wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Katastrofa w Smoleńsku
Autor Wiadomość
Pączuś 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 21 Lut 2010
Posty: 362
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-05-07, 09:23   

Tempeh-Starter napisał/a:
instynkt zaaferowanego gapia, członka tłumu łaknącego stadionowych imprez (najchętniej z krwią, mięsem, spiskiem i wrogiem w tle), jadącego 10 godzin na miejsce wypadku żeby wydłubać z błota nadgniłą ludzką kiszkę jest mi obcy i okropnie mnie mierzi,


Tylko gdyby nie ten zaaferowany gap to teren dalej byłby nie pilnowany i rzeczy zmarłych dalej walałyby się w błocie. Szczerze, bardzo się cieszę, że oni tam pojechali, bo dzięki temu (a raczej aferze w mediach) miejsce zostało (po miesiącu :roll: ) zabezpieczone.
_________________
hxxp://kobietaintymnie.pl/suwaczki.html]
 
 
Tempeh-Starter 
aktywny zarodnik


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 811
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-07, 09:28   

pojechali sobie podeptać po grobie i szczątkach zabitych i poszukać w błocie czegoś ciekawego do zabrania - no nie wiem czy to jest bardzo dobrze
w życiu nie przyszło by mi do głowy żeby penetrować krzaki po wypadku samochodowym właśnie z obawy że trafię na urwany ludzki palec z obrączką i skrzepy na liściach
a tych "wycieczkowiczów" szukanie zgrozy i makabry zdaje się kręciło najbardziej
_________________
hxxp://www.tempehservice.com] RÓB SOBIE TEMPEH
 
 
Mirka

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 999
Wysłany: 2010-05-07, 09:36   

Dzisiejsza Rzeczpospolita donosi:
"Rz" dotarła do podpisanego 7 lipca 1993 r. polsko-rosyjskiego porozumienia w sprawie ruchu samolotów wojskowych i wspólnego wyjaśniania katastrof. Dokument przewiduje współpracę obu krajów w takich przypadkach. Rząd milczy o umowie. Tymczasem niemal miesiąc po katastrofie rządowego samolotu wciąż nie wiemy, na jakiej podstawie prawnej prowadzone jest dochodzenie ani dlaczego polskie władze nie wystąpiły do Rosjan o wspólne śledztwo.

Jak zapewnił w czwartek "Rz" Janusz Sejmej, rzecznik prasowy Ministerstwa Obrony Narodowej, porozumienie z 1993 r. nie zostało nigdy wypowiedziane. Najważniejszy jest jego art. 11: "wyjaśnienie incydentów lotniczych, awarii i katastrof spowodowanych przez polskie wojskowe statki powietrzne w przestrzeni powietrznej FR lub rosyjskie wojskowe statki powietrzne w przestrzeni powietrznej RP prowadzone będzie wspólnie przez właściwe organy polskie i rosyjskie".

Dlaczego premier i prokurator generalny nigdy nie wspomnieli o dokumencie? Od służb zajmujących się sprawą otrzymaliśmy sprzeczne wyjaśnienia."
 
 
Tempeh-Starter 
aktywny zarodnik


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 811
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-07, 09:42   

Mirka,
a ty jak myślisz, dla czego?
_________________
hxxp://www.tempehservice.com] RÓB SOBIE TEMPEH
 
 
Pączuś 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 21 Lut 2010
Posty: 362
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-05-07, 09:44   

Tempeh-Starter napisał/a:
pojechali sobie podeptać po grobie i szczątkach zabitych i poszukać w błocie czegoś ciekawego do zabrania - no nie wiem czy to jest bardzo dobrze


Używając takich argumentów ośmieszyć można oczywiście każdego. Jeśli słuchałeś wypowiedzi osób które były na tej wycieczce to wiesz że motywacją nie było"podeptanie po grobach (tam są groby, ciekawe...) i szczątkach zabitych". Jeśli nie słuchałeś to nie wiem dlaczego przypisujesz im intencje, których nie mieli (ja opieram się na wypowiedziach). jeśli zakładasz, że po prostu wiesz lepiej jakie oni mieli motywy tej wycieczki to już twój problem.

