wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wspólnota
Autor Wiadomość
Joaśka

Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 28
Wysłany: 2007-06-24, 09:06   wspólnota

Po raz kolejny umieszczam zaproszenie do zamieszkania na wsi, w gospodarstwie ekologicznym, do życia we wspólnocie opartej na wspólnych wartościach i zasadach.
Przez ostanie miesiące przybyło na forum wielu nowych ludzi , więc może znajdzie się ktoś kto odnalazłby swoje miejsce do życia właśnie z nami.
więcej inf.:aisha53@op.pl lub 609454476

Asia
Ostatnio zmieniony przez Joaśka 2007-06-25, 21:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
k.leee 


Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2701
Wysłany: 2007-06-24, 09:50   

Witaj :-) A gdzie wasza wieś?
_________________
hxxp://alterkino.org/]www.alterkino.org
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-24, 20:07   

Długie w okolicach pojezierza drawskiego?
 
 
rebTewje 
tatanaty


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1323
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2007-06-24, 22:05   

Joaśka napisał/a:
do życia we wspólnocie opartej na wsólnych wartościach i zasadach.


no i jakie to wspolne wartosci i zasady?
_________________
Widmo krąży nad Europą, widmo weganizmu...
 
 
 
biechna 


Pomogła: 65 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 4587
Wysłany: 2007-06-24, 23:23   

...
Ostatnio zmieniony przez biechna 2011-10-11, 09:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Joaśka

Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 28
Wysłany: 2007-06-25, 21:42   

Pao!To ja Asia, czyżbyś mnie nie poznała?Wiele się u nas zmieniło, zapraszamy .Gratuluję maluszka!


Jeśli chodzi o zasady i wartości jakimi żyjemy to proponuję przeczytać nasz artykuł na stronie www.rozwojduchowy.net
Tam trzeba wejść na ARTYKUŁY, potem w INSPIRACJE, potem na AŚRAM STHYAGRAHA
jest też fotka części naszej rodzinki przy budynku gospodarczym.
Wieś Długie leży 30 km od Stargardu Szczecińskiego , gm Chociwel
Jesli co bedzie niejasne , prosze pytajcie.
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-25, 21:44   

Cytat:
Pao!To ja Asia, czyżbyś mnie nie poznała?

jakie "nie poznała" asinko :) przecież napisałam że Długie :) od razu wiedziałam ze to TY :)
 
 
Joaśka

Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 28
Wysłany: 2007-06-25, 22:36   

Uff! Ulżyło mi, bo myślałam,że nie chcesz mnie znać! ;-)
 
 
rebTewje 
tatanaty


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1323
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2007-06-25, 23:43   

to jest z grubsza fajna idea, ale 13 zasada jest w moim wypadku niewdrazalna ;)
_________________
Widmo krąży nad Europą, widmo weganizmu...
 
 
 
Joaśka

Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 28
Wysłany: 2007-06-26, 05:39   

Reb Tewje, rozumiem.Chociaż... różnie to w życiu bywa, czasem światopogląd się zmienia. ;-)
 
 
rebTewje 
tatanaty


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1323
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2007-06-26, 06:36   

Joaśka napisał/a:
Reb Tewje, rozumiem.Chociaż... różnie to w życiu bywa, czasem światopogląd się zmienia. ;-)


wiadomo ze, nigdy nic nie wiadomo ;) W kazdym razie Wasz projekt jest naprawde interesujacy i pozytywny, zycze powodzenia!
_________________
Widmo krąży nad Europą, widmo weganizmu...
 
 
 
martka 


Pomogła: 88 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 3822
Skąd: UK
Wysłany: 2007-06-26, 11:04   

i przez Ciebie reb otworzyłam artykuł tylko po to, ze by 13 zasadę przeczytać :-P
 
 
 
Marcela

Pomógł: 38 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1417
Wysłany: 2007-06-26, 12:20   

Ja też!! :mrgreen:
 
 
hans 
jestem słowianinem


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1018
Skąd: śmiesznogród
Wysłany: 2007-06-26, 12:28   

No nie wiem...raczej nie dla mnie...ale powodzenia życzę :mrgreen:
_________________


hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
 
gosiabebe 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1494
Wysłany: 2007-06-26, 16:03   

martka napisał/a:
przez Ciebie reb otworzyłam artykuł tylko po to, ze by 13 zasadę przeczytać

ja tez :lol: :lol:
 
 
magdusia 

Pomogła: 42 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 1992
Skąd: HRLM
Wysłany: 2007-06-26, 16:19   

