wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
AGRESJA U KOTA - CO ZROBIĆ?
Autor Wiadomość
koko 


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 6187
Wysłany: 2011-02-11, 10:34   

Ka.ja :shock: czy to dobra lecznica i weterynarz?
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
 
Ka.ja 


Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 24 Paź 2008
Posty: 746
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-02-11, 11:45   

no ja ją znam jako najlepszą klinikę w Poznaniu

a decyzję o zakończeniu uporczywej terapii podjęli właściciele
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]

Ciuszki chłopięce 110-140,zabawki, książki dla dzieci i dorosłych - hxxps://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/hZRW/
 
 
bemka 

Dołączyła: 10 Lut 2011
Posty: 4
Wysłany: 2011-02-11, 19:33   

Czasem warto skonsultować diagnozę/terapię z innym wetem...
 
 
Ka.ja 


Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 24 Paź 2008
Posty: 746
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-02-17, 22:54   

po pierwszej serii kroplówek mocznik spadł do 155, po drugiej serii i 5 dniach przerwy wzrósł do 198; na usg wyszło, że jedna nerka już nie pracuje (marskość), a druga bardzo powiększona i ze zmianami; od jutra kolejna seria kroplówek i jakiś lek - widzę to coraz czarniej... :cry:
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]

Ciuszki chłopięce 110-140,zabawki, książki dla dzieci i dorosłych - hxxps://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/hZRW/
 
 
xy
.

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 72
Wysłany: 2011-02-21, 10:54   

Ka.ja napisał/a:
no ja ją znam jako najlepszą klinikę w Poznaniu

a decyzję o zakończeniu uporczywej terapii podjęli właściciele


czasem to jest słuszne wyjście.. :<
 
 
koko 


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 6187
Wysłany: 2011-02-22, 09:32   

Ka.ja i co z kociną? Za każdym razem trochę się boję otwierać twój wątek, ale mocno trzymam kciuki za zdrowie futrzaczka.
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
 
karmelowa_mumi 

Pomogła: 41 razy
Dołączyła: 12 Sie 2009
Posty: 2305
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-02-22, 11:22   

Ka.ja, przykre wieści :(
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://wegedzieciak.pl]

ALL YOU NEED IS LOVE.... AND CHOCOLATE
 
 
Ka.ja 


Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 24 Paź 2008
Posty: 746
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-02-22, 11:23   

Na razie robię kolejną długą serię kroplówek z jakimś lekiem wzmacniającym plus tabletki; z kroplówkami jest coraz większy problem, bo żyły zaczynają wysiadać i często zdarza się, że już po 2 dniach muszę jechać na zmianę wenflonu, a dla mojego kocurka każda wizyta u weta to stres. Mogłabym mu dawać kroplówki podskórne, ale one są mniej efektywne, a ponieważ po dożylnych wyniki były nieciekawe, wet. stwierdziła, że lepiej dawać dożylne, dopóki się da... Jak skończę kroplówki - znów zrobię badania krwi i zobaczę,co dalej :-/
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]

Ciuszki chłopięce 110-140,zabawki, książki dla dzieci i dorosłych - hxxps://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/hZRW/
 
 
koko 


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 6187
Wysłany: 2011-03-01, 16:38   

I co z kotem?
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
 
Ka.ja 


Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 24 Paź 2008
Posty: 746
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-03-02, 11:50   

koko, na razie mieliśmy kilkudniową przerwę w kroplówkach, żeby żyły trochę się zregenerowały; dziś pojadę na założenie nowego wenflonu i kolejne parę dni będzie miał kroplówki, a potem badanie krwi - na oko wygląda całkiem nieźle; mam nadzieję, że badania za tydzień pokażą poprawę
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]

Ciuszki chłopięce 110-140,zabawki, książki dla dzieci i dorosłych - hxxps://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/hZRW/
 
 
koko 


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 6187
Wysłany: 2011-03-03, 09:05   

Ka.ja wiem, że takie stany nerkowo-urologiczne u kota idą piorunująco i często jest już za późno na ratowanie. Ty chyba bardzo wcześnie zauważyłaś, że coś jest nie tak (no wiesz, z tym jego nastrojem) i może właśnie to uratowało twojemu kotu życie. Skoro już tyle czasu daje radę i nic się nie pogarsza, to znaczy, że wyjdzie z tego, tak właśnie myślę.
Podobnie było z moim psem, zauważyłam, że jest jakiś taki... nijaki, nie miał żadnych objawów, po prostu wydawał mi się taki dziwny. Zabrałam go szybko do weta, okazało się że cyt. "babeszioza jak ruskie czołgi", kilka godzin i psa by już nie było (weterynarz podał lek na babesziozę nie czekając już na wyniki badań krwi). Teraz jest w 100% zdrowy. Coś tak czuję, że podobnie będzie z twoim futrzakiem. Trzymam za niego kciuki.
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
 
sunny 
don't worry


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 02 Mar 2011
Posty: 891
Skąd: Poznań/Plewiska
Wysłany: 2011-03-08, 17:21   

Ka.ja A kocina dostała jeszcze jakieś leki, zalecania dietetyczne, czy tylko te kroplówki? Mam nadzieję, że czuje się lepiej. Jeśli chciałabyś z kimś innym skonsultować leczenie, to mogę Ci podać kilka namiarów na sprawdzonych wetów.
 