Tempeh-Starter napisał/a:
a tych "wycieczkowiczów" szukanie zgrozy i makabry zdaje się kręciło najbardziej


Zdaje się, że nie, ale rozumiem, że masz jakieś dowody na takie stwierdzenie?? Chyba, że szok, że błocie znajdują się osobiste rzeczy zmarłych i możliwe, że części ciała a miejscowi handlują częściami z wraku, mimo zapewnień rządu, że teren został b. dokładnie przeszukany i zabezpieczony jest szukaniem makabry.
_________________
hxxp://kobietaintymnie.pl/suwaczki.html]
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2010-05-07, 10:02   

Nie wiem, na co narzeka Pospieszalski, przecież TVP go wspiera i chroni, daje mu pracę i pozwala na takie wyskoki. To, że ludziom się to nie podoba, to nie jest skutek spisku. Wg mnie ten człowiek to paranoik (jak i wielu ludzi PiS-u, w tym J. Kaczyński). Mnie się to jawi jako bardzo niebezpieczna "właściwość". Już nie mówiąc o tym, że jako chrześcijanin (bo chyba nim jest), powinien prezentować i promować zupełnie inną postawę wobec świata.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Mirka

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 999
Wysłany: 2010-05-07, 11:15   

Lily napisał/a:
Wg mnie ten człowiek to paranoik (jak i wielu ludzi PiS-u, w tym J. Kaczyński). Mnie się to jawi jako bardzo niebezpieczna "właściwość".

To na pewno schizofrenia bezobjawowa.
Brawo Lily, tak trzymaj. Z Twoją przenikliwością masz szansę na zatrudnienie w Instytucie Psychiatrii Sądowej im. Serbskiego w Moskwie ( jeszcze istnieje).
Ostatnio uwiężiono tam Larysę Arap, że Bukowskiego nie wspomnę.

Tempeh-Starter napisał/a:
Mirka,
a ty jak myślisz, dla czego?

Bo tak mu było wygodniej, z głupoty, zaniedbania, niechlujstwa w pracy, porażającej wiary w sowietów.
Innym dowodem na powyższe są oświadczenia składane przez min. Kopacz, że teren po katastrofie został przekopany do 1m. głebokości i przesiany.
 
 
Tempeh-Starter 
aktywny zarodnik


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 811
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-07, 15:19   

Pączuś napisał/a:


Tempeh-Starter napisał/a:
a tych "wycieczkowiczów" szukanie zgrozy i makabry zdaje się kręciło najbardziej


Zdaje się, że nie, ale rozumiem, że masz jakieś dowody na takie stwierdzenie?? Chyba, że szok, że błocie znajdują się osobiste rzeczy zmarłych i możliwe, że części ciała a miejscowi handlują częściami z wraku, mimo zapewnień rządu, że teren został b. dokładnie przeszukany i zabezpieczony jest szukaniem makabry.


Dałem radę (z powodu nieznośnego poziomu uniesienia i egzaltacji) przeczytać tylko jedną z wypowiedzi. Nie wynikało z niej aby wycieczkowicze pojechali tam kontrolować prace powołanych osób tylko aby nasycić się i napatrzeć na własne oczy.
Fakt, że wleźli bez przeszkód i oparów (wewnętrznych) na miejsce śmierci, spacerowali tam i siam i z wypiekami na twarzy wygrzebywali fanty z błota świadczy o nich gorzej niż fatalnie. Teraz przedstawia się tych chorych sensatów jako pełniących misję dla dobra ojczyzny. Dla mnie jak już pisałem to kupa nie do ogarnięcia.
_________________
hxxp://www.tempehservice.com] RÓB SOBIE TEMPEH
Ostatnio zmieniony przez Tempeh-Starter 2010-05-07, 15:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Mirka

