wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczepionka - bomba z opóźnionym zapłonem
Autor Wiadomość
sebusel 


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 288
Skąd: Melbourne, Australia
Wysłany: 2007-08-30, 22:20   Szczepionka - bomba z opóźnionym zapłonem

hxxp://www.gwiazdy.com.pl/51_99/26.htm]źródło
Cytat:
Powszechnie uznaje się szczepionki za dobrodziejstwo nauki, które uchroniło miliony ludzi przed potwornymi chorobami. Jedynie specjaliści wiedzą, że ten cud medycyny to miecz Damoklesa wiszący nad nami przez nawet kilkadziesiąt lat.

SZCZEPIONKA
bomba z opóźnionym zapłonem

Jednym z najbardziej ryzykownych i zdradzieckich skutków szczepień jest ich potencjalna zdolność do wywoływania innych chorób. Zjawisko to nosi nazwę "choroby prowokowanej" i zostało opisane w wielu fachowych pismach i książkach przez lekarzy i naukowców.
Chodzi o to, że zagrożeniem we wszelkiego rodzaju szczepieniach jest uaktywnienie znajdującego się w organizmie utajonego wirusa. Gdy człowiek jest zdrowy, szczepionka mu nie zaszkodzi, jeśli natomiast w organizmie znajduje się wirus jakiejś choroby, szczepionka może dać sygnał do jego rozwoju. Problem w tym, że nie ma sposobu na wcześniejsze ustalenie, czy szczepienie jest bezpieczne dla danego człowieka.
Wielu lekarzy uważa, że z powodu szczepień dzieci chorują na zapalenia stawów, cukrzycę młodzieńczą, stwardnienie rozsiane, alergie, egzemę, zespół Reya, nowotwory i wiele innych. Na IV sympozjum poświęconym zwalczaniu kokluszu, które odbyło się w 1979 r. w USA, przedstawiono dowody na to, że szczepionka przeciw kokluszowi może prowadzić do zaburzeń metabolizmu insuliny. Lekarze zastanawiali się, czy aby nie jest to wyjaśnienie nagłego wzrostu liczby chorych na cukrzycę młodzieńczą i hypoglikemię, które to schorzenia związane są właśnie z zaburzeniami metabolizmu insuliny.
Profesor Leon Grigorski z Wydziału Medycyny w Atenach stwierdził: "Stosując szczepienia, sami stwarzamy choroby i zmierzamy do powszechnej epidemii raka oraz defektów umysłowych spowodowanych zapaleniem mózgu".
To przerażająca wypowiedź, ale, niestety, znajduje ona potwierdzenie w wynikach badań i w historii skandali związanych ze szczepionkami.

