wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pulpety z kaszy jaglanej w pomidorowym sosie
Autor Wiadomość
Mikarin 
szczylowa mama


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 2500
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2012-03-06, 14:11   

Nie - dalej jadą mi kaszą :P Ale korzyść smakowa jednak przeważa tę wstrętną kaszę, więc chyba zrobię jeszcze raz... :) tym razem z papryką.
_________________
hxxp://pierwszezabki.pl] hxxp://lilypie.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://www.kornela-m.blogspot.com/]blog? zapraszam!
SELER RULEZ! :D | Nie łączę wegetarianizmu z filozofią, więc jak czasem coś palnę - proszę o wyrozumiałość! Dziękuję :)
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?p=651569#651569]Zbieram na rower - zapraszam!
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2012-03-06, 15:36   

Wreszcie odważyłam się i zrobiłam. Ten przepis brzmiał nieprawdopodobnie, powinny się rozpaść, a jednak nie - wyszły super! A teraz komplement od mojego męża "smakują jak prawdziwe pulpety, takie tanie, dobre pulpety ze słoika" :lol:
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
Mikarin 
szczylowa mama


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 2500
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2012-03-06, 20:16   

MartaJS, mój chłop dostał jednego na spróbowanie, bo tez kaszy nie lubi (wręcz nienawidzi) i się burkał, ze nie ma więcej :P Więc jutro poprawka :)
_________________
hxxp://pierwszezabki.pl] hxxp://lilypie.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://www.kornela-m.blogspot.com/]blog? zapraszam!
SELER RULEZ! :D | Nie łączę wegetarianizmu z filozofią, więc jak czasem coś palnę - proszę o wyrozumiałość! Dziękuję :)
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?p=651569#651569]Zbieram na rower - zapraszam!
 
 
renka 
mama sama

Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 3354
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-03-10, 09:11   

Podgladalam watek kaszowy, pomyslalam o tych pulpetach, bo nigdy zadnych pulpetow nie robilam obrzydzona miesnymi pulpetami w dziecinstwie.
Ale sie wczoraj przemoglam - nawet gotowane zrobilam ;-)
Z tym, ze ja tez pieczarki podsmazone razem z cebulka dodalam zamiast soczewicy - wyszly bardzo smaczne, mojemu miesozernemu ojcu tez zasmakowaly ;-)
Dla dziewczyn byly za ostre (fakt, ze troche moze pojechalam z przyprawianiem).
Podalam je z sosem pomidorowo-paprykowym i osobiscie niczego wiecej do nich nie potrzebowalam, ale ja byc moze minimalistka jedzeniowa jestem ;-)
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]

Ostatnio czytane:
1) HAWKINS P., Dziewczyna z pociągu
hxxp://bonito.pl/k-1098909-dziewczyna-z-pociagu
2) KRAJEWSKI M., Władca liczb
hxxp://bonito.pl/k-1318363-wladca-liczb
3) KRAJEWSKI M., Arena szczurów
hxxp://bonito.pl/k-1301314-arena-szczurow

 
 
lilias
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-10, 13:39   

renka, jak ostre to może niech dziewczynki zjedzą takie chłodniejsze. jak przegnę z chili to jem chłodne bo inaczej przełyk mi wypala (a dodaję ostrożnie) :-)
 
 
moritura 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 18 Wrz 2011
Posty: 499
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-03-10, 15:15   

Mmmmm, ale to pyszne było!! Wymieniłam tylko tę soczewicę na szklankę ugotowanej ciemnej fasoli (ugniotłam tłuczkiem, bo zblendowana byłaby chyba niefajnej dla pulpetów konsystencji). No i przyprawiłam inaczej. Nie rozpadły się w gotowaniu, o dziwo ;) Wyszła ich za to straszna ilość, takich malutkich 34. Ja zjadłam 7, moja mama 4 :D Reszta została...

W sosie pomidorowym, najprostszym z możliwych, z przecieru i pomidorów z puszki. Plus ziemniaczków trochę i ogórek kiszony. Przepycha.
 
 
squamish 

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 10 Kwi 2010
Posty: 2159
Skąd: Calisia city
Wysłany: 2012-03-11, 18:34   