 
Ka.ja 


Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 24 Paź 2008
Posty: 746
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-03-14, 23:31   

sunny napisał/a:
Jeśli chciałabyś z kimś innym skonsultować leczenie, to mogę Ci podać kilka namiarów na sprawdzonych wetów.
Chętnie:)

Oprócz 2 rodzajów kroplówek, dostał Rubenal na stałe. Niestety w sobotę musiałam mu wyjąć wenflon, założony w piątek, bo już nie mogłam go przepłukać. Już w piątek mieli problem, żeby się wkłuć, bo albo ma zrosty albo żyły pękają. Teraz pewnie czekają nas kroplówki podskórne,ale znając mojego nerwuska - będzie z tym problem :-/

Niestety je zwykłe żarcie - przetestowałam chyba wszystkie dostępne w Polsce karmy weterynaryjne - mokre i suche - i prawie wszystko wyrzucałam, a kotulek nie jadł i chudł. Lekarka stwierdziła, że lepiej żeby w ogóle jadł i miał siły na walkę z chorobą.

W tym tygodniu pojedziemy na badanie krwi i zobaczymy...
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]

Ciuszki chłopięce 110-140,zabawki, książki dla dzieci i dorosłych - hxxps://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/hZRW/
 
 
xy
.

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 72
Wysłany: 2011-03-15, 01:32   

spróbuj Orijena.. Drogi jest ale wydajny, nie jest weterynaryjny ale jest naprawdę dobrej jakości.
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-15, 12:48   

Orijen ma duzo miesa,a to nie wskazane dla nerkowcow.
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Ka.ja 


Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 24 Paź 2008
Posty: 746
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-03-15, 12:59   

je tylko Purinę Gourmet w saszetkach - wszystko inne omija szerokim łukiem i woli głodować
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]

Ciuszki chłopięce 110-140,zabawki, książki dla dzieci i dorosłych - hxxps://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/hZRW/
 
 
xy
.

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 72
Wysłany: 2011-03-16, 11:50   

Alispo napisał/a:
Orijen ma duzo miesa,a to nie wskazane dla nerkowcow.


Mój jest kastrowany i od maleńkości jedzie na orijenie + inne dodatki, nie ma problemów z nerkami.. Kot znajomego który miał problemy i wodobrzusze, po przeprowadzce na wieś i przejściu na diete myszową głównie, problemów sie pozbył. Nie jestem pewna czy to kwestia mięsa, czy raczej białek różnego rodzaju w diecie, oraz innych dodatków, obciążających przesącz przez nerki.. Wiem, że człowiekowi duża ilość białka w diecie szkodzi gdy ma problemy z nerkami, jednak koty to drapieżniki, więc teoretycznie powinny być przystosowane ewolucyjnie do białek z mięsa akurat. Ale rozumiem, że różni weci różnie mówią, to powyżej to moja opinia i obserwacja.
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-16, 14:13   

Chodzi generalnie o ilość białka.U kotów chorych na nerki trzeba je ograniczać,więc karmy lecznicze są tu dobre,ale w tym przypadku widać nierealne,ważne,żeby w ogóle jadł..
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Ka.ja 


Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 24 Paź 2008
Posty: 746
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-03-16, 14:52   

sunny, możesz mi przesłać te namiary na sprawdzonych wetów?
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]

Ciuszki chłopięce 110-140,zabawki, książki dla dzieci i dorosłych - hxxps://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/hZRW/
 
 
Ka.ja 


Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 24 Paź 2008
Posty: 746
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-03-25, 13:59   

Cholera, nie wiem już co robić. Musieliśmy przejść na kroplówki podskórne, bo żyły już nie dają rady. Przedwczoraj miał zrobioną u weta, a wczoraj była pierwsza próba w domu. Mój M. mimo że jest b.silny - nie jest w stanie utrzymać w bezruchu naszego kotulka, który tak się wierci i wywija, że ja nie mogę się wkłuć w skórę.
A wyniki znów się pogorszyły... :cry:
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]

Ciuszki chłopięce 110-140,zabawki, książki dla dzieci i dorosłych - hxxps://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/hZRW/
 
 
sunny 
don't worry


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 02 Mar 2011
Posty: 891
Skąd: Poznań/Plewiska
Wysłany: 2011-03-25, 14:02   

Przepraszam, nie zauważyłam wcześniej Twojego posta, ostatnio mam mało czasu na net. Namiary już idą na pw, może uda się pomóc kotulkowi.

Namiary poszły na pw. Wszystkie trzy gabinety są moim zdaniem dobre.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 12