wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
krzesełko do karmienia
Autor Wiadomość
Anja 


Pomogła: 78 razy
Dołączyła: 13 Paź 2008
Posty: 3747
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-10, 10:49   krzesełko do karmienia

mam pytanie, jak wyżej. jakie polecacie? czy takie łączone ze stolikiem sprawdza się? czy może lepiej kupić np. coś takiego: hxxp://www.mamotato.pl/product_info.php?products_id=1825 ? będę wdzięczna za wszelkie uwagi, bo mętlik mam. :-)
 
 
kociakocia 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 4300
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-01-10, 11:06   

osobiście chyba bym takiego nie kupiła z jednego względu, no może dwóch-cena, patrząc na moją córkę widzę, że w wieku 19 mcy siada na nim już tylko wtedy kiedy ona chce usiąść, a nie kiedy ja bym chciała, żeby tam siedziala i zjadła...
ale gdybym mogła cofnąć czas nie kupiłabym takiego jak mam, typowego plastikowego i o zgrozo różowego 8-) , tylko jakieś bardziej "stajlisz", drewniane, komponujące się z mieszkaniem. :-P tylko lepiej wyściełane niż w tym linku, żeby dzieciaczkowi fajnie i miękko się siedziało :D

p.s. ale dodam, że te plastikowe mają najcześciej fajną funkcję kilkustopniowego rozkładania oparcia, przydaje się :)

to jest superowe i normalną ma cenę ;-) hxxp://www.allegro.pl/item859442228_okazja_drewniane_krzeselko_do_karmienia_kd3.html
_________________
MEI TAI, POUCH, CHUSTY KÓŁKOWE, NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE wkrótce, zapraszam :)
hxxp://www.facebook.com/pages/Madame-Googoo-baby-carriers/145687608816099 MADAME GOOGOO baby carriers
hxxps://picasaweb.google.com/madamegoogoo
Doradca noszenia dzieci ClauWi®
 
 
szo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 15 Lut 2008
Posty: 2532
Skąd: PL
Wysłany: 2010-01-10, 11:22   

Anja, ja używałam takie hxxp://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20140047 polecam
 
 
maga 
mama Zioma

Pomogła: 79 razy
Dołączyła: 03 Cze 2008
Posty: 4625
Skąd: sielsko izersko
Wysłany: 2010-01-10, 11:41   

Anja, my używamy klasyczne, drewniane, rozkładane do stolika i krzesełka. Ja od początku takie chciałam i okazało się, że to dobry był wybór. Ziom początkowo czuł się świetnie przy stole, w krzesełku rozłożonym "na wysoko", ale po jakimś czasie nie chciał już jeść w takim systemie. Teraz karmimy go w krzesełku rozłożonym, przez co może trzymać swoje szpargały na tym stoliku.Chętniej też siada w takiej pozycji.
_________________
 
 
karmelowa_mumi 

Pomogła: 41 razy
Dołączyła: 12 Sie 2009
Posty: 2305
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-01-10, 13:14   

Gdybym miała dużo miejsca, kupiłabym drewniane rozkładane. A tymczasem mamy ikeowskie, plastikowe, wyściełane ochraniaczem do łózeczka :) Jest wygodne, lekkie, ma super cenę i nie zajmuje dużo miejsca. Dostaliśmy je, a gdybyśmy musieli kupić, to kupiłabym taką nakładkę na krzesło: hxxp://www.allegro.pl/item877146949_ss_fisher_price_krzeselko_do_karmienia_nakladka.html
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://wegedzieciak.pl]

ALL YOU NEED IS LOVE.... AND CHOCOLATE
 
 
renka 
mama sama

Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 3354
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-01-10, 13:36   

Anja, ja bym tego drewnianego z Twojego linka nie kupowala - szkoda kasy wg mnie i nie wiem do konca czy takie ono wielce praktyczne jest.

