wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Spis naturalnych metod leczenia
Autor Wiadomość
Tempeh-Starter 
aktywny zarodnik


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 811
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-11, 20:47   

Iw napisał/a:
Nie wierzę w homeopatię.


leczenie to nie kwestia wiary tylko wiedzy

homeopatia natomiast wywodzi się z historycznych pomroków niewiedzy
powstała na przecięciu dwóch idei

idea 1) zmniejszanie dawek leków do minimum
w czasach w których powstała leczono całkowicie przypadkowymi substancjami - na przykład ałunem, solami rtęci i srebra. jeden z lekarzy odkrył że czym mniej takiego leku się pacjentowi podaje tym więcej pacjentów przeżywa - tak powstała koncepcja rozcieńczania

idea 2) nieżalenie od idei rozcieńczania ktoś wpadł na przedziwny, (dziś nazwano by go infantylnym), pomysł aby objawy choroby leczyć substancjami które wywołują podobne objawy
np. rumień wywołany wirusem odry leczyć naparem z naparstnicy bo ta dając skoki ciśnienia też powoduje rumień na twarzy

po połączeniu pomysłów homeopatyczną odpowiedzią na wirusa odry stał się bardzo rozcieńczony napar z naparstnicy

czy można wyobrazić sobie większą brednię ?
_________________
hxxp://www.tempehservice.com] RÓB SOBIE TEMPEH
 
 
sunflower_ren 


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 13 Lip 2010
Posty: 869
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2011-01-11, 22:41   

bronka napisał/a:
A wiesz może które apteki w Bydg robią takie cuda na zamówienie?


Niestety nie wiem, ale popytam :) A Ty jesteś z Bydg?
 
 
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2011-01-12, 10:07   

sunflower_ren napisał/a:
A Ty jesteś z Bydg?

nooo :-D

[ Dodano: 2011-01-12, 10:12 ]
arahja napisał/a:
Iw, mam ochotę Cię wyściskać za odpowiedzi w tym wątku. :mrgreen:

aż tak lubisz siać zamęt? :roll:
Niektórzy nie wierzą w istnienie witamin albo, ze zwierzęta czują ból.

Tempeh-Starter, jak wolisz lecz się sfermentowaną soją a innym zostaw możliwość korzystania z homeopatii skoro im pomaga. Twój pogląd na pewno poprze jakieś forum Rydzyka jeśli istnieje.
 
 
Tempeh-Starter 
aktywny zarodnik


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 811
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-12, 11:08   

bronka,
a jakiś merytoryczny stosunek do mojego posta?, w sensie chwila zastanowienia a nie tylko emocje

witaminy i ból to nie jest kwestia wiary - bo na istnienie jednego i drugiego są jasne, naukowe dowody

homeopatia to jest akurat czysta forma wiary - nigdy i nigdzie nie przeprowadzono klinicznych testów potwierdzających jej działanie

są ludzie którzy tak bardzo boją się weryfikacji swoich poglądów i trzeźwego spojrzenia że łatwo dają się oszukiwać i manipulować,
(z Rydzykiem to bardzo dobry przykład zamraczającej siły wiary)
_________________
hxxp://www.tempehservice.com] RÓB SOBIE TEMPEH
 
 
arahja 


Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 23 Cze 2008
Posty: 1148
Skąd: brno
Wysłany: 2011-01-12, 11:36   

bronka napisał/a:
aż tak lubisz siać zamęt?


Dlaczego zamętem nazywasz wyrażanie przeze mnie własnego (choć najwidoczniej odmiennego od Twojego) zdania?

Rozumiem podejście "jak nie zaszkodzi, to można spróbować", natomiast nie rozumiem hurraoptymizmu homeopatycznego, którego koszty wcale homeopatyczne nie są.


Cytat:
Niektórzy nie wierzą w istnienie witamin albo, ze zwierzęta czują ból.


Istnienie witamin i bólu zwierząt da się potwierdzić naukowo. Homeopatia nigdy nie została. To chyba wyraźna różnica, która ma prawo wpływać na mój stosunek do tej ostatniej.
_________________
hxxp://czeski-sen.blogspot.cz
 
 
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2011-01-12, 11:42   

A jakie swoje zdanie wyraziłaś w tym stwierdzeniu?
arahja napisał/a:
Iw, mam ochotę Cię wyściskać za odpowiedzi w tym wątku. :mrgreen:


Zawsze szukam możliwie naturalnych rozwiązań problemów i chorób.
Nie potrzebuję testów klinicznych i kolorowych reklam koncernów farmaceutycznych.

