wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeziębienie, a zaropiałe oczy
Autor Wiadomość
Lenka 
weganka

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 352
Skąd: Bieszczady ;)
Wysłany: 2011-01-14, 07:46   Przeziębienie, a zaropiałe oczy

Witam,
W weekend byli u nas znajomi. Ich synek był trochę chory. Bawiłam się z nim całą niedzielę. W poniedziałek pojechałam na zajęcia. Nic mi nie było. Wieczorem poczułam się bardzo źle; ból mięsni, kości, gorączka etc. Zjadłam czosnek. Rano obudziłam się wypoczęta, czułam się dobrze. Mówiłam tylko lekko przez nos i bolało mnie gardło. Poszły w ruch inhalacje, Tantum Verde.
Teraz jest w kratkę; jeden dzień czuję się super, drugi kiepsko. Mam straszną chrypkę, ledwo mówię( ale przeważnie podczas infekcji mam chrypę). Kilka razy w ciągu dnia czuję podgorączkowy( no ale może to dobrze, że organizm walczy)
Najgorsze jednak, że dziś obudziłam sie z lekko zaropiałymi w kącikach oczami. Są troszkę zaczerwienione. A Patryk, który był u nas kilka dni temu miał całe zlepione ropą oczy.
Czy możliwe żeby przy grypie/ przeziębieniu mieć lekko zaropiałe oczy? (mam też katar).Czy mam się obawiać, że to coś ze spojówkami? Przygotowałam sobie rumianek do obmycia oczu. W poniedziałek mam egzamin i chcę być na chodzie...
pozdrawiam!
_________________
I <3 PaNdaS
 
 
 
bojster 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2847
Skąd: Neverwhere
Wysłany: 2011-01-14, 08:49   

Ropa wyłążąca oczami i gęsty katar to zwykle gronkowiec = angina. Czy rozważałaś pójście do lekarza? :P
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2011-01-14, 09:28   

bojster napisał/a:
gronkowiec = angina
??? Angina - ropne zapalenie migdałków wywołane przez paciorkowce? Czy ja czegoś nie kumam? Pewnie jak zwykle nie kumam ;)
Lenka, mnie się nie zdarzyło zaropienie oczu przy zwykłym katarze, ale może to jakaś alergia? Spróbuj robić okłady z herbaty. Oczywiście oprócz wizyty u lekarza, jeśli masz ją w planie ;)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2011-01-14, 11:40   

U nas ostatnio kręcił się taki wirus- katar, kaszel, zaropiałe oczy.

[ Dodano: 2011-01-14, 11:41 ]
Polecam przetarcie oczu srebrem koloidalnym :-)
 
 
bojster 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2847
Skąd: Neverwhere
Wysłany: 2011-01-14, 14:20   

Lily napisał/a:
bojster napisał/a:
gronkowiec = angina
??? Angina - ropne zapalenie migdałków wywołane przez paciorkowce? Czy ja czegoś nie kumam? Pewnie jak zwykle nie kumam ;)


No ja się nie znam, ale ostatnio jak mi ropa szła z oczu i miałem zielony katar, to mi lekarz powiedział że mam anginę i dostałem antybiotyk. Oczywiście czopy na migdałkach też były, nie wiem, może to bez związku.

Ale wiki twierdzi podobnie: hxxp://pl.wikipedia.org/wiki/Angina

Ewentualnie chodziło o paciorkowca, a niekoniecznie od gronkowca, reszta się zgadza. :P
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2011-01-14, 14:33   

bojster napisał/a:
jak mi ropa szła z oczu i miałem zielony katar
No tak, bo zielony katar jest często właśnie bakteryjny, a nie wirusowy.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
śliwka 
Iw


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Sie 2010
Posty: 954
Wysłany: 2011-01-14, 14:57   

Angina jest wywołana przez paciorkowce, właśnie trójka z naszej czwórki ją przechodzi.
Myślę, że może to być angina. Oczy często przy tym ropieją. Najlepiej będzie jak pójdziesz do lekarza i to zbadasz. Agatka miała wymaz z gardła, bo trudno było stwierdzić co jej jest. Fajna sprawa- na miejscu, wynik natychmiast. No i niestety cholerny Streptococcus A. U Antka i R. wymaz był niepotrzebny, bo widoczny był wyraźnie nalot na migdałach. Może tez masz możliwość zrobienia tego badania?
 