Przy Ronce mialam klasyczne drewniane krzeselko wielofunkcyjne (czyli krzeselko + stolik), cos w stylu:

hxxp://allegro.pl/item867676469_wielofunkcyjne_krzeselko_krzeslo_do_karmienia.html

Tylko byla jeszcze dodatkowo taka wkladana grubsza ceratowa wkladka, dla mniejszego dziecka, zeby stabilniej i bezpieczniej w nim siedzialo. Dla mnie pozniej minusem byl brak szelek, bo Ronka sie wiercila i balam, sie ze wypadnie. Ale szelki mozna dokupic.
Ja sie balam, ze Ronka mi z niego wyleci (wielka wiercipieta z niej byla), wiec pozniej karmilam ja stawiajac samo krzeselko na podlode, a ja siadalam na stoliku i ja karmilam. Nie wiem na ile ono pozniej sie sprawdza, bo za dlugo tego nie potestowalysmy, bowiem bedac w zaawansowanej ciazy z Fionka w koncu rozwalilam ten stolik siadajac nan pewnego razu ;-)
Ale krzeselko do dzis dziewczyny uzywaja do zabawy na podworku.

Przy Fionce mialam takie tez standardowe plastikowe - dokladnie takie samo:

hxxp://allegro.pl/item875444613_krzeselko_baby_design_pepe.html

I bylam bardzo zadowolona z niego.
Tego typu krzeselko moge spokojnie polecic: wygodne, bezpieczne, funkcyjne, regulowana wysokosc.
No, ale minusem jest to, ze jednak sporo miejsca zajmuje.

Ja ogolnie krzeselek do karmienia uzywalam srednio do 2 roku zycia, bo pozniej dziewczyny jadaly juz na zwyklych krzeslach.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]

Ostatnio czytane:
1) HAWKINS P., Dziewczyna z pociągu
hxxp://bonito.pl/k-1098909-dziewczyna-z-pociagu
2) KRAJEWSKI M., Władca liczb
hxxp://bonito.pl/k-1318363-wladca-liczb
3) KRAJEWSKI M., Arena szczurów
hxxp://bonito.pl/k-1301314-arena-szczurow

 
 
gemi 
Matka Polka ;)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 2460
Wysłany: 2010-01-10, 14:19   

renka napisał/a:
Anja, ja bym tego drewnianego z Twojego linka nie kupowala - szkoda kasy wg mnie i nie wiem do konca czy takie ono wielce praktyczne jest.
mam na ten temat zupełnie inne zdanie.

Mamy podobne, lecz tańsze (sprowadzane z Niemiec). I jest re-we-la-cyj-ne. Nie ma ryzyka, że się wywróci, a czyszczenie jego jest banalnie proste. Naprawdę polecam. Szczególnie, jeśli planujecie następne dzieci. Bo jest solidne - z litego drewna.
Co do łączonego ze stolikiem - moi teściowie kupili takie dla Pawełka. Niby nawet z tych lepszych, bo kosztowało ponad 200 zł. I jest problem z myciem (za dużo zakamarków) i przy energicznym dziecku szybko pojawi się problem ze stabilnością ( śruby mogą nie wytrzymać i krzesło się rozklekocze). Poza tym nie można przysunąć do stołu ze względu na rozmiar całego rusztowania i duży blat. Jestem zwolenniczką, by dziecko od najmłodszego uczyć jedzenia przy wspólnym stole. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na krzesło podobne do tego w Twoim linku.
Mamy dokładnie takie: hxxp://www.allegro.pl/item821317360_drewniane_krzeselko_hauck_rosnace_z_dzieckiem.html
_________________
"Nowego kłamstwa słucha się chętniej aniżeli starej prawdy" (A.Czechow)
 
 
renka 
mama sama

Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 3354
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-01-10, 15:26   

gemi napisał/a:
renka napisał/a:
Anja, ja bym tego drewnianego z Twojego linka nie kupowala - szkoda kasy wg mnie i nie wiem do konca czy takie ono wielce praktyczne jest.
mam na ten temat zupełnie inne zdanie.



Co rodzic, to inne doswiadczenie, inna opinia ;-)

Ale mimo wszystko te 2 drewniane krzeselka sa inne wg mnie i na to, co gemi poleca ja bym osobiscie sie skusila - cena nie jest jakas zaporowa, a i solidniej wg mnie wyglada niz to pierwsze.

Latwosc w czyszeniu fotelika tez nie jest bez znaczenia i na pewno zdecydowanie latwiej czysci sie to drewniane polecane przez gemi niz chocby takie plastikowe, ktore ja podawalam (aczkolwiek mi tak jakos zbytnio to nie przeszkadzalo).

