wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bezpłatne badanie zawartości skł. mineralnych we włosach
Autor Wiadomość
AgnieszkaO 

Dołączyła: 05 Maj 2010
Posty: 53
Skąd: Toruń/Bydgoszcz
  Wysłany: 2010-05-06, 13:40   Bezpłatne badanie zawartości skł. mineralnych we włosach

Badania zawartości składników mineralnych w diecie oraz we włosach dzieci będących na diecie wegetariańskiej ( lakto-, laktoowo-, owowegetariańskiej)/ wegańskiej. - ZAKOŃCZONE
Ostatnio zmieniony przez AgnieszkaO 2011-06-19, 00:03, w całości zmieniany 15 razy  
 
 
 
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2010-05-06, 13:57   

W jakim wieku mają być badane dzieci?
Skąd pomysł na taki temat? Dlaczego akurat dzieci wege? Jesteś wege? Twój promotor jest?


pozdrawiam z Bydgoszczy :-D
 
 
rosa 
born to be wild


Pomogła: 174 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 7459
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2010-05-06, 15:27   

AgnieszkaO napisał/a:

W ramach swojej pracy magisterskiej badam dzieci w wieku przedszkolnym.
_________________
hxxp://rosa-robi-to.blogspot.com/
And what would life be like without a few mistakes
 
 
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2010-05-06, 15:33   

rosa napisał/a:
AgnieszkaO napisał/a:

W ramach swojej pracy magisterskiej badam dzieci w wieku przedszkolnym.

o :-D
Niemniej reszta pytań aktualna :-P
 
 
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 12 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2010-05-06, 16:02   

Uwazam ze swietne badanie :)
i w ogóle fajnie ze takie badania ruszyly wreszcie w Polsce :)

Ciekawa jestem norm analizy skladu wlosów (ja wyslalam kiedys próbki w 2 miejsca , jakies Trace elements w USA i AWAT w Wawie, i wlasciwie wszystko ok, ale wyniki wapnia stwierdzili mi skrajnie rózne - wedlug jednego w górnej czesci normy, wedlug drugiego gdzies na dole )

Tu na forum wystarczy poinformowac, tu najwiécej rodziców dzieci wege, chociaz moze mozna tez dac info na stronce wegetarianie.pl ? i moze jakos bardziej rzucajace sie w oczy info o badaniach w tytule ? :)
 
 
AgnieszkaO 

Dołączyła: 05 Maj 2010
Posty: 53
Skąd: Toruń/Bydgoszcz
Wysłany: 2010-05-06, 16:29   

Oczywiście zapomniałam o najważniejszym :oops:
Myślałam o dzieciach w wieku 4-6 lat, być może badanie obejmie także dzieci w wieku 3 lat, ale ostateczna decyzja zapadnie w poniedziałek 10.05.2010, wtedy spotykam się z promotorem .
Pomysł na pracę… pojawił się przypadkiem, tzn. miałam problemy z wypadaniem włosów, kiedy poszłam do lekarza dowiedziałam się, że to na pewno dlatego, że jestem wegetarianką, przy okazji lekarz powiedział, że powinnam zastanowić się, co jest dla mnie ważne, bo będę mieć problemy z zajściem w ciążę, dlatego, że jestem wegetarianką, usłyszałam też mnóstwo innych bzdur

Pomyślałam, że interesujące byłoby przeprowadzenie badań dotyczących zawartości składników mineralnych we włosach u wegetarian.
Pomyślałam właśnie o dzieciach, ponieważ o ile w przypadku dorosłych tylko czasami spotykam się z takimi postawami jak postawa mojego lekarza, w przypadku dzieci normą jest, że wszystkie choroby są wynikiem stosowania diety wegetariańskiej, mimo iż występują z podobną częstotliwością u dzieci jedzących mięso.

Wybrałam dzieci w wieku przedszkolnym, ponieważ w tym wieku o sposobie żywienia decydują głównie rodzice , ewentualnie kucharz w przedszkolu ( mam nadzieję, że uwzględnia wskazania rodziców).
Z pomysłem udałam się do wykładowcy, który interesuje się wegetarianizmem, a ten skierował mnie do pani, która właśnie obroniła doktorat, a zajmuje się badaniami z wykorzystaniem absorpcyjnej spektrometrii atomowej.
Okazało się, że są fundusze;) i że dzieci na diecie wegetariańskiej/wegańskiej nie były badane pod tym kątem.

