wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kosmetyki świeże
Autor Wiadomość
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2010-07-03, 19:47   kosmetyki świeże

No, z lekka snobistyczne, ale jeśli ktoś kiedyś sam sporządził krem, zrozumie, że nie a ż tak snobistyczne. I w ogóle rozumiem tę kobietę i jej filozofię, lubię to ;-)
hxxp://wyborcza.biz/biznes/12,102440,8041216,BIZ_rozmowa__Dominika_Wielowieyska_i_Magdalena_Beyer.html]hxxp://wyborcza.biz/biznes/12,102440,8041216,BIZ_rozmowa__Dominika_Wielowieyska_i_Magdalena_Beyer.html
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2010-07-03, 20:19   

euridice napisał/a:
kofi, wow, dzięki za linka.

Piękna ta Magdalana Beyer :>

Też mi się spodobała. ;-)
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
Pączuś 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 21 Lut 2010
Posty: 362
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-07-03, 21:14   

składy mają dobre, ale ceny z kosmosu, nieadekwatne do skladu. chodzi mi o to, ze skladniki nie sa az tak drogie. Marketing po prostu. Jak komus sie podobaja takie rzeczy to polecam hxxp://www.biochemiaurody.com/]biochemie urody , hxxp://www.zrobsobiekrem.pl/]zrób sobie krem
kultowe hxxp://mazidla.com/]mazidła
hxxp://www.naturaliskosmetyki.pl/]Naturalis hxxp://www.kolorowka.com/]Kolorówka

w niektórych można kupic gotowe zestawy, sa tez składniki, można mieszac samemu, tylko trzeba uważac, bo to baaardzo wciaga ;) ja właściwie tylko szampon i płyn do kąpieli kupuję, resztę robię sama ;)
_________________
hxxp://kobietaintymnie.pl/suwaczki.html]
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2010-07-04, 00:08   

No właśnie o to chodzi - myślę, że te ceny są po pierwsze dlatego, że muszą utrzymać firmę, poza tym te atesty i dopuszczenia do sprzedaży, wymogi higeniczne pochłaniają zapewne mnóstwo forsy, a po drugie - cóż taka jedna pani z drugą panią, jak zapłacą 2 stówy to będą bardziej pewne, że mają coś luksusowego, niż gdyby same miały sobie mieszać za 2 dychy. Co do robienia kremów "na miarę" - to się zgadzam - to jest luksus - za takiluksus też trzeba zapłacić.
Ale ten kto robił wie, że cała reszta się zgadza - to inny kosmos taki "świeży" krem. Trudno byłoby wrócić do innego - nawet apteczne się nie umywają.
Szampon też kiedyś zrobiłam i płyn do mycia, ale ostatnio raczej kupuję.
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
Anja 


Pomogła: 78 razy
Dołączyła: 13 Paź 2008
Posty: 3747
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-04, 08:56   

kofi napisał/a:
Ale ten kto robił wie, że cała reszta się zgadza - to inny kosmos taki "świeży" krem.

No właśnie, żałuję, że teraz mam mniej czasu. Zrobiłam kiedyś sobie i mojej mamie krem, był fajny, a potem moja mama zrobiła mi - ten to był super po prostu. Tęsknię za takimi kosmetykami. :->
 
 
alken87 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 725
Skąd: Wałbrzych/Wrocław
Wysłany: 2010-07-04, 13:09   

Pączuś napisał/a:
składy mają dobre, ale ceny z kosmosu, nieadekwatne do skladu. chodzi mi o to, ze skladniki nie sa az tak drogie. Marketing po prostu. Jak komus sie podobaja takie rzeczy to polecam hxxp://www.biochemiaurody.com/]biochemie urody , hxxp://www.zrobsobiekrem.pl/]zrób sobie krem
kultowe hxxp://mazidla.com/]mazidła
hxxp://www.naturaliskosmetyki.pl/]Naturalis hxxp://www.kolorowka.com/]Kolorówka

w niektórych można kupic gotowe zestawy, sa tez składniki, można mieszac samemu, tylko trzeba uważac, bo to baaardzo wciaga ;) ja właściwie tylko szampon i płyn do kąpieli kupuję, resztę robię sama ;)


dodałabym jeszcze ecospa hxxp://www.ecospa.pl/index.php , to chyba mój ulubiony tego typu sklep :-) mają też bazy pod szampon i żel ;)

a kosmetyki fridge, hm, chyba zbyt "burżujskie" to dla mnie. zakładając, że byłoby mnie stać, to jednak wiedząc, że nie ma w tym żadnych cudów (choć na bank lepsze niż z drogerii czy apteki) raczej bym się nie skusiła. nie lubię płacić za luksus, markę, pudełeczka i pierdółki.
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2010-07-04, 13:11   

Też bym się nie skusiła, ja mam chorobę "zrób to sam" - ta pani moją chorobę zmieniła w biznes. Chwała jej za to, ja np. nie umiem.
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2010-07-04, 13:37   

kofi napisał/a:
Też bym się nie skusiła

Ach, a ja bym się skusiła, gdybym mogła bo robić mi sie nie chce, zbyt skomplikowane to dla mnie.
A wlaścicielka firmy śliczna i taka przyciągająca wzrok i słuch :-) , lubię pasjonatów.
 
