wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
bol kolana
Autor Wiadomość
buba1235

Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 27
Wysłany: 2007-07-26, 02:04   bol kolana

Mojego meza od jakiegos miesiaca pobolewa kolano. Szczegolnie jak sie gwaltownie ruszy. Mi juz zaczely czarne mysli do glowy przychodzic. Wysylam go do lekarza, ale uparta z niego bestia. Coz to moze byc????
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-26, 09:45   

to może być wiele...

kolano jest bardzo wrażliwym stawem i nawet maleńkie uderzenia powodują mikrourazy.

fizycznie może być to kontuzja, może być kłopot z torebką stawową, może być niedobór mazidła i wiele innych rzeczy.

w kwestii energetycznej kolana to brak pokory i swoisty upór w tymże braku.


sam ból to za mało by powiedzieć jednak coś więcej. pytanie gdzie boli, jak boli i jakie obciążenia miało kolano wcześniej.
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2007-07-26, 09:58   

a jak tam jego migdały? U mnie ból kolana zawsze towarzyszy ropnym migdałom. Taka dodatkowa atrakcja, rzekłabym - bonus... :evil:
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-07-26, 11:11   

Nikt tu na oko nie stwierdzi, co mu jest, ale tak na pocieszenie Ci powiem, że mnie tez pobolewa systematycznie kolano po tym, jak schodziłam z pociągu z bardzo ciężkim plecakiem i sobie je przeciążyłam... więc to pewnie nie jest nic poważnego. Można prześwietlić, to nie zaszkodzi.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Cytrynka 


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 962
Skąd: Olympia, USA
Wysłany: 2007-07-26, 17:19   

Mojego meza bola kolana jak zyje w duzym stresie. Nie da sie twojego wyslac do lekarza?
 
 
buba1235

Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 27
Wysłany: 2007-07-31, 02:27   

dziekuje Wam za odpowiedzi. Pracuje nad mezem, zeby do lekarza go wyslac. Kolano go boli przy zginaniu, albo wyprostowywaniu nogi. nie jest to jakis bardzo silny bol, takie uklocie...Maz w sumie zadnej kontuzji kolana nie mial, ale wiem, ze mozliwe jest przciazenie, bo malzonek biega, czasami uprawia wspinaczke gorska, generalnie cwiczy.
 
 
ina 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2936
Skąd: południe
Wysłany: 2007-07-31, 08:41   

buba1235 napisał/a:
Kolano go boli przy zginaniu, albo wyprostowywaniu nogi


Czy mąż ostatnio uderzył się dosyć mocno w kolano? Ja miałam też takie bóle, nie mogłam zginać nogi, okazało się że to chondromalacja rzepki (rozmiękanie) - właśnie od uderzenia. Diagnoza lekarza była mylna, bo skierował mnie na artroskopie, w celu usunięcia łękotki. A wystarczyło dać leki przeciwzapalne :-/ Na prześwietleniu nic nie wyszło. A na rezonans szkoda było im kasy ]:->

Wydaje mi się że najlepsze będzie zrobienie rezonansu właśnie, żeby trafnie zdiagnozować co się dzieje ;-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13