wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Puszyste, drożdżowe, wegańskie
Autor Wiadomość
eM 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 12 Lip 2013
Posty: 416
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-26, 19:01   

Czy ktoś ma zapisany może gdzieś przepis na to puszyste drożdżowe (chodzi mi o ten euridice z pierwszej strony, który niestety teraz znikł :evil: ). Planuję jutro drożdżowe, a pamiętam, że ten był ok. Miałam zapisany niestety tylko z tym linkiem, a teraz już nie ma tego przepisu :(
 
 
edysqa 


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 02 Sie 2009
Posty: 1093
Skąd: Fasolków domek na wsi :-)
Wysłany: 2015-06-26, 21:07   

Ja na blogu robiłam z tego przepisu pączki pieczone 😊

hxxp://cobylonaobiad.blox.pl/2012/02/Pyszne-pieczone-paczki.html
_________________
Moje gotowanie:
www.zakreconywegeobiad.pl
bezglutenowe:
www.bezglutenowewege.blogspot.com
Ostatnio zmieniony przez edysqa 2015-06-26, 21:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Czarowniczka 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 71
Skąd: warm-maz
Wysłany: 2015-06-26, 21:08   

Ja mam - kopiuj wklej ze strony matki weganki :

"Puszyste, drożdżowe, wegańskie

Banalnie proste, klasyczne w smaku, bez mleka, jajek czy masła.
Składniki:

Po pierwsze potrzebujemy kuchennej wagi.

Ciasto:
- 500 g mąki pszennej (piekłam zarówno z pszennej białej tortowej jak i razowej orkiszowej drobnomielonej, obie wersje wyszły dobre )
- 20 g świeżych drożdży
- 60 g drobnego cukru (używam brązowego)
- 60 g oleju
- torebka cukru waniliowego
- 200-250 ml roślinnego mleka (używam sojowego)
- dwie łyżki oleju i 3 łyżki mleka sojowego (zamiast 3 żółtek)
- szczypta soli
- opcjonalnie: torchę soku z cytryny i/lub otartej cytrynowej skórki (osobiście uwielbiam cytrynową nutę w cieście drożdżowym )

Rozmieszać drożdże w odrobinie letniego mleka, mąki i cukru. Odstawić na 15 minut.

Dodajemy pozostałe składniki i wyrabiamy przez chwilę mikserem. Nie eksperymentujemy z proporcjami - jest to najprostsza droga do popisowego zakalca
Ciasto powinno być pulchne (jeśli używamy mąki razowej najprawdopodobniej będziemy musieli dodać trochę więcej płynu - ostrożnie ).
Wyrobione ciasto zostawiamy do wyrosnięcia na godzinę (stawiam na kaloryferze - zarówno rosnące drożdże, jak i drożdżową kulę).

Przekładamy do wysmarowanej olejem formy.
Zostawiamy ciastu miejsce na rośnięcie w trakcie pieczenia

Możemy posypać świeżymi lub mrożonymi owocami.

Kruszonka:
100 g mąki
50 g cukru (brązowy)
50 g oleju
szczypta soli
opcjonalnie: wiórki kokosowe

Łączymy składniki kruszonki i posypujemy ciasto.

Wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 180 st C i pieczemy 50-60 minut (lub krócej, jeśli nasz piekarnik nie ma podziałki/ widzimy, że ciasto jest już dobre/ pieczemy z termoobiegiem, etc.).
W razie wątpliwości sprawdzamy drewnianym patyczkiem czy ciasto nie jest surowe.

Wyszło mi wegańskie ciasto drożdżowe jakiego od lat nie udawało mi się uzyskać - puszyste, miękkie, pachnące, lekkie, wyrośnięte, słodkie... takie babcine.
Aż się wzruszyłam wyjmując je z piekarnika

W ramach powrotu do czasów dzieciństwa zalecam: wylizywanie miski, wyjadanie kruszonki, obskubywanie jej z ciasta, zajadanie jeszcze ciepłej drożdżówki i popijanie jej zimnym sojowym mlekiem"
 
 
eM 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 12 Lip 2013
Posty: 416
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-27, 06:08   

O super, dzięki!

edysqa, ten Twój to chyba jednak inny przepis, excelencji a nie euridice ;-) (kolejny do przetestowania :) )
 
 
juulliusz 

Dołączył: 02 Lip 2015
Posty: 2
Wysłany: 2015-07-11, 16:32   

ja tez dziekuje
_________________
hxxp://www.growhr.pl]szkolenia hr
 
 
Meri 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Kwi 2015
Posty: 21
Skąd: warszawa
Wysłany: 2015-07-25, 09:18   

Tofucznica84 napisał/a:
Widzę, że macie wprawę :) Ja jutro idę dopiero na warsztaty z pieczenia bo chciałabym zrobić chleb bananowy. Macie może jakiś własny sprawdzony przepis na taki chlebek bardziej "na słodko" ?

