wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co zrobic z miazszem pozostalym z mleka migdalowego.
Autor Wiadomość
viburnum 

Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 14
Skąd: Dublin; Pieczrki; Gizycko
Wysłany: 2009-10-27, 19:34   Co zrobic z miazszem pozostalym z mleka migdalowego.

Gdy robie mleko z migdalow po odsaczeniu zostaje miazsz. Poradzcie prosze co mozna z niego zrobic. Szkoda wyrzucac. Mleko migdalowe robie prawie co drugi dzien i mam tego miazszu tyle ze nie wiem co z nim robic.
 
 
ag 


Pomogła: 45 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2008
Posty: 1127
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-27, 19:47   

Ja dodaję na drugi dzień do kaszy jaglanej na śniadanie.
 
 
maga 
mama Zioma

Pomogła: 79 razy
Dołączyła: 03 Cze 2008
Posty: 4625
Skąd: sielsko izersko
Wysłany: 2009-10-27, 19:50   

viburnum, no grzech wyrzucać. Ja daję do musli, do kotletów, dorzucam do zupy albo do duszonych warzy. Można też dodać do ciasta albo ciasteczka jakieś pokombinować, skoro masz duże ilości. W życiu bym nie wyrzuciła ;-)
_________________
 
 
viburnum 

Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 14
Skąd: Dublin; Pieczrki; Gizycko
Wysłany: 2009-10-28, 18:47   

Robie sobie do pracy takie energetyzujace napoje. Raz mleko z sezamu (tu nie ma problemu bo nie odcedzam) a raz z migdalow tu trzeba odcedzic bo nie idzie wypic. Upycham gdzie sie da ,musli, farsz do nalesnikow itp. ale i tak zostaje. Magda - a do jakiego ciasta dodajesz, masz moze jakis konkretny przepis?
 
 
olgasza 
królowa życia


Pomogła: 124 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3140
Wysłany: 2009-10-29, 11:49   

viburnum, zrób sobie twarożek wegański z tego przepisu: hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=376&highlight=twaro%BFek+wega%F1ski , wystarczy dodać do papki troche soku z kiszonej kapusty/ogórków i zostawić na noc. Bardzo dobry wychodzi.
_________________
hxxp://ekostyl.blogspot.com/
 
 
viburnum 

Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 14
Skąd: Dublin; Pieczrki; Gizycko
Wysłany: 2009-10-29, 18:53   

Ciekawy przepis- sok z kiszonej kapusty i migdaly. Akorat mam kiszona kapuste, zrobie dzis wieczorem, dzieki. Zona wpadla w faze pieczenia ciast, moze ktos zna przepis na ciasto z mielonych migdalow?
 
 
maga 
mama Zioma

Pomogła: 79 razy
Dołączyła: 03 Cze 2008
Posty: 4625
Skąd: sielsko izersko
Wysłany: 2009-10-30, 08:56   

viburnum, nie miałam na myśli żadnego konkretnego ciasta (tym bardziej, że od pół roku nie posiadam piekarnika, więc nie piekę nic), ale myślę, że większość ciast spokojnie można wzbogacić migdałami pozostałymi z mleczka. Napewno niezawahałabym się dodać takich migdałów do sernika. Myślę też, że możnaby spróbować zastąpić w przepisie migdały mielone właśnie takimi z mleczka (dobrze odciśniętymi), np. tarta gruszkowa.
A jeśli chodzi o ciasteczka, można np. Wzbogacić przepis Ani D. hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=1297&sid=cbf7152ef5ccd9af75b91080eee00db1
_________________
 
 
viburnum 

Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 14
Skąd: Dublin; Pieczrki; Gizycko
Wysłany: 2009-11-01, 20:49   

spoko Magda- to putanie o ciasto bylo od zony. Piecze troche ostatnio, ale trzyma sie zawsze dokladnie przepisu wiec zapytala. Zrobilem ten pomysl z sokiem z kiszonej kapusty- po dodaniu szczypiorku i rzodkiewki moze byc.
 
 
madalenka 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 155
Wysłany: 2009-11-02, 16:34   

Podobno dużo lepiej wychodzi z sokiem z kiszonych ogórków. Ale tylko tak słyszałam, z kapustą nie próbowałam, więc nie wiem.
 
 
viburnum 

Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 14
Skąd: Dublin; Pieczrki; Gizycko
Wysłany: 2009-11-02, 18:29   

Jak tak, to tez sprobuje z kiszonymi ogorkami. Dzieki
Moze jednak ktos zna przepis na ciasto :roll:
 
 
maga 
mama Zioma

Pomogła: 79 razy
Dołączyła: 03 Cze 2008
Posty: 4625
Skąd: sielsko izersko
Wysłany: 2009-11-02, 20:03   

viburnum, za tydzień z hakiem będę w Polsce, więc będę mieć dostęp do piekarnika i będę mogła poeksperymentować ;-)
Póki co - dziś zrobiłam dip do sałatki z pozostałości po mleku z orzechów włoskich. Mnie bardzo smakował. Na ok. 1/3 szklanki masy orzechowej dałam z 10 łyżek zimnotłoczonego oleju rzepakowego, duży ząbek czosnku, sól, pieprz i trochę soku z cytryny. Dodałam to do sałaty z pomidorem, cebulą i natką pietruszki. Dla mnie super. Pewnie z migdałów też będzie spoko.
_________________
 
 
viburnum 

Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 14
Skąd: Dublin; Pieczrki; Gizycko
Wysłany: 2009-11-03, 18:55   

Zapomnialem wlasnie dodac ze dolewam do tego oliwy z oliwek. Wyglada to tak- miazsz z migdalow, szczypiorek, rzodkiewka, oliwa z oliwek, sok z kiszonej kapusty no i z chlebem. Mi smakuje.
Magda - nie przejmuj sie tym ciastem. Specjalnie z mego powodu sie nie klopocz. :oops:
 
 
melba 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 11 Lut 2009
Posty: 531
Wysłany: 2009-11-11, 17:38   

byl juz podobny watek dotyczacy pozostalosci po mleku sojowym, czyli okary.
przyszlo mi do glowy ze w sumie mozna zamiennie, okare i te migdaly :)

hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=744&highlight=okara]linek
_________________
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=6249&postdays=0&postorder=asc&start=0
 
 
viburnum 

Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 14
Skąd: Dublin; Pieczrki; Gizycko
Wysłany: 2009-11-15, 21:36   

Dzieki melba, wykorzystam te pomysy.
Nie mam zbyt wiele czasu na siedzenie przed komputerem wiec nie orietuje sie jakie tematy byly juz poruszane. Takze dzieki za linka :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 14