Zrobiłam choć zabierałam sie do roboty z lękiem -moi rodzice byli na obiedzie :roll: -ale nic sie nie rozpadło ,fajnie kulki sie trzymały.Ja ugotowałam jaglaną z jęczmienną ,przyprawy i zeszklona cebula z czosnkiem.Dodałam też bułke tartą a kulki obtoczyłam w mace za radą mamy i do gara z gotujacą wodą.W smaku wyszły troche ...bez smaku :oops: ,nastepnym razem musze lepiej doprawić i zamiast sosu pomidorowego sos grzybowy albo koperkowy.Rodzicom smakowało umiarkowanie ale,ale moja mama pytała o przepis , pewnie spróbuje zrobić po swojemu :-D
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/] hxxp://www.suwaczki.com/]
Do sprzedania/oddania hxxps://picasaweb.google.com/lh/myphotos
 
 
eMka 

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 20 Paź 2009
Posty: 1408
Wysłany: 2013-03-13, 13:09   

nie do wiary, że prościutki przepis na pulpety potrafił zrobić karierę na 7 stron. :mrgreen:
dziś robię, uwielbiam je.
 
 
serenatta 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Gru 2011
Posty: 90
Skąd: Dublin, Kętrzyn
Wysłany: 2013-05-09, 22:57   

ja też zrobiłam te pulpety i super ekstra jesteśmy usatysfakcjonowani, dzięki wielkie, wpisuje się to od razu do naszego domowego menu :) pozdrowionko
a jako sos zastosowałam zalewę do dolmy, też na tym forum :) doskonały zestaw :) i nie zdążyłam zrobić zdjęć, bo tak szybko zniknęło :)
_________________
hxxps://www.facebook.com/pages/Renata-Ledzinska/281668668618411?ref=hl

hxxp://pierwszezabki.pl]
 
 
DoskaZ 

Dołączyła: 09 Sty 2013
Posty: 93
Wysłany: 2013-05-10, 00:08   

serenatta napisał/a:
zalewę do dolmy, też na tym forum :)
Gdzie? Nie mogę znaleźć, podaj proszę. :)
_________________
Dieta roślinna od stycznia 2013, wraz z całą rodzinką.
 
 
ropuszka 


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 17 Maj 2012
Posty: 576
Skąd: Wro / B-c
Wysłany: 2013-05-10, 00:33   

DoskaZ, serenatta, dzięki za odkopanie przepisu, mam właśnie soczewicę z odrobiną cebuli i marchewki i zastanawiałam się co z nią zrobić :lol: będzie jutro
 
 
serenatta 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Gru 2011
Posty: 90
Skąd: Dublin, Kętrzyn
Wysłany: 2013-05-10, 13:19   

DoskaZ napisał/a:
serenatta napisał/a:
zalewę do dolmy, też na tym forum :)
Gdzie? Nie mogę znaleźć, podaj proszę. :)


hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=13462

tu jest ta dolma, zalewa pasuje doskonale do ugotowania, a w zasadzie podgrzania pulpetów jaglanych, tęsknię za nimi... ja mam dziś pomidorową po prostu :)
_________________
hxxps://www.facebook.com/pages/Renata-Ledzinska/281668668618411?ref=hl

hxxp://pierwszezabki.pl]
 
 
DoskaZ 

Dołączyła: 09 Sty 2013
Posty: 93
Wysłany: 2013-05-10, 19:00   

Dziękuję :D Jeśli nam również pulpety się udadzą, dam znać.
_________________
Dieta roślinna od stycznia 2013, wraz z całą rodzinką.
 
 
DoskaZ 

Dołączyła: 09 Sty 2013
Posty: 93
Wysłany: 2013-05-10, 21:06   

Dzisiaj była bardzo szybka obiadokolacja z pulpetów, bo mieliśmy cały dzień wyłączony prąd.

Przepis okazał się rewelacyjny, dziękuję! Nie dość, że obiad udało mi się z tego przepisu zrobić błyskawicznie, to jeszcze był bardzo dobry. Jedyna jego wada - po 8 pulpecików na osobę, to stanowczo za mało (gotowałam na 3 osoby) :mryellow:

Moja różnica w stosunku do oryginału: pół szklanki soczewicy suchej, czerwonej zamiast ugotowanej włożyłam do gotowania razem z jaglaną, bo nie miałam soczewicy wczorajszej.
No i tę jaglaną wyparzyłam przed gotowaniem, bo nie lubię, gdy jest gorzka. W zasadzie w ogóle dotąd raczej nie lubiłam jaglanej. ;)

Aaa - nie gotowałam pulpetów w wodzie, bezpośrednio po uformowaniu trafiły na talerz polane sosem. Miałam mało czasu, a pulpety rzeczywiście nie mają w składzie nic, co wymagałoby gotowania. I też były pyszne.
_________________
Dieta roślinna od stycznia 2013, wraz z całą rodzinką.
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2013-05-11, 04:47   

Z moim średnim funem na jaglankę dzisiaj sporządzę te pulpety mają nadzieję, że te 7 stron to nie przesada :>
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
jagodzianka 


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 03 Wrz 2011
Posty: 2731
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-05-11, 06:06   