A ja chyba mam awersję do zasad ;-) (kojarzą mi się z byciem pod jakąś kontrolą,z ich egzekwowaniem),niemniej powodzenia życzę :-)
_________________

hxxp://alterna-tickers.com]
"Każdy jest geniuszem. Ale jeśli zaczniesz oceniać rybę pod względem jej zdolności wspinania się na drzewa, to przez całe życie będzie myślała, że jest głupia." A. Einstein
 
 
rebTewje 
tatanaty


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1323
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2007-06-26, 19:49   

martka, gosiabebe, ciesze sie dziwczyny, ze dopinguje Was do poszerzania wiedzy ogolnej ;)
_________________
Widmo krąży nad Europą, widmo weganizmu...
 
 
 
martka 


Pomogła: 88 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 3822
Skąd: UK
Wysłany: 2007-06-26, 19:57   

no, no... gdyby nie Ty.... ;-)
 
 
 
Joaśka
Gość
Wysłany: 2007-06-26, 23:00   

Magdusia, myślę,że nie jest możliwe godne życie bez zasad.Nie mów,że Ty nie stosujesz ich w swoim życiu.Napewno jest ich wiele, bo gdyby nie zasady postępowania to życie byłoby jednym wielkim chaosem.Wszędzie gdzie ich brak, nie można czuć się bezpiecznie.W każdej dziedzinie czy to w ruchu drogowym czy w związkach czy w wychowaniu dzieci muszą być ustalone pewne prawa i porządek.Mamy akurat pod naszą zastępczą opieką takiego ''aniołeczka'', który żył w domu bez zasad.Rok temu gdy do nas przyszedł , to był koszmar.Teraz , gdy przyjął do świadomości,że musi się podporządkowac pewnym prawom i normom jest całkiem fajnym chłopcem.Ale przez parę miesięcy toczyliśmy ostrą walkę kto kogo przetrzyma.
Chyba wszyscy wegetarianie spotkali sie z zarzutami,że się umartwiają nie jedząc zwierząt.A każdy z nas jest przecież z tego wyboru zadowolony i przekonany, że ''robi sobie dobrze''jedząc czyste pożywienie i nie stosując przemocy.My z Arturem doświadczyliśmy,że te zasady życia o jakich piszemy nie ograniczają w żadnym stopniu bo są to podstawowe prawa jakimi kieruje się większość z tych, którzy pracują nad własnym rozwojem duchowym.Dają one szczęście,
spokój, radość. Szukamy zatem osób, które czują podobnie. :-)
 
 
hans 
jestem słowianinem


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1018
Skąd: śmiesznogród
Wysłany: 2007-06-26, 23:39   

Joaśka napisał/a:
Magdusia, myślę,że nie jest możliwe godne życie bez zasad

Myślę że Magdusia podobnie do innych osób ma w swoim życiu wiele zasad, ale rozumiem jej niechęć do zasad ustalanych niejako "odgórnie" do tych, do których należy czy też powinno się dostosować, sam to mam…
Zasady tak ale…te najwłaśniejsze, te które czuję naprawdę całym sobą...a nie te "książkowe" czy „środowiskowe”
A to że chcecie zrobić coś razem...jest piękne bo wielu jedynie teoretyzuje na temat rozwoju społecznego, materialnego czy duchowego i nic z tego nie wynika...miałka gadka...
Miłości wiele i wytrwałości ode mnie dla Was
 
 
 
biechna 


Pomogła: 65 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 4587
Wysłany: 2007-06-27, 05:51   

...
Ostatnio zmieniony przez biechna 2010-05-25, 18:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Cytrynka 


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 962
Skąd: Olympia, USA
Wysłany: 2007-06-27, 07:27   

martka napisał/a:
i przez Ciebie reb otworzyłam artykuł tylko po to, ze by 13 zasadę przeczytać :-P

Ja też
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-27, 08:16   

Cytat:
Cytat:
Joaśka napisał/a:
Magdusia, myślę,że nie jest możliwe godne życie bez zasad


Myślę że Magdusia podobnie do innych osób ma w swoim życiu wiele zasad, ale rozumiem jej niechęć do zasad ustalanych niejako "odgórnie" do tych, do których należy czy też powinno się dostosować, sam to mam…


zasady odgórne najczęściej są dogmatami i człowiek je stosujący niekoniecznie je pojmuje. również narzucenie komuś swoich zasada, nie ważne jak pięknych , mija sie z celem, bo każdy człowiek ma swoje tempo rozwoju i swoją ścieżkę.

