wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Alergia
Autor Wiadomość
mono-no-aware 
Ewa


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 12 Sty 2009
Posty: 897
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2010-01-14, 12:23   Alergia

Od jakiegoś już czasu próbuję dociec na co jest uczulona Maja. Najprawdopobniej to nabiał lub skaza białkowa. Tak sądzi pediatra. Ale co do niej idę to ma jakieś inne podejście, czasami mówi, że przy takich objawach jak ma córka to możemy jeść nabiał itp. Hmmmm

Kiedyś robiłam już detex ale tylko na mleko krowie, po 3 tygodniach nie było zmian.

Teraz zabrałyśmy się na całego i wykluczyliśmy wszytko co ma związek ze skazą białkową (czyli mleko krowie, kozie, migdyły, orzechy, białko kurze).

Minęło już przeszło 10 dni i żadnej poprawy!
Mam więc pytanie do ludzie, którzy mają dzieci z alergią, po jakim czasie one u Was ustępowały? Doczytałam się w niektórych wątkach, że u niektórych jest już poprawa po 2 dniach, więc .... :) też bym tak chciała.

Tak też się zastanawiam, bo Majce robię czasami jajecznicę z samych żółtek, ale wiadomo jak jest przy rozdzielaniu białka od żółtka, jakieś miligramy się zawsze przedostaną. Chyba taka ilość nie grała by aż takiej roli?
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2010-01-14, 14:33   

mono-no-aware napisał/a:
Chyba taka ilość nie grała by aż takiej roli?
Dla alergii każda ilość gra rolę. Poza tym w żółtku też jest białko, ale nie wiem, czy takie samo.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
mono-no-aware 
Ewa


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 12 Sty 2009
Posty: 897
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2010-01-14, 22:03   

euridice wielkie dzięki! :)
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
kositka 

Dołączyła: 06 Lut 2010
Posty: 15
Skąd: Bytom
Wysłany: 2010-02-10, 12:22   

mono-no-aware napisał/a:
Od jakiegoś już czasu próbuję dociec na co jest uczulona Maja. Najprawdopobniej to nabiał lub skaza białkowa. Tak sądzi pediatra. Ale co do niej idę to ma jakieś inne podejście, czasami mówi, że przy takich objawach jak ma córka to możemy jeść nabiał itp. Hmmmm

Lekarz po samych objawach nie jest w stanie wyrokować co uczula.
A uczulać może wszystko, żółtko jest silnym alergenem.
Można zrobić badania krwi, a u starszych dzieci na skórze. Jeśli zleci je specjalista są one bezpłatne. No i wprowadzić diete eliminacyjną i obserwować.
Alergen we krwi utrzymuje się 3 tygodnie.
 
 
mandy_bu 


Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 30 Gru 2008
Posty: 1260
Wysłany: 2010-02-10, 16:44   

mono-no-aware, u mojego syna objawy alergii identyczne ze skazą białkową dawała przede wszystkim soja, a dodatkowo orzechy i migdały.
 
 
kositka 

Dołączyła: 06 Lut 2010
Posty: 15
Skąd: Bytom
Wysłany: 2010-02-10, 18:53   

mandy_bu napisał/a:
mono-no-aware, u mojego syna objawy alergii identyczne ze skazą białkową dawała przede wszystkim soja, a dodatkowo orzechy i migdały.

tak, bo po objawach nie poznasz co uczula, u każdego objawy mogą być inne i po innym czasie: wysypka, zapalenie krtani, uszu, astma, natychmiastowa reakcja - puchnięcie, a soja to silny alergen :cry:
 
 
mandy_bu 


Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 30 Gru 2008
Posty: 1260
Wysłany: 2010-02-10, 18:58   

kositka, podpisuję się obydwiema... mądrze piszesz :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 14