wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Odchudzamy się od lutego 2013:):)
Autor Wiadomość
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 12 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2013-02-05, 11:17   

Lily napisał/a:
an, to wiadomo, ale przecież dieta nie musi być restrykcyjna, żeby chudnąć. Ba, nawet mniej restrykcyjne, np. 1600 kalorii, które dają wolne tempo chudnięcia, są lepsze, bo potem nie ma takiego efektu jo-jo, skóra nie wiotczeje, ma czas się przystosować, nie wypadają włosy itd.


1600 nie jest restrykcyjne? ;)
wiem ze są diety z mniejsza ilością, ale dla mnie już przy 1600 bywa ciężko
Lily napisał/a:
Mnie się nigdy nie zdarzyło schudnąć przez ćwiczenia, a miałam parę 3-miesięcznych zrywów ćwiczeniowych - 0 zmian na wadze, 0 zmian w obwodach

Lily, ale zauważ, że nikt nie polecał wyłącznie ćwiczeń na schudnięcie.
A jeśli ruch/ćwiczenie może pomóc zjeść o 200 kal więcej, to dla mnie już coś :->
Ostatnio zmieniony przez an 2013-02-05, 11:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2013-02-05, 11:18   

an napisał/a:
1600 nie jest restrykcyjne? ;)
wiem ze są diety z mniejsza ilością, ale dla mnie już przy 1600 bywa ciężko

Hmm, a zdawało mi się, że pisałaś, że nie jesteś w stanie zjeść 2000 kalorii? Kiedy była mowa o tych wytycznych dla wegan i wegetarian?
Ja jem niestety ok. 2000 kalorii...
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Mnemozyne

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 390
Wysłany: 2013-02-05, 11:21   

an napisał/a:
Lily napisał/a:
an, to wiadomo, ale przecież dieta nie musi być restrykcyjna, żeby chudnąć. Ba, nawet mniej restrykcyjne, np. 1600 kalorii, które dają wolne tempo chudnięcia, są lepsze, bo potem nie ma takiego efektu jo-jo, skóra nie wiotczeje, ma czas się przystosować, nie wypadają włosy itd.


1600 nie jest restrykcyjne? ;)
wiem ze są diety z mniejsza ilością, ale dla mnie już przy 1600 bywa ciężko

To samo pomyślałam w pierwszej chwili, ale może dla osoby o siedzącym trybie życia to nie jest wcale tak mało, to dość istotny czynnik.
 
 
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 12 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2013-02-05, 11:23   

Lily napisał/a:
an napisał/a:
1600 nie jest restrykcyjne? ;)
wiem ze są diety z mniejsza ilością, ale dla mnie już przy 1600 bywa ciężko

Hmm, a zdawało mi się, że pisałaś, że nie jesteś w stanie zjeść 2000 kalorii? Kiedy była mowa o tych wytycznych dla wegan i wegetarian?
Ja jem niestety ok. 2000 kalorii...

Musiałaś mnie z kimś pomylić :D

Mogłabym jeść bez przerwy ;)
Tylko staram sie hamować, uwielbiam jeść i to co kaloryczne :roll:

ps zedytowałam poprzedni post
 
 
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 12 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2013-02-05, 11:29   

Mnemozyne napisał/a:
an napisał/a:
Lily napisał/a:
an, to wiadomo, ale przecież dieta nie musi być restrykcyjna, żeby chudnąć. Ba, nawet mniej restrykcyjne, np. 1600 kalorii, które dają wolne tempo chudnięcia, są lepsze, bo potem nie ma takiego efektu jo-jo, skóra nie wiotczeje, ma czas się przystosować, nie wypadają włosy itd.


1600 nie jest restrykcyjne? ;)
wiem ze są diety z mniejsza ilością, ale dla mnie już przy 1600 bywa ciężko

To samo pomyślałam w pierwszej chwili, ale może dla osoby o siedzącym trybie życia to nie jest wcale tak mało, to dość istotny czynnik.


