wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Spis wege-przedszkoli w Polsce
Autor Wiadomość
Szarlotka

Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 3
Wysłany: 2011-01-16, 18:33   Spis wege-przedszkoli w Polsce

Ile przedszkoli wegetariańskich jest w Polsce?
Liczyliście kiedyś albo są gdzieś dostępne takie dane?
 
 
Elektra 

Dołączyła: 01 Lip 2010
Posty: 8
Wysłany: 2011-01-29, 17:33   

Ja planuje otworzyc eko klub malucha, ale nie wczesniej niz w czerwcu. Wege i eko, ale wszystko jeszcze raczkuje. Jestem na etapie pozyskiwa nia funduszy unijnych.

Bedzie dobrze - musi. Inaczej nie mam gdzie poslac mojego dziecka :( Pomysl zrodzil sie z potrzeby zdecydowanie.
 
 
eMka 

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 20 Paź 2009
Posty: 1408
Wysłany: 2011-01-29, 19:45   

Elektra a skąd jesteś?
 
 
Elektra 

Dołączyła: 01 Lip 2010
Posty: 8
Wysłany: 2011-01-30, 12:31   

Legionowo
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2011-01-30, 14:46   

Chyba na stronie hxxp://www.wegetarianie.pl był spis takich miejsc, mogę się mylić, i nie wiem czy aktualny.
Wege placówki zazwyczaj są prywatne ale istnieją miejsca przyjazne. Samo wege czy otwartość na takie menu nie zawsze gwarantuje zbilansowaną dietę i np. produkty które nie są przetworzone.
Nie wiem czy myślisz o otwarciu takiej placówki ale jeśli tak pamiętaj, że są dzieci z różnymi ograniczeniami np alergia.
Ostatnie przedszkole mojego dziecka było dla alergików, z dietą wege/vegan nie było problemów inne ograniczenia też respektowane i przestrzegane ale specjalistyczna placówka, z 2 kuchniami, znajomością obwarowań wynikających z choroby i wsparciem gminy to inna kwestia.
 
 
Elektra 

Dołączyła: 01 Lip 2010
Posty: 8
Wysłany: 2011-01-30, 21:16   

Agnieszka napisał/a:
pamiętaj, że są dzieci z różnymi ograniczeniami np alergia.


Moje dziecko jest alergiczne i wege. To jest moja inspiracja glowna. Sama borykam sie z problemem przedszkolnym od ponad pol roku i wiem ile mnie to nerwow kosztowalo...
 
 
Yzma 
na start - laktoovo


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 19 Sty 2011
Posty: 256
Skąd: Silesia
Wysłany: 2011-02-01, 08:42   

czy ktoś się orientuje czy są takie przedszkola gdzieś na Śląsku?
bo niby mi znalazło Puchatka w Katowicach ale strona www dotyczy Puchatka w Warszawie :roll:
_________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu.
Czas i tak upłynie...
 
 
mery

Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 3
Wysłany: 2011-02-16, 19:02   

Moje córka chodzi do przedszkola "Wesoły domek" w Józefosławiu k. Piaseczna - mają kuchnię wege, wszystko robione na miejscu w oparciu o kuchnię 5 przemian, uwzględniaja również alergie:)
Ponadto mają świetna kadre, właścicielka nad wszystkim czuwa osobiście, chodzi tam również jej dziecko:)
Zajrzyjcie: hxxp://wesoly-domek.pl/

"DIETA ODPOWIADA POTRZEBOM DZIECI, RÓWNIEŻ Z NIETOLERANCJĄ POKARMOWĄ ORAZ WEGETARIAŃSKICH. Ustalona została ściśle wg wskazówek pani dr Romanowskiej-dietetyczki. Kuchnia własna, dzięki temu pory wydawania posiłków są dostosowane do potrzeb dzieci jak i również możemy wspólnie z dziećmi gotować. W naszym przedszkolu będę zachęcała dzieci do zdrowych, ekologicznych przegryzek i napojów.

Zapewniamy trzy posiłki-śniadanie, obiad złożony z dwóch dań oraz podwieczorek.

