wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pochwalcie się :)
Autor Wiadomość
majaja 
wybuchowa wredota


Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 3450
Skąd: warszawskie Bielany
Wysłany: 2007-08-16, 22:41   Pochwalcie się :)

Pusto jakoś w tym dziale, więc inaguruję. W pełni świadoma, że 1-3 latki niewiele czasu pozostawiają na cokolwiek innego poza ratowaniem ich przed ich własną ciekawością.

Może pochwalcie się jak rosną i rozwijają się Wasze dzieciaki.

W każdym razie Miron ostnio nauczył się mówić autobus :) .
 
 
Ewa
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-16, 23:26   

Ha, Nati już od jakiegoś już czasu mówi autobus, co u niego słodko wręcz brzmi "autobuuu". Poza tym mówi - mama, nie, ta (w sensie "tak") - kolejność według częstotliwości. Od niedawna mówi też kilka słów na zasadzie pierwszej sylaby, np. "fa" to fajnie, "po" - postaw. Uwielbia robić i mówić "pa pa" i dawać rączkę na powitanie. Jeżeli już kogoś zna i jakoś mu się dobrze widzi, to go serdecznie przytula, czym ostatnio wprowadził w zadziwienie nowo wprowadzonego sąsiada (starsi państwo bez dzieci, więc takie gesty ich powalają :-D ). Poza tym jest przesłodki. Ostatnio ma nową fryzurkę i nie mogę się na niego napatrzeć, tak mi się podoba :-D (jak zrobię zdjęcie, to zamieszczę)
 
 
Bananna 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 03 Sie 2007
Posty: 452
Skąd: Konin
Wysłany: 2007-08-17, 00:43   

muszę się pochwalić iż dzieciaczek mojego kuzyna Przemek (którego ubóstwiam!) z zafascynowaniem na lampę mówi BAMPA (będzie chyba elektrykiem hihi) no i BLIGO BLIGO to oczywiście...woda xD i do picia i do kąpania. Ja zostałam Nianią (zamiast Tania - niania) i robienie papa to również jego ulubione zajęcie.
Oprócz tego uwielbia robić "groźną minkę" - marszczy nosek i szczerzy swoje dwa ząbki - jedynki które mu wyrosły. Lubi też przyjść lekko mnie walnąć po czym przytulać się i mówić 'koka' co znaczy kocham :P
_________________
 
 
 
 
Berserk fan


Pomogła: 90 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6991
Wysłany: 2007-08-17, 00:47   

Jagoda. Generalnie wszędzie Jej pełno, ma 100 tysięcy pomysłów na minute i buzia Jej się nie zamyka :D ciągle wymyśla coś śmiesznego i jest przekochana. Mogła bym cały czas całować, ale się nie daje i ucieka, czasem się Jej tylko zbiera na tulinki i wtedy mówi do mnie "moje Ty tochanie" :) Jag najbardziej lubi teraz szaleństwa na podwórku (huśtawka i zjeżdżalnia) oraz naklejki wszelakie i rysowanie, no i puzzle nadal lubi bardzo układać.
Na noc ostatnio czytam Jej "hobbita" Tolkiena, czasem chętnie słucha, czasem co chwilę coś wymyśla, ale zawsze pada :) a generalnie chodzi przecież o to ;-)
_________________
Jag 2004; Lefo 2008; Dobr 2012
Ostatnio zmieniony przez ań 2007-08-18, 09:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
k.leee 


Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2701
Wysłany: 2007-08-17, 01:04   

Milenka mówi "Doda" :lol: i nie chodzi oczywiście o Elektrodę :-P
_________________
hxxp://alterkino.org/]www.alterkino.org
 
 
Ewa
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-17, 08:43   

A Nati dziś rano, gdy powiedziałam mu, że go kocham, przytulił mnie mocno mówiąc "ko" (jak to on, pierwszą sylabą ;-) ). Sama słodycz :-D . No i jeszcze mi właśnie przypomniał, że jak tylko zje śniadanie leci do telewizora i woła "baka, baka" (tzn.bajka). No i standardowo jak robi jakieś wygłupy albo jak coś widzi fajnego, to woła "mama pa" (mama patrz). Wyobrażacie sobie ile razy ja to słyszę np. w sklepie? ;-) :mryellow:
 
 
 
Berserk fan


Pomogła: 90 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6991
Wysłany: 2007-08-17, 09:29   

no, ja wciąż słyszę mamo, mamusiu itd, ale generalnie to uwielbiam :mrgreen:
_________________
Jag 2004; Lefo 2008; Dobr 2012
 
