wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
artykuł, Obalamy mity: ciąża, dziecko a wegetarianizm
Autor Wiadomość
kociakocia 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 4300
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-03-10, 13:41   artykuł, Obalamy mity: ciąża, dziecko a wegetarianizm

z portalu wegetarianie.pl

hxxp://www.wegetarianie.pl/Article1935.html
_________________
MEI TAI, POUCH, CHUSTY KÓŁKOWE, NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE wkrótce, zapraszam :)
hxxp://www.facebook.com/pages/Madame-Googoo-baby-carriers/145687608816099 MADAME GOOGOO baby carriers
hxxps://picasaweb.google.com/madamegoogoo
Doradca noszenia dzieci ClauWi®
 
 
ina 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2936
Skąd: południe
Wysłany: 2010-03-10, 17:01   

Bardzo fajny tekst :-D
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/] hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.mineralcosmetics.pl]KOSMETYKI MINERALNE
 
 
 
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 12 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2010-03-10, 18:20   

Ja bym radzila ostroznosc w sugerowaniu sie wszytskimi informacjami zawartymi w tym artykule, zwlaszca tymi dotyczacymi suplementowania.

Nie jestem weganká , a okazalo sie ze mam niedobory witamin D oraz B12 (poprzednie badanie na b12 5 lat temu pokazywalo ze mam ja w normie, wiec uznalam ze dieta wegetarianska z suplementacja od czasu do czasu mi wit. B12 zapewni)
Co do wit.D to takze mialam nadzieje ze dieta wegetarianska ja zapewnia (a nie mozna liczyc na D2 ze slonca kiedy zima trwa prawie pól roku i nie ma mozliwosci opalania - bo kilka - nascie minut w zanieczyszczonym powietrzu nie wystarczy! )

Nosze sie juz od wielu tygodni z tym zamiarem aby jakos Was zachecic do robienia dzieciom badan na poziomy witamin - takze na poziom witaminy D (zwlaszcza zimowa porá)

Straszenie suplementowaniem jest conajmniej niestosowne. Wszystko sie zmienia, roslinnosc, zywnosc, zanieczyszczenia, a to wszystko powoduje straty skladników odzywczych, utrudnia przyswajanie, zwieksza zapotrzebowanie..
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2010-03-10, 18:25   

an napisał/a:
a nie mozna liczyc na D2 ze slonca
Dlaczego D2? Ze słońca to raczej D3 powstaje.

"podanie syntetycznych aktywnych metabolitów witaminy D osobom zdrowym powoduje hiperkalciurię"
stąd: hxxp://www.urologiapolska.pl/artykul.php?340
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 12 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2010-03-10, 18:34   

Lily napisał/a:
an napisał/a:
a nie mozna liczyc na D2 ze slonca
Dlaczego D2? Ze słońca to raczej D3 powstaje.

"podanie syntetycznych aktywnych metabolitów witaminy D osobom zdrowym powoduje hiperkalciurię"
stąd: hxxp://www.urologiapolska.pl/artykul.php?340

Ze slonca wlasnie d2 ergo-, z prod zwierzécych D3 cholekalcyferol

Uscisle ze zachécam - wrécz namawiam i prosze o robienie badan poziomu witamin, a nastepnie jesli niedobory - suplementowanie, ale sama witamina D bez wapnia (ja mialam wapn we krwi w normie pomimo bardzo niskiego poziomu wit d)
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2010-03-10, 18:35   

an napisał/a:
Ze slonca wlasnie d2 ergo-, z prod zwierzécych D3 cholekalcyferol
Nie; w roślinnych D2, w skórze D3, będę się upierać :)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 12 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2010-03-10, 18:44   

Lily napisał/a:
an napisał/a:
Ze slonca wlasnie d2 ergo-, z prod zwierzécych D3 cholekalcyferol
Nie; w roślinnych D2, w skórze D3, będę się upierać :)

w takim razie sytuacja przedstawialaby sie jeszcze gorzej niz myslalam , to znaczy nawet minimalnych zapasów ze slonca nie zgromadzilam
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2010-03-10, 18:51   

an napisał/a:
to znaczy nawet minimalnych zapasów ze slonca nie zgromadzilam
to znaczy że w ogóle nie wychodzisz z domu? ja np. spędzam codziennie 1-2 godziny poza domem, nawet teraz jak jest zimno; tyle że ja akurat nie jestem weganką, jadam masło i jajka, rzadziej sery
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 12 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2010-03-10, 19:04   

Lily napisał/a:
an napisał/a:
to znaczy nawet minimalnych zapasów ze slonca nie zgromadzilam
to znaczy że w ogóle nie wychodzisz z domu? ja np. spędzam codziennie 1-2 godziny poza domem, nawet teraz jak jest zimno; tyle że ja akurat nie jestem weganką, jadam masło i jajka, rzadziej sery

Wychodzilam z domu, glownie do pracy, na przystanek , autobus (odrazu dodam ze pieszo sie nie da - za daleko), z pracy wracalam przewaznie kiedy bylo juz ciemno.

Nie chcialam sie rozpisywac o moim przypadku (nie chce byc krytykowana za offtopic), to na czym mi zalezy, to wyczulic na pewne sprawy ktore sa bagatelizowane

Moze dobrze byloby zalozyc osobny temat - apel o robienie badan na poziomy wit.D (to najlepiej wczesná zima) i B12, zwlaszca dzieciom, (D niemowlétom)
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2010-03-17, 21:44   

Nie wszystkim się spodobało... hxxp://forum.empatia.pl/viewtopic.php?f=9&t=1086&start=0
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
mono-no-aware 
Ewa


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 12 Sty 2009
Posty: 897
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2010-03-17, 22:09   

an napisał/a:

Moze dobrze byloby zalozyc osobny temat - apel o robienie badan na poziomy wit.D (to najlepiej wczesná zima) i B12, zwlaszca dzieciom, (D niemowlétom)


Popieram. Ja kiedyś chciałam sprawdzić sobie wit. D, ale nie było takiej możliwości w laboratorium (muszę się za to zabrać). Wit. B12 badam dość regularnie, mimo, że można ją wyczytać z różnych innych parametrów, czy to z MCV, czy z poziomu homocysteiny.
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12