wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
paleodieta
Autor Wiadomość
rodzynka 


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 66
Skąd: UK
Wysłany: 2010-09-07, 22:25   paleodieta

na zachodzie coraz czesciej pojawiaja sie informacje o nowym stylu zycia
dieta zdecydowanie niewegetarianska, ale niektore argumenty wydaja sie byc przekonywujace
(abstahujac od aspektow etycznych), daja do myslenia

zainteresowanym polecam link bylego wegetarianina

hxxp://paleoclinic.blogspot.com/2009/11/paleolithic-revolution.html

ciekawa jestem co o tym sadzicie?

niestety nic konkretnego po polsku na ten temat nie udalo mi sie nalezc
_________________
hxxp://www.maluchy.pl]
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2010-09-07, 22:38   

hxxp://jejkuchnia.pl/paleodieta-co-to-takiego
Tu jest coś po polsku.
No cóż, ja myślę, że podobne rewelacje można usłyszeć od wegetarian, wegan, witarian, zwolenników diety Kwaśniewskiego itp., itd. :) Nie zapominajmy też, że w epoce kamienia łupanego ludzie żyli bardzo krótko, o ile się nie mylę ok. 20-25 lat. Ale może dla kogoś to nie jest problem ;)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
rodzynka 


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 66
Skąd: UK
Wysłany: 2010-09-07, 23:47   

dzieki za komentarz i link
tak, kazdy bedzie obstawal przy swoim, co jest jasne
mnie ciekawi moze nie tyle ta dieta, co to co sie przy jej okazji pisze o jedzeniu zbóz

niedobory mikroelementow (zwlaszcza cynku), wiatmin (C, D, B12), nietolerancja glutenu, rozmanazanie drozdzaków, anemia, próchnica, krzywica i wiele innych, to problemy, z ktorymi borykaja sie zarowno miesozercy jak i wegetarianie
wiec coraz bardziej ciekawi mnie jaki wplyw ma jedzenie zboz na nasze zdrowie...

co do dlugosci zycia, to zgadza sie, w epoce kamienia lupanego ludzie zyli krocej,
ale teraz jest wieksza przezywalnosc noworodkow, przezywalnosc po urazach, a jesli do tego doliczyc transplantacje etc...latwo zrozumiec te wydluzenie zycia
z ponizeszej analizy wynika, ze dlugosc zycia skrocila sie od kiedy ludzie zaczeli uprawiac zboza...
hxxp://www.beyondveg.com/nicholson-w/angel-1984/angel-1984-1a.shtml
_________________
hxxp://www.maluchy.pl]
 
 
rodzynka 


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 66
Skąd: UK
Wysłany: 2010-09-08, 18:19   

Aisha napisał/a:

wiesz, ja myślę, że łącznie z paleodietą powinniśmy się przenieść do jaskiń i chodzić w skórach mamuta, bo TAK ROBILI NASI PRZODKOWIE ... wiele się zmienia, żyjemy w innej rzeczywistości, mamy inne problemy, inne zajęcia

idac tym tokiem myslenia nalezaloby jesc sama przetworzona zywnosc, nie zwracac uwagi na konserwanty i barwniki, glutaminian, uzywac mikrofalowek etc...

Aisha napisał/a:
można być zdrowym (oczywiście to sprawa złożona, bo geny też mają duży wpływ, styl życia, stres itd itp).

zgadzam sie w 100% tylko inaczej niz przez testowanie nie da sie stwierdzic jaka dieta jest optymalna dla ciebie, sama jak piszesz probowalas witarianizmu i zrezygnowalas z niego

poki co od 15 lat niejedzenia miesa mi sluzy, ale uswiadomilam sobie ze moja 15 letnia wiedza sie zdezuaktualizowala, jest wiele nowych badan obalajacych stare tezy... a to zasialo niepokoj, ktory wlasnie probuje rozwiac...
(np nieszczesna fruktoza, hipoteza cholestarolowa, przyswajanie Omega 3 i Omega 6 etc)

ewolucja oczywiscie zachodzi, ale na przestrzeni wiekow, nie lat... a zanik wyrostka robaczkowego moze i kiedys nastapi poki co jeszcze sie z nim rodzimy...
ewolucja poki co to moj jedyny argument przeciwko paleo
_________________
hxxp://www.maluchy.pl]
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2010-09-08, 21:48   

Od paleolitu nasz gatunek w skali globalnej nie zmienił się fizycznie bardzo znacznie. Ale różne lokalne mikrozmiany mają też duże znaczenie, nawet dziś bywa przecież że ludzie w jakimś regionie jedzą grzyby które są szkodliwe dla ludzi z innego regionu - chociaż czasy przyszły takie, że się to wszystko dużo szybciej miesza.

Myślę że ważny jest rozsądek, wiedza połączona z czytaniem własnego organizmu. Mnie z takich diet "prymitywnych" kuszą diety oparte na dzikich gatunkach roślin, ale na to musiałabym mieć duuużo czasu, żeby sobie zbierać, przygotowywać itp. Ale nie mam pojęcia, jak bym się na tym czuła. Pewnie wymagałoby dłuższego przestawiania.
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
okso 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 11 Wrz 2009
Posty: 91
Skąd: Lbn
Wysłany: 2010-09-12, 09:01   

Hunzowie żyja dlugo i w zdrowiu (czy moze raczej zyli bo gdzies czytalam ze w miare jak dociera do nich coraz wiecej "cywiliziwanych" produktow z tym zdrowiem jest coraz gorzej...) a jedza glownie owoce warzywa i zboża. oczywiscie wiem ze duzy wpływ na ich dlugowiecznosc ma czyste srodowisko tryb zycia itd ale nie uwierze ze ich dieta jest niezdrowa i nikt mnie nie przekona ze jedzenie miesa to dobra i naturalna dla czlowieka dieta.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13