wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Raising Our Children, Raising Ourselves
Autor Wiadomość
Krokodyl


Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 101
Wysłany: 2011-03-02, 13:47   Raising Our Children, Raising Ourselves

Chciałabym Wam polecić książkę o wychowywaniu dzieci. A raczej niewychowywaniu :-P

Mimo, że dzieci własnych nie posiadam i raczej nie planuję, to lubię okazyjnie przeczytać sobie książki o wychowywaniu dzieci. Przydaje mi się to żeby zrozumieć lepiej niektórych (dorosłych) ludzi, niektóre procesy w społeczności.
Pomaga mi to też poprawić komunikację z dziećmi znajomych, ale również z dorosłymi ludźmi(!) i własną rodziną.
Te książki, to często psychologia w bardzo przystępnej i łatwo przyswajalnej formie i często mają dużo fajnych przykładów zastosowania tego w praktyce.


Na tą książkę natknęłam się przypadkiem - będąc u cioci sięgnęłam po nią w wolnej chwili, żeby się nie nudzić. Książka ta mnie wciągnęła i podczas czytania wywołała we mnie dużo (nawet sprzecznych ze sobą) emocji.

Na początku tej lektury zdarzało mi się czasem, że buntowałam się w środku przeciwko niektórym tezom (choć z drugiej strony czułam, że coś w tym jest). Automatycznie reagowałam w ten sposób, że to fatalny pomysł i dzieci wyrosną na niewychowanych dzikusów. :-P
Czasami musiałam po prostu odłożyć książkę na bok i intensywnie myśleć, zanim byłam zdolna czytać dalej.
W trakcie dalszej lektury rozwiało się stopniowo wiele moich wątpliwości, znalazłam odpowiedzi na różne nurtujące mnie pytania.

Zrozumiałam też, że ten początkowy bunt wynikał z tego, że książka ta zburzyła mi wiele utartych modeli wychowywania dzieci. Nawet nie wiedziałam, że mam w głowie tak mocno zakorzenione niektóre rzeczy.

Pomogła spojrzeć na wychowywanie dzieci i kontakty międzyludzkie z zupełnie innej strony. I dlatego ją polecam.

Autor: Naomi Aldort
Tytuł: Raising Our Children, Raising Ourselves
W Czechach: Vychováváme děti a rosteme s nimi

Niestety nie udało mi się znaleźć polskiego tytułu, więc chyba jeszcze jej w Polsce nie ma. :-/


Nie twierdzę, że tak właśnie powinnyście wychowywać swoje dzieci.
Książka ta jest inna niż wszystkie, które dotychczas czytałam. I dlatego właśnie ją polecam. Bo innych możecie sobie przeczytać wiele.

A jeśli ją przeczytacie, to chętnie poznam Wasze opinie na jej temat.
 
 
bodi 
lucky lucky me :)


Pomogła: 91 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 4234
Skąd: UK
Wysłany: 2011-03-04, 00:33   

mam, czytałam, polecam :)
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 14