wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
"Pani" do teściowej?
Autor Wiadomość
Weronika911

Wysłany: 2014-12-16, 13:08   

Moim zdaniem to kwestia wyboru, każdy powinien mówić tak jak czuje, nie powinien sie do czegos zmuszać. Czasem za teściami nie przepadamy i dziwnie tak mówić mamo . Nie któym po prostu to przez usta nie przechodzi.

lilias 

Pomogła: 25 razy
Wysłany: 2014-12-16, 14:10   

Weronika911 napisał/a:
Moim zdaniem to kwestia wyboru, każdy powinien mówić tak jak czuje, nie powinien sie do czegos zmuszać. Czasem za teściami nie przepadamy i dziwnie tak mówić mamo . Nie któym po prostu to przez usta nie przechodzi.

bez przesady, swoich rodziców też czasem się nie lubi bo są wkurzający, wtrącający się mniej lub bardziej, a jednak nadal pozostaje mamo, tato ;p

może lepiej zamiast zastanawiać się nad nazewnictwem, być sobą, zadbać o naturalne stosunki, w końcu fakt jest taki, że pozostaną z nami do końca życia, nawet jak nie formalni "teściowie" to jednak dziadkowie naszych/ waszych dzieci :) trzeba ludzi traktowac tak jak chcemy być sami traktowani, a że czasem dostanie się po głowie? bywa. cierpliwości wymagają nie tylko dzieci ;p my również

migdalowa

Wysłany: 2015-01-18, 11:47   

A ja mówię do mojej teściowej mamo. to dobra i kochana kobieta dla której liczymy się bardzo i stanowim rodzinę. Czemu miałabym nie mówić mamo? skoro dla mnie jest to mama mojego męża i osoba dla mnie nie mniej ważna niż moja rodzina?
BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, to taka instytucja, która ogólnie o wielu Polakach nie ma najlepszego zdania. Co wtedy takie osoby mogą zrobić? Ano warto zgłosić się po kredyt hipoteczny Warszawa kredyty hipoteczne bez BIK, które są często bardzo atrakcyjne.

Lily 

Pomogła: 425 razy
Wysłany: 2015-01-18, 14:48   

migdalowa napisał/a:
Czemu miałabym nie mówić mamo?
Nie wiem, czemu Ty miałabyś nie mówić, ale niektóre teściowe mogą sobie tego np. nie życzyć :)

kalarepka 

Dzieci: Klara
Wysłany: 2015-07-06, 15:17   

Pomiędzy mną a teściową jest zbyt spora różnica wieku, 30 lat, ale ona czuje sie młodo i hce zeby sie zwracac po imieniu, wiec mi to jak najbardziej odpowiada :) teść też jest dla mnie Grzegorzem po prostu :) mąż mówi do moich rodziców mamo i tato :)

emotikona 
emotikona

Dzieci: w drodze
Wysłany: 2016-01-18, 09:15   

ciężko jest się przestawić z Pan/pani na mamo/tato. trochę to dziwne, ale tak mamy w naszej kulturze

ŁucjaQ 

Wysłany: 2017-05-11, 11:14   

Ja jeszcze nie jestem po ślubie. a teściowa już zaproponowała mi, by mówiła do niej mamo, ale dziwne to trochę dla mnie. Jakoś staram się tak konstruować wypowiedzi, żeby nie było to potrzebne.

Glenar

Wysłany: 2017-12-09, 17:29   

Do teścia mówię po imieniu, bo sam to zaproponował. Teściowa nieco bardziej sztywna, więc mówię do niej na pani (mamę mam tylko jedną i nikt mi nie wmówi, że teściowa to matka).

Odpowiedz do tematu