wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
soczewki
Autor Wiadomość
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2010-04-23, 12:26   soczewki

Wiem, że sporo z Was nosi. Podzielcie się spostrzeżeniami, please.
Ja przestałam z 15 lat temu, bo kilkakrotnie dostałam zapalenia rogówki - możliwe, że miało to związek z proszkami antykoncepcyjnymi, które wtedy brałam.
Teraz chętnie kupiłabym sobie jakieś tanie na lato tak, żebym mogła nosić okulary przeciwsłoneczne, wyjdzie to chyba taniej niż zrobienie sobie ciemnych okularów korekcyjnych.
Chciałabym jakies tygodniowe, albo dwutygodniowe, głównie chodzi mi o to, żeby było tanio i na jakieś 2-3 miesiące tylko.
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
Tasak 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Sie 2009
Posty: 240
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-04-23, 14:21   

Z tego co ja wiem, to i tak trzeba iść do lekarza (takiego np. który ma siedzibę w sklepie z okularami, soczewkami - wtedy jest szybko, sprawnie i bez kolejek, aczkolwiek kosztuje - w moim przypadku 60zł) bo do dobrania soczewek badania są potrzebne. A potem jak już rodzaj jest, to sobie chyba dobrowolnie można wybrać, czy chce się kupić półroczny zapas, czy dniówki.
Moja koleżanka np. po badaniach kupiła dniówki, żeby zobaczyć, czy jej z tym wygodnie będzie i w ogóle. Teraz kupuje już normalnie miesięczne.
Ja również kupuję miesięczne - tzn. mam półroczny zapas.
A jak z użytkowaniem? no różnie. Są dni, że mam problemy z zakładaniem i zamiast toczyć wojny rezygnuję z zakładania ich w ten dzień (śpieszę się rano). Zazwyczaj problemów nie ma żadnych. To samo dotyczy noszenia - czasem mnie szybko zaczynają drażnić, w inne dni muszę się pilnować, żeby o nich nie zapomnieć i zdjąć na noc.

Co do ceny - chyba taniej wychodzi na allegro, przynajmniej mój były chłopak tak zamawiał, jak już wiedział jakie ma zamawiać. :)
_________________
"Reklama, gówno i śmieci zostaną po nas, gdy nasze dzieci powybijają sobie zęby bombami.. nie róbmy sobie wstydu przed Bogiem i kosmitami.." /L.U.C/

hxxp://www.miloscniewyklucza.pl]
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2010-04-23, 19:56   

No właśnie chętnie pominęłabym ten etap z lekarzem - niedawno byłam, wszystko mam OK, wada mi się nie zmieniła, szkoda mi tych 6 dych za badanie, poza tym to jest dość drogi optyk, a soczewki chyba jeszcze umiem zakładać, nie było to dla mnie jakimś problemem, więc chętnie kupiłabym via internet, bo rzeczywiście najtaniej. :->
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
arahja 


Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 23 Cze 2008
Posty: 1148
Skąd: brno
Wysłany: 2010-04-23, 20:51   

Jeśli zależy Ci na cenie, kup miesięczne. Tygodniowe czy dwutygodniowe są najbardziej komfortowe dla oka i dlatego najdroższe - choć do dziś pamiętam przyjemność używania Acuvue, przeprosiłam się z okularami. ;)
_________________
hxxp://czeski-sen.blogspot.cz
 
 
Tasak 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Sie 2009
Posty: 240
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-04-23, 22:22   

kofi napisał/a:
No właśnie chętnie pominęłabym ten etap z lekarzem - niedawno byłam, wszystko mam OK, wada mi się nie zmieniła,

nie wiem czy to tak jest, ale chyba jeśli chodzi o soczewki to są nieco inne 'parametry' niż przy okularach, stąd to dopasowywanie i badania.
_________________
"Reklama, gówno i śmieci zostaną po nas, gdy nasze dzieci powybijają sobie zęby bombami.. nie róbmy sobie wstydu przed Bogiem i kosmitami.." /L.U.C/

hxxp://www.miloscniewyklucza.pl]
 
 
arahja 


Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 23 Cze 2008
Posty: 1148
Skąd: brno
Wysłany: 2010-04-23, 22:35   

Hm, pierwsze słyszę - noszę takie same, jak mam przy okularach, po zmianie szkieł zmieniłam też noszone soczewki.
_________________
hxxp://czeski-sen.blogspot.cz
 
 
Malinetshka 
Paulina


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5765
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-04-23, 22:58   