Szkoda, ze ja wczesniej nie wypatrzylam takiego krzeselka, bo mysle, ze bym sie na nie skusila, chocby ze wzgledu na praktycznosc, solidnosc, latwosc dostawiania do stolu no i design ;-)
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]

Ostatnio czytane:
1) HAWKINS P., Dziewczyna z pociągu
hxxp://bonito.pl/k-1098909-dziewczyna-z-pociagu
2) KRAJEWSKI M., Władca liczb
hxxp://bonito.pl/k-1318363-wladca-liczb
3) KRAJEWSKI M., Arena szczurów
hxxp://bonito.pl/k-1301314-arena-szczurow

 
 
szo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 15 Lut 2008
Posty: 2532
Skąd: PL
Wysłany: 2010-01-10, 16:58   

takie jak podaje renka używam teraz hxxp://allegro.pl/item867..._karmienia.html oceniam to krzesełko na 4 +
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-10, 17:24   

Anja, my mieliśmy na początku takie plastikowe na kółkach ze stolikiem. Było dość łatwe do umycia, ale nie lubiłam go, bo raziło moje uczucia estetyczne. Później sprzedaliśmy je i kupiliśmy krzesełko podobne do tego z Twojego linka, a dokładnie takie: hxxp://www.stokke-highchair.com/pl-pl/tripp-trapp-highchair.aspx Bardzo lubię to krzesło, moja przyjaciółka używa już 5 lat i nadal będzie używać, bo krzesło jest ładne, funkcjonalne i dzieci lubią. Ja kupiłam na allegro, potem kupowałam drugie dla koleżanki (dostałam zniżkę od sprzedawcy). Widzę, że teraz kosztuje sporo więcej niż wtedy kiedy kupowałam (płaciłam ok. 4oo zł), ale to jest zakup na kilkanaście lat.
 
 
renka 
mama sama

Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 3354
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-01-10, 17:41   

gosia_w napisał/a:
ale to jest zakup na kilkanaście lat.


Chyba, ze ma sie dzieciaki-demolki - jak chocby moja Fionka ;-)
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]

Ostatnio czytane:
1) HAWKINS P., Dziewczyna z pociągu
hxxp://bonito.pl/k-1098909-dziewczyna-z-pociagu
2) KRAJEWSKI M., Władca liczb
hxxp://bonito.pl/k-1318363-wladca-liczb
3) KRAJEWSKI M., Arena szczurów
hxxp://bonito.pl/k-1301314-arena-szczurow

 
 
blamagda 


Pomogła: 21 razy
Dołączyła: 10 Sty 2009
Posty: 1034
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-10, 21:05   

Anja,
ja kupiłam takie, jak podaje Renka - to drewniane wielofunkcyjne, jednak jest zbyt wielkie dla Gutka na dziś dzień - musiałam poduszkę z tyłu mu upychać, bo tak luźno tam miał i się cały czas gibał mimo pasków. Poza tym ma bardzo mały blacik i nawet takie niby wypustki zabezpieczające jedzenie przed spadaniem z owego blaciku nie powstrzymują aby połowa rzeczy nie wylądowała na ziemi sekundę po wsadzeniu delikwenta albo nawet podczas wsadzania do krzesełka ]:-> Więc drewniane poszło na strych i czeka na starszego Gucia - aby se na nim rysował i lepił ludki z plasteliny, a na teraz (czyli - BLW, pierwsze jedzenia, niepewne siedzenie, machanie łapkami itp. )pożyczyłam od sąsiada o takie mniej więcej i sparwdza się kapitalnie - blat jest duuuży i ma wysokie "burty" więc brokuły i inne potrawy rzadko lądują na podłodze. O mniej więcej takei tyko mniej bajeranckie: hxxp://www.allegro.pl/item877024871_skladane_krzeselko_do_karmienia_super_cena_bp.html
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
 
Anja 


Pomogła: 78 razy
Dołączyła: 13 Paź 2008
Posty: 3747
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-10, 21:20   

dzięki dziewczyny :*
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2010-01-10, 21:43   

euridice napisał/a:
z ikei z odczepianym blatem

Też takie mam i tez plecam bo również
euridice napisał/a:
Ważne było dla mnie jedno: możliwość jak najłatwiejszego umycia krzesełka z syfu jedzeniowego
.
 