Dzięki temu nie mam np. już ataków astmy.

Tempeh-Starter, nie potrafię merytorycznie odnieść się do Twoich postów. Ciężko szukać sensu w nich. Niemniej nałożę na nie zasłonę i po sprawie.
 
 
śliwka 
Iw


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Sie 2010
Posty: 954
Wysłany: 2011-01-12, 11:45   

Tempeh-Starter napisał/a:
witaminy i ból to nie jest kwestia wiary - bo na istnienie jednego i drugiego są jasne, naukowe dowody

homeopatia to jest akurat czysta forma wiary - nigdy i nigdzie nie przeprowadzono klinicznych testów potwierdzających jej działanie


Cytat:
Istnienie witamin i bólu zwierząt da się potwierdzić naukowo. Homeopatia nigdy nie została. To chyba wyraźna różnica, która ma prawo wpływać na mój stosunek do tej ostatniej.


Otóż to.
 
 
 
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2011-01-12, 11:46   

Ja nie kieruję sie wiarą tylko obserwacją- pomaga?- stosuję. Kropka
 
 
śliwka 
Iw


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Sie 2010
Posty: 954
Wysłany: 2011-01-12, 11:49   

bronka napisał/a:
Tempeh-Starter, nie potrafię merytorycznie odnieść się do Twoich postów. Ciężko szukać sensu w nich.


Jeśli ja widzę sens w postach T-S to muszą być naprawdę do rzeczy, ja Wam mówię ;) :mrgreen:
 
 
 
arahja 


Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 23 Cze 2008
Posty: 1148
Skąd: brno
Wysłany: 2011-01-12, 12:12   

Cytat:
A jakie swoje zdanie wyraziłaś w tym stwierdzeniu?


Bronko, doprawdy nie wiem, czym sobie zasłużyłam na ten atak, ale już wyjaśniam.

Paradoksalne zestawienie Iwowej wiary (Iw, wybacz, że o Tobie w 3. osobie) w modlitwę z niewiarą w ogóle tak mnie rozbawiło, że postanowiłam standardowemu na forach sformułowaniu "zgadzam się z Iw" (stosowane w wielu tematach i tu, gdy chcemy poprzeć przedmówcę, a nie widzimy sensu powtarzania po nim jego zdań) dodać element uczuciowy, sformułowany jako "chcę Cię wyściskać".

Cytat:
Nie potrzebuję testów klinicznych i kolorowych reklam koncernów farmaceutycznych.


Masz do tego przecież prawo.
A ja mam, dopóki nie zobaczę na piśmie, że homeopatia działa w określony sposób, odmawiać racjonalności jej stosowania.
_________________
hxxp://czeski-sen.blogspot.cz
 
 
śliwka 
Iw


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Sie 2010
Posty: 954
Wysłany: 2011-01-12, 15:43   

Fajny artykuł, znaleziony w wątku o barwie moczu po burakach hxxp://www.psychomanipulacja.pl/art/homeopatia-kpiny-z-medycyny.htm
Nic dodać, nic ująć :)

np. to dobre : "Według "U.S. News & World Report" (17.02.1997) z jednej ustrzelonej kaczki można uzyskać oscillococcinum za około 20 milionów USD"
Niezły biznes, co? :)
 
 
 
Tempeh-Starter 
aktywny zarodnik


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 811
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-12, 18:57   

Cytat:
Według nich aktywność leku jest tym większa, im bardziej jest on rozcieńczony i "wytrzęsiony". Wytrząsanie, czyli tzw. potencjalizacja pomaga wydobyć "niematerialną naturę substancji" posiadającą "energię witalną".

