wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
menu na ślub
Autor Wiadomość
huanita 

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 635
Skąd: Szczytno
Wysłany: 2009-07-14, 18:25   menu na ślub

Mam do was małe pytanie... Niedługo biore slub i urządzamy małe przyjęcie (tzn obiad na ok 45 osób). Panie w restauracji zgodziły się na wegetariankie menu ale ich pomysły to ryby i krewetki :roll: Wiec muszę sama im dostarczyć jakieś pomysły i one to wszystko zrobią. Ale sama nie wiem co :-/ Chodzi o zupe i drugie danie i jakieś zimne przekąski. Mysle że tyle wystarczy bo będzie jeszcze ciasto, tort, owoce, napoje i im starczy. Więc bardzo prosze o propozycje bo jutro mamy spotkanie z tą panią i musimy powiedzieć co i jak.
_________________
hxxp://www.maluchy.pl]

hxxp://slub-wesele.pl/]
 
 
Paticzang 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 16 Sty 2008
Posty: 645
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-07-14, 20:28   

Szczerze to już nie pamiętam dokładnie co było u nas na takim przyjęciu ale z tego co mi się kojarzy to m.in.:
- krem z brokułów z grzankami (taka zupa-krem)
- na drugie danie tradycyjnie- ziemniaki z zestawem surówek i kotlety sojowe
- jako przystawka: sałatka owocowa i sałatka z sera feta+sałata+pomidor+ogórek itp...
U siostry na ślubie był np.
- krem pieczarkowo-grzybowy z groszkiem ptysiowym, koreczki (ser+papryka+oliwka+ogórek),
- obiad (drugie danie) też taki tradycyjny
- a na przystawki były jeszcze faszerowane jajka (blee)
Więc najlepiej jakiś kremik pyszny bo to smaczne i zdrowe :) no i nie za drogie... ziemniaki +surówki i kotlet to też tanio... bo jak już byś chciała np. jakieś naleśniki czy coś z tofu to chyba trochę drożej będzie... no ale nie wiem jak tam u Ciebie te Panie :)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
sylv 
niedowiarek


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3138
Skąd: Sz-n
Wysłany: 2009-07-14, 20:44   

huanita napisał/a:
Panie w restauracji zgodziły się na wegetariankie menu ale ich pomysły to ryby i krewetki Wiec muszę sama im dostarczyć jakieś pomysły i one to wszystko zrobią.

szczerze mówiąc, słabą panie mają inwencję jak na zasadę "klient nasz pan" :/

u nas było tak:

- zupa: krem ze szparagów z grzankami
- główne: camembert panierowany z żurawiną z kuleczkami ziemniacznymi i zestawem sałatek
- deser: lody i ciasta z cukierni no i tort :)
- ogromna ilość owoców
- sery na przystawkę i sałatki: owocowa, grecka.
_________________
hxxp://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers]

moje aukcje
hxxp://allegro.pl/Shop.php/Show?id=19996001
 
 
 
kociakocia 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 4300
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-07-14, 21:14   

krem z zielonego groszku z miętą- fantastyczny smak!, grzanki maciupkie do tego czosnkowo-chilli na masle smażone, może byc tez posypana calośc parmezanem

może być tez żurek wege z pieczarkami i śmietaną z chrzanem ( chrzan tu bardzo ważna rzecz :-) )

sałatka: rucola, lodowa sałata, gorgonzola, pietruszka (korzeń gotowana w wodzie z miodem- az do wygotowania wody, tak by na konieć ją w miodzie podrumienić, orzechy macadamia, oliwa do smaku, kilka pedów szczypioru do smaku

rózne rodzaje sałat, na niej małe pomidorki koktailowe, boczniaki wcześniej usmażone w paseczki, sos balsamiczny z miodem, cieniutkie plastry parmezanu na wierzchu
_________________
MEI TAI, POUCH, CHUSTY KÓŁKOWE, NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE wkrótce, zapraszam :)
hxxp://www.facebook.com/pages/Madame-Googoo-baby-carriers/145687608816099 MADAME GOOGOO baby carriers
hxxps://picasaweb.google.com/madamegoogoo
Doradca noszenia dzieci ClauWi®
Ostatnio zmieniony przez kociakocia 2009-07-14, 21:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Martuś 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 3101
Skąd: Langfuhr
Wysłany: 2009-07-14, 21:14   

hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=3389&highlight=przyj%EAcie
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=3126&highlight=wesele
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=2944&highlight=%B6lub
Moze Ci sie cos stad przyda :-)
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
huanita 

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 635
Skąd: Szczytno
Wysłany: 2009-07-15, 14:40   

No ok wilkie dzieki :-D
mniej więcej to bedzie wyglądac tak:
zupa krem z zielonego groszku
II danie: do wyboru kasza gruczana lub ziemniaki, 3 rodzaje sałatek/ surówek: grecka, chyba mizeria i chyba taka z surowego kalafiora ( nie robiłam tylko w green way jadłam i naprawde dobra) do tego 3 rodzaje kotletów: sojowe, kofta i chyba samosy.
Przystawki to koreczki, paszteciki, faszerowane jajka (ja lubie :-) ), sałatka owocowa i tort owoce soki ciasta.

