wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Spis naturalnych metod leczenia
Autor Wiadomość
ELA 
kwiat bzu

Dołączyła: 11 Lip 2008
Posty: 248
Skąd: wieś, okolice Szczecina
Wysłany: 2011-01-09, 09:47   VEGE preparat na pasożyty u dzieci smaczny

Znalazłam niedawno Vegański preparat na pasożyty dla dzieci. W składzie jest mieszanka ziół, jest w formie syropu więc jest nawet smaczny i dzieci go chętnie piją. MOżna go podawać od 4 roku życia. Ekstremalnie od 3 w trochę zmniejszonej ilości
NAzywa się PARANIL JR
KUPiłam ;-) nie jest tani ale myślę ze warto. Znajomy lekarz stwierdził ze nie wystarczy na ciężkie stany zarobaczenia ale znajome mamy są zadowolone
_________________
ELA
 
 
 
śliwka 
Iw


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Sie 2010
Posty: 954
Wysłany: 2011-01-09, 10:04   

Czy znacie jakieś sposoby na chore gardło? Podejrzewam, że Antkowi boli. Od wczoraj ma gorączkę. Teściowa mówi, że tylko antybiotyk w tej sytuacji. Możliwe, że to angina albo zapalenie gardła. Nie wiem co robić.
 
 
 
ELA 
kwiat bzu

Dołączyła: 11 Lip 2008
Posty: 248
Skąd: wieś, okolice Szczecina
Wysłany: 2011-01-09, 11:21   

IW JA bym szybko poszła do lekarza zeby ustalić co to jest..czy angina, czy zapalenie gardła, czy zapalenie krtani..czy przeziębienie, grypa czy co wtedy będzie wiadomo jak leczyć. Antybiotyku od razy bym nie dawała jesli da się wyleczyc to homeopatią to spróbowałabym homeopatią leczyć. Jest też coś takiego co nazywa sie z tego co pamiętam TAntum VEDRe..na zapalenie gardła, ale nie jestem pewna..kiedyś lekarka wypisała to JULI jak miała zaczerwienione gardło..ale nie stosowałam tego bo szybko jej samo przeszło..
Jesli będzie miał wysoką gorączkę powyżej 38 stopni i będziesz chciała ją zbić to mozesz podac n BELladonne 9ch
ale jeśli ma gorączkę to faktycznie moze być to angina :-/
ale szybko pojedź do lekarza najlepiej albo zadzwoń gdzieś do przychodni gdzie jest dyżur.( NIE wiem gdzie mieszkasz) .u nas na Ursynowie na ROMEra w przychodni jest dyżur w wolne dni i lekarz moze przyjechac do dziecka w niedzielę zeby go zbadać
_________________
ELA
 
 
 
śliwka 
Iw


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Sie 2010
Posty: 954
Wysłany: 2011-01-09, 22:42   

ELA, Aisha, dzięki. To prawda, nie ma sensu się zastanawiać tylko do lekarza. Niedawno wróciłam, jednak angina. Niestety dostał antybiotyk. Na szczęście dosyć łagodny i w niewielkich dawkach.
Czy słyszeliście coś o dobroczynnym działaniu grzybów shitake? Podobno stymulują system immunologiczny, wykazują działanie przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Prawdopodobnie mają działanie przeciwnowotworowe . Jest to potwierdzone profesjonalnie przeprowadzonymi badaniami klinicznymi (z podwójnie ślepą próbą itd.).
 
 
 
śliwka 
Iw


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Sie 2010
Posty: 954
Wysłany: 2011-01-10, 09:40   

Zapomniałam, że to dział "Nasze dzieci". No tak, chociaż po 2 roku chyba można zacząć dawać grzyby??
Nie zamierzałam dawać Antkowi, ale rozpisałam się o nim, więc wspomniałam o grzybie, żeby nie było OT za bardzo :)
 
 
 
ELA 
kwiat bzu

Dołączyła: 11 Lip 2008
Posty: 248
Skąd: wieś, okolice Szczecina
Wysłany: 2011-01-10, 17:19   

Właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe ma też srebro koloidalne..ale nie wiem czy można je podawać tak małym dzieciom..ja z Grzybem SHITAke też bym nie eksperymentowała u tak małego dziecka. Co anginy i homeopatii to też myśle dobrze ze dałaś antybiotyk..choc ja być moze zaczęłabym od homeopatii ale trudno mi to ocenic :) KUpiłam sobie ksiązkę " Homeopatia w Pediatrii " leczenie stanow ostrych i czasem tam zagladam jak jest potrzeba..ale angin jest wiele rodzajów wiec nic CI nie napiszę na razie co ewentualnie z homeopatii mozna podać
_________________
ELA
 
 
 
śliwka 
Iw


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Sie 2010
Posty: 954
Wysłany: 2011-01-10, 18:37   

Nie wierzę w homeopatię.
 
 
 
sunflower_ren 


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 13 Lip 2010
Posty: 869
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2011-01-10, 19:33   

Ja sama nie wiem czy wierzę czy nie.. Jeśli jest nieskuteczna to czemu pomaga? Tylko efekt placebo?
Zresztą na studiach nikt nie interesował się czy ktoś wierzy czy uważa się to za kompletną bzdurę, uczyć się tego było trzeba :-D Uczyć to może za dużo powiedziane, bo raptem parę zajęć i to z robienia leków homeopatycznych a nie z zastosowania poszczególnych. Zresztą to ciężko byłoby ogarnąć, bo tego jest mnóstwo i dopasowuje się przecież do danej osoby a nie jak leki konwencjonalne. Czasem tak się zastanawiam czy na niektóre dolegliwości nie wziąć czegoś homeo, bo ani interakcji nie ma, bezpieczne, tylko czy zadziała niewiadomo :mryellow: Ale spróbować nie zaszkodzi 8-)
 
 
śliwka 
Iw


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Sie 2010
Posty: 954
Wysłany: 2011-01-10, 19:56   

Zaszkodzić raczej nie zaszkodzi, ale po co pieniądze wydawać.
 
 
 
sunflower_ren 


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 13 Lip 2010
Posty: 869
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2011-01-10, 21:47   

Bo może pomoże? :-P
_________________
"Nie wystarczy patrzeć, aby widzieć, ani wiedzieć, aby rozumieć"
---------------------------------
 
 
śliwka 
Iw


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Sie 2010
Posty: 954
Wysłany: 2011-01-10, 22:08   

Równie dobrze może pomóc modlitwa.
 
 
 
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2011-01-11, 10:52   

Iw, a w witaminy wierzysz? ;-)

Nam homeopatyczne leki pomagają. Z tego co kojarzę lekarze też zapisują kilka homeopatycznych leków, są w częstym użyciu i o dziwo pomagają skutecznie.

sunflower_ren, a co to zajęcia? Zaintrygowałaś mnie :-D
 
 
śliwka 
Iw


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Sie 2010
Posty: 954
Wysłany: 2011-01-11, 11:18   

bronka napisał/a:
Nam homeopatyczne leki pomagają. Z tego co kojarzę lekarze też zapisują kilka homeopatycznych leków, są w częstym użyciu i o dziwo pomagają skutecznie.

Wiara czyni cuda :)
Ja już wolę się pomodlić, taki sam efekt i do tego za free.
 
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2011-01-11, 11:24   

Iw napisał/a:
Wiara czyni cuda :)
Hmm, leczy się homeopatycznie także zwierzęta, które są raczej niewierzące. Nie jestem 100% przekonana do homeopatii, tak jak i do konwencjonalnej medycyny, bo leki konwencjonalne też często nie działają - a są wprowadzane do obrotu gdy tylko ich skuteczność minimalnie przekracza efekt placebo. Sęk w tym, że każdemu pomaga coś innego, a niektórym nic nie pomaga, bo swoim negatywnym nastawieniem blokują postępy leczenia (i nie mam tu na myśli chorób tzw. nieuleczalnych). Homeopatia przynajmniej przy okazji leczenia nie psuje wątroby i innych narządów. W wątku o h. jest ciekawy artykuł hxxp://www.homeopatiaok.pl/portal/aktualnosci/artykul.aspx?id=153
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2011-01-11, 12:09   

Iw, Ty musisz być bardzo wierząca ;-)
 
