wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zdrowy chleb w Warszawie
Autor Wiadomość
Ewa mama Nuli 

Dołączyła: 25 Mar 2009
Posty: 81
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2010-05-08, 13:41   Zdrowy chleb w Warszawie

Mieszkam w Warszawie od prawie 2 lat i nie mogę znaleźć dobrego, zdrowego chleba.
Mam Zespół Jelita Drażliwego i każde pieczywo powoduje u mnie kolki i wzdęcia. Od 2 miesięcy jem tylko pieczywo chrupkie Sonko...

Może ktoś zna dobrą piekarnię :?: Mieszkam w Śródmieści, na granicy z Wolą.
_________________
hxxp://nulka.blox.pl
hxxp://klejnociki.blox.pl

hxxp://www.baby-gaga.com/]
 
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-08, 14:17   

Ja piekę chleb, jest pyszny :-) , a czasami kupuję chleb hruby - na zakwasie, z eko ziarna, bez polepszaczy itp. Hruby można kupić w eko sklepach, np. w Sezamie.
 
 
Pączuś 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 21 Lut 2010
Posty: 362
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-05-09, 20:41   

Ja jestem z Bielan i nic ciekawego w okolicy nie mogłam znaleźć, nawet jak miały być razowe na zakwasie to w składzie były różne dodatki. Zaczęłam piec sama i jestem bardzo z tego zadowolona.
_________________
hxxp://kobietaintymnie.pl/suwaczki.html]
 
 
angienunia 
witarianka:)


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Lut 2009
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-09, 20:52   Re: Zdrowy chleb w Warszawie

Ewa mama Nuli napisał/a:
Mieszkam w Warszawie od prawie 2 lat i nie mogę znaleźć dobrego, zdrowego chleba.
Mam Zespół Jelita Drażliwego i każde pieczywo powoduje u mnie kolki i wzdęcia. Od 2 miesięcy jem tylko pieczywo chrupkie Sonko...

Może ktoś zna dobrą piekarnię :?: Mieszkam w Śródmieści, na granicy z Wolą.


ja troche nie na temat:)

skoro masz ZJD to radze nie jesc zadnego pieczywa. w ogole chleb jest bardzo ciezkostrawny dla ludzi, bo ludzie ciezko trawia skrobie. dlatego zaprzestalam jedzenia wszelkich chleb, kasz, makaronu i wszystko co ze zboz i czuje sie znacznie lepiej, a takze mam ZJD.
oczywiscie co kto woli, to tylko moja malutka rada :)
_________________
witarianizm wzmacnia organizm. :)
www.foodnsport.com | www.30bananasaday.com

[*] Nitus. Moje kochane slonko,na zawsze pozostaniesz w mojej pamieci moj syneczku :-*
 
 
samaja 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 14 Gru 2009
Posty: 94
Wysłany: 2010-05-09, 23:21   

Ewa mama Nuli, z mojego doświadczenia wynika , że osoby z ZJD powinny unikać wszelkich chlebów z ziarenkami, te ziarenka w takiej suchej formie są twarde i tylko jeszcze dodatkowo podrażniają jelito ,potęgując nieprzyjemne dolegliwości.

Więc jeśli ziarenka to namoczone i najlepiej zblenderowane na mleczko , a jeśli chlebek to gładki np. dobry graham , jednolity , bez posypki jakiejkolwiek i innych udziwnień.

OT.
A jeśli jesz kasze to również powinnaś jeść też takie dobrze ugotowane ,tak na miękko.
Generalnie twardy błonnik nie jest sprzymierzeńcem jelita drażliwego , dlatego trzeba uważać na wszelkie ziarenka ,skórki itp.

Jak wypełnisz jelito miękką masą kałową ( ale pochodzącą z wartościowych żródeł , np.kasze ugotowane na miekko , nie na półtwardo ) ,to jelito łatwiej to przesuwa i nie ma kolek , wzdęć i tym podobych.

Też kiedyś miałam problem z ZJD , obecnie po przeczytaniu wszystkiego co się dało przeczytać na ten temat i po zmianach w diecie mam spokój.
Łatwo ulec sugestii, że wszelkie posypki i ziarenka podane w każdy mozliwy sposób to samo zdrowie, może i zdrowe to , ale nie dla każdego.
(Jelitowcy muszą dbać o formę podania, czyli obowiązkowo moczyć i rozdrabniać ,ewentualnie jak na sucho to mielić w młynku na pył.)
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2010-05-10, 10:51   

Ewa mama Nuli, namaiwiam do samodzielnego pieczenia chleba, to nie jest ani trudne ani czasochłonne :-) . Zakwesem mogę Cię obdarować :-) .
 
 
Kasumi 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 26 Mar 2008
Posty: 455
Skąd: Wwa
Wysłany: 2010-05-11, 21:07   

dżo, a czy ja też mogłabym uśmiechnąć się o zakwas ;-) i szczegółowy instruktaż :?: mam w domu małą chlebożerczynię, ekochleb jest w naszym sklepie raz w tygodniu i kosztuje swoje :-/
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2010-05-11, 21:09   

Kasumi, bardzo proszę :-D . Zapraszam do mnie w nastepnym tygodniu na spotkanie i po zakwas wraz z instrukcją obsługi :-) .
 
 
vegemary 
Mary

Dołączyła: 25 Kwi 2010
Posty: 22
Wysłany: 2010-05-11, 21:16   

Ja też polecam chleb domowej roboty :mrgreen: jest naprawdę prosty- nawet ja umiem go zrobić :-P
_________________

 
 
Kasumi 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 26 Mar 2008
Posty: 455
Skąd: Wwa
Wysłany: 2010-05-11, 21:23   

dżo, dzięki, przymierzam się do nawiedzenia Was 8-)
vegemary, pocieszasz mnie ;-)
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
devil_doll
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-11, 22:10   

domowy chlebek jest bomba :) od dawna nie kupuje pieczywa :) mniam
 
 
Ewa mama Nuli 

Dołączyła: 25 Mar 2009
Posty: 81
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-13, 00:32   

dżo napisał/a:
Ewa mama Nuli, namaiwiam do samodzielnego pieczenia chleba, to nie jest ani trudne ani czasochłonne :-) . Zakwesem mogę Cię obdarować :-) .


Bardzo chętnie przyjmę zakwas i instrukcje pieczenia chleba. :mryellow:
_________________
hxxp://nulka.blox.pl
hxxp://klejnociki.blox.pl

hxxp://www.baby-gaga.com/]
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12