wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje dziecko rzuciło się na mięso!
Autor Wiadomość
polena 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 01 Sty 2011
Posty: 168
Wysłany: 2011-09-27, 20:59   

No fakt, chyba macie rację. Unikam opisów i wspominania o mięsie, ale pomyślałam, że może @Lilith zrobiła to nie ze złej woli. Ok, nie wiem, nie mieszam się, peace! ;)
 
 
seminko 
samosiejka

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 18 Lip 2010
Posty: 2027
Skąd: znad rzeki
Wysłany: 2011-09-27, 21:47   

polena, Ty mi się na forum kojarzysz z pytaniami o lepszą stronę talerza ;-)
I to jest jak najbardziej ok.

Mój niemąż martwe zwierzęta je i tak do końca nie oswoił się jeszcze z tym, że potomek jest po stronie talerza matki (wyniki badań go wszak uspokoiły:)).

Mało tego, je to w mojej obecności. I dziecka, które oczywiście pyta.
_________________
"wiara w to,że okoliczności działają na naszą korzyść, ostatecznie sprawia, że tak jest." Chris Prentiss
 
 
lilias
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-28, 09:22   

Jagienka, bardzo mi przykro ze względu na Ciebie :-( , ale jeżeli gotujesz na dwa gary (bo on rozumiem mięsożerca) to zawsze dziecku wciśnie to co on uważa za słuszne. jeżeli w domu będzie tylko jedzonko wege to jest szansa, że z lenistwa nie będzie po to mięso latał i go robił za Twoimi plecami ;-)
odbieram Ciebie jako ostoję łagodności, a może tak bardziej asertywnie? szacunek w związku, cholibka, ważna rzecz :roll:

ja jestem wege dopiero od paru lat więc cała moja rodzina mięsożerną jest, ale korzystają więcej z warzyw dzięki temu, że jem inaczej :-) Trzymaj się :**

[ Dodano: 2011-09-28, 09:26 ]
Tantra napisał/a:
polena, Ty mi się na forum kojarzysz z pytaniami o lepszą stronę talerza ;-)
I to jest jak najbardziej ok....


tak :-D jak najbardziej
 
 
@Lilith 


Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 129
Skąd: Wroc
Wysłany: 2011-09-28, 09:28   

Dziewczyny, nie piszę o mięsie w wątku 'wege przepisy' tylko w wątku o jedzeniu przez dziecko mięsa i nikogo nie namawiam do czegokolwiek a dzielę się tym, jak wygląda u mnie sytuacja. Chcę żeby moje dziecko samo decydowało co chce jeść, w ramach zdrowego rozsądku. Nie mam zamiaru walczyć z dzieckiem, z mężem, z rodziną.
Po co atakujecie po jednej mojej wypowiedzi?

Poza tym jak zauważyłam, nie jest to forum dla ortodoksyjnych wege bo znalazłam tu wypowiedzi mięsożerców ale skoro chcecie trzymać taką zwartą kastę to szkoda.
Interesuje mnie zdrowy tryb życia, mam sporą wiedzę na temat szczepień i myślałam, że to dobre miejsce żeby się swoimi pogladami podzielić. Nie wiem skąd się bierze taki brak tolerancji, wrogość i gonienie każdego kto ma inne zdanie. Więcej otwartości.
 
 
priya 

Pomogła: 77 razy
Dołączyła: 12 Lis 2008
Posty: 5315
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2011-09-28, 09:33   

Jagienka, współczuję :-( Takiej neizgodności jednak nie umiem sobie wyobrazić i dzięki Bogu, że moim mężem jest wegetarianin.
polena, tak jak już dziewczyny pisały: nie chodzi o to kim jesteś/co jesz tylko jak i w jakim tonie się wypowiadasz.
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
priya 

Pomogła: 77 razy
Dołączyła: 12 Lis 2008
Posty: 5315
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2011-09-28, 09:39   

@Lilith, naprawdę nie ma tu wrogości i gonienia każdego o odmiennych zwyczajach żywieniowych. Jestem wręcz pewna, że dzięki forum zawiązało się wiele przyjaźni między wegetarianami/weganami a jedzącymi mięso. Nie ma mowy o "zwartej kaście" weg(etari)an. Wypowiedzi "mięsożerców", które tu znajdujesz zwykle jednak nie dotyczą pieczonych kaczek i befsztyków :roll:
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
polena 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 01 Sty 2011
Posty: 168
Wysłany: 2011-09-28, 10:10   

Uf, dziękuję za miłe słowa :) ;)

Myślę, że to forum przyciąga ludzi, którzy interesują się zdrowym żywieniem bo zwyczajnie nie ma drugiego takiego (nie znalazłam) miejsca w necie. Na innych forach wiedza o żywieniu zazwyczaj jest bardzo uboga. Ok, dość offtopu i wazeliny :P
 