Jakieś rady opinie?
_________________
hxxp://www.maluchy.pl]

hxxp://slub-wesele.pl/]
 
 
Martuś 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 3101
Skąd: Langfuhr
Wysłany: 2009-07-15, 15:25   

huanita, wydaje mi się, że taka grecka sałatka nie pasuje do roli surówki do obiadu, tylko na przystawkę. Zamiast tego byłby lepszy bukiet jarzyn gotowanych, np brokuł, małe marchewki i fasolka szparagowa (niektórzy wolą 'jarzynkę' od surówki, a inni jedno i drugie ;) ).No i ze dwa sosy do wyboru by się przydały :) ( np. jeden coś w rodzaju greenwayowego sosu do kofty, drugi pieczarkowo-soczewicowy).
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
kociakocia 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 4300
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-07-15, 16:43   

dla jadaczy sera sos cezara do salatek czy warzyw :-) czyli na bazie śmietany i sera, może być to cheddar, parmezan, ale ogólnie menu bardzo fajne skleciłaś :-D

może też faszerowane ziemniaki, duże się gotuje aldente, przekrawa na pół, wyżłabia środek łyżeczką, to co wyzłobione miesza się z wcześniej usmażona cebulką i pieczarkami, może byc tez tofu zamias pieczar, potem ładnie się formuje kaftoflaczka :D i hyc do piekarnika by zapiec odrobinę, no oczywiście ser tam wmieszany mozarella lub inny smakowy jak np. wędzony jest również pożądany :D
_________________
MEI TAI, POUCH, CHUSTY KÓŁKOWE, NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE wkrótce, zapraszam :)
hxxp://www.facebook.com/pages/Madame-Googoo-baby-carriers/145687608816099 MADAME GOOGOO baby carriers
hxxps://picasaweb.google.com/madamegoogoo
Doradca noszenia dzieci ClauWi®
 
 
huanita 

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 635
Skąd: Szczytno
Wysłany: 2009-07-15, 18:00   

Martuś napisał/a:
huanita, wydaje mi się, że taka grecka sałatka nie pasuje do roli surówki do obiadu, tylko na przystawkę


To samo pani w knajpie nam powiedziała :-D my ze wsi to nie wiemy :mryellow:


kociakocia napisał/a:
może też faszerowane ziemniaki

no opisałaś to cudnie aż mi ślina pociekła :-D


Wiec tak: Pani menager czy jak jej tam jako jedyna okazala się przygotowana z tej restauracji że nasze propozycje za bardzo sie nie przydały.
Ustaliliśmy tak:
zupa krem z brokułów
naleśniki z warzywami z sosem beszamelowym
a na zimno: sałatka z rucoli i owoców jakaś słodko kwaśna, sałatka grecka, jarzynowa, jakas brokułowa i warzywa grilowane co się jakoś u nich nazywa i papryka faszerowana. Potem oczywiście te słodkie rzeczy.
Mysle że wystarczy jak to ma by max 4 godziny i nikt nie będzie narzekał że mało.

A dla dzieci wzieliśmy pierogi z truskawkami bo nie jestem pewna czy zjedzą te naleśniki....
Za wszystko wyszło 80zł od osoby nie licząc ciasta i tortu. za dzieci 50%. Nawet nieźle chyba nie?
_________________
hxxp://www.maluchy.pl]

hxxp://slub-wesele.pl/]
 
 
sylv 
niedowiarek


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3138
Skąd: Sz-n
Wysłany: 2009-07-15, 20:53   

nieźle :)
_________________
hxxp://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers]

moje aukcje
hxxp://allegro.pl/Shop.php/Show?id=19996001
 
 
 
Wretka 


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 14 Lut 2008
Posty: 354
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-07-15, 22:50   

Jeżeli jeszcze nie za późno:
U nas świetnie wypadły takie duże pyzy z pieczarkowym farszem jako jedno z dań. Fajnymi przystawkami były omlet ze szpinakiem w plastrach w galarecie (wegetariańskiej podobno) i kawałki warzyw w cieście. Fantastycznym deserem były pieczone jabłka z żurawiną.

Oj, od rana nie odświeżyłam wątku, a tu wszystko już się stało.
Bardzo fajny zestaw.
_________________
Pięćdziesiąt procent naszej zdolności uczenia się rozwija się w ciągu pierwszych czterech lat życia. W związku z tym rodzice są najważniejszymi nauczycielami dziecka. Mimo to żaden rząd nie wydaje nawet jednego procenta budżetu szkolnictwa na ich szkolenie. Gordon Dryen, Jeanette Vos "Rewolucja w uczeniu"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 12