wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie w miarę tanie warzywa eko?
Autor Wiadomość
kejzi-mejzi 


Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 36
Wysłany: 2011-01-12, 09:50   Gdzie w miarę tanie warzywa eko?

Dziewczyny ( i chłopaki), szukam dla dziecka warzyw eko, ale ceny są dla mnie za wysokie. Po prostu nie stać mnie na kalafior za 16 zł za sztukę. Dziecko jest tak uczulony na chemię, że jeśli nie zacznie jeść nie sypanych warzyw to mi nigdy z pokarmówki nie wyrośnie. Ma 3 lata i je kilkanaście składników. Czy ktoś zna jakieś eko gospodarstwo?
_________________
hxxp://www.synalergik.pl/

Doradca Noszenia ClauWi®
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2011-01-12, 09:51   

kejzi-mejzi, a jeszcze trzeba podać miejsce.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
maga 
mama Zioma

Pomogła: 79 razy
Dołączyła: 03 Cze 2008
Posty: 4625
Skąd: sielsko izersko
Wysłany: 2011-01-12, 09:58   

kejzi-mejzi, sprawdź w Tesco. U nas przez jakiś czas były eko warzywa serii Tesco Organic. Niestety już zniknęły, bo nikt nie kupował :-|
_________________
 
 
kejzi-mejzi 


Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 36
Wysłany: 2011-01-12, 10:20   

Interesują mnie okolice Poznania :)
O tesco nie miałam pojęcia, sprawdzę.
_________________
hxxp://www.synalergik.pl/

Doradca Noszenia ClauWi®
 
 
Ka.ja 


Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 24 Paź 2008
Posty: 746
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-01-12, 21:01   

Ja mieszkam w Tarnowie Podgórnym i od wiosny do jesieni na ryneczku mam taką rolniczkę, która twierdzi, że niczego nie pryska. Teraz jemy takie warzywa, jakie uda się kupić i widać niestety różnicę. Byle do wiosny.
W Poznaniu naprzeciwko Kupca Poznańskiego (chyba Podgórna) jest sklep ze zdrową żywnością i pamiętam, że kiedyś można tam było zamawiać eko-warzywa. Nie wiem, czy wciąż jest taka możliwość, bo od czasu wyprowadzki z Poznania nie mam czasu tam pojechać.

Kiedyś były też eko-warzywa w Auchanie w Swadzimiu, ale teraz nie wiem dlaczego zniknęły, mimo że były bardzo szybko wykupowane - możesz tam zadzwonić i spytać, czy jeszcze przewidują powrót tych produktów (choć też pewnie raczej w sezonie)
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]

Ciuszki chłopięce 110-140,zabawki, książki dla dzieci i dorosłych - hxxps://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/hZRW/
 
 
ammounie 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 106
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-22, 19:34   

W kwietniu znów bedzie można zamawiać warzywa prosto od rolnika:

hxxp://www.paczkaodrolnika.pl/

[ Dodano: 2011-01-22, 19:43 ]
hxxp://skrzynkaodrolnika.pl/pl/1/index.php
 
 
edysqa 


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 02 Sie 2009
Posty: 1093
Skąd: Fasolków domek na wsi :-)
Wysłany: 2011-01-22, 19:46   

maga, widziałam ostatnio warzywa organiczne w Tesco w Galerii.
_________________
Moje gotowanie:
www.zakreconywegeobiad.pl
bezglutenowe:
www.bezglutenowewege.blogspot.com
 
 
maga 
mama Zioma

Pomogła: 79 razy
Dołączyła: 03 Cze 2008
Posty: 4625
Skąd: sielsko izersko
Wysłany: 2011-01-25, 14:14   

edysqa, dzięki. Trzeba będzie się tam wybrać :-)
_________________
 
 
klakierzyca 
Polna Róża

Dołączyła: 27 Gru 2011
Posty: 58
Wysłany: 2011-12-28, 14:13   

jest ktoś z Krakowa? Potrzebuję namiary na rolnika bo te sklepy cenowo mnie wykończą. Kupuję codziennie ziemniaki, marchew,jabłka bo to jeszcze ujdzie ale brokul, kalafior to rarytas w eko sklepach :/
 
 
NJ 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 63
Wysłany: 2011-12-29, 10:32   

Ja też poszukuję namiarów na rolników z okolic Krakowa - nie musi być blisko, tak do 30-40km nawet; najbardziej zależy mi na stałej współpracy mojej rodziny z gospodarstwem ekologicznym (stałe dostawy - po które oczywiście możemy jeździć - sezonowych warzyw, ziół itd.).
 
