wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jadłospis tygodniowy dziecka wegańskiego i wegetariańskiego
Autor Wiadomość
gemi 
Matka Polka ;)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 2460
Wysłany: 2010-07-13, 09:47   

jak dobrze, że dotarłam do tego tematu. I nie znajduję słów, by Wam podziękować. Bo na początku ciąży czuję się czasem jak w pułapce. Ciążowe dolegliwości odrzucają mnie od wielu zdrowych rzeczy, przy takim upale mam brak sił i pomysłów na gotowanie. Nieraz nawet nasypanie kaszy do garnka mnie przerasta :-( Dzięki Wam mam inspirację i jakby nowe siły do kuchennej twórczości.

I słówko pocieszenia do zdołowanych brakiem wiedzy o gotowaniu: niecałe 2 lata temu byłam w temacie kuchni wegetariańskiej zielona jak młoda trawka. I co było przyczyną zmian? Znajoma z innego forum zaprosiła mnie tutaj (nie mam pojęcia, pod jakim nickiem działa tutaj, ale jestem jest baaaaardzo wdzięczna). Krok po kroku zdobywałam potrzebną wiedzę z kolejnych wątków WD. Nie uczestniczyłam w żadnych warsztatach, nie przeczytałam żadnej encyklopedii o żywieniu, a mimo to moja wiedza zdziwiła nawet homeopatkę zaproszoną na spotkanie młodych mam, w którym dane mi było uczestniczyć. Zaprzyjaźniłam się z Agą B., z którą na codzień dzielimy się przemyśleniami, pomysłami i udanymi eksperymentami. To wszystko dzięki WD. Tak jak napisała euri - metoda małych kroczków sprawdza się najlepiej. Zamiast się dołować, lepiej jest się zainspirować. Czego Wam z całego serca życzę :mrgreen:
_________________
"Nowego kłamstwa słucha się chętniej aniżeli starej prawdy" (A.Czechow)
 
 
dagajaga 


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 07 Wrz 2009
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-04, 14:04   

kurcze gemi masz taką samą "historię" z WD jak ja :mryellow:

Ja będąc w ciąży zapisałam się na pewne forum mamuś, i wszystko było "fajnie" do momentu gdy Tosia miała 2-3 miesiące i mamusie zaczęły opisywać swoje postępowania z dziećmi. Wtedy wywiązała się ostra wymiana zdań bo uważałam, że traktują dzieci mocno przedmiotowo i od słowa do słowa o zdrowym jedzeniu też było. Jedna z forumowiczek w swej jak się jej wydawało złośliwości stwierdziła, że jak ja taka jestem i tak zdrowo chcę żywić dziecko to powinnam się na wegedzieciaka przenieść :lol: no i tak tu się znalazłam....
Co totalnie odmieniło kuchnię moją, mojej mamy, bratowej i jeszcze kilku innych osób :mryellow:

sorry za OT ale tak mi się cisnął na usta :-)
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2010-09-04, 20:10   

dagajaga napisał/a:
Jedna z forumowiczek w swej jak się jej wydawało złośliwości stwierdziła, że jak ja taka jestem i tak zdrowo chcę żywić dziecko to powinnam się na wegedzieciaka przenieść

:lol: niezłą opinię mamy w sieci :mrgreen:
dagajaga, świetna historia :mryellow: , mam nadzieję, że nie żałujesz przenosin.
 
 
dagajaga 


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 07 Wrz 2009
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-04, 20:33   

dżo napisał/a:
dagajaga napisał/a:
Jedna z forumowiczek w swej jak się jej wydawało złośliwości stwierdziła, że jak ja taka jestem i tak zdrowo chcę żywić dziecko to powinnam się na wegedzieciaka przenieść

:lol: niezłą opinię mamy w sieci :mrgreen:
dagajaga, świetna historia :mryellow: , mam nadzieję, że nie żałujesz przenosin.


oczywiście, że nie żałuję :mryellow: :mryellow: :mryellow:
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2011-01-01, 19:51   

Air, masz na koncie 5 postów, z czego 4 zawierają zaproszenie na Twojego bloga. Może więcej umiaru?
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
lamialuna 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 1396
Skąd: Eire
Wysłany: 2011-08-07, 12:42   

kurka woda kobialki! malo tu tych jadlospisow :( duuuuzo gadania, ja wiem, ze madrego ale ciezko sie dokopac samych jadlospisow
_________________
hxxp://alterna-tickers.com] hxxp://pierwszezabki.pl]
Zapraszam na profile Facebook'owe
FreeThePuppets & Vegeluna & SlingShoe
 