Przy dioptrażu do -3,5 i powyżej -3,5 (przy krótkowzroczności) jest różnica między szkłem w okularach a soczewką. Wiem, bo jedno oko mam bardzo słabe...drugie mniej. Na jedno oko mam taką samą ilość dioptrii w okularach i soczewkach, w drugim nie. Różnica może być nawet do 0,5 dioptrii.
Pozostaje jeszcze kwestia rozmiaru samej soczewki. Acuvue mają podwójną rozmiarówkę. Ale są też jednorozmiarowe, wszystko zależy od firmy i typu soczewek. Ja np. mam na tyle małą gałkę :P albo tę jej wystającą część ;) że mam ten mniejszy rozmiar przy Acuvue..
A tak w ogóle to temat ciekawy, może wypowie się ktoś, kto przerobił różne rodzaje soczewek i poleca jakieś szczególnie bardzo :>
_________________
hxxp://www.myticker.eu/ticker/]
 
 
arahja 


Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 23 Cze 2008
Posty: 1148
Skąd: brno
Wysłany: 2010-04-23, 23:17   

Hm, łapałabym się na tę różnicę, ale jest jak wspomniałam. O rozmiarach nigdy nie słyszałam, przyznaję :oops:
Za to testowałam różne soczewki i tylko Acuvue dawały ze mną radę. Tu mnóstwo zależy od indywidualnych odczuć, trudno byłoby polecić komuś jakieś konkretne. W każdym razie przetestowałam na sobie większość wiodących producentów. Z większością miałam trudny do opisania problem - drażnił mnie brzeg soczewki, ale tylko w jednym miejscu na raz, nie tak że całe oko dookoła tęczówki bolało. ;) To przy Optixach, zielonych bodaj OxyGenome (czy jakoś tak), starszej linii z Bausch&Lomb (bodaj SofLens). Nowe z kolei - PureVision - rozpływały mi się na palcu i nigdy nie mogłam ich nałożyć na oko, płaszczaki jedne! To o 7 rano bywał najtrudniejszy punkt poranka. Nosiły się za to świetnie - gdy już się udało. ;)

No i niestety, spędzam mnóstwo czasu czytając, po kilka godzin w klimatyzowanych czytelniach - źle to działa na oczy. Na jednej takiej sesji po prostu zaczęłam widzieć mgłę i nic się z nią nie udało zrobić aż do zakropienia oczu.
_________________
hxxp://czeski-sen.blogspot.cz
 
 
Malinetshka 
Paulina


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5765
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-04-23, 23:26   

arahja, dzięki za opis doświadczeń.
Ja po Acuvue Advance postanowiłam potestować Acuvue Oasys i kurde jest gorzej.. Tutaj właśnie jest jeden rozmiar i mam wrażenie, że są one trochę za duże na moje oczy. Po patrzeniu w laptopa przez parę minut, robi mi się dziwny obraz i muszę co chwilę mrugać oczami. Takie mam wrażenie jakby soczewka mi się "marszczyła" na oku :P a miały być takie niby super nawilżone... może i są, ale nie mam w nich większego komfortu.
_________________
hxxp://www.myticker.eu/ticker/]
 
 
arahja 


Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 23 Cze 2008
Posty: 1148
Skąd: brno
Wysłany: 2010-04-24, 08:35   

A ja właśnie tych Oasys używałam, teraz mi trybik zaskoczył. Czekam wakacji - przestanę tak maniakalnie czytać i pocieszę się znów widzeniem świata bez okularów. :)
_________________
hxxp://czeski-sen.blogspot.cz
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2010-04-24, 17:32   

Ojej, jednak nie będzie tak łątwo, jak myślałam. :roll:
Ja mam -3 w obu oczach, myślałam, ze to będzie prostsze.
Ile mniej więcej ostatnio płaciłyście za wizytę + soczewki? U mnie badanie pod kątem soczewek to koło stówy zapewne, chyba, że znajdę jakiegoś innego optyka, albo promocję jakąś. Ja nosiłam Ciby - śmieszna sprawa - ukradli mi je - razem z torbą, potem jakieś tańsze, ale gorsze - pamiętam, że kiedyś jedna mi się przedziurawiła. Może coś mi wpadło do oka, ale bardziej prawdopodobne jest to, że mi wyschła, jak spadła - ja nie mogłam jej znaleźć i dość długo leżała na podłodze - długo tzn. kilka minut i potem dosłownie ją odrywałam. No i za jakiś czas zaczęła uwierać i okazało się, że jest w niej dziurka. :shock:
Na tych nowszych zupełnie się nie znam...
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2010-04-24, 17:48   

kofi napisał/a:

Ile mniej więcej ostatnio płaciłyście za wizytę + soczewki? U mnie badanie pod kątem soczewek to koło stówy zapewne, chyba, że znajdę jakiegoś innego optyka, albo promocję jakąś.