 
LucySky 
Monika Z.

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 126
Skąd: Kraków nh
Wysłany: 2011-12-30, 00:13   

ja zamawiam eko warzywa od pewnego pana, który przywozi je z Jordanowa do Krakowa, jest tu dwa razy w tygodniu, namiar na tej stronie hxxp://www.zielonepola.com/
 
 
 
NJ 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 63
Wysłany: 2011-12-30, 11:19   

Ooo! LucySky, dzięki! Będę się do niego odzywać po Nowym Roku na pewno; a powiedz mi, w jakie dni on jest i gdzie dokładnie? On przyjeżdża na jakiś targ czy umawiałaś się z nim indywidualnie?
 
 
klakierzyca 
Polna Róża

Dołączyła: 27 Gru 2011
Posty: 58
Wysłany: 2011-12-30, 17:28   

ja juz sobie spisałam. Faktycznie fajnie, chociaż np marchewka w ekosklepie kupuję za 3.50 ale inne rzeczy zamówię.Powiedzcie mi jak to jest z ekopomidorami o tej porze??
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2011-12-30, 17:30   

Wydaje mi się, że pomidory o tej porze nie mogą być eko. Zima to czas przecierów.
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
LucySky 
Monika Z.

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 126
Skąd: Kraków nh
Wysłany: 2011-12-31, 03:09   

NJ, to jest tak, że on rozwozi warzywa do domu zamawiającego. Tylko, że jednorazowe zamówienie musi być nie mniej niż 50 zł. W Krakowie jest zwykle w poniedziałki i czwartki. To jest znajomy moich znajomych ;) i wiem, że to co ma jest certyfikowane. I smaczne. Ja już chyba ze dwa lata od niego zamawiam. Aha - i on jest wege :)
 
 
 
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2011-12-31, 07:28   

MartaJS, natura nie patrzy w kalendarz, a zima jeszcze fizycznie nie dotarła.
Do zeszłego tygodnia miałam eko polskie pomidory spod folii. Nie były juz zbyt smaczne. Teraz to już tylko Hiszpania, Włochy itp
 
 
klakierzyca 
Polna Róża

Dołączyła: 27 Gru 2011
Posty: 58
Wysłany: 2012-01-01, 21:51   

no właśnie się zdziwiłam, że o tej porze ma pomidory. Ja złożę zamówienie jutro, mieszkam przy zakopiance, więc nie będzie daleko z dowozem :) )
Kurcze to eko awokado mnie wykończy...myślicie że nie-eko ma w sobie dużo "syfu" ?
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2012-01-01, 22:15   

klakierzyca, może to Cię pocieszy w kwestii awokado:

_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
klakierzyca 
Polna Róża

Dołączyła: 27 Gru 2011
Posty: 58
Wysłany: 2012-01-02, 00:45   

Jej, mam nadzieję, że chociaż trochę sie to sprawdza. To byłaby dobra wiadomość! dzieki!

[ Dodano: 2012-01-04, 23:07 ]
LucySky, był dziś ten przemiły Pan, przywiózł rzeczy i jestem bardzo zadowolona. Wielkie dzięki :) Pytał jak go znalazłam:)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
LucySky 
Monika Z.