Zęby myjemy, oczywiście, po każdym posiłku."
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-04-26, 11:40   

hxxp://wyborcza.pl/1,75248,9493384,Nasze_przedszkola_jeszcze_nie_dla_wegetarian.html]hxxp://wyborcza.pl/1,75248,9493384,Nasze_przedszkola_jeszcze_nie_dla_wegetarian.html
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
jarzynajarzyna 


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 11 Sie 2010
Posty: 2549
Wysłany: 2011-04-26, 12:18   

najlepsze są komentarze pod spodem, czytałam to rano dziś.
nie wiem, czy ci ludzie na serio tak myślą, czy wypisują pierdoły z nudów? :shock:
 
 
daria 


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 19 Lis 2007
Posty: 4783
Wysłany: 2011-04-26, 13:22   

w jeleniej górze nie ma przedszkola wege

[ Dodano: 2011-04-26, 13:22 ]
jarzynajarzyna, komentarzy nie komentuję ;-) :-P
_________________
wariatka!
 
 
priya 

Pomogła: 77 razy
Dołączyła: 12 Lis 2008
Posty: 5315
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2011-04-26, 14:46   

Przeczytałam komentarzy część :shock: Naiwna jestem, że spodziewałam się czegoś innego... :-|
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2011-04-26, 15:31   

priya napisał/a:
Przeczytałam komentarzy część :shock: Naiwna jestem, że spodziewałam się czegoś innego... :-|

No, niestety naiwna. 8-)
W sumie nie ma co się tym przejmować. Komentarze do każdego innego artykułu są równie głupie. 8-)
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2011-04-26, 21:00   

daria: państwowych wege przedszkoli w stolicy nie ma, prywatne tak ale nie jest ich dużo.

Państwowe nie chcą takich dzieci bo kłopot (sanepid, inne dzieci które jedzą to, co przedszkole serwuje) ale jak zawsze dobra wola, otwartość ma tu plan pierwszy. W miejscowościach większych warto rozmawiać z placówkami dietowymi (nawet w dużych miastach nie wszystkie gminy je posiadają). Zaświadczenie od alergologa bywa pomocne (nawet jeśli nie jest rejonowe miejsce) a tego typu placówki często funkcjonują na dwie kuchnie (nawet ilość dzieci w grupie drzewiej była mniejsza). Stawka dla dietowców nieco wyższa choć kulinarnie cudów bym się nie spodziewała ale zawsze można próbować rozmawiać o donoszeniu (i wg mnie łatwiej w takich miejscach się dogadać)
 
 
feminka 
mama Julianka

Dołączyła: 04 Wrz 2007
Posty: 175
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2011-06-22, 13:55   

Z tego co wiem to w Szczecinie przedszkola wegetariańskiego nie ma. Ale znalazłam prywatne, przyjazne i otwarte. Ma swoją kuchnięi z tego, co się zorientowalam na adaptacji (kwiecień/maj/czerwiec po 2 godziny 3 razy w tygodniu) to mają bardzo dobre wyżywienie. Np. kanapeczki z pastą z soczewicy (robioną ma miejscu), jabłecznik też pieczony na miejscu, pierogi ze szpinakiem. Jeśli dzieci dostają jogurty to nie Danonki tylko naturalne, zmieszane z musli i dżemem.
Pani dyrektor poprosiła mnie o bardzo dokłądne wypisanie, czego Julek nie je, aby przypadkiem nie dać mu czegoś zakazanego. :-) Prosiła też o moje propozycje zamienników. Bardzo mi się podoba takie podejście do sprawy.
WIęcej napiszę jak Julek zacznie tam pełny etat i będzie jadl obiady, bo na razie to jadł tylko podwieczorki.
To przedszkole nazywa się Liwena.
_________________
hxxp://www.maluchy.pl]

['] Marianek. 12 tc
 
 
daria 


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 19 Lis 2007
Posty: 4783
Wysłany: 2011-06-22, 14:12   

Agnieszka napisał/a:
daria: państwowych wege przedszkoli w stolicy nie ma, prywatne tak ale nie jest ich dużo.


No właśnie, a w Jeleniej nie ma ani jednego wege przedszkola prywatnego i nawet nie chcą rozmawiać o diecie.. jest takie zapotrzebowanie na przedszkola, że maja w nosie, że ktoś się nie zapisze ;-) Na szczęście znalazłam takie, które zdrowo żywi dzieci, mało cukru albo wcale i dużo warzyw i owoców :-)
_________________
wariatka!
 
 
kocham_tramwaje 

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 07 Wrz 2008
Posty: 997
Wysłany: 2011-09-04, 12:47   

Krasnystaw.
nie jest to wegetariańskie przedszkole, ale Pani dyrektorka jest bardzo przychylna, bezproblemowo przyjęła propozycję przynoszenia części posiłków, Pani intendentka jest przeciwna mleku w przedszkolach (fanka Tombaka ;-) ), ogólnie-miło, przyjemnie i bez zgrzytów.
hxxp://www.teatralnaosemka.pl.tl/
_________________
hxxps://www.facebook.com/pages/Poduszkarka/1391382977755418?ref=hl
hxxps://www.facebook.com/pages/Flash-Decor/114932025350210?bookmark_t=page
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 13