wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dzieci 2018
Autor Wiadomość
bleach 

Wysłany: 2018-09-14, 16:36   Dzieci 2018

No to już dwojka jest.
U mnie syn, urodzony 11/09 o 1:18
Waga 3,55kg, wzrost 56cm
Cycujemu się całymi dniami :lol:

Martita

Wysłany: 2018-09-17, 18:22   

a moje to to drugie, a wlasciwie pierwsze :-P
coreczka, urodzona 16.08, drobinka 2,5kg (teraz juz 3,5!) bo 3 tygodnie wczesniej postanowila dolaczyc do rodziny na zewnatrz.
i tez sie cycujemy calymi dniami (i nocami!)

pierwsze dwa tygodnie myslalam, ze wogle nie umie plakac, taka byla slodka i spokojna, tylko sie rozgladala, spala i oczywiscie jadla. Teraz juz wiem, ze nie dosc, ze plakac umie, ale i pluca ma dosc mocne hehehe

bleach 

Wysłany: 2018-09-18, 09:09   

Mój to od razu pokazał jaki ma wygar :lol:
Niestety czasem zdarza mi się go zostawić na chwilę jak płacze, co łamie mi serce, ale starsza córka tez trzeba się zająć, a coś ciężko idzie koordynacja :-P
Martita, taka malusia była! Ile teraz waży? Mojemu przybyło już 50g. I od razu ją miałaś w wielorazowych pieluchach taka malusia?

Martita

Wysłany: 2018-09-18, 12:02   

teraz juz way 3 i pol kg, wiec rosnie zdrowo :-)
i tak, od poczatku na wielorazowych (oprocz szpitala) - calkiem spoko, tylko wygladala smiesznie, taka malutka z duza pupa :mrgreen: na poczatku uzywalam tetry plus otulacz, teraz tez ten zestaw sie sprawdza, ale mam tez (i wole) dwuczesciowe little lamb (formowanka i otulacz)
a ty bleach, jakich uzywasz?

czy twoje dziecko tez odmawia spania w swoim lozeczku? moja zarzadzila spanie z nami w lozku, co nie do konca mi odpowiada.. i to mimo ze jej lozeczko to takie dostawiane do naszego, wiec daleko by nie byla. z reszta w ogole trzeba ja ciagle trzymac, nosic itd.. co oczywiscie robie ale zastanawiam sie czy ona z tego wyrosnie czy nie.

riku17 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2018-09-18, 13:24   

Martita, wyrośnie, jeszcze będziesz tęsknić :lol: ja drugi raz nie dam się nabrać, że jak dużo będę nosić i przytulać to się ode mnie dziecko potem nie odklei i będę miała problem. Teraz mam 6 latka, który nie ma nawet sekundy, żeby dać się przytulić itd. :-P jasne, że to nie to, że mało przytulalam jak był mały, ale ten okres tak szybko mija, tym razem będę się delektować ile tylko wlezie (byle szybko, bo już nie mogę się doczekać :lol: ).

bleach 

Wysłany: 2018-09-18, 17:37   

Martita, i masz takie malusie? I na pupke taka mała pasują? Nic nie przecieka? Ja mam 2 otulacze polskie z Katalogu, jeden jest malusi noworodkowy, drugi trochę większy rozmiar small, ale I tak mniejszy od tych small ktore m am tutaj z bazarków z UK. Te to poczekają jeszcze trochę aż dupka urośnie. Oprócz tych dwóch mam jeszcze 2 noworodkowe Pop Ins, chyba tak się nazywają. I jedne noworodkowe AIO. Otulaczy używam z tetra, do pop insow też doczepiam ten wkład z którym je się kupuje. Ale mamy przecieki :-( zdaje mi się że zle tetre moze składam jakos i może za lekko otulacze. No i niedawno się dowiedziałam że siusiaka w dół trzeba kierować :lol: nie zniechęcam się jednak bo nawet w jedno mi przeciekło (używam jak mi się wszystkie otulacze ufajdaja zanim zdążę któreś wyprać). Chłopaki chyba są jakies inne :lol:

bleach 

Wysłany: 2018-09-18, 17:39   

Też mam formowanki ale Sandy's tylko jeszcze byłyby za duże. Na razie chyba najlepiej nam trzymają Pop Insy, tylko z nimi trzeba było czekać aż odpadnie kikut z pępka bo troszkę wyższe niż te małe z Polski.

bleach 

Wysłany: 2018-09-18, 17:59   

Martita, co do do spania to w dzień śpi czasami w swoim koszu, ale jakoś szalenie długo to nie trwa, w nocy to jak go tam włożę góra 2 godziny, a jak go wezmę do łóżka to wydaje mi się że mógłby cała noc przespać z ewentualnie tylko jedna pobudką. Też lubi być blisko mamy, tak to dzieci juz mają, lubią się tulić.
Ja nie wiem jak ja ogarnę wyjścia. A niedługo córka idzie do przedszkola, będzie hardcore :lol: ostatnio sama z nim się wybierałam chyba 3 godziny :-/ albo i dłużej. I zawsze a tu kupę zrobił do świeżo ubranek pieluchy ( tak mu zawsze najlepiej), a tu trzeba znowu nakarmić, a to mu się nie podoba że go odłożyłam do kosza, a to mu się ulalo i body mokre...

riku17 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2018-09-18, 18:20   

Cytat:
No i niedawno się dowiedziałam że siusiaka w dół trzeba kierować :lol:

Hahaha :-D

bleach 

Wysłany: 2018-09-19, 13:59   

Trik z siusiakiem chyba podziałał :mryellow:
Teraz mi leci nogawkami :lol: musiałabym jakoś pozadniej ta tetre rolować pewnie...beztalencie jestem :-P
Znacie jakieś dobre filmiki instruktażowe?

Martita

Wysłany: 2018-09-20, 17:49   

bleach, poprzegladaj strone the nappy lady, jest tam duzo instruktazowych filmikow :-) na przyklad tu: hxxps://www.thenappylady.co.uk/news/terry-squares-prefold-nappies.html

Odpowiedz do tematu