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 126
Skąd: Kraków nh
Wysłany: 2012-01-05, 16:52   

a to się bardzo cieszę, że się przydałam :-)
 
 
 
NJ 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 63
Wysłany: 2012-01-06, 12:13   

Lily, dzięki na listę EWG, pogrzebałam trochę po necie i wychodzi, że ona jest ciągle aktualizowana. Teraz wygląda tak:

hxxp://www.ewg.org/foodnews/guide/]hxxp://www.ewg.org/foodnews/guide/

Jedno mnie zastanawia: to jest amerykańska organizacja, która prowadzi badania na podstawie próbek z ich rodzimego rynku (hxxp://www.ewg.org/foodnews/methodology/]tutaj piszą o swojej metodologii). Na ile jest sens kierować się tym, kupując owoce i warzywa w Polsce (mówię oczywiście o uprawianych u nas)? Nie znam się na rolnictwie w ogóle, ale gdzieś chyba czytałam, że w US są dopuszczone inne pestycydy, niż u nas (nie pamiętam za diabła, o co mogło chodzić, ktoś coś wie?). Może powinniśmy mieć własną, dostosowaną do naszego rynku listę? Gdzie szukać informacji na ten temat? Bardzo mi na tym zależy, apeluję o pomoc!

Moja sytuacja finansowa długo jeszcze nie pozwoli mi na kupowanie 100% ekologicznej żywności - teoretycznie wiem, że to nie tylko jest kwestia mojego zdrowia, ale działania dla dobra planety itp. itd., jednak ta wiedza nie powoduje przypływu gotówki, niestety. :-( Dlatego taka lista byłaby dobrym punktem wyjścia, gdybym tylko była pewna jej adekwatności w naszych warunkach. Póki co wydaje mi się, tak na zdrowy rozum, że logiczne jest rozumowanie: "owoc z grubą skórką, której się nie je = mniej pestycydów; owoc z cienką skórką, której się nie obiera = więcej pestycydów" - hxxp://greenopolis.com/myopolis/blogs/aresende/what-you-should-shouldnt-buy-organic]w tym artykule sprawa jest potraktowana podobnie. Ktoś wie więcej?
 
 
klakierzyca 
Polna Róża

Dołączyła: 27 Gru 2011
Posty: 58
Wysłany: 2012-01-09, 11:09   

Podbijam pytania
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Pusia84 

Dołączyła: 02 Sty 2012
Posty: 63
Wysłany: 2012-01-10, 12:30   

W niektórych lidlach można dostać warzywa ekologiczne, widziałam marchewkę, ziemniaki, jabłka. Nie wiem tylko czemu takiego asortymentu nie ma w każdym lidlu?
 
 
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2012-01-10, 14:51   

Pusia84 napisał/a:
Nie wiem tylko czemu takiego asortymentu nie ma w każdym lidlu?

pewnie dlatego, ze to popyt wyznacza podaż.

NJ, może po prostu zapisz sobie na kartce czego ile kupujesz, gdzie można poszukać oszczędności, a gdzie się nie da.
Kupując polskie podstawowe eko-warzywa ( typu marchew,seler, pietruszka, ziemniaki, cebula, kapusta) wydasz jakieś 50 złotych więcej miesięcznie niż na konwencjonalne.
Ja np. robię domowe przetwory ( z eko-owoców i warzyw)- dżemy,musy, kiszę ogórki, kapustę. Bo np. dżemy są dla mnie dość drogie, a słoik kiszonych ogórków to dla moich dzieci przysmak do pożarcia w 5 minut.
Kasze, makarony- około 1-1,5 złotych więcej na paczce. To chyba też niedużo.

Banany, pomarańcze, avokado- drogie sprawy - ograniczam więc ilości. Po jednym bananie można kupić ( nie trzeba od razu kilograma).
Orzechy,suszone owoce kupuje w ekonomicznych paczkach ( oszczędność rzędu 15-30%).
Są też rzeczy, które kompletnie wyeliminowałam z domu z powodu cen. Tak po prostu.
 
 
maga 
mama Zioma

Pomogła: 79 razy
Dołączyła: 03 Cze 2008
Posty: 4625
Skąd: sielsko izersko
Wysłany: 2012-01-10, 15:51   

bronka, gdzie stacjonarnie mogę kupić pestki dynii w dużych pakietach?
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,42 sekundy. Zapytań do SQL: 14