wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co podajecie kotom do jedzenia
Autor Wiadomość
emotikona 
emotikona

Dołączyła: 18 Sty 2016
Posty: 11
Wysłany: 2016-01-18, 09:47   Co podajecie kotom do jedzenia

Widzę, że jest sporo osób, które mają koty. też nalezę do takiego grona. Nasz kocur ma prawie dwa lata. Dawno po sterylizacji ogólnie zdrowy, tylko coś dzieje się z jego apetytem. Mniej je i odrzuca mięso surowe, które wcześniej jadł chętnie. Szukam karm mokrych. Jakie jedzą Wasze koty?
_________________

 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-18, 15:38   

A czy sprawdzalas czy to nie wzgledy zdrowotne?
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
samolociara

Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 12
Wysłany: 2016-01-22, 08:48   karma

Może po prostu mu coś się przejadło. Chociaż ciężko przestawić kota na inne jedzenia. Mój mimo, że miał zmieniane (nie marke, tylko smaki) to tez w pewnym momencie zaprotestował : ) Może zamiast surowego gotuj mu, co do karmy to u nas kot je mało. To tez zależy, gdzie jestem na zakupach. W Tesco kupowałam Prevital.
 
 
wojtek.and 

Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 23
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-01-25, 10:12   

Cena/jakość: tylko Grau. Nigdy mnie ta karma nie zawiodła, żadnych zatruć ani luźnych kup. Wersja oczywiście bez zbożowa. Nie słyszałęm o kocie który by po tej karmie miał problemy. Powszechnie używana przez hodowców. Tej samej firmy jest Christoferus, ale u mnie nie wygląda tak ekonomicznie bo nie ma dużych pakietów w niższej cenie.

Jeżeli jestes z Krakowa mogę dać Ci jedną puszkę do sprawdzenia.

To sa karmy bytowe więc nie mają konsystencji Applaws, tylko mielonki mimo tego koty bardzo chętnie ją jedzą. Każdy kot ma swój smak, więc najlepiej kupić na początku mix smaków i wyczaić które lepiej smakuje.
 
 
eMka 

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 20 Paź 2009
Posty: 1408
Wysłany: 2016-02-14, 21:43   

Jednym okiem przeczytałam tytuł wątku "czy podjadacie kotom jedzenie?".
Chyba czas spać :p
 
 
kocham_tramwaje 

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 07 Wrz 2008
Posty: 997
Wysłany: 2016-03-02, 09:26   

eMka napisał/a:
"czy podjadacie kotom jedzenie?"

lowe <3 :lol:
_________________
hxxps://www.facebook.com/pages/Poduszkarka/1391382977755418?ref=hl
hxxps://www.facebook.com/pages/Flash-Decor/114932025350210?bookmark_t=page
 
 
 
Fatty 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 1192
Wysłany: 2016-03-02, 09:58   

eMka napisał/a:
Jednym okiem przeczytałam tytuł wątku "czy podjadacie kotom jedzenie?".


:mryellow: :mryellow: :mryellow:

Mnie ostatnio chłop podejrzewał o podjadanie kiełbasy(a wkroiłam mu ją do jego wersji sosu soczewicowego- zjadł i nie zauwazył, ze to nie-wege było) - kotu mogłabym podjadać bez ryzyka jakichkolwiek podejrzeń :lol:
 
 
Kinga753

Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 1
Wysłany: 2016-07-11, 13:03   

ja kotu podaję przeważnie suchą karmę, czasem mieszam ją z mokrą i podaje pierś. kupuje karmy na apetete przekonałam sie do nich fajną ofertą cenowa, moje koty jeszcze nie miały problemów po zjedzeniu karmy od nich :)
 
 
strzyga 


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 19 Wrz 2012
Posty: 845
Skąd: Kato
Wysłany: 2016-07-11, 13:46   

Kinga753 napisał/a:
ja kotu podaję przeważnie suchą karmę, czasem mieszam ją z mokrą i podaje pierś

Dżizas, odważnie. I nie gryzie Cię?
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2016-07-11, 17:01   

strzyga, hahahaha
 
 
LucySky 
Monika Z.

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 126
Skąd: Kraków nh
Wysłany: 2016-07-11, 21:06   

Kinga753 napisał/a:
kotu podaję przeważnie suchą karmę, czasem mieszam ją z mokrą i podaje pierś
:mryellow: piersi jeszcze kotom nie podawałam, chociaż laktacja trwała podczas gdy one mieszkały z nami. Ale nigdy się nie dopominały, może nie wpadły na to.... ;-) fajnie to musi wyglądać w poczekalni u weta, jak się kotu pierś podaje.
 