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 999
Wysłany: 2010-05-07, 15:24   

euridice napisał/a:
Rzeczpospolita donosi też coś innego:

Może ciekawszy jest następny akapit:
"Nie przesadza pan?
Nie. Bo nieproporcjonalność reakcji w stosunku do samego problemu widzę jako akcję prewencyjną skierowaną do innych dziennikarzy. Chodzi o to, by zobaczyli, co się z nimi stanie, jeśli któryś się ośmieli wychylić poza zadekretowany główny nurt. Przecież „Gazeta Wyborcza” czy osoby takie, jak Monika Olejnik, Tomasz Lis czy wielu innych dziennikarzy, powinny być żywotnie zainteresowane poszerzaniem granic wolności słowa w naszym kraju. A co robią? Wyłącznie nas krytykują. I o to mam do nich pretensje. .."


No właśnie. Na przykładzie tej sprawy wyrażnie widać, że hipokryzja i dwulicowość stała się obowiązującą religią salonów dziennikarskich.
Po tym jak REM w 2009 roku potępiło cykl felietonów dotyczących nieprawiedłowości w Ministerstwie Obrony Narodowej, w sierpniu, czołowi salonowi dziennikarze, w tym redaktorzy Gazety Wyborczej, TVN (Monika Olejnik, Kolenda Zaleska ) i inni wystosowali list otwarty w którym czytamy m.in.:

"Przypominamy zatem, że od lat Rada Etyki Mediów nie jest reprezentatywna dla żadnej znaczącej grupy mediów w naszym kraju. Skład osobowy REM nie zmienił się od kilku kadencji. W Radzie zasiadają osoby, które z czynnym dziennikarstwem od lat nie mają nic wspólnego. Obecnie funkcjonująca Rada Etyki Mediów jest instytucją de facto samozwańczą i nie ma dziś żadnej legitymacji środowiska dziennikarzy, by wypowiadać się w jego sprawach. Jej członkowie reprezentują wyłącznie siebie. ..."

Dziś ci sami dziennikarze radośnie podchwycili i wykorzystują do swoich celów opinie REM o filmie J.P. i E.S., bo pasuje im uznać, że jednak REM ma legitymację do wydawania ocen.
 
 
gemi 
Matka Polka ;)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 2460
Wysłany: 2010-05-21, 06:32   

hxxp://wiadomosci.onet.pl/2173096,11,polacy_nie_wierza_w_wyjasnienie_tej_katastrofy,item.html]Tu coś na temat opinii Polaków na temat katastrofy w 3 tygodnie po zdarzeniu
_________________
"Nowego kłamstwa słucha się chętniej aniżeli starej prawdy" (A.Czechow)
 
 
Tempeh-Starter 
aktywny zarodnik


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 811
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-21, 07:15   

o czym myśli polokatolik :-P


(...)wśród zbadanych sympatyków PiS aż 20 proc. wierzy, że katastrofa była wynikiem "czyjejś złej woli"(...)
(...)Wśród zwolenników pozostałych partii (PO, PSL i SLD) w "czyjąś złą wolę" wierzy tylko 3-5 proc.(...)
_________________
hxxp://www.tempehservice.com] RÓB SOBIE TEMPEH
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2010-05-21, 08:31   

Tempeh-Starter napisał/a:
o czym myśli polokatolik :-P

Nie generalizuj, mój drogi, ja jestem katoliczką i wcale nie jestem elektoratem PiS i wcale tak nie myślę. No, ale Janek Pospieszalski skuteczny jest, trzeba przyznać. I co to się z ludźmi na stare lata dzieje ]:->
Oczy mi się coraz szerzej otwierały, jak hxxp://wyborcza.pl/1,75480,7819011,Opowiesc_o_tym__jak_umysl_wybiera_droge_na_skroty.html]TO czytałam.
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
puszczyk 