 
Wicia 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 448
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-08-17, 14:15   

A ja często słyszę "Mamusiu hania jesteś" co znaczy - mamusiu fajna jesteś :mrgreen:
_________________
www.kartonzabawek.pl
 
 
 
kamma 
Magellan


Pomogła: 147 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 7442
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2007-08-17, 18:10   

A ja lada dzień nie będę mogła się w tym temacie wypowiadać, bo od września Irma będzie przedszkolakiem. Zresztą w wieku, a raczej w dojrzałości przedszkolnej, to ona jest już od jakiegoś czasu i widzę, że potrzebuje przedszkola. Garnie się do innych dzieci, jest niesamowicie towarzyska i uczuciowa. O nowych słówkach nie mam co pisać, bo ona już od dawna używa wyrażeń abstrakcyjnych. Pamiętam, jaka dumna byłam, gdy okazało się, że Irma rozumie, co to jest przyjaźń! Najnowsze teksty możecie poczytać w naszym wątku "Idę na idakach".

A z czego ostatnio jestem najbardziej dumna? Ze jest taka rezolutna, tak wiele rozumie - mam na myśli sprawy społeczne, takie jak wegetarianizm i ochrona środowiska. Że jest wrażliwa i łatwo okazuje emocje. W moim domu rodzinnym nikt tego nie potrafił.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://anilanastudio.blogspot.com/
Ostatnio na blogu: Wszystko jest możliwe
"Trzeba wierzyć w człowieka, koleś"
 
 
 
bodi 
lucky lucky me :)


Pomogła: 91 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 4234
Skąd: UK
Wysłany: 2007-08-18, 01:46   

majaja dzięki za zainaugurowanie tak przyjemnego tematu :D

Jagoda właśnie skończyła dwa lata :-D Gada jak najęta, buduje zdania w rodzaju "Tata am nie", "Pani nie ma. Blok nie ma" (po nieudanej wyprawie do sklepu papierniczego po blok rysunkowy, kiedy okazało się że pani wyjechała na urlop), "mama ubja nie ma" (mama jest nieubrana) itp. Codziennie są nowe słowa, ostatnio małpa, papuga, blok (rysunkowy)... Uwielbia malować i rysować. Wspina się na wszystko, co się da. Wspaniale się z nami dzieli, kiedy coś je, zawsze nas częstuje ("mama pu", czyt. "mama pół"). Lubi tańczyć i śpiewać :D

Nieustannie komentuje wszystko co dzieje się dookoła. Jeśli słyszy że płacze jakieś dziecko, zgaduje co jest przyczyną (zwykle "au" albo "am" :lol: ).

Ostatnio po raz pierwszy zostawiłam ją samą z tatą, na trzy dni. Zniosła to świetnie, nie było żadnej obrazy czy dąsów po moim powrocie (a liczyłam się że może i tak być). Zgotowała mi wzruszające powitanie na schodach :-D

Ostatnio zostawiłam ją na godzinę pod opieką osoby którą widziała po raz pierwszy w życiu, powiedziałam tylko że ma zostać z wujkiem Sebastianem, a ja wrócę za godzinę. Zero problemu. Pokazała mu wszystkie zabawki, zaciągnęła do grania w piłkę i świetnie się bawiła :) Ogólnie jest bardzo towarzyska i śmiała w kontaktach z ludźmi.

Mówi "proszę" i "dziękuję" :D

Aha, ostatnio dwa ulubione słowa to sama i taknie :mrgreen:
_________________

 
 
eenia 
mama Franka i Mii


Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 723
Skąd: Kraków/Zawoja
Wysłany: 2007-08-18, 09:55   

No to ja też się pochwalę Mią :mryellow: , która po przerwie na naukę chodzenia znów wraca do mówienia, pewnie nie wymienię wszystkiego, ale chociaż część słów jakich używa: mama, tata, am, buty, Bromba, kici, picie, boli, lala, drzewo, cześ(ć), Jajo( Franio), tam. Żałuję natomiast, że chyba zupełnie zapomniała słowa żyrafa które dwa miesiące temu pięknie mówiła.