Od 4 miesięcy staram się ograniczać, od miesiąca dokładnie notuję co jem i ile kal

Pracy nie mam takiej że ruch na te partie ciała które wymagają schudnięcia (praca ramionami i dłońmi, czasem więcej chodzenia, czasem stania)
Kiedy skończe pracę, mogłabym jeść cos non stop, pomimo że brzuch pełny, odczucie glodu mam inne, tak jakbym ciągle miała apetyt na coś.
Jadałam w tamtym miesiacu od 1500 kilka razy przez m.w. 1600, 1700, ale ostatnio niebezpiecznie znowu blisko 1900, wyliczyłam że średnio koło 1770 ostatnio :/
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2013-02-05, 11:31   

an napisał/a:
wyliczyłam że średnio koło 1770 ostatnio :/
A zapotrzebowanie sobie wyliczyłaś? Bo 1770 to też nie jest wiele. Dla mnie teoretycznie poniżej zapotrzebowania.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
surtsey 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2013
Posty: 354
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2013-02-05, 11:33   

DZiewczyny jeśli tylko by cwiczyć, to waga powinna albo stać w miejscu albo pójsć nieco w góre. Mięsnie ważą więcej niż tłuszcz. Za to efekty powinny byc widoczne w obwodach....
Ja podejrzewam, ze zzeram jakieś kosmiczne ilosci kalorii :-?
_________________



Moje szydełkowanie hxxps://plus.google.com/photos/106318404486701009772/albums/5869647476109245921?partnerid=gplp0
 
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2013-02-05, 11:34   

surtsey napisał/a:
Za to efekty powinny byc widoczne w obwodach....
No, po paru miesiącach robienia brzuszków powiększył mi się obwód w talii ;) Mięśnie rozrosły mi się na boki, a tłuszcz pozostał :P
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
moony 
wyjątek od reguły


Pomogła: 49 razy
Dołączyła: 25 Lis 2009
Posty: 3740
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-02-05, 11:59   

Dlaczego my się zawsze odchudzamy przed tłustym czwartkiem? :P

U mnie dzień 6, wczoraj kryzys - dużo za duzo zjedzone na wieczór i niekoniecznie zdrowo, dziś muffin gruszkowo-tymiankowy. Ech.
_________________
mój muzyczny blog ---> www.ewabujak.blogspot.com
hxxps://www.facebook.com/they.can.rock.me?ref=hl
 
 
surtsey 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2013
Posty: 354
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2013-02-05, 12:07   

Lily napisał/a:
surtsey napisał/a:
Za to efekty powinny byc widoczne w obwodach....
No, po paru miesiącach robienia brzuszków powiększył mi się obwód w talii ;) Mięśnie rozrosły mi się na boki, a tłuszcz pozostał :P

Jak robilam tylko brzuszki tez u siebie zaobserwowałam taką tendencję wiec przestałam :mryellow: i do teraz nie cwicze
_________________



Moje szydełkowanie hxxps://plus.google.com/photos/106318404486701009772/albums/5869647476109245921?partnerid=gplp0
 
 
 
Malinetshka 
Paulina


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5765
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-02-05, 12:23   

Dla mnie jest ciut za wcześnie na wiosenne porządki :P jednak psychicznie się przymierzam ;) więc dzięki za wątek.
Ale apetytu nie mam, co mnie akurat nie weseli... bo chciałabym chcieć wrzucić na ruszt coś zdrowego, a tak to zazwyczaj kończę z kanapką na talerzu.. No dobra, teraz piję koktajl sojowo-bananowo-truskawkowy+witD.. ale to jakieś święto niemalże :P
_________________
hxxp://www.myticker.eu/ticker/]
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2013-02-05, 15:49   

Nooo, ja przez jakiś czas robiłam rano koktajle, a teraz już mi się nie chce. Dziś zjadłam kromkę chleba z masłem...
Ale staram się jeść więcej warzyw, to jakiś plus chyba.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 12 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2013-02-05, 23:23   

Lily napisał/a:
an napisał/a:
wyliczyłam że średnio koło 1770 ostatnio :/
A zapotrzebowanie sobie wyliczyłaś? Bo 1770 to też nie jest wiele. Dla mnie teoretycznie poniżej zapotrzebowania.

