wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdy nie ma nic, tylko rosół?
Autor Wiadomość
polena 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 01 Sty 2011
Posty: 168
Wysłany: 2011-10-26, 19:44   

Mikarin napisał/a:
polena, ja odnosiłam się do wypowiedzi przedmówczyni, która stwierdziła, że nie mieści jej się w głowie, że taka sytuacja miała miejsce w chrześcijańskim domu podczas święta religijnego, że kobieta karmiąca została pozostawiona sama sobie, a reszta bawiła się w najlepsze. Tylko że teraz tego postu nie ma :/
Uderzyłam w ironię, bo wcześniejszą wypowiedź odebrałam jako ironizującą. Nie łączę takich zachowań z religijnością, bo sama chrześcijanką nie jestem, ale mam silnie wierzącą mamę, której stanowisko rozumiem i szanuję, więc jeżeli uraziłam Cię, nie zrobiłam tego celowo ani umyślnie.
Tylko zła jestem, że nagle ktoś skasował post, a ja go nie zacytowałam, bo teraz idzie na mnie :(
Edytuję, bo czasami piszę tak po 'polacku', ze sama siebie ledwo co rozumiem...


W porządku Mikarin, nie chowam urazy ;)

I przepraszam za OT, chociaż ten temat i tak skręcił w bardzo osobliwym kierunku.
 
 
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 12 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2011-10-26, 21:41   

lilias napisał/a:
to co? zamykamy wątek, zostawiając możliwość lektury, ku uciesze potomnym, jak to "...drzewiej w Polszcze bywało..." i wegetarian za waryatów mieli?
O tak, niech zostanie także ku przestrodze, bo czasami zapominam, że są ludzie, którzy potrafią i lubują się w robieniu innym piekiełka z życia, wtykają nos w nie swoje sprawy, mącą, psują, myślą, że mogą tak po prostu wtargnąć w życie jakiejś społeczności, zmieszać jej członków z pomyjami i jeszcze oczekują że ktoś się nabierze i nie wyczuje ich nieczystych intencji. Wstyd.

Jeśli po tym wszystkim Lukpik nie przejrzał na oczy i nie zrozumiał jak potwornie krzywdząco potraktowano Jagienkę (teraz ostatnio - robiąc jej takie piekło) i że powinien czym prędzej za nią się wstawić, a wobec prowodyrów podjąć jakieś stanowcze działania, to ... byłoby bardzo szkoda ...
 
 
bojster 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2847
Skąd: Neverwhere
Wysłany: 2011-10-26, 22:44   

Myślę że o dalszych losach tego tematu może decydować tylko jedna osoba...
 
 
Jagula 
matka-nomadka


Pomogła: 64 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 3207
Wysłany: 2011-10-27, 10:00   

lilias napisał/a:
to co? zamykamy wątek, zostawiając możliwość lektury, ku uciesze potomnym, jak to "...drzewiej w Polszcze bywało..." i wegetarian za waryatów mieli?
a w ramach odniesienia przypomnę, że są kraje całkiem niedalekie gdzie wegetarianizm nie jest niczym dziwnym i zdrożnym a nawet w szkołach dzieci mają do wyboru obiady wegetariańskie ;-) i powalające podsumowanie- nawet lekarz chwali rodziców za wege sposób odżywiania dzieci :-P
_________________
hxxp://www.alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://podniebnekorytko.blogspot.co.uk]Když se doma vaří, tak se dobře daří.
 
 
 
Berserk fan


Pomogła: 90 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6991
Wysłany: 2011-10-27, 21:28   

no cóż, ogólnie rzecz biorąc przykro nam, że niektórzy tak bardzo nie radzą sobie z faktem iż ktoś z rodziny jest wege, że pozwalają sobie na obrzydliwe śledzenie wpisów na forum a potem atakują bezpodstawnie całą społeczność forum tylko dlatego, że sami mają problem z pojęciem faktu, że można zdrowo żyć bez mięsa na talerzu. Wstyd :/
_________________
Jag 2004; Lefo 2008; Dobr 2012
 
 
Nah 
Nah

Dołączyła: 06 Lis 2011
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-11-06, 09:40   

przeczytałam cały wątek - bardzo ciekawy, cholernie głupio by mi było, gdyby mój gość na proszonym posiłku nie miał czego zjeść u mnie :roll: kombinowałabym jakbym mogła, a o powtórce tej sytuacji na pewno nie mogłoby być mowy, i nawet nie myślę tu tylko o empatycznym wczuciu się w położenie tego gościa, ale egoistycznie o swoim dobrym samopoczuciu...


(kajam się, bo nie przywitałam się na powitaniach, ale głupio mi osobny wątek zakładać dla mojej osoby - myślałam, że tam jakiś zbiorczy jest :oops: )

pozdrawiam serdecznie :-D
 
 
Mikarin 
szczylowa mama


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 2500
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2011-11-06, 09:50   

Nah, każdy w powitaniach ma swój własny wątek :) witam i zapraszam cię do przedstawienia się w dziale powitań :)
A co do wątku - wstyd i porażka, ale to już przyznali wszyscy...
_________________
hxxp://pierwszezabki.pl] hxxp://lilypie.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://www.kornela-m.blogspot.com/]blog? zapraszam!
SELER RULEZ! :D | Nie łączę wegetarianizmu z filozofią, więc jak czasem coś palnę - proszę o wyrozumiałość! Dziękuję :)
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?p=651569#651569]Zbieram na rower - zapraszam!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 12