kocia, ewentualnie sfermentuje, ale to przecież samo zdrowie ;-) :-)
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
Jattaveien 
Ania

Dołączyła: 11 Lis 2008
Posty: 216
Skąd: Norway
Wysłany: 2009-02-19, 21:16   

kociakocia - wiem ze masz ten sam problem co ja z niejadkowaniem naszych dzieci - gadalysmy juz o tym ;-) . Dzieki za linka - juz czytam :-) Ja mialam na mysli owoce swieze ze sie psuja po 20 min. - ale nie pomyslalam o suszonych, ze moze sie moga psuc. Ale w sumie nie sadze, bo przeziez ja suszone tez mocze przez noc a daje nastepnego dnia. Ale minmo wszystko zaniepokoilas mnie tym. I dobrze - mam kumpele (nie z wege dzieciaka - ale tez z netu) ona bardzo obcykana jest na temat owocow bo odzywia sie i corke w 70% na surowo wiec do niej napisze jak to jest z suszonymi owocami i jak sie dowiem - dam ci cynk :-) Pozdrawiam
 
 
 
kociakocia 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 4300
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-02-19, 21:29   

ja często tam wchodzę i czytam jeszcze raz :-> , może mnie cos natknie, zainspiruje..., i dzis jestem w szoku bo zjadła z łyżki, na stojąco! po prostu inna konsystencje zrobiłam i bez świeżego owoca- jaglanka z migdałami, 2 daktyle i ciut świeżej wanilii, chłodne... a może kolor jej sie podobał dania :lol: i jeszcze jej upchnęłam gotowe danko z gruszek gotowanych...ale co jutro przyniesie dzień :?:
a jesli chodzi o suszone, to poczułam smrodek rano z butli, która karmiona była w nocy, może sie tam resztka skisiła...dlatego tak zagaiłam o suszonych

Karolina, to poważny temat :mryellow:
_________________
MEI TAI, POUCH, CHUSTY KÓŁKOWE, NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE wkrótce, zapraszam :)
hxxp://www.facebook.com/pages/Madame-Googoo-baby-carriers/145687608816099 MADAME GOOGOO baby carriers
hxxps://picasaweb.google.com/madamegoogoo
Doradca noszenia dzieci ClauWi®
 
 
Jattaveien 
Ania

Dołączyła: 11 Lis 2008
Posty: 216
Skąd: Norway
Wysłany: 2009-02-19, 21:36   

No przeczytalam watek ktory zaczelas..... Z tymi lyzeczkami w lapke - to u mnie tez to dziala. Duzo wiecej zje jak sama w misce grzebie - niz jak ja ja tylko karmie. Nieraz jak nie ma swojej lyzki to sie nie chce mawet tknac, a jak lyzke dostanie swoja - to troche skubnie. Super ze ci mala dzis kaszke zjadla (ale sukces co ;) ) - a j atez sie zawsze zastanawiam co przyniesie nastepny dzionek. Smrodek z butli - wynikl ze sfermetowania - jak karolina napisala wczesniej :->
 
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-19, 21:46   

Moja córeczka przez dośc długi czas jadła bardzo mało produktów. Po prostu w pewnym momencie przestała jeść część już znanych i lubianych produktów/potraw oraz nie chciała spróbować nic nowego. Trwało to ok. roku. Teraz powoli próbuje i mogę rozszerzać jej dietę. Mimo jedzenia dośc monotonnego, rozwijała się dobrze.
Ja karmiłam przez 2 lata i 9 m-cy (ostatnie 3 m-ce dwa razy na dobę, wcześniej - częściej). Miałam nadzieję, że w ten sposób uzupełni ewentualne braki.
Jeżeli chodzi o kaszki, to wydaje mi się, że w nocy lepiej nie podawać owoców.
 
 
kociakocia 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 4300
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-02-19, 21:47   

niech sobie nikt nie pomyśli nic złego, ale aż się boje dac łapkami jeśc... np.taką kaszkę jaglaną na gęsto :oops: :roll: ... odkładam ten moment, choć wiem, że nieunikniony
_________________
MEI TAI, POUCH, CHUSTY KÓŁKOWE, NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE wkrótce, zapraszam :)
hxxp://www.facebook.com/pages/Madame-Googoo-baby-carriers/145687608816099 MADAME GOOGOO baby carriers
hxxps://picasaweb.google.com/madamegoogoo
Doradca noszenia dzieci ClauWi®
 
 
Jattaveien 
Ania

Dołączyła: 11 Lis 2008
Posty: 216
Skąd: Norway
Wysłany: 2009-02-19, 22:00   

gosia_w napisał/a:
Ja karmiłam przez 2 lata i 9 m-cy (ostatnie 3 m-ce dwa razy na dobę, wcześniej - częściej).