Acha, a z wyczynów innych, mamy zjeżdżalnie ogrodową, na którą sama wchodzi i sama zjeżdża,pełna samoobsługa :mrgreen:
_________________
Franek 16.06.2004
Mia 10.06.2006
-----------------------
www.kaniewscy.blogspot.com
 
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-18, 10:52   

bodi, my też zaczęliśmy mniej więcej na tym etapie zostawiać Zuzię ze znajomymi czasem i spoko to znosiła, do teraz bardzo lubi z kimś zostawać wieczorkiem, traktuje to jako atrakcję :D
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-18, 11:07   

Cytat:
traktuje to jako atrakcję


znając zuzię to pewnie i jako trening zdolności manipulacyjnych ;)
 
 
majaja 
wybuchowa wredota


Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 3450
Skąd: warszawskie Bielany
Wysłany: 2007-08-19, 10:44   

Tak na szybko: Miron znalazł wczoraj całkowiecie samodzielnie swojego pierwszego grzyba - kurkę :)
 
 
Wicia 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 448
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-08-19, 14:21   

Jadacie kurki :shock: :mryellow: ;-)
Wielkie gratulacje dla Mirona !!
_________________
www.kartonzabawek.pl
 
 
 
kamma 
Magellan


Pomogła: 147 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 7442
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2007-08-19, 18:00   

Brawo Miron! Irma też znalazła swoje pierwsze grzybki mniej więcej w wieku 2 lat :) Były to czerwone kozaczki, i to dwa! W sam raz na zimę ;)
To było w zeszłym roku, a w tym to już grzybiarka pełną gębą! Znajduje grzyby szybciej niż my. Najbardziej lubi kanie. Znajdować, nie jeść. Jeść nie lubi.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://anilanastudio.blogspot.com/
Ostatnio na blogu: Wszystko jest możliwe
"Trzeba wierzyć w człowieka, koleś"
 
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-19, 19:36   

pao napisał/a:
znając zuzię to pewnie i jako trening zdolności manipulacyjnych ;)

oj tak :mrgreen: Nie trzeba iść za wcześnie spać i można wykorzystać opiekunkę do cna, na zabawy, czytanie i w ogóle, w końcu wtedy jest się gwiazdą, nie? ;) Choć nasza ostatnia "opiekunka" spędzała dużo czasu na gg, więc już nie wychodziło dokładnie tak, jak Zuzia chciała ;)
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-19, 20:02   

spokojnie kasieńko, już Zuzia znajdzie sposób by opiekunkę wymienić ;)
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-19, 20:26   

pao, ee, Zuzia i tak ją uwielbia, bo zabiera ja czasm do siebie do domu, dużo z nią gada, bo pozwala jej wysyłać buźki na gg i przynosi jej różne skarby a stylu starych lakierów do paznokci, pierścionków plastikowych, szklanych kulek itp ;) Jak ostatnio się przypadkiem spotkałyśmy w kawiarni, to nie chciała się od Marty odkleić ;) Poza tym, myślę, że po prostu się lubią :-D
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-19, 20:28   

czyli opiekunka i tak zmanipulowana ;) jeno w nieco innym stylu ;)
 
 
 
Berserk fan


Pomogła: 90 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6991
Wysłany: 2007-08-19, 20:38   

kasienka napisał/a:
że po prostu się lubią
kurczę to chyba najważniejsze :D
_________________
Jag 2004; Lefo 2008; Dobr 2012
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-19, 21:01   

ań napisał/a:
kurczę to chyba najważniejsze

dokładnie :)
 
 
majaja 
wybuchowa wredota


Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 3450
Skąd: warszawskie Bielany
Wysłany: 2007-09-03, 22:33   

Normalnie mam manie na punkcie Małego :)

A więc Miron zaczyna mówić o sobie JA. Do tej pory to było: mama papa, tata papa, juja papa i ty papa. A od dwóch dni na pytania typu: kto przewrócił rzesło, zgodnie z prawdą zresztą odpowiada - JA :D
 
 
Malroy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-04, 07:47   

Pozwolę sobie przedstawić moje Panie :)

Bardziej destruktywna niż Rodman w "Demolce", szybsza niż Speed w "X-Menach", jedyna w swoim rodzaju i nieokiełznana Aidka !!!!



Góra łagodności i spokoju, najukochańsza z ukochanych, prawie cały czas w stanie głębokiej medytacji Nadziunia !!!!



poniżej zestaw kompletny, makrokosmos zamknięty w dwóch biegunach, ogień i woda, tandem Alfa i Omega ;)

 
 
agaw-d 

Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1005
Skąd: Częstochowa, Banbury (UK)
Wysłany: 2007-09-04, 09:21   

Śliczne dziewczynki :-)
_________________
hxxp://portfolia.artserwis.pl/A4815377

hxxp://www.alterna-tickers.com]
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,52 sekundy. Zapytań do SQL: 14