Ja też wczoraj robiłam. Nawet mięsożercom smakowały. :mrgreen:
Gocha i jak wrażenia?
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2013-05-11, 13:00   

jagodzianka napisał/a:
Ja też wczoraj robiłam. Nawet mięsożercom smakowały. :mrgreen:
Gocha i jak wrażenia?


ja właśnie je tworzę online ;)
Przezornie wzięłam 1 szklankę jaglanki, bo 1. wiem jak "rośnie", 2. nie wiem czy pulpy będą nam smakować, 3. nałogowo wstawiam jaglankę, idę coś w międzyczasie zrobić i ją przypalam, tak było i tym razem, a zawsze to mniej niż zjarać 1 niż 2 szklanki. I kasza mi się przpadkowo posoliła :mryellow: Także będę całe pulpety w nieposolonym wrzątku gotować
Soczewicę gotuję brązową
Zryczałam cały tusz do rzęs taką hard coreową cebulę miałam
I jeszcze muszę do ogródka po szczypiorek i do sklepu po pomidorasy bryknąć
Dam znać za jakiś czas, jeszcze nie do końca wierzę, że pulpy się podczas gotowanie nie rozjadą ;)
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
AZ 

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 17 Sty 2011
Posty: 353
Skąd: kielce/wrocław
Wysłany: 2013-05-12, 18:36   

są kapitalne te pulpety. uwielbiam je
_________________
ćwicz mięśnie kegla kiedy czytasz moje posty, kiedyś mi za to podziękujesz ;)
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2013-05-13, 10:02   

dorosłym smakowały, wchodzą do naszej listy obiadowej.Dzieki bronka na przepis :-D S. nie podeszło, od czasu rotawirusa (w listopadzie) jak rzygał jaglaną z dnia poprzedniego wyczuwa ją na odległość i nie jada. udaje ją się przemycić tylko zmiksowaną na serek z dodatkiem wanilii i owoców...
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
machok 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 17 Maj 2012
Posty: 163
Wysłany: 2013-05-17, 15:40   

Zrobiłam jak Mikarin z pieczarkami i cebulą. Efekt mnie nie zachwycił tj. półprodukt. Poniewaz nie miałam czasu wrzuciłem do piekarnika i jako kotlety podałam. Nawet, nawet... Następnego dnia, żeby nie marnować podałam je znowu. Tym razem juz ugotowane, żeby odgrzac. I tu kompletne zaskoczenie. Nie smakowaly jaglanka! Nareszcie! Przykro mi, nie lubię jaglanki. Od roku próbuje ją oswoić i nijak nie idzie, ni mi, ni rodzinie. Jednak ten przepis bierzemy!
_________________
Robię to dla zdrowia www.majastepanow.wordpress.com
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2013-07-09, 21:17   

Jesz 22:17, a mnie nieodparcie się chce tych cholernych pulpetów aaaa!!

[eidt]- jest, a nie jesz :lol:
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
priya 

Pomogła: 77 razy
Dołączyła: 12 Lis 2008
Posty: 5315
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2013-07-10, 18:11   

gosia z badylem napisał/a:
jest, a nie jesz :lol:
widać tylko o jednym myślałaś ;-)
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2013-07-12, 08:56   

łaaa, wtedy doprawiłam te pulpety bardziej po swojemu, z ostrą papryką i pieprzem dodatkowo, i doprawdę tooną szzypiorku z ogródka i wczoraj mój konkubent przyłazi z pracy i mówi "a tych dobrych kulek już nie ma?" :shock: :-D :-D (gość, który nienawidził jaglanki :mrgreen: )
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
lenka86r 


Dołączyła: 24 Wrz 2010
Posty: 830
  Wysłany: 2013-08-16, 16:24   

ja to jakaś lewa jestem chyba bo mnie się rozpadly, ale wiem przynajmnie dlaczego :roll: pierwszy raz zrobiła mi się super sypka kasza, nie posklejana anio kuleczka aż sama się zachwyciłam ze wyszła mi taka fajna ;) a to niestety nie do tego przepisu byłaby dobra i chcąc uratowac sytuacje zaczełam delikatnie blenderowac mase żeby się zagęściła, niestety przy gotowaniu zaczeły sie rozsysywać więc stwierdziłam ze włoże do sosu bezposrednio i tak podam ;) w smaku pyszne :) tylko troche przesadzilam z przyprawami :) ciekawe jak mojemu małżonkowi posmakują :-o
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2013-09-11, 09:14   

bronka, od tych pulpetów zaczęłam się u nas przygodą z jagląnką nie "zdaniowaną" (nie zmiskowaną na serek na słodko). Jaglanka dobrze zrobiona jest doprawdy w cipkę :-D
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,45 sekundy. Zapytań do SQL: 13