Wielkie medyczne skandale

"Najgorszą ze wszystkich jest szczepionka przeciwko kokluszowi. Jest ona odpowiedzialna za wiele przypadków śmiertelnych i za to, że wiele dzieci cierpi na nieodwracalne uszkodzenia mózgu. " - to stwierdzenie padło z ust dra Archiego Kalokerinosa na zjeździe naukowym w Nowej Południowej Walii w 1987 roku. I żaden ze znajdujących się tam lekarzy nie zaprzeczył.
Szczepionka została wprowadzona w Wielkiej Brytanii w 1957 roku i do 1968 roku zaszczepiono ponad 70% wszystkich dzieci. W 1969 roku Laboratorium Służby Zdrowia Publicznego opublikowało raport, w którym podano, że skuteczność szczepionki była znikoma, a ponadto po jej podaniu występowały poważne skutki uboczne. Potem połączono tę szczepionkę z dwiema innymi - przeciw dyfterytowi i tężcowi (ta szczepionka znana była jako Di-Per-Te) i okazało się, że jej skutki uboczne są jeszcze gorsze.
Na początku lat 70. prof. W. Ehrengut z Hamburga i dr John Wilson z londyńskiego Szpitala dla Dzieci (Hospital for Children) stwierdzili niezależnie od siebie, że u niektórych dzieci wkrótce po podaniu potrójnej szczepionki zaczynają występować oznaki poważnego uszkodzenia mózgu lub paraliżu.
2 września 1978 roku Centrum Kontroli Chorób w Atlancie poprosiło lekarzy, by nie szczepili dzieci Di-Per-Te, gdyż u wielu z nich wystąpiły groźne skutki uboczne, między innymi wiele przypadków SIDS (Syndromu Nagłej Śmierci Noworodka). Dyrektor CDC w Atlancie dr Alan Hinman stwierdził: "Odkąd w 1978 roku CDC wprowadziło swój system monitorowania, otrzymaliśmy raporty o 44 przypadkach śmiertelnych występujących w ciągu 4 tygodni od zaszczepienia Di-Per-Te. Z tego 32 przypadki to SIDS".
W 1979 roku na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles podjęto badania, sponsorowane przez FDA (Urząd ds. Leków i Żywności), które wykazały, że rocznie w samych Stanach Zjednoczonych umiera ponad 1000 dzieci w wyniku szczepień Di-Per-Te i że przypadki te są klasyfikowane jako zwykły SIDS. Zauważono jednak, że kiedy szczepiono niemowlęta w wieku 3 miesięcy, najwięcej przypadków śmiertelnych przypadało na okres między 3 a 4 miesiącem życia. Kiedy zaczęto szczepić dwumiesięczne dzieci, szczyt zaczął wypadać między 2 a 3 miesiącem. Najwyraźniej istniał związek między SIDS a szczepieniami.
W latach 1974-78 opór przeciwko szczepionce na koklusz był tak silny, że w potrójnej szczepionce zastąpiono ją inną - przeciw polio. Skutki uboczne nowej szczepionki były wyraźnie słabsze.

Paraliż sztucznie wywołany

Jedną z najgorszych chorób jest polio - paraliż dziecięcy. Kiedy 26 kwietnia 1954 roku Amerykanin dr Jonas Salk zaszczepił pierwszą grupę 440 000 dzieci, wydarzenie to stało się świętem. Wynalazcę szczepionki ogłoszono bohaterem narodowym. Rok później, 12 kwietnia 1955 r., Fundacja ds. Paraliżu Dziecięcego ogłosiła, że szczepionka jest bezpieczna, silna i skuteczna. Dwa tygodnie później, 24 kwietnia, kilka dni wcześniej zaszczepione dziecko zachorowało na paraliż dziecięcy. Dwa dni później Departament Zdrowia Stanu Kalifornia podał, że stwierdzono jeszcze 250 zachorowań, z czego 150 dzieci zostało całkowicie sparaliżowanych, a 11 zmarło. Zdarzyło się coś jeszcze gorszego - gdy zaszczepione dziecko wróciło do domu, zaraziło otrzymanym w szpitalu wirusem paraliżu dziecięcego rodzinę. Dziecko stało się nosicielem wirusa, chociaż samo nie chorowało!
Największa w historii stanu Massachusetts epidemia polio wystąpiła po podaniu szczepionki Salka 130 000 dzieci - w porównaniu z 273 przypadkami polio z 1950 roku, w 1955 roku zachorowało 2027 dzieci. Władze stanu natychmiast zakazały jej stosowania.
Szczepionka Salka zawierała martwe wirusy. W 1960 roku zastąpiono ją szczepionką Sabin z żywymi kulturami. Nie była wiele bezpieczniejsza. Dwóch wirusologów, dr B.H.Sweet i dr M.R. Hilleman, odkryło, że obie szczepionki przeciw polio były zakażone wirusem znanym jako SV40, wywołującym nowotwory złośliwe u osesków chomików. Okazało się też, że z tkanek nerkowych małp, na których hoduje się wirusy do szczepionek, wyizolowano ponad 40 małpich wirusów - m.in. wirusa B, który powoduje zapalenie mózgu u ludzi, oraz SV40. Podobno współczesna szczepionka przeciw polio jest już bezpieczna. Ale o tamtych też tak mówiono...
Lekarze alarmują, że szczepionki mogą być nie rozpoznaną przyczyną panującej od kilkunastu lat epidemii białaczki, a także fali nowotworów dziecięcych, uszkodzeń przy porodzie, alergii i chorób powodujących obniżenie odporności. W dodatku skutki uboczne szczepienia mogą się ujawnić nawet po 20 latach.
Ostatnio mówi się także, że być może małpi wirus HIV wywołujący AIDS również przedostał się do organizmu człowieka za pośrednictwem "zbawiennych" szczepionek. Ale to tylko domysły.
Ponieważ badania medyczne wykazały, że w przypadku szczepionek przeciw różyczce, odrze, ospie, gruźlicy, a nawet grypie również pojawiają się groźne skutki uboczne (nie mówiąc już o wywołaniu samej choroby przez wszczepione wirusy), możemy zadać dramatyczne pytanie: szczepić się czy nie szczepić (na cokolwiek)? Cóż, całkowicie zdrowemu człowiekowi (dziecku czy dorosłemu) szczepionka nie zaszkodzi, a może nawet pomóc. Pytanie, skąd będziemy wiedzieli, że nam akurat nie zaszkodzi. Zwłaszcza że bomba może wybuchnąć za rok, pięć, dziesięć lat...