Wydaje mi się, że nawet takie „ drobne’ prace są ważne, bo dzięki nim może zmienić się myślenie na temat wegetarianizmu, zwłaszcza dzieci na diecie wegetariańskiej/ wegańskiej.
Być może za kilka lat kobiety, które decydują się na ciążę wegetariańską oraz matki/ojcowie wychowujący dzieci na diecie wegetariańskiej, nie będą postrzegani przez społeczeństwo jako osoby, które krzywdzą swoje dzieci. Może nasze mięsożerne otoczenie zrozumie, że rodzimy zdrowe dzieci, które potem prawidłowo się rozwijają.
I mam nadzieję, że moja praca będzie jedną z tych, które wpłyną na zmianę dotychczasowego sposobu myślenia.
Ostatnio zmieniony przez AgnieszkaO 2010-11-22, 00:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2010-05-06, 16:34   

AgnieszkaO, ja wstępnie mogę służyć pomocą. Na stanie posiadam rezolutnego wege- trzylatka ;-) na miejscu :mrgreen:
 
 
AgnieszkaO 

Dołączyła: 05 Maj 2010
Posty: 53
Skąd: Toruń/Bydgoszcz
Wysłany: 2010-05-06, 16:41   

Bardzo się cieszę:) Byc może tym razem uda mi się zrealizowac pracę dotyczącą wegatarianizmu:)
 
 
 
k.leee 


Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2701
Wysłany: 2010-05-06, 19:37   

No to ja zapisuję "moją" 5-latkę. Mieszkamy w Gdańsku ale moglibyśmy przyjechać też do Bydgoszczy (najlepiej w weekend)
_________________
hxxp://alterkino.org/]www.alterkino.org
 
 
malina 

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2819
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-05-06, 20:18   

AgnieszkaO napisał/a:
i we włosach swojego dziecka


A gdzie bedziesz przeprowadzac to badanie?Z tego co wiem to kosztowne jest...
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
 
AgnieszkaO 

Dołączyła: 05 Maj 2010
Posty: 53
Skąd: Toruń/Bydgoszcz
Wysłany: 2010-05-06, 20:54   

k.leee napisał/a:
No to ja zapisuję "moją" 5-latkę. Mieszkamy w Gdańsku ale moglibyśmy przyjechać też do Bydgoszczy (najlepiej w weekend)


jeżeli uda mi się zebrac kilka osób z Gdańska lub okolic, to wtedy zdecydowanie lepiej będzie pobrac próbki włosów właśnie tam, myślę, że nie ma sensu przyjeżdżac z maluchami aż do Bydgoszczy, a ja sobie dojadę pociągiem:)

[ Dodano: 2010-05-06, 20:57 ]
malina napisał/a:
AgnieszkaO napisał/a:
i we włosach swojego dziecka


A gdzie bedziesz przeprowadzac to badanie?Z tego co wiem to kosztowne jest...


Badanie zostanie przeprowadzone w Pracowni Spektrometrii Absorpcji Atomowej działającej przy Katedrze i Zakładzie Higieny i Epidemiologii w Bydgoszczy.
 
 
 
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 12 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2010-05-06, 21:16   

Nie wiem czy wypada mi cos sugerowac :roll: ale mysle , ze gdyby dalo sié wláczyc badanie selenu (antyoksydant wiec bardzo wazny ) i cynku , to byloby idealnie :) nawet kosztem badania magnezu, ktorego w diecie wegetarinaskiej chyba nie moze byc mniej niz w innych (w koncu najbogatsze jego zródla sá roslinne).
 
 
AgnieszkaO 

Dołączyła: 05 Maj 2010
Posty: 53
Skąd: Toruń/Bydgoszcz
Wysłany: 2010-05-06, 21:30   

oczywiście że wypada coś sugerowac:) ja także chciałabym zbadac selen i cynk, ale wszystko muszę uzgodnic z promotorem 10.05.2010. Poza tym warto też spojrzec z drugiej strony, tzn. czego u maluchów wege może byc więcej.
 
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2010-05-06, 21:34   

Bardzo interesujący temat :) Niestety dziecięcia nie mam. W każdym razie powodzenia :)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2010-05-07, 10:15   

AgnieszkaO napisał/a:
myślę, że nie ma sensu przyjeżdżac z maluchami aż do Bydgoszczy

oj jest jest :-D :-P :mryellow: :mryellow: :mryellow:
A może jakiś mini zlocik w Bydgoszczy?
W programie:
- zwiedzanie starówki :-D
- wycinanie włosów pociechom :-P :-D
- piknik w parku myslęcińskim - mogę wałówkę zrobić :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
mono-no-aware 
Ewa


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 12 Sty 2009
Posty: 897
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2010-05-07, 22:30   

Szkoda, że w badaniu się brane pod uwagę dzieci od 3 r. życia. Inaczej bym wycięła trochę włosków Mai :) .
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
Marcela

Pomógł: 38 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1417
Wysłany: 2010-05-09, 20:21   

AgnieszkaO napisał/a:
do analizy potrzebuję co najmniej 200 mg włosów,

Ile to jest mniej więcej? Tak na oko.
 
