wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Facebook
Autor Wiadomość
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2013-03-25, 20:40   

jagodzianka, wielkie dzięki :-D . Wytłumaczyłaś bardzo skutecznie :-) .
 
 
Dymrond 

Dołączyła: 09 Kwi 2013
Posty: 1
Skąd: Toruń
Wysłany: 2013-04-09, 13:02   

Ja tam nie mam facebooka, bo uważam, że go nie potrzebuje. Z resztą facebook chce mieć za dużo naszych danych osobowych.
 
 
bodi 
lucky lucky me :)


Pomogła: 91 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 4234
Skąd: UK
Wysłany: 2013-04-11, 19:27   

o, nie wiedzialam ze mamy fanpage na fb :) Kto go prowadzi?
_________________

 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-11, 20:56   

chyba puszczyk założyła no i prowadzi więcej osob ale nie wiem,ja też jestem.
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2013-05-01, 09:30   

wiecie jakie jajca, wcięło mi fejsowe konto :shock: Nie mogę się zalogować i wyskakuje mi komunikat, że pod moim adresem mailowym nie ma zarejestrowanego żadnego konta, i proszą o rejestrację :shock:
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-05-01, 09:38   

gosia z badylem, gdzie masz maila? Może na tlenie?
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2013-05-01, 09:58   

kasienka, na gmailu
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-05-01, 10:22   

gosia z badylem, możesz sprawdzić logowanie przez maila z inną końcówką (np. @googlemail.com) choć jeśli jej nie używałaś nigdy, to pewnie nic nie da :/

Niektóre serwisy rozpoznają różne końcówki maila przypisane do tej samej skrzynki jako różne adresy - jak np. na tlenie masz do jednego adresu przypisane @tlen.pl, @o2.pl, @go2.pl

Jak nie da to chyba musiałabyś jednak napisać do obsługi fb, najlepiej jak wyszukasz sobie na mailu potwierdzenie rejestracji w fb albo jakieś powiadomienie przesłane na Twój adres i to im załączysz. Jeśli konto miałaś na pewno na tego maila to lepiej sprawdzić, czy np, ktoś Ci się nie włamał i nie zmienił adresu. Możesz poprosić znajomych żeby sprawdzili, czy Twój profil jest dostępny i nic się na nim nie dzieje ;)
 
 
Malinetshka 
Paulina


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5765
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-01, 10:41   

gosia z badylem, faktycznie, nie ma Twojego konta :o na liście moich znajomych widniejesz, ale jak klikam w Twój login to przechodzi mi na mój profil.. Nie mam pojęcia o co chodzi...
_________________
hxxp://www.myticker.eu/ticker/]
 
 
Malinetshka 
Paulina


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5765
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-01, 10:43   

Gosia, może chodzi o to, że nie miałaś w profilu prawdziwego imienia i nazwiska?
Ktoś nie raz pisał, że fb tropi fałszywe nazwiska i wypytuje znajomych o daną osobę... dla mnie to są zagrania poniżej pasa :/
_________________
hxxp://www.myticker.eu/ticker/]
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2013-05-01, 11:14   

Malinetshka napisał/a:
gosia z badylem, faktycznie, nie ma Twojego konta :o na liście moich znajomych widniejesz, ale jak klikam w Twój login to przechodzi mi na mój profil.. Nie mam pojęcia o co chodzi...


wtf :-|

Zakładam na spróbkę nowe, z innego maila...
Na pewno nie z prawdziwym imieniem i nazwiskiem, bo nie mam ochoty, żeby mnie klienci czy inni przyszli potencjalni pracodawcy sprawdzali :lol:
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-05-01, 11:14   