Oj to dlugo - wiec sie nie martwie ze ja jakas dziwna jestem. Ale narazie mi to nie przeszkadza wiec luz. No ja wlasnie tez mysle ze jak nie je caly dzien nic (tylko same owoce - bo o zgrozo bywaja takie dni :-( ) to tez mam nadzieje ze ten cycek cos pomoze. Tez sie rozwija dobrze - wogole nie choruje - tylko raz miala okropny kaszel (wyleczylam ja syropem z cebuli i bankami) - wiec lekami ja tez nie oslabiam ani slodyczami wiec dziewczyny - nie jest zle. Nasze dzieci i tak sa w dobrym polozeniu. A pomeczyc sie trzeba - takie uroki macierzynstwa.
p.s. moja Wiki jak je to dookola siebie tez robi niezly syf - a polowa laduje na podlodze :shock:

[ Dodano: 2009-02-19, 22:01 ]
kociakocia napisał/a:
niech sobie nikt nie pomyśli nic złego, ale aż się boje dac łapkami jeśc...

Takich numerow z jedzeniem kaszki lapkami u nas jeszcze nie bylo - hehe
 
 
 
kociakocia 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 4300
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-02-19, 22:03   

no nic... może jutro zdobędę się na odwagę :roll:
_________________
MEI TAI, POUCH, CHUSTY KÓŁKOWE, NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE wkrótce, zapraszam :)
hxxp://www.facebook.com/pages/Madame-Googoo-baby-carriers/145687608816099 MADAME GOOGOO baby carriers
hxxps://picasaweb.google.com/madamegoogoo
Doradca noszenia dzieci ClauWi®
 
 
Jattaveien 
Ania

Dołączyła: 11 Lis 2008
Posty: 216
Skąd: Norway
Wysłany: 2009-02-19, 22:12   

kociakocia napisał/a:
no nic... może jutro zdobędę się na odwagę
:-D :-D :-D
 
 
 
kociakocia 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 4300
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-02-19, 22:17   

ale to dlatego,że mąz będzie w domu :mryellow:
_________________
MEI TAI, POUCH, CHUSTY KÓŁKOWE, NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE wkrótce, zapraszam :)
hxxp://www.facebook.com/pages/Madame-Googoo-baby-carriers/145687608816099 MADAME GOOGOO baby carriers
hxxps://picasaweb.google.com/madamegoogoo
Doradca noszenia dzieci ClauWi®
 
 
Jattaveien 
Ania

Dołączyła: 11 Lis 2008
Posty: 216
Skąd: Norway
Wysłany: 2009-02-19, 22:35   

kociakocia napisał/a:
ale to dlatego,że mąz będzie w domu

hehe i bedzie sprzatal :mryellow: - skad ja to znam....panele obowiazkowe w pokoju
 
 
 
kociakocia 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 4300
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-02-19, 22:38   

Jattaveien napisał/a:
hehe i bedzie sprzatal - skad ja to znam....panele obowiazkowe w pokoju
ciszej... :lol:
panele są jeszcze, choć listwy przypodłogowe już oderwane... przez 10miesięczne dziecko, żeby była jasność :-P
ale mąż przyda się, by rozłożyć stres latajacego jedzenia na dwoje... zawsze lżej ;-)
_________________
MEI TAI, POUCH, CHUSTY KÓŁKOWE, NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE wkrótce, zapraszam :)
hxxp://www.facebook.com/pages/Madame-Googoo-baby-carriers/145687608816099 MADAME GOOGOO baby carriers
hxxps://picasaweb.google.com/madamegoogoo
Doradca noszenia dzieci ClauWi®
 
 
Jattaveien 
Ania

Dołączyła: 11 Lis 2008
Posty: 216
Skąd: Norway
Wysłany: 2009-02-19, 22:42   

kociakocia napisał/a:
panele są jeszcze, choć listwy przypodłogowe już oderwane... przez 10miesięczne dziecko, żeby była jasność
ale mąż przyda się, by rozłożyć stres latajacego jedzenia na dwoje... zawsze lżej
_________________

o zesz w morde - tekst dnia - tylko przy was mozna sie na koniec dnia rozluznic :lol: :lol: :lol: . A mialo byc o pojemnikach prozniowych - hehehhe.
Ale wracajac do rozmowy probowalas zrobic jej twarozek z migdalow hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=376&highlight=migdalow - moja jak ma wene to czasem sie go chwyci??? A jak nie to ty bedziesz miala co jesc :mryellow: - ze szczypiorkiem jest pycha.