gość, który ze mną mieszka, zostawia u okulisty 250 zł co pół roku - za badanie i szkła na ten okres. Ale on mocne szkła ma, i astygmatyzm korygujące, i coś tam jeszcze. nie wiem, czy złożoność wad ma wpływ na cenę.
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
arahja 


Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 23 Cze 2008
Posty: 1148
Skąd: brno
Wysłany: 2010-04-24, 17:50   

Przyznaję bez bicia, takie badanie - standard, tablica, patrzenie w balonik - robiłam jakieś 5 lat temu, były połączone z instruktażem zakładania. Dzisiaj, po rocznej przerwie, wcale bym się w to nie bawiła. Zwłaszcza że pamiętam, co i jak.
Podejrzewam, że w porównaniu do tego, co królowało na rynku kilka lat temu, dzisiejsze soczewki są naprawdę fajne. :)
_________________
hxxp://czeski-sen.blogspot.cz
 
 
Tasak 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Sie 2009
Posty: 240
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-04-24, 19:42   

Jak ja byłam na badaniach (60zł) to oprócz patrzenia w tablicę z literkami, byłam badana kilka razy na dwóch maszynach - nie mam pojęcia co on tam sprawdzał, ale świecił światełkiem, a potem na monitorze miał dziwne obrazy mojego oka, z różnymi kolorowymi plamami - więc chyba poważna sprawa. Wraz z instruktażem zakładania soczewek dostałam owe soczewki (chyba były to miesięczne - nie zapytałam, ale przez miesiąc je nosiłam i nie umarłam). Oczywiście w cenie badania. Musiałam sobie tylko dokupić płyn z pudełeczkiem (25zł) który ma ważność 3 miesiące i na tyleż mi wystarczył.
No i noszę "Acuvue Oasys for Astigmatism", nie wiem czy są droższe od tych 'bez astygmatyzmu', pewnie tak.
_________________
"Reklama, gówno i śmieci zostaną po nas, gdy nasze dzieci powybijają sobie zęby bombami.. nie róbmy sobie wstydu przed Bogiem i kosmitami.." /L.U.C/

hxxp://www.miloscniewyklucza.pl]
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2010-04-25, 10:57   

Cholera, to mnie jest jakoś strasznie drogo, chyba.
W ogóle chyba niepotrzebnie robię sobie smak na te soczewki. Chyba jednak mam tę alergię - od czasu do czasu muszę brać krople do oczu - właśnie latem, więc dupa...
Dzisiaj mi się przypomniało, bo musiałam ich użyć niestety. :-(
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
eMka 

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 20 Paź 2009
Posty: 1408
Wysłany: 2010-04-27, 17:51   

u mnie to wygląda tak, że wizyta u okulisty jest bezpłatna, jeśli się kupi potem soczewki. czyli cały koszt to tylko soczewki + płyn ewentualnie. ja używałam 2- tyg. soczewki bauscha. teraz właściwie już nie noszę, mam małą wadę, która w domu nie jest uciążliwa- jak jeżdżę na wykłady, biorę okulary. Jak wrócę "do życia" po wychowawczym, to pewnie założę soczewki z powrotem.
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-20, 13:14   

Ponoć są dostępne w PL cruelty-free soczewki-SAUFLON.
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
oszum 


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 24 Sty 2010
Posty: 253
Wysłany: 2011-01-20, 13:50   

Alispo napisał/a:
Ponoć są dostępne w PL cruelty-free soczewki-SAUFLON.

Z nieba mi spadłaś z tą informacją, bo właśnie na dniach miałam kupować soczewki i płyn. Już je sobie wygooglałam, cena bardzo przyzwoita. Ciekawe jak się będą nosić ;-) .
 
 
zorro 


Pomogła: 43 razy
Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 826
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-20, 16:31   

Malinetshka napisał/a:
Przy dioptrażu do -3,5 i powyżej -3,5 (przy krótkowzroczności) jest różnica między szkłem w okularach a soczewką. Wiem, bo jedno oko mam bardzo słabe...drugie mniej. Na jedno oko mam taką samą ilość dioptrii w okularach i soczewkach, w drugim nie. Różnica może być nawet do 0,5 dioptrii.
Pozostaje jeszcze kwestia rozmiaru samej soczewki.

Prawda. Soczewki są w dwóch średnicach, choć najbardziej rozpowszechniona jest 8,6.
Ja chwalę sobie Ciba Vision Night&day, noszę cały miesiąc bez zdejmowania. Nie spełniają jednak twojego kryterium ceny, są bowiem drogie, niestety. Ale moje oczy je najlepiej znoszą.
_________________
hxxp://znak-zorro-zo.blogspot.com/]ZORRO pisze - czytaj!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12