 
 
puszczyk 


Pomogła: 102 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 5319
Wysłany: 2011-10-14, 10:34   

Mam materiał od M.Desmond na temat diety wegańskiej dla dzieci w wieku 3-10 lat. Jeśli ktoś chce żeby mu przesłać to zapraszam, podawajcie swoje maile na pw.
Ostatnio zmieniony przez puszczyk 2011-10-14, 10:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
seminko 
samosiejka

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 18 Lip 2010
Posty: 2027
Skąd: znad rzeki
Wysłany: 2011-10-14, 10:49   

puszczyku, z nieba mi spadasz! :-D Piszę pw :-)
_________________
"wiara w to,że okoliczności działają na naszą korzyść, ostatecznie sprawia, że tak jest." Chris Prentiss
 
 
puszczyk 


Pomogła: 102 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 5319
Wysłany: 2011-10-14, 10:59   

Tantra, byle nie Tobie na głowę... ;-)
 
 
seminko 
samosiejka

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 18 Lip 2010
Posty: 2027
Skąd: znad rzeki
Wysłany: 2011-10-14, 14:14   

puszczyk napisał/a:
Tantra, byle nie Tobie na głowę... ;-)

Obyło się bez siniaków ;-) - dotarło, wielkie dzięki! :-)
Teraz jeszcze muszę rozkminić, jak to przełożyć na język ludzki- co to znaczy RAR..? :lol: Jestem kompletnie zielona w te komputerowe klocki. Chyba nie mam programu, potrzebnego, by odczytać ten plik... Sorry za OT :oops:
 
 
maga 
mama Zioma

Pomogła: 79 razy
Dołączyła: 03 Cze 2008
Posty: 4625
Skąd: sielsko izersko
Wysłany: 2011-10-14, 14:45   

puszczyk, chodzi o tę broszurkę, którą dostaliśmy podczas badań?
_________________
 
 
puszczyk 


Pomogła: 102 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 5319
Wysłany: 2011-10-14, 17:34   

maga, tak, to jest to samo z buzią z owoców na okładce.
 
 
z_grzywką 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 31 Mar 2010
Posty: 560
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-16, 22:09   

Tantra, .rar to format tzn paczki. Rozpakujesz przy użyciu np. winrar
 
 
seminko 
samosiejka

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 18 Lip 2010
Posty: 2027
Skąd: znad rzeki
Wysłany: 2011-10-17, 05:43   

z_grzywką, winrar to program, który trzeba ściągnąć, tak?
Dzięki :-)
_________________
"wiara w to,że okoliczności działają na naszą korzyść, ostatecznie sprawia, że tak jest." Chris Prentiss
 
 
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 11 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2011-10-17, 20:11   

U mnie zapisało w i otworzyło przy pomocy Adobe :) Przy okazji jeszcze raz dziękuję :)
 
 
lamialuna 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 1396
Skąd: Eire
Wysłany: 2011-10-20, 12:21   

puszczyku ja tez sie pisze na jadlospis i juz wysylam PW :)

[ Dodano: 2011-12-01, 16:49 ]
ja oczywiscie tez dostalam ;) i baaardzo dziekuje. fajne info i inspirujace :)

macie cos takiego dla mlodszych dzieciakow?
_________________
hxxp://alterna-tickers.com] hxxp://pierwszezabki.pl]
Zapraszam na profile Facebook'owe
FreeThePuppets & Vegeluna & SlingShoe
 
 
 
monika343 
monika343

Dołączyła: 26 Mar 2012
Posty: 39
Wysłany: 2012-05-16, 22:47   

Witajcie. Czy ktoś mógłby mi powiedziec ile 16miesieczne dziecko powinno w ciagu dnia jadać tych żeczy jak?pestki dyni slonecznika, siemnienia lnianego czarnego lub białego sezamu oraz amarantusa orzechy i gdzie wy to wszystko kupujecie i czy to jest wszystko EKO. Bardzo bym prosiła aby ktoś uprzejmy podał mi jadłospis sprawdzony przez lekarza dla 16miesiecznego chłopczyka, dodam że jest dalej na piersi. A może do jakiego lekarza mam iść żeby to wszystko się dowiedzieć jak mojego synka prawidłowo odżywiać. Z góry dziekuje.
_________________
monika
 
 
maga 
mama Zioma

Pomogła: 79 razy
Dołączyła: 03 Cze 2008
Posty: 4625
Skąd: sielsko izersko
Wysłany: 2012-05-17, 09:50   

monika343, przejrzałaś ten temat? Gdzieś na początku wklejałam 2-tygodniowy jadłospis Ziomka, który był mniej - więcej w wieku Twojego synka, także na piersi. Jadłospis został oceniony bardzo dobrze w CZD. Jedynym zaleceniem była suplementacja b12 (wtedy 1/4 tabletki) i jesienna suplementacja wit. D.
_________________
 