jeśli wierzymy w nasze idee i żyjemy zgodnie z nimi, to dajemy najlepsze świadectwo i przykład. wtedy inni mogą sie na nas wzorować a po czasie przyjąć te same zasady. to naturalna ścieżka. można też szukać osób mających już te same zasady (czyli tak jak AiA czynią :) ) to co prawda trudniejsze zadanie, jednak z drugiej strony zmniejsza ilość konfliktów na początku. ważne by nikogo nie nawracać na siłę, przecież nikt z nas tego nie lubi :)

a zasady? same w sobie mogą ograniczać lub rozwijać. wiele zależy jak dama jednostka je traktuje :) sama zasada jest tylko słowem.
 
 
Joaśka

Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 28
Wysłany: 2007-06-27, 10:11   

Dzięki wszystkim za dobre życzenia :-)
Właśnie dlatego jasno określamy się co dla nas jest ważne, by nie tracić niepotrzebnie energii naszej i zainteresowanych osób. Może kogoś przerażać lista zasad i pomyśli,że to strasznie nudne i ograniczające.Myślę,ze nie jesteśmy sztywniakami, dążymy do życia w radości i szczęściu.Nie mamy z nikim konfliktów i we wsi ludzie dażą nas szacunkiem i sympatią.Wiele osób do nas zachodzi bo są zainteresowani tym co robimy i lubią sobie pogadać mimo,że nie rozumieją motywacji naszego postępowania np.wegetarianizmu czy abstynencji.
W artykule było napisane,że te zasady kierowały życiem aśramu Gandhiego , my tylko dodaliśmy chyba ze 3 od siebie bo reszta nam sie podoba.Myślę,że wiekszość z nich są to podstawowe prawa moralnego życia a nie jakieś trudne czy nierealne dziwactwa.Jeżeli ktoś przyjmuje za przewodnika swego życia Istotę Wyższą to jednocześnie poddaje się jego wytycznym, bo ufa,że to ma dać mu wyższe szczęście niż to, co czasem nam podpowiada niedoskonały umysł.
Zapraszamy do siebie wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć jak żyjemy i poprzebywać na łonie natury bez zobowiązań!! :-)
 
 
hans 
jestem słowianinem


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1018
Skąd: śmiesznogród
Wysłany: 2007-06-27, 10:38   

Na tej planecie najfajniejsze jest to, że jest tak wielu ludzi a każdy z nich inny jest.
Myślę że przyjmowanie moralnych (cudzych) zasad jest tyleż ciekawe co bezcelowe...choć ma niezaprzeczalny walor edukacyjny, można sie nimi sfrustrować i poszukać własnych :lol:
Co mi nie szkodzi, to mnie wznosi...tylko skąd można wiedzieć co jeśli się nie spróbuje?
Nie traktuj nikogo tak, jak sam nie chcesz aby cię traktowano...tylko jak to zrobić mając doktrynę wytatuowaną na mózgu?
Chcesz wolności, obdarzaj nią innych...tylko jak można dawać coś, czego samemu się nie posiada, będąc jedynie odtwórcą cudzej doktryny?
pao napisał/a:
można też szukać osób mających już te same zasady (czyli tak jak AiA czynią ) to co prawda trudniejsze zadanie, jednak z drugiej strony zmniejsza ilość konfliktów na początku. ważne by nikogo nie nawracać na siłę, przecież nikt z nas tego nie lubi

o to chodzi, o to chodzi, każdy z nas coś wie, czegoś doświadczył a doświadczenia nasze są różne, co dla jednych jest prezentowaniem poglądów, dla innych może być agitacją i żeby człek na uszach stanął to wszystkim nie dogodzi :roll:
Forum nasze dla wege rodzin jest a ich członkowie mają swoje poglądy, własne wizje świata i swojej w nim roli, doskonały przykład mieliśmy na świętej pamięci „kropkowcu” co nie pasi to wyciąć…trzeba się postarać aby U Nas każdy mógł powiedzieć to co czuje, to co wie…a różnice zdań są raczej nieuniknione.
Niektórzy z nas są katolikami inni zaś buddystami, taoistami czy krysznowcami są i tacy co wierzą że w nic nie wierzą, no i są również własnowiercy czy anarchiści, niezły koktajl…cierpliwości do siebie nawzajem wszystkim nam życzę sista&brada
_________________


hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,4 sekundy. Zapytań do SQL: 12