Laura Orkan
 
 
 
Martuś 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 3101
Skąd: Langfuhr
Wysłany: 2007-08-31, 09:51   

Szkoda, że takie artykuły ukazują się jedynie w czasopismach, których nikt nie traktuje poważnie...
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-08-31, 09:56   

Martuś napisał/a:
Szkoda, że takie artykuły ukazują się jedynie w czasopismach, których nikt nie traktuje poważnie...

bo środowisko medyczne nie dopuszcza żadnych rewolucyjnych teorii, które burzą ustalony porządek...
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Martuś 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 3101
Skąd: Langfuhr
Wysłany: 2007-08-31, 10:02   

No wiadomo, że nikt by tego w Lancecie nie wydrukował właśnie z tego powodu, ale po prostu wielka szkoda, że takie informacje nie maja szans poprzez środki masowego przekazu przedostać się do opinii publicznej, a ukazywanie się ich w pismach astrologicznych może w większej części społeczeństwa, szczególnie tej mieniącej się 'racjonalistami', wywołać efekt wręcz odwrotny, niż zamierzony :-/
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-31, 14:29   

niemniej dobrze ze w ogóle sie ukazują. dzięki temu jednak coraz więcej osób otwiera oczy.

niestety urzędasy też, ino gdzie indziej patrzą :/
 
 
Wicia 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 448
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-08-31, 20:03   

No to ja dodam mały bonus do tematu.

Szczepionka Euvax wycofana
Dodana: 25 maja 2007, 06:17
Zmodyfikowana: 25 maja 2007, 06:17

Stosowana przeciwko żółtaczce typu B, szczepionka Euvax, podawana rutynowo noworodkom po urodzeniu, została wycofywana ze szpitali w całym kraju.Specyfik został wycofany na zalecenie Światowej Organizacji Zdrowia po doniesieniach o nieprawidłowym działaniu w Wietnamie.


Badane są przypadki trzech zgonów noworodków w Polsce, których śmierć nastąpiła po podaniu szczepionki. Nie wiadomo jednak, czy śmierć dzieci może mieć związek z Euvaksem B. Do jednego ze zgonów doszło w Suwałkach.


Jednak, według podlaskiego sanepidu, przyczyną śmierci dziecka było zapalenie płuc.


Na podstawie: Gazety Współczesnej

hxxp://www.wrotapodlasia.pl/pl/wiadomosci/zdrowie_pomoc_spoleczna/Szczepionka_Euvax_wycofana.htm
_________________
www.kartonzabawek.pl
 
 
 
bajaderka 


Pomogła: 53 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 647
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-01, 22:47   

Matko jak to czytam ....o tym zapaleniu płuc...to ciarki mi przechodzą po plecach....jak to dobrze, że nie zaszczepiłam Basi...
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-09-01, 22:52   