:lol:
a właściwie
:cry:
osoby wątpiące w medycynę konwencjonalną w imię przeciwstawiania się praktykom koncernów farmaceutycznych dają się z radością i entuzjazmem okradać pospolitym oszustom broniąc ich przestępczych praktyk z pełnym oddaniem
(piszę przestępczych bo oszustwo to wg kodeksu karnego pospolite przestępstwo)
nie do wiary :roll:
_________________
hxxp://www.tempehservice.com] RÓB SOBIE TEMPEH
 
 
ganio4 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 268
Skąd: stąd
Wysłany: 2011-01-13, 09:17   

Homeopatię stosuję ponieważ ,,pomaga", nie wnikam (to co piszą wyżej wiem od dawna), mam ważniejsze sprawy na głowie. Obserwuję moje dzieci i wiem, że w ,,jakiś tam" sposób na nie oddziaływuje a skoro racjonalnie tam nic nie ma to i lepiej, pozostaje jeszcze kwestia opętania, co akurat mi nie przeszkadza. ]:->
_________________
Kasia
 
 
ELA 
kwiat bzu

Dołączyła: 11 Lip 2008
Posty: 248
Skąd: wieś, okolice Szczecina
Wysłany: 2011-01-14, 22:18   

NO właśnie ja tez stosuję homeopatię u mojego dziecka i widzę ze działa..zamiast dawać jej chemię czyli ohydny gorzki FURAGIN którym pluje daje jej homeopatię którą chętnie przyjmuje i działa ;-) Kocham homeopatię i nienawidzę antybiotyków. Szpikowali mnie nimi non stop jak byłam dzieckiem bo non stop minimum raz do roku byłam chora na anginę. Przestałam chorować jak skończyłam 20 lat i przeszłam na wegetarianizm ;-)
gdzies tu ktoś zamieścił link do artykółu na temat badań naukowych dotyczących homeopatii
_________________
ELA
 
 
 
ganio4 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 268
Skąd: stąd
Wysłany: 2011-01-17, 16:52   

Ja wyrodna, psychozmanipulowana matka, znowu sięgnęłam po ,,czary" i szybko postępujące zapalenie krtani u sześcioletniego syna ,,zbiłam" homeopatią... ]:-> (Może gdybym się modliła, to bym się pomodliła)
Tylko szaaaaaaa dziewczyny, bo za takie praktyki to niedługo będą nas na stosie palić i dzieci do ,,normalnych" domów sposobić :mryellow: :-P

[ Dodano: 2011-01-17, 17:35 ]
Tempeh-Starter, w podobnym do twojego tonie, raz pewien koleś próbował przekonać mnie, że życ można tylko jedząc mięso. A ja głupia próbowałam go przekonać...
_________________
Kasia
 
 
bioantidotum 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 12 Sie 2009
Posty: 65
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-18, 09:37   

czesc,
tak sobie czytam ten wątek i zauważam pewną prawidłowość na tym forum, że za każdym razem kiedy temat schodzi na medycynę niekonwencjonalną i alternatywne sposoby leczenia, wątki przepełnione są emocjonalnymi wypowiedziami i nie rzadko obrażacie się wzajemnie (mnie też próbowano).
Nie rozumiem dlaczego to budzi tyle emocji, ale mam wrażenie że rozpoczyna się istna walka sił... kto zwycięży ? logika, szkiełko i oko, firmy farmaceutyczne... czy intuicja, miłość, troska i zdrowy rozsądek. Czytałam tu, że stosując homeopatię jesteśmy manipulowani przez oszustów, a czy idąc do lekarza i bez zastanowienia wykupując kolejne leki działamy poza manipulacją ? czy lekarze szkoleni przez przedstawicieli medycznych są niezależni ? czy wreszcie leki przez nich przepisywane są odpowiednio dobierane indywidualnie dla pacjenta ? czy "leci" się schematem ? oczywiście nie chcę generalizować, bo na pewno są też lekarze z powołania, którzy nie są zamknięci na wiedzę i człowieka... i pomagają, ale ilu z nich szkodzi ? czy oni mają prawo? czy tylko dlatego ze ktoś nie rozumie zasady działania i nie chce nawet jej pojąć, ma prawo do tego żeby potępiać za to innych ? a homeopatia to ciemnota i zabobon ?
czy nie warto sobie pomagać wymianą doświadczeń i po prostu pozwolić na indywidualne decyzje każdego z nas bez oceniania !?
pewnie, ze każdy z nas ma swoje zdanie, ale wyklinanie od czci i wiary, obrażanie i sugerowanie postradania rozumu na rzecz "ciemnoty" stosującej inne metody leczenia niż konwencjonalne to już zakrawa na inkwizycję.
dziś już nie spalą nas na stosie... dziś pozwą cię do sądu za niewłaściwą opiekę nad dzieckiem i w najgorszym wypadku odbiorą prawa za np. głodzenie dziecka (dieta bezmięsna) i nie zastosowanie się do porządku i zasad narzuconych przez system.
Wierzę mocno, że niedługo sytuacja się zmieni, a tymczasem myślę, ze o wiele milej będzie czytać to forum kiedy ograniczymy się do wymiany doświadczeń a nie stawiania ocen za poprawność naszych wyborów.
 
