wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
nanokoloid miedzi, srebra, złota
Autor Wiadomość
olgasza 
królowa życia


Pomogła: 124 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3140
Wysłany: 2009-05-26, 10:18   nanokoloid miedzi, srebra, złota

hmm, nie wiedzialam do jakiego wątku to wrzucić. Chodzi mi o takie hxxp://www.agugu.com.pl/product_info.php?products_id=3780]COŚ i jeszcze hxxp://www.agugu.com.pl/product_info.php?products_id=3782]takie . Czy ktos z was używał i rzeczywiście potwierdza działanie antygrzybiczne? W sumie chciałam do pralki użyć, bo mi pleśnieją uszczelki, ale nie wiem, czy nie okaże się to niewypałem, a tanie nie jest...
_________________
hxxp://ekostyl.blogspot.com/
 
 
herbik 

Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 12
Wysłany: 2009-05-27, 00:06   

jesli chodzi o miedz- potwierdzam dzialanie antygrzybiczne- wyprobowałam taki produkt, a nawet- dokładnie ten. Czarne fugi to przeszłośc...

Moj synek mial pod okiem dziwny liszaj z krostami, przemywalam przez 3 dni co kilka godzin miedzia i srebrem - nie ma sladu. lekarka zaleciła maśc streydową. Nie uzylismy jej.

A powiem więcej nawet- nie myjemy już środkami chemicznymi- po kilku wykładach z ekologii przerzucilismy sie na mikrowłókno, - super:) jakie czyste szyby, a....nie wspomne o brudzie w kuchni - z okapu(gaz+tłuszcz) -bez żadnego płynu tylko- rękawica do zwierząt- (znalazłam inne jej zastosowanie -może to głupio brzmi,) ale działa...
 
 
Marcela

Pomógł: 38 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1417
Wysłany: 2009-05-27, 08:37   

herbik napisał/a:
Czarne fugi to przeszłośc...

Jest taki produkt, który nazywa się EM-refreshing ( do łazienek m.in). To efektywne mikroorganizmy (czyli bakterie kwasu mlekowego) bardzo przyjazne dla człowieka, które nie pozwalają rozwijać się grzybom. W ogóle EM-ki to ciekawa rzecz, ale to inny temat.
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2009-05-27, 09:42   

herbik napisał/a:
a....nie wspomne o brudzie w kuchni - z okapu(gaz+tłuszcz) -bez żadnego płynu tylko- rękawica do zwierząt- (znalazłam inne jej zastosowanie -może to głupio brzmi,) ale działa...

Wcale nie głupio- pokaż tę rękawicę, też chętnie zakupię.
Ścierek z mikrowłókna też używam i nie wyobrażam już sobie mycia okien płynami.
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
olgasza 
królowa życia


Pomogła: 124 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3140
Wysłany: 2009-05-27, 09:48   

herbik, dzięki za opinię, może rzeczywiście się skuszę, żeby te uszczelki odgrzybić, bo sie normalnie własnej pralki brzydzę. Myślicie , że to od prania w orzechach, czy też pralki mają ogólną tendencję do pleśnienia z racji wilgoci?
Marcela,te EM brzmia dla mnie równie zagadkowo, co nanokoloid czegokolwiek, czy tajemnica wkładu ecoballs. W sumie b. ogólnikowo piszą o tym na stronie: "EM to kompozycja kultur bakteryjnych, wprowadzana do agro lub eko- systemu w celu przyspieszenia jego biologicznej regeneracji np. procesów prochnicotwórczych w glebie." Ale jakich bakterii to już nie jest powiedziane...
No, w każdym razie bez eksperymentów nie ma postępów ( także w zakresie usuwania grzyba z łazienki) :-)
_________________
hxxp://ekostyl.blogspot.com/
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2009-05-27, 10:10   

Dziewczyny do mycia pralki od wewnątrz używam domestosu - pół szklanki do zbiorniczka i nastawiam na najwyższą temperaturę. ( wiem, wiem, chemia... ;-) )
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-27, 10:20   

A ja wsypuję do pojemnika na proszek 2 paczki proszku do pieczenia i też maksymalna temperatura. Metodę polecił mi pan z serwisu pralkowego.
 
 
olgasza 
królowa życia


Pomogła: 124 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3140
Wysłany: 2009-05-27, 11:14   

no, ja używam też octu, blacha błyszczy aż miło. Ale mi chodzi o te cholerne uszczelki gumowe na zewnątrz bębna. Domestosa nie chcę kupować, wolalałbym to jakąś eko-metodą załatwić.
_________________
hxxp://ekostyl.blogspot.com/
 
 
Marcela

Pomógł: 38 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1417
Wysłany: 2009-05-27, 22:19   

olgasza napisał/a:
Marcela,te EM brzmia dla mnie równie zagadkowo, co nanokoloid czegokolwiek, czy tajemnica wkładu ecoballs.

:mryellow: To proste preparaty, coś w rodzaju probiotyków dla ziemi, ale nie tylko.
Więcej tu: hxxp://www.livingplanet.pl
Daję słowo że tym nie handluję! :-D
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2009-05-28, 12:10   

olgasza napisał/a:
Domestosa nie chcę kupować

to można żyć bez niego :shock: ;-) a czym myjesz toaletę?
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
olgasza 
królowa życia


Pomogła: 124 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3140
Wysłany: 2009-05-29, 12:32   

Karolina, da się :-) Normalnie myję - wodą i szczotą. Raz na kilka miesięcy takimi czyścikami nasączanymi mydłem, zakupionymi w osiedlowym sklepie. Generalnie mam obsesję wyeliminowania agresywnej chemii z naszego domu, więc juz wolę w brudem i grzybem zarastać, niż domestosa za próg puścić :-)
_________________
hxxp://ekostyl.blogspot.com/
 
 
malwek666 
Malwek

Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 1
Wysłany: 2010-03-26, 01:34   nanokoloidy

sprawdziłem nanokoloidy miedzi,srebra,złota,platyny z ecolevel.eu
Naprawdę natura sama daje dobre rozwiązania i bez stosowania chemii można się obyć.

Polecam alkaredox..wspaniały wynalazek odchudzający i detoksykujący.
Silny antyoksydant ze względuy na ujemny redox wody po alkaredox z ecolevel.eu

[ Dodano: 2010-03-26, 01:37 ]
Wiem,że w ecolevel.eu mają pojawić sie typowe naturalne komponenty roślinne do wc, myscia i prania.
Stosuję dzisiaj nieoficjalnie z ecolevel.eu odplamiacz...nie mają tego w ofercie oficjalnie,ale ten odplamiacz...rewelacja....roślinny....złazi wszystko i nie jest to coś z azotanami i wybielaczami....delikatna roślinna kompozyucja....aż trudno uwoierzyć,że można bez chemi coś odplamić i się wymyć,ale można...i to zdecydowanie zdrowiej....
_________________
hxxp://planet.ecolevel.eu/partner-112
Ekologicznie i naukowo. Sama natura i bezstresowo. Odchudzanie i leczenie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 14