Pomogła: 102 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 5319
Wysłany: 2010-05-21, 08:53   

Oto jakie dowcipy krążą:
Putin wezwał Wielką Dumę Narodową i mówi: - Tak dalej k...a nie może być!!
Musimy zmienić strefy czasowe ziemi. Dzwonię dziś do Pekinu złożyć życzenia
urodzinowe, a on mi mówi, że to było wczoraj. Dzwonię dziś do Warszawy z
kondolencjami, a oni mi mówią, że jeszcze nie wylecieli...


[ Dodano: 2010-05-21, 09:55 ]
kofi napisał/a:
I co to się z ludźmi na stare lata dzieje

Masz na myśli Janka. Ja go bardzo lubiłam jako basistę Voo Voo. 8-)
 
 
Tempeh-Starter 
aktywny zarodnik


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 811
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-21, 09:00   

Nie generalizuję - to tylko 20% :mrgreen:

e, to to nic, zwykłe spiskowe teorie ludu lepiej zobacz → hxxp://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7910264,Kard__Dziwisz_prosi_o_pomoc_dla_powodzian.html]TO , to już nie ciemny lud to jego przywódcy :lol:
_________________
hxxp://www.tempehservice.com] RÓB SOBIE TEMPEH
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2010-05-21, 09:19   

Akurat nie widzę w tym nic dziwnego. :->
Też się modlę.
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
Tempeh-Starter 
aktywny zarodnik


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 811
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-21, 10:24   

no może i masz rację
kościół, relikwia, modlitwa - to elementy jednego zbioru - wiary w siłę wyższą
odwoływanie się do niej w sytuacjach kryzysowych to powszechna praktyka i nie powinna dziwić

jednak dla mnie - osoby z silną i uogólnioną alergię na przejawy religijności (i patriotyzmu)
blaszana, ozdobna puszka na parapecie przeciw tysiącom ton wody to absurd nie do ogarnięcia :(

to przecież nie może zadziałać i nie zadziała. Dlaczego światli, wykształceni ludzie, ludzie na poziomie ignorują ten fakt ???

kofi, czy ty masz jakakolwiek wątpliwości co do tego czy ta relikiwa powstrzyma powódź czy też nie....? :-/
_________________
hxxp://www.tempehservice.com] RÓB SOBIE TEMPEH
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2010-05-21, 10:41   

Tempeh-Starter napisał/a:

blaszana, ozdobna puszka na parapecie przeciw tysiącom ton wody to absurd nie do ogarnięcia :(

kofi, czy ty masz jakakolwiek wątpliwości co do tego czy ta relikiwa powstrzyma powódź czy też nie....? :-/

Wiara jest uczuciem irracjonalnym.
Myślisz, że ja liczę, że woda nagle zniknie, albo się zatrzyma? Nie nie liczę. :-/
Ale z drugiej strony wierzę, że może gdzie indziej będzie lepiej, niż mogłoby być.
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
Tempeh-Starter 
aktywny zarodnik


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 811
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-21, 11:49   

kofi,
wszyscy racjonalni ludzie, z którymi zdarza mi się rozmawiać (o wierze i nie pokłócić :-) ) właśnie tak mówią,
"to kwestia wiary"; "wiara to wiara", "wiara nie jest racjonalna" i puszczają oczko
na poziomie jednostki, bliskich, znajomych to tzw. osobista sprawa, jak mówi piosenka "każdy ma prawo do własnej jazdy, do własnej jazdy prawo ma każdy"
ale na poziomie globalnym, na poziomie przeróżnych kościołów całego świata - przecież to największe w historii dziejów oszustwo
nie wydaje me się aby należało ten fakt tak po prostu ignorować... :-(

no nic, koniec offtopa
_________________
hxxp://www.tempehservice.com] RÓB SOBIE TEMPEH
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2010-05-21, 12:16   

