wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
nieoczyszczone oleje zimnotłoczone i grecka oliwa z oliwek
Autor Wiadomość
gemi 
Matka Polka ;)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 2460
Wysłany: 2010-10-01, 09:43   nieoczyszczone oleje zimnotłoczone i grecka oliwa z oliwek

Na ekojarmarku na wrocławskim pl. Solnym miałam okazję pogadać z przemiłym panem - sprzedawał nieoczyszczone oleje, np. lniany, dyniowy, rzepakowy
Do tamtego dnia znałam jego produkty jedynie z niepowtarzalnego naturalnego smaku, tym razem poznałam je z opowieści.

Ponieważ jest to wytwórca regionalny, trudno znaleźć w necie informację o jego produktach. A są naprawdę godne polecenia. Szczególnie, że zawierają realne daty przydatności do spożycia. Dla oleju lnianego nieoczyszczonego jest to 2 miesiące od daty wytłoczenia.

Oleje są tłoczone w Zakładzie Produkcji Olejów Zimnotłoczonych w Śmiłowie, dystrybucją zajmuje się Ogniwo s.c. we Wrocławiu. Tel. kontaktowy: 71 716 41 15.
Te oleje można dostać w sklepiku „Na zdrowie” na wrocławskim placu targowym przy ulicy Pabianickiej (niedaleko DH Arena)

**************************************************

Na tym samym stoisku polsko-grecka para prezentowała swoją oliwę z oliwek. Po degustacji stwierdziłam, że jest naprawdę znakomita. Bez śladu goryczki, lekko orzechowa w smaku. Tłoczona jest zupełnie na zimno (na etykiecie oznaczenie Extra Virgin oraz oznaczenie kwasowości). Cena za półlitrową butelkę 40 zł. Przy zamówieniach zbiorowych możliwość negocjacji.
Razem z mężem postanowiliśmy zakupić

Tutaj znajdziecie więcej informacji: hxxp://www.tyrakis.pl
_________________
"Nowego kłamstwa słucha się chętniej aniżeli starej prawdy" (A.Czechow)
 
 
aziolko1 

Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 1
Wysłany: 2010-10-03, 21:01   

Dziękuję za miłą opinię i w efekcie niespodziewaną reklamę. Chciałbym się odwzajemnić tym samym ,. Otóż w lipcu zostałem zaproszony z wykładem nt Omega3, na Festiwal Wegetariański do Kożyczkowa - to fantastyczna impreza dla pozytywnie zakręconych, polecam www.kozyczkowo.pl
Andrzej z Ogniwo Omega 3
PS.
Świeży olej lniany będzie na festiwalu dyni we Wrocławskim Ogrodzie Botanicznym 10 X 2010
 
 
a.nia

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 98
Skąd: szwajcaria
Wysłany: 2010-10-06, 11:38   

chetnie sprobowalabym tych olejow jak bede w Polsce. Czy mozna zamowic taki olej wysylkowo?
 
 
agaB 

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 20 Gru 2008
Posty: 767
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-01-05, 17:19   

Ja też polecam te oleje.
Pan Andrzej ostatnio do domu przywiózł mi olej lniany, rzepakowy i dyniowy. Olej lniany nie byl gorzki. Wreście przekonałam się, że mogę ten olej polubić. Natomiast olej dyniowy był "bardziej dyniowy", niż firmy Olvita. Czyli był bardziej zielony i bardziej intensywniejszy.
 
 
agaB 

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 20 Gru 2008
Posty: 767
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-01-05, 17:21   

Ponoć można zamówić wysyłkowo, tylko nie wiem, czy wysyłają za granicę.
Ale za miesiąc zapytam osobiście pana Andrzeja i dam znać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 14