 
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2011-09-28, 10:15   

priya napisał/a:
Wypowiedzi "mięsożerców", które tu znajdujesz zwykle jednak nie dotyczą pieczonych kaczek i befsztyków :roll:

i to jest właśnie sedno sprawy :-)
3/4 moich znajomych to mięsożercy, a tematy drażliwe sa pomijane ( i z mojej i ich strony).
@Lilith napisał/a:
nie piszę o mięsie w wątku 'wege przepisy'

to jest wege forum ;-)

@Lilith, po prostu daruj sobie opisy, które 90% użytkowników może odczytać jako przykre i niehumanitarne.
Jesteśmy bardzo różni ( i nie wszyscy sa wege), ale przepisy na forum są wege ;-)
 
 
@Lilith 


Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 129
Skąd: Wroc
Wysłany: 2011-09-28, 10:45   

bronka napisał/a:
Jesteśmy bardzo różni ( i nie wszyscy sa wege), ale przepisy na forum są wege ;-)

To prawda, jesteśmy różni. Dla jednego wege jedzenie jajek jest humanitarne, dla drugiego nie. Z rybami podobnie.
No i świetnie, że są tu przepisy wege bo uwielbiam takie eksperymenty i inspiracje. W każdym razie nie wrzucałam tu przepisów na dania mięsne i nie mam takiego zamiaru....

Wracając do wątkowej wypowiedzi, jesli "dziecko rzuca się na mięso" czy należy mu tego zabronić?
 
 
biechna 


Pomogła: 65 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 4587
Wysłany: 2011-09-28, 10:49   

@Lilith napisał/a:
czy należy mu tego zabronić?

Jeśli chce się, by żywiło się wegetariańsko, dopóki my mamy na to wpływ, to tak.
 
 
@Lilith 


Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 129
Skąd: Wroc
Wysłany: 2011-09-28, 10:59   

george napisał/a:
Jeśli chce się, by żywiło się wegetariańsko, dopóki my mamy na to wpływ, to tak.

A Ty chcesz aby Twój synek nie jadł mięsa? Z jakiego powodu?
Nawret jesli, jak autorce wątku "rzuciłby się na mięso"?
 
 
biechna 


Pomogła: 65 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 4587
Wysłany: 2011-09-28, 11:05   

@Lilith, bo uważam, że w dobrze skomponowanej diecie jest zbędne, bo nie chcę przykładać ręki do zabijania, bo nie zdecydowałabym się na jego, hm, przyrządzanie.
Bo uważam, że tak jest zdrowiej.
Rzuca się na miód, ale ma uczulenie, więc zabraniam, bo by mu szkodziło. Chce próbować alkoholu, gdy ktoś pije przy nim piwo, zabraniam z powodów oczywistych. Nie rozumiem, w czym problem. Dziecko się rzuca na masę rzeczy nowych, ciekawych, czy tych, które je jego rodzina czy inne dzieci. Do pewnego etapu my decydujemy za dziecko i staramy się robić to jak najlepiej. Wg mnie zero mięsa to właśnie jak najlepiej, więc mały go nie je. I tyle.
Też mnie zdumiał i zniesmaczył Twój post, to nie miejsce na to Lilith, stąd nasza reakcja, w większości zdecydowanej jednak jest to forum wegetarian, myślę, że jak się zastanowisz, to zrozumiesz, że nie chcemy czytać, jakie to mięso sobie gotujesz.
Ostatnio zmieniony przez biechna 2011-09-28, 11:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2011-09-28, 11:11   

@Lilith napisał/a:
Wracając do wątkowej wypowiedzi, jesli "dziecko rzuca się na mięso" czy należy mu tego zabronić?

Ja usuwam dzieciom z drogi alkohol, używki, konserwanty, napoje typu cola, mięso i wiele innych produktów, których nie chce aby spożywały. Jak dorosną i będą zdolni do podejmowania decyzji to je podejmą.
 
 
priya 

Pomogła: 77 razy
Dołączyła: 12 Lis 2008
Posty: 5315
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2011-09-28, 13:02   

@Lilith napisał/a:
Dla jednego wege jedzenie jajek jest humanitarne, dla drugiego nie. Z rybami podobnie
Dla żadnego wege jedzenie ryb nie wchodzi w grę. Jesli ktoś je ryby, nie jest wege.
@Lilith napisał/a:
A Ty chcesz aby Twój synek nie jadł mięsa? Z jakiego powodu?
Nawret jesli, jak autorce wątku "rzuciłby się na mięso"?
pytanie nie było do mnie, ale również chcę by moi synowie nie jedli mięsa. Powód: w moich kategoriach ciało zwierząt nie jest pożywieniem plus wszystkie inne argumenty wymienione przez george'a.
bronka napisał/a:
Ja usuwam dzieciom z drogi alkohol, używki, konserwanty, napoje typu cola, mięso i wiele innych produktów, których nie chce aby spożywały. Jak dorosną i będą zdolni do podejmowania decyzji to je podejmą.
podpisuję się.
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
@Lilith 


Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 129
Skąd: Wroc
Wysłany: 2011-09-28, 13:16   

Rozumiem Was. Póki co decydujemy za dzieci. Ja też nie pozwalam na wszystko bo np. odsuwam od religii i kościoła.
W kwestii jedzenia pozwalam jej na wiecej, w tym wybieranie smaków i tego co chce jeść. Ale też nie bez ograniczeń.
Nie dawałam też jej nigdy mleka krowiego, ani proszkowego ani z kartonu. Z powodów zdrowotnych. I z takich powodów nie dam chemii.
Sama nie jem mięsa ale jem ryby. Znam wielu takich (w realu i z for) co tak robią i nazywają się wege. A może powinni: 'pół-wege'?
 
 
biechna 


Pomogła: 65 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 4587
Wysłany: 2011-09-28, 13:24   

@Lilith napisał/a:
Sama nie jem mięsa ale jem ryby

:roll:
Co to za pomysł, że mięso ryb to nie mięso, ręce opadają. I przepraszam za ten OT, wiem, że dyskusja na ten temat już miała miejsce w innym wątku.
edit, o tu:
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=3869
Ostatnio zmieniony przez biechna 2011-09-28, 13:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
z_grzywką 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 31 Mar 2010
Posty: 560
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-28, 13:27   

oj george. ja nie spotkałam się jeszcze z tym, żeby osoba X słysząc, że nie jem mięsa nie dopytała o ryby. to taki standard. mięso to krowa, ryba nie mięso.
 
 
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2011-09-28, 13:27   

george, nie karm ;-)
 
 
@Lilith 


Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 129
Skąd: Wroc
Wysłany: 2011-09-28, 13:29   

[quote="george] Co to za pomysł, że mięso ryb to nie mięso, ręce opadają.[/quote]

Dobrze sama wiesz, że wiele osób traktuje ryby jak nie mięso. Powinnam napisać: nie jem mięsa ale jem ryby choć to też mięso więc w sumie jem mięso ale tylko jednego rodzaju - ryby??
 
 
priya 

Pomogła: 77 razy
Dołączyła: 12 Lis 2008
Posty: 5315
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2011-09-28, 13:53   

@Lilith, chyba nie do końca chodziło o to, tylko o to że jak ktoś je ryby to wege nie jest, a coś takiego jak 'pół-wege' nie istnieje.
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
@Lilith 


Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 129
Skąd: Wroc
Wysłany: 2011-09-28, 13:55   

priya napisał/a:
@Lilith, chyba nie do końca chodziło o to, tylko o to że jak ktoś je ryby to wege nie jest, a coś takiego jak 'pół-wege' nie istnieje.


Oczywiście, że nie, zgadzam się. To samo kiedy "wege" je jajka, nosi buty ze skóry i wcina cukierki z wieprzową żelatyną. Jak wege to wege;-)
 
 
maga 
mama Zioma

Pomogła: 79 razy
Dołączyła: 03 Cze 2008
Posty: 4625
Skąd: sielsko izersko
Wysłany: 2011-09-28, 13:58   

@Lilith, nie myl wegetarianizmu z weganizmem. To, o czym piszesz to weganizm.
_________________
 
 
@Lilith 


Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 129
Skąd: Wroc
Wysłany: 2011-09-28, 14:06   

maga napisał/a:
@Lilith, nie myl wegetarianizmu z weganizmem. To, o czym piszesz to weganizm.


Nie zgadzam się. Wege to nie tylko skład codziennego menu. Ideą wege jest brak zgody na bezsensową i konsumencką śmierć zwierząt. Czyli nie jemy, nie ubieramy, nie zabijamy.
Ideą wege jest moralne życie, etyka, humanitarność, wykluczenia okrucieństwa, życie wg praw natury.
Weganizm jest odmianą wegetarianizmu ale idee pozostaja te same.
 
 
rosa 
born to be wild


Pomogła: 174 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 7459
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2011-09-28, 14:08   

@Lilith, zauważ że masa osób jest wege ze względów zdrowotnych a nie etycznych
_________________
hxxp://rosa-robi-to.blogspot.com/
And what would life be like without a few mistakes
 
 
maga 
mama Zioma

Pomogła: 79 razy
Dołączyła: 03 Cze 2008
Posty: 4625
Skąd: sielsko izersko
Wysłany: 2011-09-28, 14:16   

@Lilith napisał/a:
Nie zgadzam się.

Ale z czym się nie zgadzasz?
Definicja wegetarianizmu mówi o tym, że jest to dieta wykluczająca mięso (laktoovowegetarizm) ewentualnie też nabiał (ovowegetarianizm) lub nabiał i jaja (weganizm) z pobudek etycznych i/lub zdrowotnych
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,48 sekundy. Zapytań do SQL: 13