wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
krzesełko do karmienia
Autor Wiadomość
orenda 
double mama

Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1601
Skąd: Toruń/Płock
Wysłany: 2010-01-12, 13:01   

Cytat:
od 6 miesiąca aż do 12 lat
ciekawam jaki 12 latek będzie chciał w nim siedzieć, ale fajne krzesełko. Ładne i fajnie, że się podsuwa do stołu.
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
 
daria 


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 19 Lis 2007
Posty: 4783
Wysłany: 2010-01-12, 13:38   

euridice napisał/a:
Anja, ja mam to najprostsze białe z ikei z odczepianym blatem.


i ja takie planuję kupić, jest tanie i wygodne i lekkie ;-)

[ Dodano: 2010-01-12, 13:40 ]
Soul, co to za firma?
_________________
wariatka!
 
 
szo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 15 Lut 2008
Posty: 2532
Skąd: PL
Wysłany: 2010-01-12, 16:29   

euridice napisał/a:
mono-no-aware, bez obrazy, ale mi ten typ Twojego krzesełka wydaję się być przekombinowany :>

Jak już plastik, to prosty, bez bajerów, banalnie łatwy do sprzątnięcia - jak z Ikei :)
To tylko moje zdanie, rzecz oczywista ;)


zgadzam się, już się widzę czyszczącą z jedzonka wylanego z miski, każdy trudno dostępny zakamarek :evil:
 
 
Soul 


Pomogła: 27 razy
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 554
Skąd: .:ToruńMagicCity:.
Wysłany: 2010-01-12, 16:50   

orenda napisał/a:
ciekawam jaki 12 latek będzie chciał w nim siedzieć


Ja nie mówię, że musi, ani, że będzie. Skopiowałam tylko to, co było napisane w opisie produktu..

Myślę, że chodziło im o parametry techniczne, o wytrzymałość konstrukcji i materiału. Spokojnie i wygodnie korzysta z niego np 5 latka, koleżanka Mikołaja, jak u nas je, i po przełożeniu siedziska niżej, mogę usiąść na nim też nawet ja, jak zabraknie krzeseł dla gości przy stole.

Daria, nie mam pojęcia, jak to firma konkretnie, to krzesełko jest kupione na Allegro, używane :-P

ale te są prawie identyczne:

hxxp://krzeselka5.lerro.info/hauck.html

hxxp://www.twenga.pl/dir-Dzieci,Wyposazenie-dla-niemowlat,Krzeselko-do-karmienia-10059
_________________
 
 
daria 


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 19 Lis 2007
Posty: 4783
Wysłany: 2010-01-12, 18:01   

Soul, dzięki, podoba mi się, ale nie stać mnie.. postawię na ikeę :-> :-)
_________________
wariatka!
 
 
mono-no-aware 
Ewa


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 12 Sty 2009
Posty: 897
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2010-01-12, 20:04   

euridice, ja bym na przykład tego Ikeowskiego nie kupiła. Fakt, miałam z nim styczność zaledwie kilka razy, w restauracjach/wegebarach i wydaje mi się mało bezpieczne. Raz mi omal się nie przewrócił z Majką. Nie pamiętam dokładnie sytuacji, bo to było dość dawno, ale chyba ktoś szturchnął, może nawet sama ja :) . Może to był przypadek, ale jakoś zraziłam się do tego krzesełka i ich nie lubię.

Ale tak sobie teraz myślę, może coś w tym krzesełku było uszkodzone, bo raczej Ikea produkuje sprawdzone rzeczy, i jak coś jest tylko nie tak to usuwają z produkcji. :)


Anja a może takie :lol:
hxxp://www.allegro.pl/item879991557_niezawodne_krzeselko_dla_dzieci_zajrzyj.html
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
Anja 


Pomogła: 78 razy
Dołączyła: 13 Paź 2008
Posty: 3747
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-16, 14:54   