 
gemi 
Matka Polka ;)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 2460
Wysłany: 2010-01-10, 21:44   

ja widziałam takie krzesełko, o którym pisze Gosia_w, u AgiB. Jest naprawdę dobre, choć stosunkowo drogie. Sama tez miałam okazję sobie na nim siedzieć a przecież ważę znacznie więcej niż przeciętny niemowlak :-P
W sumie uważam krzesła "rosnące wraz z dzieckiem" za dobry pomysł. Starczają naprawdę na długo. Myślę, że kwestia producenta jest tu sprawą gustu. Wszystkie wyglądają na porządnie wykonane a wydają się różnić tylko bajerami i ilością atestów. Znalazłam własnie opinię o tym, które my kupilismy dla Pawełka.
hxxp://www.bangla.pl/opinia-hauck-krzeselko-alpha-r221.htm?sid=ncsbmg46suph0rdj817mab0h92
Autorka opinii ma zastrzeżenie co do kątu nachylenia oparcia. Akurat dla mojego bąbla to żaden problem.
Anja, jestem ciekawa, na jakie się zdecydujecie
_________________
"Nowego kłamstwa słucha się chętniej aniżeli starej prawdy" (A.Czechow)
Ostatnio zmieniony przez gemi 2010-01-10, 21:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kociakocia 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 4300
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-01-10, 21:44   

renka napisał/a:
Przy Fionce mialam takie tez standardowe plastikowe - dokladnie takie samo:

hxxp://allegro.pl/item875...esign_pepe.html
mam identiko :P
_________________
MEI TAI, POUCH, CHUSTY KÓŁKOWE, NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE wkrótce, zapraszam :)
hxxp://www.facebook.com/pages/Madame-Googoo-baby-carriers/145687608816099 MADAME GOOGOO baby carriers
hxxps://picasaweb.google.com/madamegoogoo
Doradca noszenia dzieci ClauWi®
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-10, 21:49   

Anja, jeszcze mi się przypomniało, że w pewnym momencie chcieliśmy, żeby córcia sama mogła siadać i schodzić z krzesełka. Takie krzesełka z blatem nie dają takiej możliwości. A kolejnym powodem zmiany krzesełka było to, że chcieliśmy, żeby córcia jadła z nami przy stole. Tzn. żeby siedziała przy naszym stole i miała miseczkę na wspólnym stole. Nie było nam zbyt wygodnie jeść karmiąc ją siedzącą w sumie dość daleko (przez blat). A po zdjęciu blatu okazało się, że boczne poręcze uniemożliwiają przysunięcie krzesełka do stołu. Gdybym znała to nasze krzesełko wcześniej (kiedy my kupowaliśmy pierwsze krzesełko jeszcze go w Polsce nie było) nie kupowałabym tego plastikowego. Nie namawiam, dzielę się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami :-D . Wiem, że to takie kwestie na wyrost, ale nasza córcia ma 4 lata, a nie siedzi jeszcze na normalnym krześle przy jedzeniu, bo to dla niej za nisko, żeby mogła w miarę wygodnie jeść. Jak jemy poza domem (np. u babci), to musimy podkładać poduszkę (lub dwie), żeby jadła samodzielnie. Mało stabilne rozwiązanie :-/
 
 
Martuś 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 3101
Skąd: Langfuhr
Wysłany: 2010-01-10, 23:59   

Myślę, że z krzesełkiem jest trochę podobnie jak z wózkiem (jak i innymi dzieciowymi akcesoriami) - jego wybór zależy od tego, jak ma byc używane i do czego ma służyc, zależy też bardzo od 'modelu' dziecka.
Ja się mogę podpisac w 100 proc. pod euri, bo u nas tak samo najzwyklejsze krzesełko z Ikei najlepiej sie sprawdziło (dodam, że było to krzesełko po malinowej Zuzi, i chyba jeszcze po kimś, więc wbrew pozorom jest całkiem mocarne).