 
malva 
vegan warrior


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 27 Gru 2007
Posty: 1445
Wysłany: 2011-02-18, 09:51   

bioantidotum, mi się bardzo podoba twoje podejscie do sprawy..
tez nad tym myslałam..
wiem ,że czesto negatywne podejscie wiaże się z tym ,że kosciól bardzo negatywnie odnosi się do homeopatii..
 
 
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2011-02-18, 11:18   

malva napisał/a:
kosciól bardzo negatywnie odnosi się do homeopatii..

i jednocześnie papież ja stosuje

[ Dodano: 2011-02-18, 11:21 ]
Mnie osobiście męczy, ze jak chcę w wątku poszukać informacji o skutecznym i naturalnym leku muszę ją wyłuskiwać z kilkunastu zionących złością wypowiedzi niedowiarków.
Moim skromnym zdaniem jeśli ktoś woli targać dzieci antybiotykami niech to robi- ba! może nawet stworzy o tym watek- bo ten jest właśnie po to aby dzielić sie wiedzą na temat naturalnych metod leczenia, a nie dyskusja o homeopatii czy cebuli.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2011-02-18, 11:26   

bioantidotum napisał/a:
logika, szkiełko i oko, firmy farmaceutyczne... czy intuicja, miłość, troska i zdrowy rozsądek. Czytałam tu, że stosując homeopatię jesteśmy manipulowani przez oszustów, a czy idąc do lekarza i bez zastanowienia wykupując kolejne leki działamy poza manipulacją ?
Wg mnie nie tak wygląda ta opozycja, bo to wszystko może działać we wspólnym celu. Nowoczesne metody diagnostyczne, które pozwalają np. zajrzeć w sposób nieszkodliwy do wnętrza mózgu, chirurgia, która poskładała rękę Kubicy z malutkich kawałeczków, cesarskie cięcie, które ratuje matkę i dziecko to osiągnięcia nie do przeceniania. Ja nie mam nic przeciwko metodom niekonwencjonalnym, choć sprowadzanie wszystkiego do jednego mianownika albo nawracanie wszystkich z gorliwością neofity na jakąś wybraną przez siebie ścieżkę (np. picie mikstury oczyszczającej) to już wg mnie za dużo. Wydaje mi się, że żyjemy w takich czasach, gdzie każdy może i musi zdobyć spora wiedzę na temat swojego organizmu i dostępnych metod profilaktyki i leczenia, niekoniecznie w ramach oficjalnych standardów medycznych (bo. np. jeśli chodzi o "profilaktykę", to medycyna oferuje głównie sprawdzanie, czy już jesteśmy chorzy, natomiast niewiele mówi o tym, jak temu zapobiegać).
Ja jestem za tym, aby ani jednego, ani drugiego nie skreślać, natomiast kpiący ton, zwłaszcza przeciwników homeopatii, mocno mnie zniesmacza.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
Ostatnio zmieniony przez Lily 2011-02-18, 12:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
malva 
vegan warrior


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 27 Gru 2007
Posty: 1445
Wysłany: 2011-02-18, 12:05   

o to co Lily pisze- tez świetne!
nie wiedziałam ,ze homeopatię stosuje papiez!
powiem to mojej koleżance z którą mialam bardzo niemila rozmowę nt temat.. koleżanka bardzo wierząca, dziecko choruje i zaproponowałam jej badanie żywej kropli krwi pod mikroskopem.. chciałam pomoc..a wyszła dyskusja nt nie wiadomo czego/...i za tym szatan stoi..przykro było śłuchac
 
 
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2011-02-18, 12:08   

malva, na temat papieża i homeo to też się zdziwiłam- mówili we wiadomościach przy okazji tej szopki ostatniej. Na temat szatana w lekach homeo i ręki nieczystej bioenergoterapeutów się dowiedziałam od jednej pani, która musiała tygodniami modlić się o oczyszczenie duszy po wizycie u bioenergoterapeuty. Całe szczęście wyszła z tego i teraz uświadamia innych :->
 
 
adriane 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3064
Skąd: teraz Irlandia
Wysłany: 2011-02-18, 12:27   