No i kupiliśmy. :-> "Drewniane krzesełko Hauck rosnące z dzieckiem" . Mały szybko się w nim odnalazł, siedzi z nami przy stole i wcina. Krzesełko ładne, czyści się błyskawicznie (tym bardziej, że zakładamy hxxp://www.swiatbobasa.com.pl/index.php?p526,sliniak-strazak-bobas]taki śliniaczek), zobaczymy, jak się sprawdzi dalej. Jedno ale - oparcie chyba rzeczywiście jest zbyt odchylone. Niby tam wypycham jeszcze kocykiem, ale mam wrażenie, że po jakimś czasie Młodemu jest niewygodnie. Może musi trochę podrosnąć do tego krzesełka? :-?
 
 
kula-hula 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 24 Cze 2008
Posty: 221
Wysłany: 2010-01-16, 17:43   

takie dziecko bardzo szybko rośnie i szybko sie pewnie dopasuje. nie wiem jak jest z HAUCKIEM, ale w STOKKE dla niemowlaków jest wlasnie ten zestaw dla niemowlaków hxxp://cgi.ebay.de/STOKKE-TRIPP-TRAPP-Babyset-Sitzverkleinerer-lime-gruen_W0QQitemZ120514734773QQcmdZViewItemQQptZHochst%C3%BChle?hash=item1c0f3ceab5
wyprofilowane oparcie, tak ze dzieciak siedzi prosto i jest fajnie wpasowany w to krzeselko. i pasek miedzy n óżki, żeby się młode nie zsuneło. plus por ęcz zabezpieczająca. mysmy kupili najpierw uzywane krzeselko tylko z tą poręczą z przodu. i troche klneliśmy bo młoda mocno niestabilnie siedziała. dokupilismy ten zestaw nowy w sklepie. absurdalnie drogi. juz nie pamiętam, ale chyba ze 40 euro.ale tą poręcz, co nam się zdublowała udalo nam sie sprzedac na ebeyu i ze 2 dychy odzyskalismy. :mryellow:
obstawiam, ze ten ze STOKKE raczej nie pasuje do HAUCKA. ale może oni mają jakies swoje.
 
 
Anja 


Pomogła: 78 razy
Dołączyła: 13 Paź 2008
Posty: 3747
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-16, 20:46   

kula-hula, do haucka takiego zestawu nie ma, jakkolwiek jest pasek między nóżki i poduszka - trochę za słabo podtrzymująca plecki. to pewnie kwestia dorośnięcia do krzesełka... :->
 
 
kula-hula 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 24 Cze 2008
Posty: 221
Wysłany: 2010-01-16, 21:35   

no to musi zostać, jak jest. pewnie z każdą chwilą będzie lepiej.
w STOKKE-u też są poduchy. hxxp://www.stokke-highchair.com/pl-pl/tripp-trapp-highchair/accessories/tripp-trapp-cushion.aspx
u nas wytrzymały do pierwszego prania :mryellow: i potem juz nam sie zakładać nie chciało :roll: tyle, ze u nas pełniły funkcje raczej dekoracyjną (do pierwszego ufajdania :mrgreen: )
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-16, 21:39   

My dokupiliśmy poduszki do Stokke, bo córcia narzekała, że jej twardo. Piorą się bardzo dobrze. Mamy takie mocno kolorowe, więc plam jedzeniowych nie widać (albo się doprały ;-) )
 
 
kociakocia 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 4300
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-01-16, 21:56   

cudne te poduchy!!!
_________________
MEI TAI, POUCH, CHUSTY KÓŁKOWE, NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE wkrótce, zapraszam :)
hxxp://www.facebook.com/pages/Madame-Googoo-baby-carriers/145687608816099 MADAME GOOGOO baby carriers
hxxps://picasaweb.google.com/madamegoogoo
Doradca noszenia dzieci ClauWi®
 
 
Soul 


Pomogła: 27 razy
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 554
Skąd: .:ToruńMagicCity:.
Wysłany: 2010-01-17, 11:01   

kociakocia napisał/a:
cudne te poduchy!!!


oj tak!!!