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2011-01-14, 17:01   

Iw napisał/a:
Najlepiej będzie jak pójdziesz do lekarza i to zbadasz. Agatka miała wymaz z gardła, bo trudno było stwierdzić co jej jest. Fajna sprawa- na miejscu, wynik natychmiast.
A gdzie robią takie rzeczy? Bo z tego co wiem, w większości przychodni nie ma szans na taki test, antybiotyk przepisuje się na ślepo.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
śliwka 
Iw


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Sie 2010
Posty: 954
Wysłany: 2011-01-14, 17:27   

Lily napisał/a:
A gdzie robią takie rzeczy?


W Lux-medzie w Warszawie. Dawno nie byłam w państwowej przychodni, więc nie wiem jak jest w tej chwili, może też można zrobić to badanie tylko może trzeba się o nie upomnieć? Nie wiem. Możliwe, że jest płatne. Ja mimo abonamentu w lux-medzie zapłaciłam 27zł.
 
 
 
Lenka 
weganka

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 352
Skąd: Bieszczady ;)
Wysłany: 2011-01-14, 17:33   

No właśnie powiem Wam szczerze, że nie mam zaufania do lekarzy. Nie chodzę od bardzo dawna( tzn kilka 4-5 lat). Oczy miałam zaropiałe tylko rano. Teraz są troszkę "galaretowate" jak przy alergii. Jeśli można to połączyć, mam katar ( i też nawet ze smugami krwi), a od gorączki mam zwykle szkliste oczy. Kupiłam sól fizjologiczną i zakraplam te oczy. Robiłam też okłady z torebek rumianku. Czuję się w sumie nie tak tragicznie... Jak mi nie przejdzie przez weekend, pojadę prywatnie do innego miasta. U mnie wcisną mi pierwszy lepszy antybiotyk i tyle będzie. A okulistka jest starszą panią, która niezbyt dobrze dobiera ludziom leki i szczerze mówiąc boję się, bo wielu osobom zaszkodziła :->
Jutro odpuszczam sobie kółko plastyczne i korki (nie wiem jakbym tłumaczyła z moim głosem jak ropucha ]:-> ), będę się kurować. Nie będę używać kranówy do mycia, mleczka do demakijażu. U nas podobno panuje taki wirus, że spojówki chorują. Ale masakra; nie dość, że grypowo się czuję, to jeszcze te oczy :/
Gronkowiec... hmmm... Nie wiem czy u nas są takie testy.. Jakos nie chce mi się wierzyć, żeby u nas takie coś było ;) Heh...
Dzięki za rady :*
_________________
I <3 PaNdaS
 
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2011-01-14, 17:34   

Iw napisał/a:
Dawno nie byłam w państwowej przychodni, więc nie wiem jak jest w tej chwili, może też można zrobić to badanie tylko może trzeba się o nie upomnieć?
No cóż, raczej nie. Bo na to muszą być testy na miejscu, a kupić ich od ręki raczej się nie da, więc w zwykłej przychodni publicznej takich rzeczy nie robią - ze względu na koszty. Zresztą nieraz ten temat był poruszany przy okazji sezonu grypowo-przeziębieniowego w tv. W Szwajcarii za to robią, co wiem od znajomej ;)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
ELA 
kwiat bzu

Dołączyła: 11 Lip 2008
Posty: 248
Skąd: wieś, okolice Szczecina
Wysłany: 2011-01-14, 18:38   

JA gdzieś wyczytałam ze zaropiałe oczy powoduje rzęsistek..ale nie badałam moic oczu jeszcze pod tym kątem :-/ NA gardło zwykle biorę anginheel lub HOMEOGENE 9.- .wskazanie bóle gardła i chrypa..zawsze mi pomaga
_________________
ELA
 
 
 
Lenka 
weganka

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 352
Skąd: Bieszczady ;)
Wysłany: 2011-01-16, 11:31   

Ufff, sól fizjologiczna, rumianek i nagietek pomogły. Dziś mam już ładne oczy, bez zaczerwienienia. Jeszcze przez jakiś czas będę zakraplać sól, unikać chlorowanej wody i tarcia oczu.
Objawy przeziębienia jeszcze mam, ale też leczę je domowymi sposobami.
Dziękuję, przesyłam pozdrowienia :-)
_________________
I <3 PaNdaS
 
 
 
bartek_tsw

Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 1
Wysłany: 2015-03-05, 23:24   Ropienie oczu

Ropienie oczu to w 9 na 10 przypadkow objaw zapalenia spojówek. Ale spokojnie... zapalenie spojówek ZAZWYCZAJ można spokojnie wyleczyć w domu. Tutaj są wskazówki, jak to zrobić: hxxp://medyczny-blog.blogspot.com/2015/03/objawy-leczenie-i-przyczyny-zapalenia.html . Dopiero jeśli objawy nie ustąpią po trzech dniach, należy wykonać dokładne badania w celu dobrania leków na receptę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13