Malinetshka, ale wtedy Gosia powinna chyba dostać jakąś informację od administratora mailem z prośbą o uzupełnienie nazwiska, przesłanie dokumentu lub coś takiego. Że poniżej pasa się zgadzam. Sama mam fb od niedawna - z jednej strony fajnie, bo odzyskałam kontakt z niektórymi znajomymi i wiem co w trawie piszczy (np. kulturalnie imprezy itd) ale z drugiej ta inwigilacja na własne życzenie :roll:
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2013-05-01, 11:16   

no właśnie, żadnego info, dlatego mnie to tak zaskoczyło...
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-01, 11:31   

a nie lepiej założyc z prawdziwymi danymi i poblokowac co sie da dla nieznajomych?
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-05-01, 11:56   

Alispo, teraz już chyba niewiele da się zablokować. Jak ktoś chce wyszukać, to i tak wyszuka - po znajomych, komentarzach, polubieniach. Może nie obejrzy prywatnych fotek (chyba, ze ktoś znajomy łaskawie wrzuci na swoim otwartym profilu), ale dużo rzeczy jest w stanie wywnioskować.
 
 
Malinetshka 
Paulina


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5765
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-01, 12:15   

Prawda z tą inwigilacją.. dla chcącego nic trudnego. Ja wychodzę z założenia, że skoro już raz przedstawiłam się w sieci z imienia i nazwiska to próba ukrycia tego teraz na niewiele się mi zda ;) może się mylę... Nie wiem. Jedno jest pewne - męczy mnie to, że trzeba się obawiać intencji ludzkich, ble. :| Obawy rozumiem, jak najbardziej, tylko fakt ich konieczności mnie rozwala...
_________________
hxxp://www.myticker.eu/ticker/]
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2013-05-01, 13:06   

gsss, z tymi wydarzeniami itp. to rzeczywiście- bez fejsa jak bez ręki ;)
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
malva 
vegan warrior


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 27 Gru 2007
Posty: 1445
Wysłany: 2013-05-01, 14:16   

kasienka napisał/a:
Alispo, teraz już chyba niewiele da się zablokować. Jak ktoś chce wyszukać, to i tak wyszuka - po znajomych, komentarzach, polubieniach. Może nie obejrzy prywatnych fotek (chyba, ze ktoś znajomy łaskawie wrzuci na swoim otwartym profilu), ale dużo rzeczy jest w stanie wywnioskować.

można się elegancko zablokować
można uniemożliwic wyszukiwanie cię na facebooku
nie można zablokować: zdjęcia profilowego i komentarzy pod nim
zdjęcia w tle
naszych postów na stronach z publicznymi wydarzeniami tzn będą się pokazywać ludziom ,którzy wchodzą na to wydarzenie
oraz ukryć uczestnictwa w grupach otwartych
reszta może być schowana
jak chcesz zobaczyć co jest widoczne to możesz sobie użyć funkcji "wyświetl jako" i ci się pokażę twój profil -co jest widoczne publicznie
można też wklepać "wyświetl jako" i zobaczysz co konkretna osoba widzi
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-05-01, 15:00   

malva, przy zakładaniu konta poukrywałam wszystko co możliwe, większość ludzi ode mnie z pracy to robi. Aż jeden klient zaczął koleżankę wypytywać o córeczkę" i jak wlazłyśmy na fb okazało się, ze jakiś czas temu musieli coś pozmieniać w ustawieniach i większość tego, co było wczesnej schowane dla nie-znajomych, dla postronnego użytkownika fb stało się dostępne. Bardzo długo zajęło mi chowanie większość rzeczy, ale wciąż nie mam pewności czy zrobiłam to skutecznie - musiałabym sprawdzić z czyjegoś konta (kogo nie mam w znajomych) albo z jakiegoś konta - klona.