 
AgnieszkaO 

Dołączyła: 05 Maj 2010
Posty: 53
Skąd: Toruń/Bydgoszcz
Wysłany: 2010-05-14, 15:36   

Marcela napisał/a:
AgnieszkaO napisał/a:
do analizy potrzebuję co najmniej 200 mg włosów,

Ile to jest mniej więcej? Tak na oko.


Ilośc włosów jaką pobieramy to 1 łyżka stołowa.

Informacje o badaniu zostały uaktualnione w pierwszym poście. Ale dodatkowo napiszę tutaj:

wiek dzieci: 3-6 lat

dieta: laktowegetariańska, laktoowowegetariańska, owowegetariańska i oczywiście wegańska

badane skł. min.: wapń, żelazo, cynk, miedź, magnez, kobalt, selen
Ostatnio zmieniony przez AgnieszkaO 2011-06-19, 00:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Marcela

Pomógł: 38 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1417
Wysłany: 2010-05-14, 18:03   

AgnieszkaO napisał/a:
osoby które nie mogą dojechac do tych miast proszę o kontakt

bierzecie pod uwagę dosłanie pocztą materiału do badań ?
 
 
AgnieszkaO 

Dołączyła: 05 Maj 2010
Posty: 53
Skąd: Toruń/Bydgoszcz
Wysłany: 2010-05-19, 17:13   

Istnieje możliwośc przesłania włosów i wypełnionych kwestionariuszy pocztą:)

Widzę, że zainteresowanie jest naprawdę małe;(
 
 
 
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 12 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2010-05-19, 19:27   

Czyzby to byly obawy przed ewentualnymi wynikami ? ;)

A moze trzeba zapewnienia, ze wszystko bedzie anonimowe ?

I ponowie sugestie, ze moze lepiej napisac w tytule wprost o co chodzi np Bezplatne badania przedszkolakow (anonimowe) ... - moze nowy temat w miejscu bardziej rzucajacym sie w oczy - nie tylko dzial o przedszkolakach, bo moze ktos tam nie zaglada ma znajomych z dziecmi w tym wieku ale do dzialu nie zaglada
Moze porozmawiac z adminem wegetarianie czy móglby dac link do info na stronce glownej (a nóz sie zgodzi?)

Zycze powodzenia :) Takie badania mogá byc naprawde bardzo potrzebne.
 
 
ifinoe 


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Cze 2007
Posty: 899
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-08, 18:34   

A dziecko prawie trzyletnie kwalifikuje się?
_________________
hxxp://lilypie.com]

hxxp://lilypie.com]
 
 
AgnieszkaO 

Dołączyła: 05 Maj 2010
Posty: 53
Skąd: Toruń/Bydgoszcz
Wysłany: 2010-07-13, 16:17   

Praca i badania nadal aktualne i nadal zbieram maluszki:)
 
 
 
Jagula 
matka-nomadka


Pomogła: 64 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 3207
Wysłany: 2010-07-13, 16:46   

Drodzy rodzice :-D
Skorzystanie z tych badań to niezła okazja na zbadanie swoich dzieci . Nie narzekajmy potem , że nikt się wegetariańskimi dziećmi nie interesuje ;-)
_________________
hxxp://www.alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://podniebnekorytko.blogspot.co.uk]Když se doma vaří, tak se dobře daří.
 
 
nika 


Pomogła: 27 razy
Dołączyła: 30 Sty 2008
Posty: 508
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-07-13, 16:51   

no pomysł z badaniem jak najbardziej ciekawy, ale sporo z nas dopiero co przebadała dzieci u P. Desmond w CZD, więc nie jest to tak atrakcyjna oferta jak się wydaje ;-) .
Ja bym mogła włosy młodej wysłać, ale kolejny tydzień notowania wszystkiego co Ona je (a raczej nie je) mnie przeraża, jakby co to mam dzienniczek żywienia z marca, ale strasznie nie chcę tego znowu robić.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,43 sekundy. Zapytań do SQL: 13