wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
nauka czytania metodą Domana- czy jest sens wcześnie zaczyna
Autor Wiadomość
maga 
mama Zioma

Pomogła: 79 razy
Dołączyła: 03 Cze 2008
Posty: 4625
Skąd: sielsko izersko
Wysłany: 2011-06-16, 15:46   

mono-no-aware, grtulacje :-) My się poddaliśmy. Po kilku próbach powrotu stwierdziłam, że to nie dla nas (Ziom nie chciał, uciekał, bronił się wszystkimi możliwymi sposobami). Chciałam pojdąć kolejną próbę po jakimś czasie, ale teraz nie mogę się jakoś za to zabrać.
_________________
 
 
mono-no-aware 
Ewa


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 12 Sty 2009
Posty: 897
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-06-16, 19:37   

maga napisał/a:
mono-no-aware, grtulacje :-) My się poddaliśmy. Po kilku próbach powrotu stwierdziłam, że to nie dla nas (Ziom nie chciał, uciekał, bronił się wszystkimi możliwymi sposobami). Chciałam pojdąć kolejną próbę po jakimś czasie, ale teraz nie mogę się jakoś za to zabrać.


Nie, no pewnie. Nic na siłę. Majka też miewała okresy, że jak tylko brałam szablony z wyrazami do ręki to mówiła "nie, nie, nie, nie". Zawsze miałam na wierzchu jakiś zestaw wyrazów, więc jak była okazja i chęci to próbowałam. W tym zestawie jest ta rozpiska jakie słowa prezentować, my jesteśmy gdzieś na 8 tygodniu :) , a mamy to chyba od 1,5 roku :) . Zresztą nie do końca stosuje się do wytycznych, bo ani nie mam na to czasu, ani Majka by pewnie nie chciała takiego tempa.
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2011-06-16, 19:57   

magaDaniel też jakoś był zimny, miał książeczkę (zrobiłam mu), kilka wyrazów umiał przeczytać, ale widać było, że to go nie kręci. W przedszkolu zaczął poznawać pojedyncze litery, potem czytał sylabami i to zdecydowanie bardziej mu odpowiadało. Zaczął czytać w wieku ponad 6 lat, wcześniej za nic nie chciał, za to słuchał od bardzo wczesnych miesięcy. Teraz czyta szybciej i sprawniej od nas. :oops:
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
malina 

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2819
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-10-29, 11:49   

Czy ktoś się interesował lub stosował Metodę Krakowską?
Znalazłam włśnie - poleca,piękny początek :mryellow: hxxp://www.metodakrakowska.pl/
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
 
franko

Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 42
Wysłany: 2013-11-20, 20:09   

Gdy syn miał 18 mies zaczęliśmy bawić się z nim w "czytanie" metodą Domana. Podobało mu się to, umiał "przeczytać" sporo wyrazów. A potem przeprowadzka, środek lata (wiadomo spacery, wycieczki, basen itp.) i przestaliśmy. W zimowe dni znów zaczynamy.
Ale widzimy, że liczenie bardziej go kręci. Na dzień dzisiejszy umie policzyć konkretne rzeczy (tylko do 10-ciu). Teraz uczymy się do 20-stu.
Myślę, że warto bawić się poprzez naukę od wczesnych lat..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12