wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Chrześcijaństwo i vege - prezentacja
Autor Wiadomość
tomek 


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 929
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-10, 07:01   Chrześcijaństwo i vege - prezentacja

Jeden z użytkowników forumveg przygotował prezentację o chrześcijaństwie i zwierzętach. Rzecz jest bardzo ciekawa, dobrze zrobiona i uważam, że warto to obejrzeć.
Materiał można ściągnąć tu:
hxxp://www.gigasize.com/get.php/-1099693664/AR_CHRISTIANITY_pl.pps
Jak ściągnąć? Nad zielonym przyciskiem "DOWNLOAD" należy wpisać trzycyfrowy kod, odczekać kilkadziesiąt sekund [powinniście widzieć stoper odliczając czas]. Po tej krótkiej chwili znów pojawi się przysick "DOWNLOAD" i gdy na niego klikniecie, będziecie mogli zapisać prezentację na dysku. A potem już tylko należy odpalić.
Prezentacja jest z muzyką [stąd duży rozmiar] i ręcznym przerzucaniem slajdów. Autor wyraża zgodę na niekomercyjne jej użycie, pokazywanie znajomym, przesyłanie linków etc.
_________________
hxxp://meteo7.wordpress.com]meteo7.wordpress.com - blog pogodowy
hxxp://cia.bzzz.net]
 
 
 
hans 
jestem słowianinem


Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1018
Skąd: śmiesznogród
Wysłany: 2007-08-10, 11:21   

Najfajniejszy cytat:
Cytat:
„Cokolwiek uczyniliście jednemu z braci tych moich najmniejszych, mnieście uczynili.”

Ewangelia wg św. Mateusza 25, 40.


A teraz te których nijak nie mogę pojąć, w odniesieniu do działań osób je wypowiadających:

Cytat:
„Bez wątpienia, rodzaj przemysłowego wykorzystania zwierząt polegający na tym, że gęsi są karmione w taki sposób, by wyprodukować największą jak to tylko możliwe wątrobę albo że kury są tak ciasno upakowane, iż stają się zaledwie karykaturami ptaków, to degradowanie żywych stworzeń do poziomu towaru, według mnie, zdaje się zaprzeczać relacji wzajemności, którą przesycona jest Biblia.”

„W każdym razie dostrzegamy, że one są dane nam w opiekę, że nie możemy robić z nimi, cokolwiek chcemy. Zwierzęta też są boskimi stworzeniami, i nawet jeśli nie mają takiej same bezpośredniej relacji z Bogiem, jaką ma człowiek, są stworzeniami chcianymi przez niego, musimy szanować zwierzęta jako towarzyszy w stworzeniu i jako jego istotny element.”

kardynał Joseph Ratzinger
[obecnie papież Benedykt XVI]
:shock:

Cytat:
„Stworzenie zostało dane i powierzone ludzkości jako obowiązek, by pokazywało nie źródło cierpienia, ale fundamenty twórczej obecności w świecie.”

„Zwierzęta posiadają duszę, dlatego ludzie muszą je kochać i mieć poczucie solidarności z nimi. Zwierzęta są owocami stworzenia Ducha Świętego i wymagają szacunku, są tak bliskie Bogu jak ludzie.”

papież Jan Paweł II
:shock:

Aż chce się zadawać pytania, te odnośnie moralności...ale jaki to ma sens...
_________________


hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
 
sebusel 


Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 288
Skąd: Melbourne, Australia
Wysłany: 2007-08-10, 12:43   

i jeszcze to:
Cytat:
"Człowiek nie może nigdy krzywdzić zwierząt, nie może nigdy ich niewłaściwie traktować ni torturować ich fizycznie, ponieważ są one czującymi istotami. Gdyby ktokolwiek powiedział mi, że do osiągnięcia mojego celu wystarczyłoby zabicie mrówki, nie zrobiłbym tego."
papież Jan XXIII
 
 
 
Jakub

Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 12
Wysłany: 2007-08-10, 18:34   

Hello! Cześć wszystkim!

To ja jestem tym użytkownikiem forumveg i autorem prezentacji. Na dodatek jestem też studentem teologii, który co nieco może powiedzieć na temat Kościoła i zwierząt... Co do zastrzeżeń, to są one oczywiste i jak najbardziej uzasadnione. Niestety, brak kompatybilności między głoszonymi poglądami a działaniem jest powszechny, we wszystkich sferach. Jednak to i tak wielki postęp, że w Kościele choćby mówi się w taki sposób o zwierzętach. Do połowy XX wieku to nie był żaden temat w teologii. Dopiero dzięki wielebnemu Andrew Linzeyowi [żyjącemu do dziś, wegetarianowi od lat 30, autorowi wielu książek na temat naszych obowiązków względem zwierząt] ktoś na poważnie się zajął tym niezagospodarowanym polem teologii.

Niestety, ludzie wypowiadający piekne zdania o zwierzętach często nie zdają sobie sprawy z faktu, że krzywdzą zwierzęta. Ktoś, kto nie kopie psa i przytuli swojego kotka po powrocie do domu często w swoich oczach jest w stosunku do zwierząt OK i nigdy nie przychodzi mu do głowy, że świnka czy cielaczek, które je na obiad to też czujące i wymagające szacunku zwierzęta.... Ech, smutne to i wymagające długich rozmów z ludźmi, by w ogóle o tym pomyśleli.


BTW, zrobiłem kilka innych prezentacji o prawach zwierząt i wegetarianizmie, oto linki:

hxxp://animalliberationfront.com/Philosophy/AnimalRights2.pps - bezpośredni link do mojej najlepszej chyba prezentacji [po angielsku]

hxxp://www.gigasize.com/get.php/3195212162/VEGGIE_FREAKS.pps - czyli wege na wesoło [po angielsku]
hxxp://www.gigasize.com/get.php/-1099750381/VEGGIE_FREAKS_-_small.pps - ta sama prezentacja w wersji pomniejszonej [zaledwie 5,5Mb]
hxxp://www.gigasize.com/get.php/-1099746866/VEGGIE_FREAKS_pl_-_small.pps - te sama pomniejszona prezentacja po polsku

W zamyśle mam jeszcze prezentację o buddyzmie i zwierzętach, ale póki co nie mam czasu zrobić. Wszystkie prezentacje są z muzyką.

Mam nadzieję, że Wam się spodobają. :-D
 
 
hezer

Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 85
Wysłany: 2008-01-08, 20:09   

nie mogę otworzyć tych prezentacji - "The file has been deleted"

„Zwierzęta posiadają duszę, dlatego ludzie muszą je kochać i mieć poczucie solidarności z nimi. Zwierzęta są owocami stworzenia Ducha Świętego i wymagają szacunku, są tak bliskie Bogu jak ludzie.”

papież Jan Paweł II
- skąd pochodzi ten cytat?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12