 
Gudi 


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1893
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-05-17, 20:20   

monika343 napisał/a:
A może do jakiego lekarza mam iść żeby to wszystko się dowiedzieć jak mojego synka prawidłowo odżywiać.

lekarz Ci nie pomoże. Jak już coś to dietetyk przychylny wege. Na forum ktoś ostatnio chciał rozpocząć interaktywnie dietetykować.
_________________
 
 
lamialuna 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 1396
Skąd: Eire
Wysłany: 2012-05-22, 12:21   

Gdzies mi wpadla w reca dieta veganska ale dzieci powyzej 2 albo trzech lat.
Jak odnajdziecie info ponizej tego wieku to prosze poslijcie linka :)
_________________
hxxp://alterna-tickers.com] hxxp://pierwszezabki.pl]
Zapraszam na profile Facebook'owe
FreeThePuppets & Vegeluna & SlingShoe
 
 
 
katahaw 
katahaw

Dołączyła: 10 Cze 2012
Posty: 3
Wysłany: 2012-06-10, 22:54   

Za namową erudice zwracam się z moim problemem tutaj. Jestem wegetarianką starającą się wyeliminować wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego. W moim przypadku jest to nie tylko związane z miłością, którą darzę zwierzęta, ale również wiarą, że odpowiednio skomponowana dieta może poprawić moje zdrowie. Niestety mam problemy z układem nerwowym i stąd wymóg zdrowego odżywiania. Zupełnię inną sprawą jest to, że to co ja uważam za takie przez większość ludzi może być uznanie za głupie. W każdym razie mam pewne problemy z komponowaniem zdrowych posiłkow. Nie wiem ile, kiedy i co jeść... Ile razy dziennie powinnam dodac rośliny strączkowe do posiłków i w jakiej ilości... Byłabym baaaardzo wdzięczna gdybym mogła prosić o przykładowy jadłospis na cały tydzień uwzględniający 5 posiłków. Oczywiście nie proszę o przepisy, bo wiem, że to za dużo, ale o same dania i ich skład. Jestem 23 latką o 170cm wzrostu i wadze 54kg, lubię jeść, ale nie jakieś olbrzymie ilośći. Poza tym gdybyś mogła podać mi ewentualne ksiązki, które warto przeczytać i zawierają dużo informacji o zdrowym weganiźmie, najlepiej według Kuchni 5 przemian. Dziękuję z góry za odpowiedź. Oczywiscie ważne jest też żeby produkty były dobrane do miesiąca jaki mamy obecnie.
Pozdrawiam
 
 
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2012-06-11, 16:18   

katahaw napisał/a:
Jestem 23 latką o 170cm wzrostu i wadze 54kg

to dlaczego piszesz w wątku o jadłospisie wegańskich dzieci? ;-) ;-) ;-)

Zajrzyj do wątku co dziś jedliście, albo dla początkujących wegan.
Przeszukaj forumowy zbiór przepisów.

pozdrawiam serdecznie
 
 
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2012-06-11, 16:35   

euridice, ja tak z przymrużeniem oka :->
 
 
katahaw 
katahaw

Dołączyła: 10 Cze 2012
Posty: 3
Wysłany: 2012-06-11, 21:07   

Wiem, wiem, że chodziło tu o jadłospisy dla dzieci, ale za namową euridice uznałam, iż może uda mi się uzyskać przynajmniej jednodniowy jadłospis odpowiedni do pory roku dla osoby dorosłej od kogoś kto ma większe doświadczenie ode mnie. Ponieważ jestem tu nowa nie za bardzo orientuję się w tym gdzie powinnam się zwracać z moimi pytaniami;)
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2012-06-11, 21:38   

katahaw, a może zajrzyj do wątku "co dzisiaj jedliście"? Są dwa takie, kopalnia jednodniowych jadłospisów. O tutaj na przykład:
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=4302&start=3675
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,44 sekundy. Zapytań do SQL: 13