Druga rzecz - narzędzia umożliwiające ukrycie informacji na fb są bardzo dobrze schowane :roll:
 
 
agus 


Pomogła: 44 razy
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 1050
Skąd: Biała Podl./So'ton
Wysłany: 2013-05-01, 17:48   

kasienka napisał/a:
Bardzo długo zajęło mi chowanie większość rzeczy, ale wciąż nie mam pewności czy zrobiłam to skutecznie - musiałabym sprawdzić z czyjegoś konta (kogo nie mam w znajomych) albo z jakiegoś konta - klona.
Możesz spróbować tego:
malva napisał/a:
jak chcesz zobaczyć co jest widoczne to możesz sobie użyć funkcji "wyświetl jako" i ci się pokażę twój profil -co jest widoczne publicznie
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-05-01, 18:42   

agus, nie do końca w to wierzę, ponieważ jak sprawdzałam z kumpelą z jej konta-klona, którego nie miałam w znajomych to jednak była różnica między tym co widoczne z poziomu klona a tym, co wg fb widoczne publicznie.

Jak włączę kompa któregoś dnia to jeszcze poklikam. No rmalnie korzystam tylko z iphonea a za jego pomocą niewiele można zmienić.
 
 
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 12 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2013-05-01, 19:29   

kasienka napisał/a:
agus, nie do końca w to wierzę, ponieważ jak sprawdzałam z kumpelą z jej konta-klona, którego nie miałam w znajomych to jednak była różnica między tym co widoczne z poziomu klona a tym, co wg fb widoczne publicznie.

Dodatkowo ta funkcja "wyświetl jako" dotyczy chyba tylko znajomych, więc chyba nie będzie się dało sprawdzić jak to widzą obce osoby.
 
 
emaliia 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 156
Wysłany: 2013-05-01, 20:33   

oczywiscie ze da sie sprawdzic co widzą nie-znajomi czyli wszystko to co publiczne. Nie trzeba miec konta klona, wystarczy wejsc w kłudke po prawej, prywatnosc, zobacz wiecej ustawień, oś czasu i oznaczenia, w punkcie kto widzi moją oś czasu, wyświetl jako i zobacz dla publiczne. Wówczas sobie mozesz pozmieniac jak juz wiesz co. Niedawno słuchałam audycji radiowej tu w uk i wszyscy zgodnie twierdzili ze firmy zaczynają stronić od zatrudniania osób bez fejsa, chcą wiedziec że jestes osobą aktywną, posiadającą kontakty bo jeśli tego brak to ich zdaniem nie jesteś wiarygodny i beda sie powstrzymywac od zatrudniania. Uff odetchnijmy to tylko fejs jeszcze nie chipy :(
_________________
Dlaczego ja, matka która rodzi, pielęgnuje i kocha swoje dziecko mam zjadać dziecko innej matce która tak samo jak ja wyczekiwała go przez okres całej ciąży i pięlegnowała piersią po porodzie? Dla czego ja mam temu dziecku zjadać jego matke, którą kocha do łez.....Nie pytajcie mnie dlaczego jestem vege-zrozumiecie kiedy zostaniecie rodzicami.
 
 
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 12 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2013-05-01, 21:22   

Ja się gubię w takich labiryntach ;)

a przy okazji (własnie na to trafiłam)
hxxps://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/923325_379611195480891_1030680355_n.jpg ;)
 
 
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 12 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2013-05-01, 21:38   

No i teraz ciekawostka, sprawdzam teraz swój fejs oraz z opcji podglądu publicznego,
wiele udostępniam publicznie (żadnych osobistych spraw),
drugi raz juz zauważyłam , że jak sama oglądam wpisy i udostępnienia na swoim fejsie, to brakuje pewnych, a teraz na tym podglądzie widzę że tam je niby widać, a ja u siebie ich nie mam :!:
i teraz ciekawe jak jest, czy inni rzeczywiście je widzą ...

loguję się na inne konto żeby to sprawdzić

i oto wynik - z innego konta (nie jako "znajomy" tylko obcy) widzę to, czego sama na swoim fejsie nie widzę :roll:
Dlaczego facebook ukrywa przede mną to co opublikowałam na swoim profilu?
Aha, dodam że tu akurat było 8 wpisów pod rząd, ale kiedyś zauważyłam też inne braki (teraz doszłam do końca marca zaledwie)

Sprawdzam dalej, i trafiam na kolejne wpisy, których nie widać z mojego profilu na moim profilu, a widać je z innego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 12