Tempeh-Starter napisał/a:
ale na poziomie globalnym, na poziomie przeróżnych kościołów całego świata - przecież to największe w historii dziejów oszustwo
nie wydaje me się aby należało ten fakt tak po prostu ignorować... :-(

no nic, koniec offtopa

Ja wiem, że raczej nie przyznam Ci racji i vice versa. Chciałam tylko nadmienić, że nie każdy katolik w Pl. jest fanem Jarka, Bronka, kogo tam jeszcze. No, Janka P. może kiedyś byłam, ale tylko za czasów, kiedy był muzykiem, a nie wieszczem. ]:->
Ja wiem, że na katoliczkę to chyba jestem zbyt liberalna, ale cóż...
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
gemi 
Matka Polka ;)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 2460
Wysłany: 2010-05-21, 21:49   

kofi napisał/a:
Ja wiem, że na katoliczkę to chyba jestem zbyt liberalna
kofi, ja akurat nie widzę tego w kategoriach liberalizmu, lecz zdrowego niefanatycznego podejścia. Też jestem katoliczką i do tego mającą alergię na PIS (z jego kandydatem na prezydenta na czele) właśnie ze względu na fanatyzm i zaciekłość, które to dalece odbiegają od mojego pojęcia patriotyzmu i negocjacji.

Tempeh-Starter, ja już się przyzwyczaiłam do Twoich nieszkodliwych zaczepek 8-) Jak Cię czytam, to niekiedy mam mocne wrażenie monotematyczności ;-)
_________________
"Nowego kłamstwa słucha się chętniej aniżeli starej prawdy" (A.Czechow)
 
 
Pączuś 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 21 Lut 2010
Posty: 362
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-05-21, 22:01   

Gemi, ale co to jest fanatyczne podejście??
_________________
hxxp://kobietaintymnie.pl/suwaczki.html]
 
 
gemi 
Matka Polka ;)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 2460
Wysłany: 2010-05-22, 20:01   

Pączuś, ja tak określam skrajną nietolerancją dla przedstawicieli inych poglądów przy jednoczesnej ślepej wierze we własne przekonania
_________________
"Nowego kłamstwa słucha się chętniej aniżeli starej prawdy" (A.Czechow)
 
 
Tempeh-Starter 
aktywny zarodnik


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 811
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-22, 21:24   

gemi,
:-P w tym temacie jestem zdecydowanie monotematyczny
to się najpewniej bierze z mojego głębokiego przeświadczenia o szkodliwości religii :(
_________________
hxxp://www.tempehservice.com] RÓB SOBIE TEMPEH
 
 
Mirka

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 999
Wysłany: 2010-05-28, 09:36   

"Z ludźmi przekonanymi, że gorliwa miłość do Tuska i nienawiść do Kaczyńskiego czyni z nich członków inteligenckiej elity jest podobnie, jak z wyznawcami legendy o czterech tysiącach Żydów, którzy nie przyszli w dniu zamachu do WTC. Nie ma na nich siły, odpada nawet recepta Mackiewicza „strzelać”, bo i kula, co dopiero argument, odbije się od zakutego łba jak piłeczka. „Przecież” wiadomo − Żydzi uprzedzili swoich o zamachu, Kaczyński pchał się do Katynia, odkąd usłyszał, że ma tam być Tusk, a jeden biskup mówił, że żałuje, że jak już Pan Bóg musiał strącić ten samolot, to szkoda, że tego nie zrobił w środę."

hxxp://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2010/05/27/klamstwo-wajdowskie-i-manipulacja-statystyczna/
 
 
Marcela

Pomógł: 38 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1417
Wysłany: 2010-05-28, 09:55   

Mirka napisał/a:
odbije się od zakutego łba jak piłeczka
Mirka, w jakim celu wklejasz ziejące jadem cytaty?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,49 sekundy. Zapytań do SQL: 12