wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wartość odżywcza kwiatów
Autor Wiadomość
Shaera 

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 26 Lip 2008
Posty: 692
Wysłany: 2009-07-09, 16:29   

alcia napisał/a:
ona to jakoś w garnku przygotowywała. Płatki kwiatów, miód, jakieś zbożowe dodatki.. i taka kleista masa na talerzyk, cos jak batoniki muesli rozmiękczone. Ale pyszne :)

Ahaaa... :-D Nie wątpię, że smaczne, a raczej pyszne :-D Z tego, co piszesz, wykonanie takiego deserku nie jest trudne, chyba ;-) No bo teoretycznie wystarczy w garnku rozgrzać olej/margarynę/masło, wlać miód (może akacjowy? ;-) )/syrop słodowy/daktylowy, do tego potem pewnie te dodatki zbożowe typu ulubione płatki, np. kukurydziane, czy owsiane, no i może trochę wody/mleka/mleka sojowego i oczywiście wspomniane kwiatki (pewnie całkiem sporo ich należy wrzucić :-) ) i ew. jakieś bakalie (słonecznik fajnie chrupie :-) ) :-D No i potem, jak będzie zimne, to na talerzyk :-D Wydawałoby się proste, bo to niby takie troszkę inne musli ;-) Niestety, bardziej nie potrafię pomóc w identyfikacji :->
 
 
Lalka 

Dołączyła: 18 Mar 2009
Posty: 129
Wysłany: 2009-07-17, 11:17   

hm... wpadłam na pomysł przygotowania sałatki na małe party z przyjaciółmi- czy znacie jakiś przepis na sałatkę z kwiatami?
_________________
hxxp://www.vivanatura.pl/]Ekologiczna żywność!
hxxp://www.rolnictwoekologiczne.org.pl//]Ekologiczna rolnictwo!
hxxp://www.hxxp://www.ekonsument.pl///]Ekonsument!
 
 
 
Shaera 

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 26 Lip 2008
Posty: 692
Wysłany: 2009-07-17, 12:55   

Lalka napisał/a:
hm... wpadłam na pomysł przygotowania sałatki na małe party z przyjaciółmi- czy znacie jakiś przepis na sałatkę z kwiatami?

Wystarczy wpisać w google - to naprawdę nie boli ;-) Osobiście nie próbowałam jeść kwiatów (poza naleśnikowymi kwiatostanami czarnego bzu :-P ), ale może być ciekawie ;-)

A hxxp://www.google.pl/search?hl=pl&q=sa%C5%82atka+z+kwiatkami&btnG=Szukaj+w+Google&lr=&aq=f&oq=]TUTAJ masz przygotowane google :-P
 
 
maga 
mama Zioma

Pomogła: 79 razy
Dołączyła: 03 Cze 2008
Posty: 4625
Skąd: sielsko izersko
Wysłany: 2009-07-17, 15:00   

ja jadlam salatke z kwiatami nasturcji, rozy, ogorecznika, z listkami nasturcji, salata, roszponka i do tego oddzielnie podany sos ze smietany z octem winnym z malin (nie wiem, czy do dostania w Polsce, jesli nie,mozna pokombinowac z malinami). Salatka byla bardzo smaczna a sos super do niej pasowal
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12