wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Masaż
Autor Wiadomość
Martuś 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 3101
Skąd: Langfuhr
Wysłany: 2010-08-29, 10:03   

agaB napisał/a:
Odnośnie masaży, to moje pierwsze dziecko było bardzo niechętne. Bardzo płakał, a ja szybko się zniechęcałam. Ale udało mi się robić masażyki, z wierszykami, które opisujecie i nie tylko te. Mały to uwielbiał i do tej pory mu zostało.
Natomiast Łucja jest chętna do masażu. Stąd wyciągam wniosek, że to, czy dziecko będzie lubiało masaż czy nie, dużo zależy od nastawienia mamy.

Ja bym z tego wyciągnęła wniosek, że to, czy dziecko będzie lubiło masaż zależy od dziecka :P
 
 
Malinetshka 
Paulina


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5765
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-08-29, 10:29   

Martuś napisał/a:
agaB napisał/a:
Odnośnie masaży, to moje pierwsze dziecko było bardzo niechętne. Bardzo płakał, a ja szybko się zniechęcałam. Ale udało mi się robić masażyki, z wierszykami, które opisujecie i nie tylko te. Mały to uwielbiał i do tej pory mu zostało.
Natomiast Łucja jest chętna do masażu. Stąd wyciągam wniosek, że to, czy dziecko będzie lubiało masaż czy nie, dużo zależy od nastawienia mamy.

Ja bym z tego wyciągnęła wniosek, że to, czy dziecko będzie lubiło masaż zależy od dziecka :P

To samo pomyślałam :)
 
 
lamialuna 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 1396
Skąd: Eire
Wysłany: 2011-01-15, 18:58   

ja masuje mlodego od 6tego tygodnia.... do tej pory to zbior tego co pamietam jak moja siostra masowala dziewczyny, wymieszane z masazem z dvd z baby yoga.

Bruno to uwielbia, choc odkad jest mobilny jak przechodzimy na brzucho to mi ucieka ;)
Stala pora masazu byl czas zaraz po wieczornej kapieli, z olejkiem nagietkowym z weledy, przyciemnionym swiatlem, muzyczka badz kolysanka w tle...

Dzis bylismy jako kroliki doswiadczalne na kursie instruktorow baby masazu i dowiedzialam sie kilku ciekawych rzeczy... a w zasadzie mialam przestrzen by glosno pomyslec i byl tam ktos kto wie wiecej o masazu niz ja... :)

U nas masaz procz, zacisniania wiezi i pomocy przy trawieniu mial byc pomocnikiem w chodzeniu spac...
Ale z punktu widzenia malego dziecka dzieje sie tak duzo, ze w jego przypadku ten masaz moze go rozbudzac..
Olejek... chcialam zapachem podkreslic ze to ten wieczorny masaz przed spaniem - ale mogl byc za mocny... Zaleca sie jednak nie dodawac zadnych olejkow eterycznych, nawet takich jak lawenda czy rumianek...

Jutro idziemy na czesc druga... min masaz twarzy i ulga przyzabkowaniu, a od jutra zmiana pory masazu... na rano... :mryellow:

[ Dodano: 2011-01-15, 18:38 ]
dodam rowniez, ze masaz jest szczegolnie wazny dla dzieci urodzonych przez CC, droga przez kanal rodny stymuluje wiele odruchow...

oksytocyna jest tez wszechobecna u dziecka, mamy i kogokolwiek innego siedzacego w pokoju :) ))
_________________
hxxp://alterna-tickers.com] hxxp://pierwszezabki.pl]
Zapraszam na profile Facebook'owe
FreeThePuppets & Vegeluna & SlingShoe
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13