Dla mnie ogromnie ważna była możliwośc suwania krzesła po całym mieszkaniu, w zależności od potrzeby, i uziemiania w nim delikwenta, nie tylko w celach konsumpcji, ale też w celu, by się odwalił od mojej nogi i był na tym samym poziomie, lub by dał mi sie umyc czy wysikac ;) I to krzesełko sprawdziło się w tej roli świetnie, bo można je łatwo nie tylko przesunąc, ale i podnieśc i przenieśc jedną ręką, w drugiej trzymając małego wyjca ]:->
Jeśli odwiedza się dośc często rodzinę i znajomych, to również krzesełko z Ikei będzie idealne, bo wystarczy w ciągu paru sekund wyjąc nogi i łatwo w stanie rozłożonym je przetransportowac. Po wyjęciu blatu można krzesełko łatwo podsunąc do stołu, a na samym blacie, ze względu na jego podwyższone krawędzie, dziecko może wylac cały kubek wody i nic nie skapnie na ziemię ;)

Takie krzesełka 'rozkładane' na stolik i krzesło mi sie nie podobają, bo uważam, że w momencie kiedy wysokie krzesełko wciąż jest w użyciu, to w tym czasie juz pojawia sie potrzeba posiadania przez dziecko małego stolika i krzesełka np. do prac plastycznych. Krótko mówiąc, dla mnie wysokie krzesło mające umożliwiac m.in. jedzenie przy wspólnym stole, i mały stolik dla dziecka do zabawy to dwie różne rzeczy, które i tak są potrzebne każda z osobna, hm, nie wiem, czy jasno sie wyrażam :->

Poza tym ja ogólnie lubię proste i minimalistyczne rzeczy, które są jednocześnie wielofunkcyjne. Kupowanie 'bajeranckiego' krzesełka wydaje mi się zbędnym wydatkiem, ale to moja opinia oczywiście :)

Tutaj nie mam tego krzesełka i bardzo mi go brakuje, Jaś przez to mniej je samodzielnie (chociaz w wieku 14 mies. poza zupami jadł sam wszystko), więc jak tylko zarobię troche grosza to na pewno mu takie krzesło kupię, teraz widzę tym bardziej, jak bardzo jest ono przydatne.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
kula-hula 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 24 Cze 2008
Posty: 221
Wysłany: 2010-01-11, 00:26   

tutaj jest wiarygodny mysle ranking krzeselek z ocenami, robiony w niemczech przez Stiftung Warentest ( niezależna fundacja zajmująca sie przeprowadzaniem porównawczych testów konsumenckich produktów i usług z różnych branż):
hxxp://www.test.de/themen/kinder-familie/test/-Kinderhochstuehle/1557913/1557913/1557798/default.ashx?sort=6&=sortieren
im nizsza nota tym wyzsza ocena. oceny sa w kategoriach:
kindgerechte Gestaltung - forma odpowiednia do potrzeb dziecka
Handhabung - latwosc uzytkowania
Haltbarkeit- trwalosc
Sicherheit -bezpieczenstwo
Schadstoffe -substancje szkodliwe
krzeselka sa w 3 kategoriach:
-po prostu krzeselka do karmienia
-kombinacje krzeselka ze stolikiem
-krzeselka rosnace z dzieckiem
sa tez podane ceny (to wszystko sa dane z polowy 2007 roku)

my, tak jak gosia_w mamy STOKKE TRIPP TRAPP. ma w tych testach ogolnie najwyzsza ocene. ale jest tez pierunsko drogie. zblizona jakosc, ale zdecydowanie nizsza cena ma HAUCK, o ktorym pisze gemi
my kupilismy uzywane na niemieckim ebay-u. oryginalna cena jest dla mnie zaporowa. na aukcjach mozna trafic nawet za polowe ceny. najtaniej chodza te w kolorach drewna, najdrozej kolorowe. no ale za to te kolory maja bajeczne, bardzo designerowskie, czad. my mamy czerwone :mrgreen: hxxp://www.stokke-highchair.com/pl-pl/tripp-trapp-highchair/product-details.aspx
jesli kupujemy dla niemowlaka, to trza pamietac o zestawie dla dzieci hxxp://cgi.ebay.de/STOKKE-TRIPP-TRAPP-Babyset-Sitzverkleinerer-lime-gruen_W0QQitemZ120514734773QQcmdZViewItemQQptZHochst%C3%BChle?hash=item1c0f3ceab5 - zawiera poręcz zabezpieczającą, pasek na krok i podpórkę pod plecy, bez tego krzeselko nie nadaje sie dla malucha. przestaje byc potrzebne ok 1,5 roku, ale my ta poręcz uzywamy do tej pory.