Synek mojej koleżanki urodził się zdrowy, ona miała cc (szwankowało łożysko już w czasie porodu), przez kilka dni w szpitalu mówiła lekarce, że jakoś dziwnie świszczy mu oddech...ale lekarka na to, że to nic, że nic mu nie jest... Zaraz po powrocie do domu zaczął się zalewać śluzem i krztusić, no i trafił do szpitala z ciężkim, obustronnym zapaleniem płuc - ledwo to w ogóle przeżył. Ten post mnie zastanowił, bo wcześniej nie było żadnych podstaw, by przypuszczać, że dziecku cokolwiek może dolegać, ona nie miała żadnych zakażeń, ciąża co prawda z przedwczesnymi skurczami, ale donoszona... ech...
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-02, 11:41   

wiele jest rzeczy które są maskowane. niestety często lekarze sami o tym nie wiedzą... ale sa i tacy co świadomie tuszują sprawy dla "wyższego dobra" :/

a zapalenia płuc dobra wymówka: przecież maluszek mógł się go nabawić :/
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-09-02, 11:48   

No tak, nawet powiedzieli, że pewnie było radiologiczne - czyli że nie słychać osłuchowo - tylko ciekawe, czemu matka słyszy rzężenie, a lekarz nie...
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-02, 11:59   

mnie ciekawi inny aspekt: jakie konsekwencje ponosi lekarz który nie wykona szczepienia? bo znając naszą służbę "zdrowia" to pewnie gdyby nie miał oświadczenia rodzica to do skóry by sie mu za nieszczepienie dobrać mogli. ciekawe jak to z tej strony wygląda?
 
 
Humbak 


Pomogła: 80 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3937
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-09-02, 21:08   

sebusel, a czy są artykuły odnoszące się do podobnych badań i uwag po roku '80? bo szkodliwość szczepionek z lat '50-'70 może być nieprzekonywująca...
_________________
<img src="hxxp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/q/qbfxwgk3a.png" border="0" alt="AlternaTickers - Cool, free Web tickers"><img src="hxxp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/z/zv7rbqnhj.png" border="0" alt="AlternaTickers - Cool, free Web tickers"><img src="hxxp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/3/3hcbwsnal.png" border="0" alt="AlternaTickers - Cool, free Web tickers">
 
 
sebusel 


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 288
Skąd: Melbourne, Australia
Wysłany: 2007-09-02, 21:13   

jest np. coś takiego z 2002, to na gorąco bo jeszcze nie przejrzałem tego dokładnie...
Cytat:
New evidence suggesting a link between the MMR vaccine and autism has emerged from the United States.
Scientists at Utah State University in Logan found a strong association between the vaccine and an auto-immune reaction thought to play a role in autism.

całość hxxp://www.vran.org/vaccines/autism/aut-mmr.htm]tutaj
 
 
 
Nova 

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 03 Lip 2007
Posty: 231
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-09-02, 21:40   

pao napisał/a:
jakie konsekwencje ponosi lekarz który nie wykona szczepienia?

...żadne :-/
Obowiązek zaszczepienia dziecka spoczywa na rodzicach lub opiekunach prawnych.Tak jest w ustawie. Jednak wredny lekarz, który bardzo chce udowodnić ,że jego racja jest ważniejsza mimo sprzeciwu rodziców, oświadczeń itp zaszczepi dziecko na podstawie np.faksu z sądu rodzinnego ]:-> tak było w naszym przypadku, niestety...
Myślałam, że mi przeszło ale jak pomyslę o tej lekarce to mam ochotę ją uszkodzić fizycznie ]:-> to dziwne, bo wszak jestem oazą spokoju...
 
