wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Patelnia grillowa, żeliwna - jaką polecacie?
Autor Wiadomość
patrycccja
puszka.pl

Dołączył: 25 Kwi 2008
Posty: 44
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2010-05-23, 15:17   Patelnia grillowa, żeliwna - jaką polecacie?

Ostatnio zaczęliśmy się rozglądać za patelniami grillowymi, ale od tego czytania i wywiadu w sklepach wcale nie jest mi łatwiej podjąć decyzję.

Bardziej skłaniam się do patelni żeliwnej niż stalowej i fajnie gdyby miała odpinana rączkę (lub wytrzymała na wysokie temp. żeby można było do piekarnika wstawiać), chociaż to ostatnie to niekoniecznie. Jedno co wiem na 100%, to że nie chcę żadnego teflonu ani jego odmian, czyli corn-flonu ani innych takich. Jak mi powiedziała pani w sklepie powłoki tytanowe to też modyfikacja teflonu. Więc mimo że teściowa swoją patelnią tytanową zachwycona, to ja jednak się raczej nie skuszę.

Są jeszcze powierzchnie ceramiczne (to chyba tylko obłędnie drogie naczynia Le Creuset), emaliowane, oksydowane (wypalane z olejem w b.wysokich temperaturach, żeby utworzyła się "węglowa" powłoka - np. hxxp://www.gastromix.pl/item.asp?itemStr=3189&itemCurrentId=8363]taka Szwedzka) no i "surowe" (czyli takie wykute czy tam odlane i nic więcej). Aktualnie najbardziej chyba skłaniam się właśnie do oksydowanej lub "surowej", ale takiej "polerowanej" czy coś, czyli gładkiej w dotyku, żeby zmniejszyć prawdopodobieństwo przywierania. A może to jedno i to samo?

A wy jakie macie doświadczenia? Macie w ogóle takie patelnie? Mam nadzieję że tak i że coś mi doradzicie :) Wszelkie uwagi mile widziane :)

Pat
_________________
* hxxp://puszka.pl/]puszka.pl *
 
 
Lady_Bird 


Pomogła: 21 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 2077
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-05-23, 15:26   

hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=444&highlight=patelnia
 
 
patrycccja
puszka.pl

Dołączył: 25 Kwi 2008
Posty: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-23, 17:46   

Dzięki Lady_Bird, ale to nie to, o co mi chodziło. Zanim napisałam pytanie, to przeszukałam wegedzieciaka i widziałam już ten wątek. Mi chodzi wyłącznie o żeliwne patelnie grillowe. Najlepiej gdyby ktoś miał taka oksydowaną lub polerowaną i mógł z własnego doświadczenia powiedzieć jak się sprawdza. Wiem, że trzeba o nie odpowiednio dbać, ale jestem ciekawa czy sa jeszcze jakieś minusy.
_________________
* hxxp://puszka.pl/]puszka.pl *
 
 
Lady_Bird 


Pomogła: 21 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 2077
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-05-23, 19:21   

Myslałam, że może znajdziesz cos w tamtym temacie, ale jak nie to pewnie ekspertki z wd pomogą :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13