wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Chleb żytni na zakwasie
Autor Wiadomość
Ania D. 

Pomogła: 115 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2196
Wysłany: 2010-09-30, 19:54   Chleb żytni na zakwasie

Chleb żytni na zakwasie

Proporcje na 3 średnie chleby (każdy ok. 70-80 dag wagi)

1 1/2 kg mąki żytniej z pełnego przemiału (Typ 2000)
2-3 łyżki ocieplonego zakwasu żytniego
ok. 1,35 l wody o temperaturze pokojowej
3 czubate łyżeczki grubej soli
olej do posmarowania foremek
mąka pszenna lub otręby do wysypania foremek

Mąkę podzielić na 3 części. Do jednej dodać ocieplony zakwas i 3 szklanki wody. Wymieszać, odłożyć 2 łyżki zakwasu do następnego pieczenia. Odstawić ciasto na ok. 7-8 godzin w ciepłe miejsce. W tym czasie powinno urosnąć i zacząć opadać. Przy mieszaniu powinna być wyraźnie widoczna porowata struktura ciasta i wyczuwalny kwaskowaty zapach. Dodać drugą część mąki i 2 szklanki wody. Wymieszać, przykryć i odstawić na ok. 3-4 godziny. Ciasto powinno podwoić swoją objętość. W pozostałej części wody rozpuścić sól i całość dodać do ciasta, wymieszać. Dodać trzecią część mąki, wymieszać do połączenia składników. Ciasto jest lepkie i gęste, nie może być za rzadkie, bo chleb podczas pieczenia opadnie.
Foremki starannie posmarować olejem, wysypać boki mąką lub otrębami (bez tego chleb przywrze do boków). Wyłożyć ciasto do foremek (ja daję nieco więcej niż do połowy wysokości blaszki) i mocno wilgotną dłonią wyrównać wierzch, ma mieć taki mokry filtr. Odstawić przykryty na ok. 1-3 godzin. Ciasto powinno wyrosnąć do brzegów foremek.

Wyrośnięty chleb wstawić do mocno spryskanego wodą (przydatny jest zraszacz do roślin) i nagrzanego piekarnika, piec początkowo 20 min w temp. 220 stopni, potem zmniejszyć temp do 200 i piec jeszcze ok. 35-40 min. Wyjąć chleb z foremek. Postukany od spodu powinien wydawać głuchy dźwięk i mieć ładnie przyrumienioną skórkę.
Osoby, które są przyzwyczajone do zdecydowanie słonego pieczywa mogą zwiększyć jej ilość w przepisie.
Chleb musi wystygnąć przed krojeniem, najlepiej spożywać go dopiero następnego dnia. Długo zachowuje smak i świeżość, nie wysycha, warto więc piec kilka chlebów na raz (w zależności od liczebności i możliwości konsumpcyjnych rodziny :-P
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-30, 20:20   

Dziękuję Aniu za szczegółowy przepis. Mam nadzieję, że w końcu zacznę piec żytni chleb.
 
 
Ania D. 

Pomogła: 115 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2196
Wysłany: 2010-09-30, 20:59   

Gosiu, tak naprawdę to żytni jest łatwy. Jeśli tylko ciasto nie jest za luźne, w poszczególnych fazach ciasto ładnie rosło, zakwas był silny, dokarmiony, ocieplony - to chleb bez problemu się udaje.
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-01, 07:53   

Mam jakieś niczym nieuzasadnione przekonanie, że nie umiem upiec chleba żytniego. Ale zamierzam wyjść na przeciw temu przekonaniu. Rozumiem, że zakwas pszenny jest ok, bo i tak po dodaniu mąki żytniej staje się żytni?
 
 
margot

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1321
Wysłany: 2010-10-01, 09:18   

Gosia , może być , ja bym na kilka godzin przed wzięła z łyżkę tego pszennego i nakarmiła żytnią i wodą, po kilku godzinach będzie maił więcej cech żytnich niż pszennych
Chleby żytnie w sumie są łatwiejsze niż pszenne ,ale tez trudniejsze :mrgreen:
Moja koleżanka zaczynała od chlebów bezglutenowych na zakwasie i innych nie umie piec
Tak ,że wszystko jest względne :mryellow:

Aniu , a dałoby radę wycyganić od ciebie dokładniejszy przepis na pizze na cieście ;-) gryczanym?
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2010-10-01, 09:49   

Mój zakwas (chwilowo nie mam, ale będzie nowy) był najpierw żytni, ale potem pszenno-żytni, bo taki chleb zwykle piekłam. To sam żytni na takim zakwasie też wyjdzie?
Po moich żytnich zakalcach się zniechęciłam i dlatego robiłam ten pszenno-żytni.
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
bbiala7

Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 1
Wysłany: 2010-10-09, 09:56   

witam wszystkich:)
dziewczyny a co z zakwasem, jak sie go robi? czy sie kupuje? bo nie wiem.
dzieki z gory
 
 
priya 

Pomogła: 77 razy
Dołączyła: 12 Lis 2008
Posty: 5315
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-11-08, 12:44   

bbiala7, duuużo jest na forum o zakwasie. Zerknij tu:
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=5123
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-02, 14:01   

Moje przekonanie rzeczywiście było niczym nieuzasadnione. Upiekłam piękny i pyszny chleb żytni. W 80% żytni, ponieważ dodałam mąkę jaglaną, jako że wolę chleb mniej wilgotny. Dziękuję Aniu D. :-D
 
 
squamish 

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 10 Kwi 2010
Posty: 2159
Skąd: Calisia city
Wysłany: 2010-12-05, 08:15   

Ja z moim partnerem pieczemy chlebki już rok ,przeróżniaste.Wczoraj popełniliśmy chlebek na żytnim zakwasie ale z mąki orkiszowej.Polecam pieczenie w garnku rzymskim!!:)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/] hxxp://www.suwaczki.com/]
Do sprzedania/oddania hxxps://picasaweb.google.com/lh/myphotos
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-30, 21:55   

Upiekłam już 2 razy chleb żytni razowy na zakwasie z samej mąki żytniej. Udał się rewelacyjnie. Wyrósł ładnie, nie jest gliniasty. Jest oczywiście nieco klejący, jak to chleb czysto żytni. Ale pyszny!
Robię metodą uproszczoną - dzielę mąkę na 3 części. Jedną mieszam z wodą i zakwasem wyjętym z lodówki. Odstawiam na ok. 4 -5 godzin. Dodaję resztę mąki, wodę, sól, mieszam, przekładam do foremki. Wstawiam do piecyka (zapalona lampka). Po ok. 3 godzinach włączam piecyk na 200 stopni. Po godzinie wyjmuję pachnący chlebek. Szybko, łatwo, smacznie :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13