ja osobiscie bardzo lubie to krzeselko.
-piekne, drewniane, boski kolor
-cholernie solidne, mam podejrzenia, ze niezniszczalne nawet :mryellow: , nasze uzywane, nie wiem jak dlugo i przez ile osobnikow przed nami :roll: wygląda serio, jak nowe
-mloda od poczatku siedzi z nami przy stole
-teraz sama wlazi na krzeselko i jest to absolutnie bezpieczne - nie ma takiej sily, zeby to krzeslo sama przewrocila
(chociaz ja upatruje w tym tez wade :roll: mianowicie córa do tej pory chyba nie wie, ze wszystkie inne krzeselka na swiecie, jak sie oprzec o ich oparcie stojąc, no kurde sie przewracaja..troche sie boje, ze sie moze o tym gdzies bolesnie dowiedziec. chyba sama musze jej to w kontrolowanych warunkach zademonstrowac :-| bo jej beztroska jest straszna w tym wzgledzie)
-nie mam problemu z czyszczeniem
-uzywamy juz 1,5 roku i dobrych pare lat jeszcze bedzie sie nadawac
-jestem pewna, ze jesli by nam sie odwidzialo, to za dobra cene moge je sprzedac, na aukcji
-nie mam poczucia, ze wtopilam kupe kasy, chociaz kupując mialam ogromne skrupuly

zgadzam sie z Martuś , ze wybór zależy od tego, jak ma byc krzeslo używane i do czego ma służyc.
stokke jest stosunkowo ciezkie i kiepsko nadaje sie do noszenia. model zdecydowanie stacjonarny :-P

my w celach uziemienia mlodej :mrgreen: uzywalismy drewnianego konika na biegunach,takiego z zabezpieczeniem, dokladnie taki hxxp://cgi.ebay.de/Schaukelpferd_W0QQitemZ270510570770QQcmdZViewItemQQptZDE_Allesf%C3%BCsKind_Spielzeug_Holzspielzeug?hash=item3efbafbd12
oczywiscia mial tez inne funkcje :mrgreen:
 
 
Martuś 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 3101
Skąd: Langfuhr
Wysłany: 2010-01-11, 00:35   

kula-hula napisał/a:
my w celach uziemienia mlodej uzywalismy drewnianego konika na biegunach,takiego z zabezpieczeniem, dokladnie taki hxxp://cgi.ebay.de/Schauk...=item3efbafbd12
oczywiscia mial tez inne funkcje

Ja w tym celu używałam również innych środków, m. in. samochodzika Chicco ;) Ale bywały takie momenty, że on nie chciał by na poziomie podłogi, tylko na poziomie blatu, i wtedy krzesełko bardzo sie przydawało - np. robiłam jemu śniadanie w kuchni, podawałam, w tym czasie robiłam sobie, 'przejeżdzałam' z krzesełkiem do pokoju przed kompa i jadłam swoje ;) (tak, jedzenie przy kompie jest bardzo anty BLW, ale coś matka musi miec z życia)
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
Anja 


Pomogła: 78 razy
Dołączyła: 13 Paź 2008
Posty: 3747
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-11, 10:38   

dziewczyny, jesteście super, że tak dokładnie opisałyście różne krzesełka. bardzo mi to pomogło. wielkie dzięki!!!
biorąc pod uwagę to, że każde z nich ma swoje plusy i minusy, szkoda, że nie można kupić kilku krzesełek ;-) :-D

gemi napisał/a:
jestem ciekawa, na jakie się zdecydujecie

debata rodzinna trwa. :mryellow:
Ostatnio zmieniony przez Anja 2010-01-11, 10:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kociakocia 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 4300
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-01-11, 10:39   

Anja napisał/a:
debata rodzinna trwa.
czekamy na niusy :D
_________________
MEI TAI, POUCH, CHUSTY KÓŁKOWE, NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE wkrótce, zapraszam :)
hxxp://www.facebook.com/pages/Madame-Googoo-baby-carriers/145687608816099 MADAME GOOGOO baby carriers
hxxps://picasaweb.google.com/madamegoogoo
Doradca noszenia dzieci ClauWi®
 
