wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Senność - jak mi się chce ssssppppaaaaććććć
Autor Wiadomość
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-07-01, 11:39   

Dostałam skierowanie, jutro na badania, kreatynina, jono- coś tam, morfologia. czuję się strasznie ciągle senna nie mogę się opanować, powieki same sięzamykają.
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
puszczyk 


Pomogła: 102 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 5319
Wysłany: 2008-07-01, 11:51   

Karolina, ale w ciązy chyba nie jesteś? :-)

A ja w pierwszej i drugiej ciąży przez krótki okres lubiłam pospć sobie pół godzinki w ciąu dnia, a teraz to koszmar, mogę spać ciągle. :-|
 
 
kamma 
Magellan


Pomogła: 147 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 7442
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2008-07-01, 12:55   

Mi już powoli przechodzi ciążowa senność, choć niemal cały drugi miesiąc mogłam przespać z przerwami na "suchy" rzyg, siku i jeść. No, ale ponieważ przy mojej czterolatce to nie jest takie proste, to urządzałam sobie drzemki o takie:
-Włączałam Irmie bajkę, a sama lulu,
-Irma bawiła się w swoim stałym miejscu, sama lub z koleżanką przez płot, a ja na materacyk i lulu, wtedy to po kilkanaście minut i co chwila jedno oko na Irmę, ale trochę pomagało.
-Czasem tak jak orenda, po prostu odpadałam, a Irma robiła co chciała, jakoś dom jeszcze stoi ;)
A na co dzień to jestem rasowy nie-śpioch :)
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://anilanastudio.blogspot.com/
Ostatnio na blogu: Wszystko jest możliwe
"Trzeba wierzyć w człowieka, koleś"
 
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-07-03, 22:49   

Puszczyk ]:-> To byłby koniec.
Wszystkie badnia ok, kreatynina na dolnej granicy. Ale jeszcze nie wiem co to znaczy.

[ Dodano: 2008-07-03, 22:51 ]
"Kreatyna to substancja podobna do białek , zbudowana z metioniny, argininy oraz glicyny (aminokwasy). Małe ilości kreatyny przechowywane są w komórkach mięśniowych, a jej rola to wytwarzanie i przenoszenie tzw. głównej cząsteczki odpowiedzialnej za produkcję energii.

Kreatyna (z greckiego krea = mięso) występuje niemal wyłącznie w artykułach spożywczych pochodzenia zwierzęcego, głównie w mięsie. W roślinach natomiast występuje w ilościach śladowych. Zróżnicowana dieta dostarcza zazwyczaj około 1 grama kreatyny dziennie.

Wegetarianie mają zwykle ograniczone zapasy kreatyny, co stawia ich w trudnej sytuacji szczególnie w sportach szybkościowo-siłowych. Średnie zapotrzebowanie na kreatynę wynosi około 2 gramy dziennie. "
.....? czy ktoś coś o tym wie?
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
puszczyk 


Pomogła: 102 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 5319
Wysłany: 2008-07-04, 07:04   

Karolina, mam encyklopedię zdrowia na płytce i piszą, że przyczyną nieprawidłowego wyniku może być głodzenie się i skutek uboczny stosowania kortykosterydów.

Napisali jeszcze:
Kreatynina powstaje w wyniku przemian białek pochodzących z pożywienia oraz tkanki mięśniowej. W zdrowym organizmie wydalana jest przez nerki wraz z moczem. Przy niewydolności nerek pozostaje we krwi (wówczas jej stężenie wzrasta wraz z rozwojem niewydolności nerek). Kreatynina może dostać się w zwiększonej ilości do krwi także podczas uszkodzenia tkanki mięśniowej.
...ale to raczej dotyczy nadmiaru.
 
 
daria 


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 19 Lis 2007
Posty: 4783
Wysłany: 2008-11-21, 10:51   

z tym spaniem to jakaś masakra! poszłabym na l4 ale kto będzie za mnie pracował, niby powinnam mieć to w dupie, ale wolę nie robić sobie nieprzyjemności w pracy!
więc siedzę i udaję, że coś robię przysypiając na siedząco :mryellow:
_________________
wariatka!
 
 
gemi 
Matka Polka ;)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 2460
Wysłany: 2008-11-27, 09:11   

Mi chyba senność wraca. W sumie to już połowa 8.miesiąca. Śpię po ok.8,5-9 godzin dziennie + czasem 15 minut drzemki w ciągu dnia. Jak dla mnie to baaardzo dużo. Może zbieram siły przed porodem? :-)

Czy któraś z trzeciotrymestrówek też ma podobnie?
_________________
"Nowego kłamstwa słucha się chętniej aniżeli starej prawdy" (A.Czechow)
 
 
biechna 


Pomogła: 65 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 4587
Wysłany: 2008-11-28, 20:15   

gemi, ja jestem niesamowicie ospała, myśli mi uciekają wręcz od rzeczywistości.
Sęk w tym, że poza tym, że tak bardzo chce mi się spać (anemii nie mam) to spać ostatnio po prostu nie mogę przez zgagę coraz silniejszą - a im bardziej coraz większy Staś sobie tańcuje, tym więcej kwasu wypala mi przełyk i tym częściej budzę się od zgagi, a z nią trudno mi potem zasnąć.
Zyskany nocami czas przeznaczam na słuchanie płyt z medytacjami hypnobirthingu, niby się uczę, ale w sumie to lubię je dlatego, że mnie usypiają 8-)
We dnie chciałąbym odsypiać, ale mogę to robić tylko na siedząco, jak tylko niechcący się osunę i przyjmę poziom, zgaga mnie zżera i budzi, i wtedy idę na spacer.
I tak jeszcze 7 tygodni, ech :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12