Ja stosuję czasem homeopatię i działa. Nawet gdyby się okazało, że to tylko ściema i sam cukier, to wolę to dzieciom podać w ramach placebo i wydać jakąś kasę w aptece na to niż na chemię, której praktycznie nie stosuję, bo ma tyle skutków ubocznych. Dla dzieci zażywanie leków w czasie choroby ma znaczenie psychologiczne, bo czują, że są leczone i serio zdrowieją nawet jeśli to tylko sama woda albo cukier ( nie mam pewności dlaczego to działa, ale że działa w jakiś sposób, to sprawdzone).
_________________
Ada, mama Emila 2002, Karoliny 2000 i Filipa 1991.
 
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2011-02-18, 12:39   

Nie mam pojęcia, jak działa homeopatia, natomiast co ciekawe, jest stosowana również w weterynarii. Działa na psy, koty itp. które nie wiedzą, że wzięły lekarstwo. Być może da się to wytłumaczyć wpływaniem na psychikę właściciela, który z kolei wpływa na psychikę psa, ale to już niezłe meandry psychologiczne.

Ja raz w życiu wzięłam syropik homeo przy paskudnym kaszlu, malinowy taki. Pomogło naprawdę błyskawicznie i na dobre. Jestem biologiem, nie wiem jak to działa.

Fakt, że autosugestia to ogromna siła. Warto zresztą poćwiczyć i pobawić się w wykorzystywanie jej do własnych celów :-) Nie wiem, czy teraz bym umiała, ale przed ciążą umiałam złagodzić sobie ból (np. menstruacyjny) wmawiając sobie że właśnie wzięłam tabletkę, podczas gdy leżała obok... ;-)
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
bioantidotum 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 12 Sie 2009
Posty: 65
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-18, 14:03   

Lily napisał/a:
bioantidotum napisał/a:
logika, szkiełko i oko, firmy farmaceutyczne... czy intuicja, miłość, troska i zdrowy rozsądek. Czytałam tu, że stosując homeopatię jesteśmy manipulowani przez oszustów, a czy idąc do lekarza i bez zastanowienia wykupując kolejne leki działamy poza manipulacją ?
Wg mnie nie tak wygląda ta opozycja, bo to wszystko może działać we wspólnym celu.
Ja jestem za tym, aby ani jednego, ani drugiego nie skreślać, natomiast kpiący ton, zwłaszcza przeciwników homeopatii, mocno mnie zniesmacza.

Lily masz rację, równowaga jest potrzebna ! Też uważam że te dwa podejścia mogą się uzupełniać i tak należałoby do tego podejść.
 
 
Mirka

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 999
Wysłany: 2011-02-18, 16:42   

Problem opisany obszernie i w sposób wyważony.
Gdyby Avogadro wymyślił swoją "liczbę" przed tym, jak wymyślono homeopatię, to by problem pewnie nie zaistniał.

"Pomimo gromadzenia dowodów na biologiczną aktywność wysoce rozcieńczonych substancji, mechanizm działania specyfików homeopatycznych pozostaje wciąż przedmiotem spekulacji. Teoretyczne wyjaśnienia krążą wokół „pamięci wody” oraz nieuchwytnego systemu energii wewnątrz żywych układów biologicznych, który jest zdolny do odbierania informacji zakodowanej w roztworze homeopatycznym i do odpowiedzi na nią.
Krytykę farmaceutyków nie zawierających ani jednej molekuły substancji wymienionych na etykietce zwolennicy homeopatii odpierają twierdzeniem, że specyfiki homeopatyczne zawierają jedynie samą „informację” o materiale wyjściowym w formie imprintu, pieczątki, odbitej w powłoce atomowej substancji nośnej. Tenże imprint ma działać jak pole energetyczne i nie ma żadnego znaczenia jaką ilość materii pacjent przyjmie... (Pi, s. 137)."

hxxp://zapytaj.wiara.pl/doc/525281.Homeopatia-Encyklopedia-New-Age-dla-chrzescijan
Ostatnio zmieniony przez Mirka 2011-02-18, 19:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,46 sekundy. Zapytań do SQL: 13