 
Anja 


Pomogła: 78 razy
Dołączyła: 13 Paź 2008
Posty: 3747
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-04, 14:09   

dżo napisał/a:
zbyt skomplikowane to dla mnie

dżo, niektóre receptury są całkiem proste. :->
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2010-07-04, 14:12   

Anja, z recepturą dałabym sobie chyba radę, mnie zniechęca kupowanie specjalnego sprzętu (wagi, mieszadła, menzurki itd.). Napiszesz parę zdań o swoich doświadczeniach?
 
 
Anja 


Pomogła: 78 razy
Dołączyła: 13 Paź 2008
Posty: 3747
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-04, 14:16   

O kurcze, to ja (i moja mama z pewnością też) to robiłam nieprofesjonalnie. :-)
Szczegółów nie pamiętam. Kupiłam po prostu niezbędne składniki (w sklepach zielarskich, w aptece), odmierzyłam, jak czarownica podgrzałam i zamieszałam wg przepisu (przyznam, że specjalnie do tego celu kupiłam jakieś rondelki, łyżki itp, ale zwykłe) i już. Takie kremy, jak pewnie wiesz, mają krótki termin przydatności, więc trzeba robić tego mało, albo rozdawać znajomym. :->
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2010-07-04, 14:18   

Wprawdzie nie do mnie pytanie, ale nie trzeba wcale sprzętu do takich prostych receptur. Mam ze 3 probówki - do odmierzania, ale może być też np. strzykawka, jeden cylinder i 3 szklane bagietki. No i stojak na probówki oraz cylinder z Daniela zestawu Młody Chemik. Aaaa i jeszcze taki mikser co cappucino, którego nie używam prawie.
Można znaleźć przeliczniki waga/objętość. Ja się nie biorę za skomplikowane receptrury, gdzie trzeba bardzo dużej dokładności, tylko za takie prostsze.
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
Anja 


Pomogła: 78 razy
Dołączyła: 13 Paź 2008
Posty: 3747
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-04, 14:24   

kofi, a skąd brałaś przepisy? Bo ja z Księgi Ziół, a moja mama z podobnej księgi o ziołach (tytułu nie mogę sobie przypomnieć niestety).
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2010-07-04, 14:29   

kofi napisał/a:
Mam ze 3 probówki - do odmierzania, ale może być też np. strzykawka, jeden cylinder i 3 szklane bagietki. No i stojak na probówki oraz cylinder z Daniela zestawu Młody Chemik. Aaaa i jeszcze taki mikser co cappucino, którego nie używam prawie.

I o to dokładnie chodzi, że nakupuję tego sprzętu, nie złapię bakcyla i tylko się powkurzam na siebie.
Anja napisał/a:
trzeba robić tego mało, albo rozdawać znajomym

Anja, jakby co to jestem Twoją znajomą :mrgreen: i chętnie kupię resztki kremu, który zrobisz :-) .
 
 
Anja 


Pomogła: 78 razy
Dołączyła: 13 Paź 2008
Posty: 3747
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-04, 14:31   

dżo napisał/a:
Anja napisał/a:
trzeba robić tego mało, albo rozdawać znajomym

Anja, jakby co to jestem Twoją znajomą :mrgreen: i chętnie kupię resztki kremu, który zrobisz :-) .

dżo, jak Artek podrośnie i będę miała więcej czasu... :-> a tak poza tym, napisałam "rozdawać", a nie "sprzedawać". :-) nie mówiąc o tym, że nie wiadomo, czy moje wyroby by Ci odpowiadały, serio, piszę to bez krygowania się. :-)
 
 
a.nia

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 98
Skąd: szwajcaria
Wysłany: 2010-07-07, 22:11   

o, dzieki kofi za tego linka!

bliski mi temat :)

wlasnie zaczynam bawic sie bardziej profesjonalnie w robienie kosmetykow na tej mojej szwajcarskiej wsi ;)

uwielbiam robic takie kosmetyki. Ich zapach, wyglad i dzialanie sa nieporownywalne z zadnymi, nawet tymi najbardziej bio ze sklepu. I maja zupelnie inna energie.
 
 
kociakocia 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 4300
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-07-07, 22:19   

hmmm... wkęcam się po cichu w ten temat 8-)
a.nia, ładnie napisałaś :-> intrygująco!
_________________
MEI TAI, POUCH, CHUSTY KÓŁKOWE, NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE wkrótce, zapraszam :)
hxxp://www.facebook.com/pages/Madame-Googoo-baby-carriers/145687608816099 MADAME GOOGOO baby carriers
hxxps://picasaweb.google.com/madamegoogoo
Doradca noszenia dzieci ClauWi®
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2010-07-08, 09:24   

Anja napisał/a:
kofi, a skąd brałaś przepisy? Bo ja z Księgi Ziół, a moja mama z podobnej księgi o ziołach (tytułu nie mogę sobie przypomnieć niestety).

Są na stronie Fitomedu i na Mazidłach, czytam sobie o właściwościach różnych olejów i hydrolatów i witamin i czasami zamieniam w przepisie.
a.nia - dokładnie tak jak napisałaś - całkiem inna energia. :-)
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
patasznikowa 


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Lis 2009
Posty: 254
Skąd: Londyn, a kiedyś Gdańsk
Wysłany: 2010-07-16, 00:32   

fajny watek, poczytam te wasze linki, a jakze, poczytam :)
 
 
nalya 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2007
Posty: 36
Wysłany: 2010-08-10, 10:53   

piszę posta bo inaczej nigdy nie potrafię znaleźć tego tematu :)

pozdrawiam,
Krowa
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 13