 
Soul 


Pomogła: 27 razy
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 554
Skąd: .:ToruńMagicCity:.
Wysłany: 2010-01-11, 17:35   

Kupilismy takie krzesełko, dopiero od kiedy Mikołaj sam je i siedzi z nami przy stole :-)
i nie zamieniłabym się już na żadne inne!!! Jest zajebiste!  :mryellow:



Cytat:
Dzięki regulowanej wysokości siedziska oraz podnóżka krzesełko jest przeznaczone dla dzieci

od 6 miesiąca aż do 12 lat

Dzieci uwielbiają brać aktywny udział w życiu rodziny.
Wspólne spotkania przy stole to niezwykle ważny element społecznego rozwoju dziecka.
Od kiedy tylko dziecko zaczyna samodzielnie siedzieć może wspólnie z rodzicami i rodzeństwem brać udział we wspólnych posiłkach i cieszyć się rodzinną atmosferą tych chwil


SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE:

Zaprojektowane ze szczególnym naciskiem na zapewnienie dziecku zdrowej pozycji podczas siedzenia (rekomendowane przez lekarzy ortopedów).
Wygodne, specjalnie wyprofilowane oparcie dla pleców.
Zajmuje bardzo mało miejsca ponieważ daje się wsunąć pod stół jak normalne krzesło.  
W komplecie barierka ochronna oraz pasy zabezpieczające małe dziecko przed upadkiem (demontowane w późniejszym okresie). Niezwykle stabilne. Wykonane z drewna, bardzo solidne.
Łatwe do czyszczenia. Zdobywca wielu nagród.  


dla młodszych dzieci można zamontować oczywiście barierkę, my nie używaliśmy..

a tu Mikołaj w naszym, staaare zdjęcie :)

_________________
 
 
kociakocia 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 4300
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-01-11, 23:44   

Soul, rzeczywiście to krzesełko może być czadzior :)
w moim plastiku przeszkadza mi szeroki rozstaw nóg i ciężko nam wszystkim zasiąść wspołnie przy stole. ale także problemem jest to, że ciągle nam się coś w nim odczepia, spada siedzisko z takiego jednego wihajstra i pręt scalający bodaj podnóżek z siedziskiem często wyłazi ... wrrrr
_________________
MEI TAI, POUCH, CHUSTY KÓŁKOWE, NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE wkrótce, zapraszam :)
hxxp://www.facebook.com/pages/Madame-Googoo-baby-carriers/145687608816099 MADAME GOOGOO baby carriers
hxxps://picasaweb.google.com/madamegoogoo
Doradca noszenia dzieci ClauWi®
 
 
mono-no-aware 
Ewa


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 12 Sty 2009
Posty: 897
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2010-01-12, 12:54   

A my mamy taki
hxxp://www.allegro.pl/item849104678_krzeselko_do_karmienia_baby_mix_5_kol_gratis.html (zielony).
Generalnie bardziej podobają mi się drewniane, ale jak kupowałam to mnie znajoma i sprzedawca przekonali do plastiku (niby łatwiej zmyć). Teraz jednak widzę, ze na plastiku osadza się brud i trzeba by było trochę czasu temu poświęcić.

Plusy:
1. Łatwo zmyć blat, ponieważ jest odczepiany.
2. Można też cały blat zdemontować.
3. Można z łatwością przysunąć krzesełko do stołu dla dorosłych (po zdemontowaniu blatu i podniesieniu oparć).

Jest jeszcze parę funcji, ale u nas jakoś się nie przydały. Choć ostatnio Majka szaleje jak się obniży krzesełko do poziomu najniższego. Bardzo bezpieczne przy samodzielnej nauce wchodzeniu na siedzisko, siadaniu i schodzeniu :) , zwyczajne małe krzesełeczko dla dzieci takiej funkcjonalności nie zapewni :) .

U nas plastik jeszcze okazał się na plus w przypadku siuśków. W związku z tym, ze Majka jak skończyła rok zaczęła chodzić w majteczkach (a nie kontroluje jeszcze w pełni odruchów fizjologicznych) zdarzyło się kilka razy, że załatwiła się jak siedziała na krzesełku do karmienia. Łatwo było wtedy wszystko wytrzeć, ale pewnie to drewno jest teraz świetne impregnowane!
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,51 sekundy. Zapytań do SQL: 13