[ Dodano: 2009-02-19, 22:43 ]
p.s. - migdaly wlasnie sie mocza :-P
 
 
 
kociakocia 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 4300
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-02-19, 22:44   

Jattaveien napisał/a:
Ale wracajac do rozmowy probowalas zrobic jej twarozek z migdalow hxxp://wegedzieciak.pl/vi...hlight=migdalow - moja jak ma wene to czasem sie go chwyci??? A jak nie to ty bedziesz miala co jesc - ze szczypiorkiem jest pycha.


o!!! juz tam lezę i czytam
ale właśnie- niech ktoś może sie wypowie a temat pojemników, bo ja tez będę musiała za troche je kupic :mryellow: , listwy przypodłogowe też :lol:
_________________
MEI TAI, POUCH, CHUSTY KÓŁKOWE, NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE wkrótce, zapraszam :)
hxxp://www.facebook.com/pages/Madame-Googoo-baby-carriers/145687608816099 MADAME GOOGOO baby carriers
hxxps://picasaweb.google.com/madamegoogoo
Doradca noszenia dzieci ClauWi®
Ostatnio zmieniony przez kociakocia 2009-02-19, 22:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jattaveien 
Ania

Dołączyła: 11 Lis 2008
Posty: 216
Skąd: Norway
Wysłany: 2009-02-19, 22:46   

:-) :-) :-)
 
 
 
kociakocia 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 4300
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-02-19, 22:49   

wiesz co Jattaveien, , no jestem w szoku z tym przepisem migdałów i soku z ogórków! niezły czad kulinarny, byle do wiosny, swoje ogórki zakiszę...i oczywiście włożę do pojemników plastikowych ... chociaz na chwilę ( co by utrzymac sie w temacie ;-) )
_________________
MEI TAI, POUCH, CHUSTY KÓŁKOWE, NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE wkrótce, zapraszam :)
hxxp://www.facebook.com/pages/Madame-Googoo-baby-carriers/145687608816099 MADAME GOOGOO baby carriers
hxxps://picasaweb.google.com/madamegoogoo
Doradca noszenia dzieci ClauWi®
 
 
Jattaveien 
Ania

Dołączyła: 11 Lis 2008
Posty: 216
Skąd: Norway
Wysłany: 2009-02-19, 22:53   

No ja w zwiazku z tym, ze tez nie dysponuje ogorkami swoimi - wiec robie z soku z kupnych ogorkow - i jest luzik- nie czekaj do wiosny kochana :)

[ Dodano: 2009-02-19, 22:55 ]
p.s. - ja miele migdaly juz z ta woda z ogurkow - nie robi sie taka pulpa tylko z woda juz ladnie zabiera - to tak na przyszlosc :mryellow:
 
 
 
kociakocia 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 4300
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-02-19, 22:58   

jutro wyczaje może w eko sklepie i do dzieła, bo mam na to straszna ochotę, pokłony, podsyłaj więcej ciekawostek :-)

27.gif
Plik ściągnięto 19450 raz(y) 5,61 KB

_________________
MEI TAI, POUCH, CHUSTY KÓŁKOWE, NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE wkrótce, zapraszam :)
hxxp://www.facebook.com/pages/Madame-Googoo-baby-carriers/145687608816099 MADAME GOOGOO baby carriers
hxxps://picasaweb.google.com/madamegoogoo
Doradca noszenia dzieci ClauWi®
 
 
Jattaveien 
Ania

Dołączyła: 11 Lis 2008
Posty: 216
Skąd: Norway
Wysłany: 2009-02-19, 23:05   

kociakocia napisał/a:
jutro wyczaje może w eko sklepie i do dzieła,
no pewnie - ja tam az tak bardzo sie ta nie eko woda nie przejmuje hehehe - moze nie padne... i robie ze zwyklej sklepowej (latwo dostepna) - ale moze w W-wie jest inaczej niz u mnie na wsi - zakupy ECO moge tylko w necie robic :mryellow: . Jedyny minus to taki ze troche skubania jest z tymi skorkami z migdalow ale jak sie meza do pomocy zaciagnie to idzie szybko :mryellow: :mryellow: :mryellow:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,66 sekundy. Zapytań do SQL: 15