Chebek z bananem? Nie znam :lol: Na słodko to z midem, zurawina czy rodzynkami, ale banan?... hm ;) Fajne rzeczy o pieczeniu chleba w domu znajdziesz na stronie e-maka, ja ich poznałam poprzez biobazar.
_________________
Dobre jedzenie jest jak dobry sex
 
 
Tofucznica84 
Weganka od roku :)


Dołączyła: 22 Cze 2015
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-10, 14:39   

Meri napisał/a:
Tofucznica84 napisał/a:
Widzę, że macie wprawę :) Ja jutro idę dopiero na warsztaty z pieczenia bo chciałabym zrobić chleb bananowy. Macie może jakiś własny sprawdzony przepis na taki chlebek bardziej "na słodko" ?

Chebek z bananem? Nie znam :lol: Na słodko to z midem, zurawina czy rodzynkami, ale banan?... hm ;) Fajne rzeczy o pieczeniu chleba w domu znajdziesz na stronie e-maka, ja ich poznałam poprzez biobazar.


Tak, z bananem najlepszy :) Często używam takich bananów, które już sobie jakiś czas poleżały i nie zdążyłam ich zjeść. Wtedy robię z nich masę (często po prostu rozgniatam banany widelcem), mieszam z masą do chleba i do pieczenia ;) Ostatnio oglądam dużo filmików z BioBazaru, ostatnio np. o jadalnej ziemi ;) Jest dużo ciekawych rozwiązań
_________________

 
 
Mirelka

Dołączył: 02 Lip 2015
Posty: 18
Wysłany: 2016-03-14, 15:49   

Też widziałam ten filmik (o jadalnej ziemi) o którym mówicie jak Jabłoński gotował. ja po mąkę do pieczenia często tam zaglądam, mają ogromny wybór i zawsze podpowiedzą jaka do jakiego pieczywa itp.
 
 
lilias 

Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 15 Sie 2012
Posty: 1013
Wysłany: 2019-10-06, 19:12   

Czarowniczka napisał/a:
Ja mam - kopiuj wklej ze strony matki weganki :

"Puszyste, drożdżowe, wegańskie

Banalnie proste, klasyczne w smaku, bez mleka, jajek czy masła.
Składniki:

Po pierwsze potrzebujemy kuchennej wagi.

Ciasto:
- 500 g mąki pszennej (piekłam zarówno z pszennej białej tortowej jak i razowej orkiszowej drobnomielonej, obie wersje wyszły dobre )
- 20 g świeżych drożdży
- 60 g drobnego cukru (używam brązowego)
- 60 g oleju
- torebka cukru waniliowego
- 200-250 ml roślinnego mleka (używam sojowego)
- dwie łyżki oleju i 3 łyżki mleka sojowego (zamiast 3 żółtek)
- szczypta soli
- opcjonalnie: torchę soku z cytryny i/lub otartej cytrynowej skórki (osobiście uwielbiam cytrynową nutę w cieście drożdżowym )

Rozmieszać drożdże w odrobinie letniego mleka, mąki i cukru. Odstawić na 15 minut.

Dodajemy pozostałe składniki i wyrabiamy przez chwilę mikserem. Nie eksperymentujemy z proporcjami - jest to najprostsza droga do popisowego zakalca
Ciasto powinno być pulchne (jeśli używamy mąki razowej najprawdopodobniej będziemy musieli dodać trochę więcej płynu - ostrożnie ).
Wyrobione ciasto zostawiamy do wyrosnięcia na godzinę (stawiam na kaloryferze - zarówno rosnące drożdże, jak i drożdżową kulę).

Przekładamy do wysmarowanej olejem formy.
Zostawiamy ciastu miejsce na rośnięcie w trakcie pieczenia

Możemy posypać świeżymi lub mrożonymi owocami.

Kruszonka:
100 g mąki
50 g cukru (brązowy)
50 g oleju
szczypta soli
opcjonalnie: wiórki kokosowe

Łączymy składniki kruszonki i posypujemy ciasto.

Wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 180 st C i pieczemy 50-60 minut (lub krócej, jeśli nasz piekarnik nie ma podziałki/ widzimy, że ciasto jest już dobre/ pieczemy z termoobiegiem, etc.).
W razie wątpliwości sprawdzamy drewnianym patyczkiem czy ciasto nie jest surowe.

Wyszło mi wegańskie ciasto drożdżowe jakiego od lat nie udawało mi się uzyskać - puszyste, miękkie, pachnące, lekkie, wyrośnięte, słodkie... takie babcine.
Aż się wzruszyłam wyjmując je z piekarnika

W ramach powrotu do czasów dzieciństwa zalecam: wylizywanie miski, wyjadanie kruszonki, obskubywanie jej z ciasta, zajadanie jeszcze ciepłej drożdżówki i popijanie jej zimnym sojowym mlekiem"


O Matko Weganko! co ja się tego przepisu naszukałam <3 <3 notatki mi gdzieś przepadły, w zaparłam się, że powtórzę :) Dziękuję Czarowniczko :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12