hm.. chyba nie byłoby tak trudno nawet sobie takie uszyć..? 8-) Może wymyślę coś pasującego do nowego koloru ścian w kuchni :mryellow:
_________________
 
 
kociakocia 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 4300
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-01-17, 11:19   

o tym samym soul pomyślałam, dla szyjącej to pestka, szkoda, że wcześniej tego nie wymysliłam :P
_________________
MEI TAI, POUCH, CHUSTY KÓŁKOWE, NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE wkrótce, zapraszam :)
hxxp://www.facebook.com/pages/Madame-Googoo-baby-carriers/145687608816099 MADAME GOOGOO baby carriers
hxxps://picasaweb.google.com/madamegoogoo
Doradca noszenia dzieci ClauWi®
 
 
gemi 
Matka Polka ;)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 2460
Wysłany: 2010-01-17, 22:53   

Anja napisał/a:
Może musi trochę podrosnąć do tego krzesełka?
Anja, myślę, że tak. Nie wiem, jaki duży jest Arturek. Mój Pawełek mierzył sobie ok. 86 cm, gdy pierwszy raz wsiadł do krzesełka i od razu siedziało mu się bardzo wygodnie. Od razu też opuściliśmy siedzisko krzesełka o jeden poziom - wtedy robi się głębsze i plecki mają tego podparcia jakby więcej.
Oglądałam przed chwilą te podlinkowane poduszki i myślę, że spokojnie da się uszyć taką u krawcowej - przynajmniej taką pod plecki. Kawałek grubszej gąbki, jakiś przyjemny materiał, własnoręczny projekt i do dzieła. Można nawet zrobić kilka pokrowców do niej, by mieć na zmianę w przypadku pobrudzenia - co w przypadku kreatywnego jedzenia jest raczej nieuniknione ;-)
_________________
"Nowego kłamstwa słucha się chętniej aniżeli starej prawdy" (A.Czechow)
 
 
agnierszka22m 


Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 6
Wysłany: 2010-01-18, 10:16   

Witam chciałam spytać co myślicie o takim krześle do karmienie dla dziecka :

hxxp://www.allegro.pl/item879766498_krzeselko_stolik_baby_mix_2_w_1_najtaniej.html

prosze napiszcie coś :-D
_________________
hxxp://suwaczki.slub-wesele.pl/200907114865.html
 
 
 
kociakocia 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 4300
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-01-18, 10:29   

ja osobiście takich kosmicznych sprzętów nie lubię :P wolę prostrze, czyli krzesełko do karmienia, a obok stoliczek z taborecikiem :D
_________________
MEI TAI, POUCH, CHUSTY KÓŁKOWE, NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE wkrótce, zapraszam :)
hxxp://www.facebook.com/pages/Madame-Googoo-baby-carriers/145687608816099 MADAME GOOGOO baby carriers
hxxps://picasaweb.google.com/madamegoogoo
Doradca noszenia dzieci ClauWi®
 
 
renka 
mama sama

Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 3354
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-01-18, 11:54   

kociakocia napisał/a:
ja osobiście takich kosmicznych sprzętów nie lubię :P


Ja raczej tez.
Szczerze? Wizualnie mnie sie ono w ogole nie podoba.
Jezeli chodzi o funkcjonalnosc, to mysle, ze jest standardowa, ale do czyszczenia za latwe raczej nie jest.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]

Ostatnio czytane:
1) HAWKINS P., Dziewczyna z pociągu
hxxp://bonito.pl/k-1098909-dziewczyna-z-pociagu
2) KRAJEWSKI M., Władca liczb
hxxp://bonito.pl/k-1318363-wladca-liczb
3) KRAJEWSKI M., Arena szczurów
hxxp://bonito.pl/k-1301314-arena-szczurow

 
 
gemi 
Matka Polka ;)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 2460
Wysłany: 2010-01-19, 07:13   

agnierszka22m, mi to krzesło tez coś nie podchodzi, bo:
- po pierwsze ma za dużo zakamarków (męczrnia przy czyszczeniu)
- tapicerka będzie do prania non stop, a w zestawie nie ma wzmianki o zapasowej
- brudzić się będą również pasy. Gdy je wyczyścisz po jednym posiłku, do następnego będziesz musiała zapinać dziecko w mokre.
- nie ma regulowanego podnóżka, więc będą momenty, gdzie dziecko będzie majtało nogami nad nim
- trudno będzie dosunąć je do stołu. Oczywiście jest to problemem, o ile zechcesz uczyć Twoje dziecko jedzenia razem z domownikami.
- zastanawiam się nad stabilnością kontrukcji. Z początku nie ma to wielkiego znaczenia, bo dziecko zazwyczaj nie jest na tyle silne, by się w niej rozbujać. Ale około roczku moga pojawić się problemy.
- no i jak na plastik to dosyć droga impreza ;-)
_________________
"Nowego kłamstwa słucha się chętniej aniżeli starej prawdy" (A.Czechow)
 