Owszem, wyliczałam, moje jest jeszcze mniejsze (to znaczy w sytuacji, kiedy postanowiłam jednak zrzucić odrobinę)

Dodam jeszcze, że dziś od czasu m.w. kiedy tu przed południem pisałam (trochę wcześniej) do godz hmm 17.30 (w Polsce 18.30) skonsumowałam 1200 kal, i mogłabym jeść dalej, gdyby nie (wyjątkowo) inne sprawy które mnie zajęły, na szczęście.
Ale później dopełniłam do około 1760 (i nadal mam apetyt; fakt że brzuch pełny nic nie pomaga :(
To chyba musi być stres :/
 
 
maharetefka 


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 19 Gru 2008
Posty: 1566
Wysłany: 2013-02-06, 08:54   

No to i ja tradycyjnie cie przylacze ;-) . Odpuscilam sobie ostatnio dbalosc o to co wrzucam do brzuchola i przybylo niestety 4 kilogramy :roll: . Metoda, ktora wydaje sie dzialac to calkowite wykluczenie tluszczy typu olej/margaryna (w gotowych produktach tez). Lyzka stolowa siemienia lub pare orzechow zupelnie wystarczy. No i musze sie jakos zmusic i cwiczyc znowu (ale to juz nie na ten watek).
_________________
go vegan!
 
 
Mikarin 
szczylowa mama


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 2500
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2013-02-06, 09:16   

maharetefka, A ja muszę mieć swoje siemię i lniany rano, jakieś orzechy wieczorem, dopiero wtedy tracę na wadze - widać mój organizm potrzebuje tłuszczu, bo z niego też czerpie energię. Ale mówię, każdy organizm jest inny.
12 dostaję wypłatę, dietetyczka umówiona, do końca miesiąca mam nadzieję opracuje mi dietę i będę przeszczęśliwa. Może oduczę się tego śmieciowego sposobu jedzenia i wyrobie w sobie odpowiednie nawyki :D
_________________
hxxp://pierwszezabki.pl] hxxp://lilypie.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://www.kornela-m.blogspot.com/]blog? zapraszam!
SELER RULEZ! :D | Nie łączę wegetarianizmu z filozofią, więc jak czasem coś palnę - proszę o wyrozumiałość! Dziękuję :)
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?p=651569#651569]Zbieram na rower - zapraszam!
 
 
sanderrra 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 20 Sty 2012
Posty: 222
Skąd: Opole
Wysłany: 2013-02-06, 10:43   

Dziewczyny a co z ...tłustym czwartkiem? ]:-> Robicie sobie dyspensę? Mnie tak kusi żeby zrobić puszyste, słodziutkie pączusie... Ach! Na szczęście mąż, który odchudza się ze mną sprowadził mnie na ziemię. I zamówił sobie u mnie na jutro sałatkę owocową ;)
 
 
ropuszka 


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 17 Maj 2012
Posty: 576
Skąd: Wro / B-c
Wysłany: 2013-02-06, 11:47   

sanderrra napisał/a:
Dziewczyny a co z ...tłustym czwartkiem?


Szczerze: nie wiem. Ale to nie ze względu na dietę :-P
Po prostu nie wiem czy będę we Wrocławiu w czwartek - a tak bym zamówiła pączki z najadaczy
a do dzisiaj wieczorem muszę podjąć decyzję :roll:
 
 
Mikarin 
szczylowa mama


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 2500
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2013-02-06, 13:07   

]:-> ]:-> ]:-> ]:-> ]:-> ]:-> ]:-> ]:-> ]:-> ]:-> ]:-> ]:-> ]:-> ]:-> ]:-> ]:->
hxxp://cjg.gazeta.pl/CJG_Katowice/1,104386,13330096,Weganie_tez_jedza_paczki__Zobacz_jak_je_zrobic.html
_________________
hxxp://pierwszezabki.pl] hxxp://lilypie.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://www.kornela-m.blogspot.com/]blog? zapraszam!
SELER RULEZ! :D | Nie łączę wegetarianizmu z filozofią, więc jak czasem coś palnę - proszę o wyrozumiałość! Dziękuję :)
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?p=651569#651569]Zbieram na rower - zapraszam!
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2013-02-06, 16:00   