 
Marcela

Pomógł: 38 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1417
Wysłany: 2007-09-03, 07:44   

My szukając pediatry dla naszej córeczki kilkakrotnie usłyszeliśmy o tym, że nasze dziecko nie jest mile widziane w danej przychodni, czy małym gabinecie lekarza rodzinnego z kontraktem z NFZ, właśnie z powodu kar jakie są nakładane na przychodnię/lekarza, a nie uchylającego się od szczepień rodzica. Wydało mi się to nielogiczne i nie chciało mi się w to wierzyć, ale to chyba jednak prawda...
 
 
bajaderka 


Pomogła: 53 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 647
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-03, 10:38   

Nova, a możesz napisać jak to było? przyszli do domu i wzięli dziecko na szczepienia?
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-03, 11:08   

Nova, koniecznie napisz, co się stało!
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-03, 12:29   

nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu...:/
my sie zastanawiamy czy ta pediatra co nam małą ze szpitala wypisywała nie będzie tez z tych, bo jako jedyna kłopoty robiła. na szczęście nie poważne, ale kto wie...? ja w każdym razie poczyściłam ścieżki i powinno być dobrze, niemniej nadgorliwość jest przerażająca, szczególnie w takich kwestiach.

Marcela, ciekawe czy to były fakty czy wymówki. bo jak dla mnie logicznym jest nękanie lekarzy, bo inaczej nieszczepienia były by powszechniejsze.
 
 
Nova 

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 03 Lip 2007
Posty: 231
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-09-03, 13:18   

bajaderka napisał/a:
przyszli do domu i wzięli dziecko na szczepienia?

Nieeeee.... Prędzej bym ich ze schodów zrzuciła ]:->
Pisałam już o tym na kropkowcu... Zaszczepili Amkę w szpitalu w drugiej dobie po urodzeniu pomimo,że ja złożyłam oświadczenie w pierwszej dobie,że sobie nie życzę a w drugiej dobie jeszcze jedno gdzie był podpisany również tata małej. Niestety ja po ciężkim porodzie ledwo chodziłam a Amelia była w inkubatorze. Ordynatorka neonatologii wysłała moje oswiadczenie faksem :shock: :shock: :shock: do sądu rodzinnego z apytaniem co ma zrobić i faksem dostała odpowiedż,że jest ustawa ble..ble..ble... same numerki ustaw i że obowiązek ... no i poczuła się rozgrzeszona i ZASZCZEPIŁA MI DZIECKO BEZ MOJEJ WIEDZY!!!! Na żółtaczkę :evil: ...a potem z głupkowatym uśmiechem mnie o tym poinformowała machając tym faksem, że niby mogła. Dostałam takiej mocy, że połamane żebra przestały mnie boleć, w trzy sekundy wyjęłam małą z inkubatora i za pół godziny byłam w domu. Oczywiście musiałam powiedzieć ,że jak tylko tkną mnie lub małą to dzwonie po policję. Skończyło się sprawą w rodzinnym i nakazem szczepienia ale tą historię to już część z Was zna z kropkowca...
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-03, 13:26   

szkoda ze wielu lekarzy nie ma pojęcia o szkodliwości szczepień... choć z drugiej strony współczuję tym co tę świadomość mają...
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-03, 13:59   

Nova, a jak teraz? Dali Wam spokój?
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-09-03, 15:33   

Czy z tego można wysnuć wniosek, że wielu lekarzom tak naprawdę nie zależy na pacjentach?
Kurcze, ja mam taką dobrą znajomą, lekarkę, ale ja nie jestem i nie będę jej pacjentką, natomiast do lekarzy od zawsze jestem mocno uprzedzona... boję się ich, zawsze się bałam i często miałam poczucie, że mnie obwiniają o to, że zachorowałam (wiem, jestem dziwadłem).
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-03, 15:41   

z drugiej strony gdyby mówili źle o szczepionkach narazili by się na spore kłopoty...
 
 
Marcela

Pomógł: 38 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1417
Wysłany: 2007-09-03, 20:39   

Karanie lekarza za niezaszczepione dzieci w jego przychodni jest dla mnie całkowicie bez sensu - bo niby co ten lekarz może?Zmusić kogoś? Przyjśc do domu i prosić? Brać na litość? Straszyć? Nie można karać kogoś, kto nie ma wpływu na sytuację. To jest może wygodne - przerzucić odpowiedzialność z rodzica na lekarza - niemniej jednak jest absurdalne jak na mój gust.
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-03, 20:41   

Marcela, ale my żyjemy w kraju absurdów...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 11