 
śliwka 
Iw


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Sie 2010
Posty: 954
Wysłany: 2011-01-11, 12:57   

bronka napisał/a:
Iw, Ty musisz być bardzo wierząca ;-)


wręcz przeciwnie :)
 
 
 
ganio4 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 268
Skąd: stąd
Wysłany: 2011-01-11, 13:42   

A ja wierzę w homeopatię bo stosuje ją z powodzeniem od kilku lat. ,,Testuję" ją na sobie i moich małych dzieciach, dla których nie ma znaczenia czy to antybiotyk czy cukier. Dzieci przestały chorować, a jak tylko coś nie tak to konsultuję się telefonicznie - darmowo, z moją lekarką i często kończy się tylko na telefonicznych instrukcjach co podać. Antybiotyk to ostateczność i zazwyczaj tylko jeden, góra dwa dni (nie tydzień czy dziesięć dni).
No i facio. Z racji wykonywanego zawodu - saksofonista, cierpiał na niekończącą się anginę. Niemożliwością jest czyszczenie instrumentów po każdym graniu. No i te anginy go męczyły strasznie. Trafiony lek spowodował, że po tygodniu przeszło i już od trzech lat nie wróciło.
To moja lekarka:
hxxp://www.naturalnamedycyna.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=38&Itemid=47
_________________
Kasia
 
 
śliwka 
Iw


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Sie 2010
Posty: 954
Wysłany: 2011-01-11, 14:07   

"Kierując się zasadą primum non nocere stwarza choremu warunki do powrotu do zdrowia. Umożliwia to stopniowe redukowanie ilości pochłanianych codzienne leków. "

No i słusznie. Organizm często sam potrafi zwalczyć chorobę, bez aplikowania coraz większej ilości leków. No i wg mnie na tym polega homeopatia - po pierwsze nie szkodzić, ale żeby pacjent miał wrażenie, że jest leczony, że go lekarz nie olewa tylko mu specyfik z apteki w ładnym, fachowym opakowaniu przepisuje.
 
 
 
Tempeh-Starter 
aktywny zarodnik


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 811
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-11, 15:25   

też dziękuję za ten wątek, będzie dostrczał mi rozrytwki we wciąż jeszcze długie i wciąż zimowe wieczory :mrgreen:

proszę o dodanie
gorący piekarnik 3 zdrowaśki
(na gorączkę u małych dziewczynek)
_________________
hxxp://www.tempehservice.com] RÓB SOBIE TEMPEH
 
 
ganio4 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 268
Skąd: stąd
Wysłany: 2011-01-11, 16:49   

Trafiłam na coś takiego. Dziennikarz, trzeba przyznać rzetelny, trzech (czterech) na jednego....
hxxp://www.tvp.pl/religia/programy-katolickie/my-wy-oni/wideo/homeopatia/1638143
Jestem opętana!!! ]:->
_________________
Kasia
 
 
sunflower_ren 


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 13 Lip 2010
Posty: 869
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2011-01-11, 17:28   

bronka napisał/a:


sunflower_ren, a co to zajęcia? Zaintrygowałaś mnie :-D


Zajęcia to technologia postaci leku, z homeopatii było kilka zajęć i to z robienia, bo niektóre apteki robią.
 
 
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2011-01-11, 17:30   

sunflower_ren napisał/a:
Zajęcia to technologia postaci leku, z homeopatii było kilka zajęć i to z robienia, bo niektóre apteki robią.

jesteś przyszłą farmaceutką?
 
 
sunflower_ren 


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 13 Lip 2010
Posty: 869
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2011-01-11, 17:35   

No już prawie farmaceutką, bo na stażu ;-) Ale leków homeo raczej robić bym nie chciała, bo dużo roboty z tym :-P
_________________
"Nie wystarczy patrzeć, aby widzieć, ani wiedzieć, aby rozumieć"
---------------------------------
 
 
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2011-01-11, 17:37   

A wiesz może które apteki w Bydg robią takie cuda na zamówienie?
 
 
arahja 


Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 23 Cze 2008
Posty: 1148
Skąd: brno
Wysłany: 2011-01-11, 18:20   

Iw, mam ochotę Cię wyściskać za odpowiedzi w tym wątku. :mrgreen:
_________________
hxxp://czeski-sen.blogspot.cz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,47 sekundy. Zapytań do SQL: 13