Mnie się zdaje, że dieta jest po to, żeby się nauczyć korzystać z takich przysmaków okazjonalnie, a nie żeby:
- przestać je jeść całkowicie (mało komu się uda)
- zacisnąć pasa, nie jeść prawie nic przez miesiąc, schudnąć, a potem się rzucić.
Ja jak się odchudzałam to przynajmniej raz an tydzień maiłam obżarstwo, tylko że jak np. gdzieś jechaliśmy i zjadłam pizzę, to potem wieczorem w domu już nic nie jadłam albo coś bardzo lekkiego. I jakoś to się kalkulowało, że systematycznie spadała waga.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Mikarin 
szczylowa mama


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 2500
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2013-02-06, 16:42   

Lily, odmawianie sobie wszystkich słodyczy to takie troche katowanie siebie. Ja sobie pozwalam na kostkę dziennie, jakiegoś cukierka wieczorem - i wtedy waga mi idzie w dół. Jak się powstrzymywałam - dupa, waga szła w górę, potem zjadałam na raz całą tabliczkę albo jedno piętro ptasiego mleczka i trzy kilo do przodu :roll: Poza tym DIETA to trwała zmiana nawyków żywieniowych, prowadząca do uregulowania wagi ciała. Ja idę wg tej filozofii - nie chcę schudnąć na raz, chcę być chuda zawsze :oops:
_________________
hxxp://pierwszezabki.pl] hxxp://lilypie.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://www.kornela-m.blogspot.com/]blog? zapraszam!
SELER RULEZ! :D | Nie łączę wegetarianizmu z filozofią, więc jak czasem coś palnę - proszę o wyrozumiałość! Dziękuję :)
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?p=651569#651569]Zbieram na rower - zapraszam!
 
 
sanderrra 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 20 Sty 2012
Posty: 222
Skąd: Opole
Wysłany: 2013-02-06, 17:21   

Lily, zgadzam się z Tobą. Odchudzałam się ostatnio na początku studiów (2009) i nie katowałam się jakoś na siłę poprzez całkowite odstawienie słodyczy. Znam siebie i wiem, że w takiej sytuacji wytrzymałbym maksymalnie dzień, a potem napchałabym się czekoladą do porzygu. W sumie kiedyś tak robiłam i stąd wzięła się u mnie bulimia. Nic dobrego. Dlatego jem zawsze to, na co mam ochotę, ale staram się robić to z umiarem.

Tym razem chodzi mi bardziej o zmianę nawyków żywieniowych na zdrowsze - a pączki (jedzone bardziej dla tradycji, nie dla "smaka") do idealnej diety nie należą. Chociaż te kilka kilo mniej na wadze jest zawsze mile widziane :-D
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2013-02-06, 18:54   

Mikarin napisał/a:
chcę być chuda
Aż tak? A byłaś kiedyś? :)
sanderrra napisał/a:
a pączki (jedzone bardziej dla tradycji, nie dla "smaka") do idealnej diety nie należą
Można upiec :P Swoją drogą dziś próbowałam, wyszły mi bułki :P
Aaa, przyszło mi na myśl, że zamiast pączków można by zjeść jabłka w cieście :)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
priya 

Pomogła: 77 razy
Dołączyła: 12 Lis 2008
Posty: 5315
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2013-02-06, 19:07   

Lily, a wg jakiego przepisu próbowałaś? Bo ja jutro też chciałam pieczone robić, ale trochę mam obawy.
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2013-02-06, 19:21   

Mniej więcej tego hxxp://cobylonaobiad.blox.pl/2012/02/Pyszne-pieczone-paczki.html - tylko połowi i z pełnoziarnistej mąki... Może za krótko wyrabiałam, cukier się nie rozpuścił :P
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Mikarin 
szczylowa mama


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 2500
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2013-02-06, 20:35   

Lily napisał/a:

Mikarin napisał/a:
chcę być chuda
Aż tak? A byłaś kiedyś?
2006-2009 wchodziłam w rozmiar 36/38, przy 172 cm i 67 kilo wagi. Teraz wystarczy mi 70 kilo i będę szczęśliwa :)
_________________
hxxp://pierwszezabki.pl] hxxp://lilypie.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://www.kornela-m.blogspot.com/]blog? zapraszam!
SELER RULEZ! :D | Nie łączę wegetarianizmu z filozofią, więc jak czasem coś palnę - proszę o wyrozumiałość! Dziękuję :)
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?p=651569#651569]Zbieram na rower - zapraszam!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,62 sekundy. Zapytań do SQL: 7