 
agnierszka22m 


Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 6
Wysłany: 2010-01-24, 14:58   

to muszę poszukać jakieś inne chyba że macie dla mnie jakąś propozycje ( chodzi mi o takie krzesełko żeby dziecko miało na dłużej , moja mała ma już pół roku )
czeka :)
_________________
hxxp://suwaczki.slub-wesele.pl/200907114865.html
 
 
 
daria 


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 19 Lis 2007
Posty: 4783
Wysłany: 2010-01-24, 15:36   

My już mamy krzesełko z ikei i jesteśmy bardzo zadowoleni, zwłaszcza, że jest tanie i wydaje mi się, że Nata i tak, jak zacznie chodzić, to nie będzie chciała w nim siedzieć, przerzuci się na normalne krzesło pewnie :-> :-D

IMG_2992.JPG
Plik ściągnięto 496 raz(y) 96,89 KB

_________________
wariatka!
 
 
kociakocia 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 4300
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-01-24, 15:38   

no to ja na 100% nie polecam mojego krzesełka, właśnie zobaczyłam, że cerata się rwie na siedzisku z miejsca gdzie jest pas miedzy nogami :evil:
moje miało coprawda nazwę Voyager, ale przyglądając się tym krzesełkom na allegro, jest bardzo dużo takich samych w konstrukcji, rózniących sie tylko kolorami i ewentualnie jakimś nadrukiem na ceracie i nazwą

[ Dodano: 2010-01-24, 15:41 ]
daria, super dziecię :) i fotelik też wygląda rewelacyjnie, nadmienię, że zakładając w moim krzesle blat, córka miała je do do przyjanmniej 16 mca pod brodą i nie korzystałam z niego z tego właśnie niepraktycznego powodu, a w wieku 18 mcy siedzenie w krzesełku stało sie moim pobożnym życzeniem ;-)
_________________
MEI TAI, POUCH, CHUSTY KÓŁKOWE, NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE wkrótce, zapraszam :)
hxxp://www.facebook.com/pages/Madame-Googoo-baby-carriers/145687608816099 MADAME GOOGOO baby carriers
hxxps://picasaweb.google.com/madamegoogoo
Doradca noszenia dzieci ClauWi®
 
 
malina 

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2819
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-01-24, 15:51   

mono-no-aware napisał/a:
ja bym na przykład tego Ikeowskiego nie kupiła. Fakt, miałam z nim styczność zaledwie kilka razy, w restauracjach/wegebarach i wydaje mi się mało bezpieczne. Raz mi omal się nie przewrócił z Majką. Nie pamiętam dokładnie sytuacji, bo to było dość dawno, ale chyba ktoś szturchnął, może nawet sama ja :)


To dziwne bo ono jest bardzo stabilne,ma szeroki rozstaw nog.U nas nigdy sie nie zachwiało nawet,a Zuzka jest mega żywiołowym dzieckiem i różne rzeczy w nim robiła ;-)
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
 
daria 


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 19 Lis 2007
Posty: 4783
Wysłany: 2010-01-24, 16:23   

euridice napisał/a:
Ale dlaczego? :D



a bo to takie żywe dziecko, że nie wiem, czy usiedzi.. jak usiedzi to będzie super...

i potwierdzam
malina napisał/a:
jest bardzo stabilne,ma szeroki rozstaw nog
_________________
wariatka!
 
 
agnierszka22m 


Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 6
Wysłany: 2010-01-24, 16:53   

S krzesełko do karmienia! Max. wyposaż! BabyLove (numer 882384378)

czyli to odpada hmmm... ja mam 200 zl. dla malej pod choinkę od teściowej dostałam na krzesełko i nie mogę się zdecydować :-P :roll:
_________________
hxxp://suwaczki.slub-wesele.pl/200907114865.html
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,74 sekundy. Zapytań do SQL: 14