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2016-07-11, 22:06   

LucySky napisał/a:
fajnie to musi wyglądać w poczekalni u weta, jak się kotu pierś podaje.
:D
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
stella

Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 2
Wysłany: 2016-07-20, 15:33   

Hehe, mój kot też je chętnie pierś...kurczaka :) surową na kawałki albo podgotowaną w sosiku. A z karm je Iams od urodzenia, taką mu pierwszą kupiłam, a że mu przypasowała to nie zmieniam (marki bo rodzaje kupuję różne). Jemu odpowiada smak, mi cena i skład.
 
 
renka 
mama sama

Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 3354
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-08-10, 09:34   

Podpinam się;)
Z tego względu, ze zdecydowałam się na adopcje kociaka to mocno nurtuje mnie temat żarcia dla kotow. Kot jest drapieżnikiem, zatem musi zywi się miechem? Nie ma opcji zrobienia z kota wege zwierza czy to byłoby wbrew kociej naturze?
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]

Ostatnio czytane:
1) HAWKINS P., Dziewczyna z pociągu
hxxp://bonito.pl/k-1098909-dziewczyna-z-pociagu
2) KRAJEWSKI M., Władca liczb
hxxp://bonito.pl/k-1318363-wladca-liczb
3) KRAJEWSKI M., Arena szczurów
hxxp://bonito.pl/k-1301314-arena-szczurow

 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2016-08-10, 19:26   

renka: moje jedzą gotowce typowo kocie w sklepie dla zwierzaków, dostosowane do ich potrzeb np. kociak, sterylizacja, choc coś liściastego, bób itp potrafią skubnąc lub zwędzic (trawę mają). Nie podaję nabiału (mleka, sera....), jajko zignorowane ... zatem mam kocich tradycjonalistów. Zasmakowała im wędlina sojowa, pastą ze strączków też nie pogardzą ale jednak pasza przeznaczona na drapieżników ich rasy.
Kiedyś trafiłam na art., zerknij:
hxxp://wybierzmiska.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=78&Itemid=97
hxxp://ulicaekologiczna.pl/umysl-i-cialo/weganskie-zwierzeta-sens/

Pochwal się nowym domownikiem.
Ostatnio zmieniony przez Agnieszka 2016-08-10, 20:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-10, 20:01   

Agnieszka napisał/a:

Kiedyś trafiłam na taki artykuł, zerknij:
hxxp://wybierzmiska.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=78&Itemid=97


Stary dość, więc nie ma jeszcze info o tym co u nas na rynku. Jest Ami Cat i Benevo. Kotka moich rodziców jest tak żywiona już ok.8 ? lat
Jakby co-z kotkami jest trochę łatwiej niż z kocurami w kontekście vege diety- u kocurków warto częściej badać mocz. Ale ogólnie warto badać niezaleznie od diety ;)
Polecam info stąd: hxxp://www.vegancats.com/veganfaq.php
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2016-08-10, 20:05   

No i tradycyjnie dużo zależy od kota. Zje albo nie daną karmę.
Teraz panuje BARF-ne szaleństwo zresztą, ale tego to ja w ogóle nie planuję i sobie nie wyobrażam. Moje nie chciały Ami, jedzą karmę z mięsem.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2016-08-10, 20:16   

Alispo: tak to stary art., zastanawiałam się biorąc kota czy zmieniac mu dietę ale karmy wege nie chciał. Ok miał swoje przyzwyczjenia, choc te moje koty ładnie wchodzą w inne żarcie i nie ma większego problemu ze zmianą pokarmu (mięsny wariant).
Oba koty nie są też fanami ryb i robaków morza ani pokarmów na ich bazie ale żywy ślimak czemu nie, czasem się trafi podobnie jak robak, pająk... Akcja polowanie.
Miałam dylemat biorąc mięsne stworzenia ale zaakceptowałam coś, czego nie zmienię.
Ostatnio zmieniony przez Agnieszka 2016-08-10, 20:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
renka 
mama sama

Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 3354
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-08-10, 20:16   

Ceny vege kociej karmy raczej przerastaja moje możliwości finansowe:( Zależy ile taki kot będzie zjadać. I z tego co na szybko wyguglałam w tel.to sa to suche army. A mokre vege też są? Nie wspomnę, że vege karm psich jest od zatrzęsienia (np.w urban vegan zerkałam).

Agnieszka - na razie decyzja zapadła, bo dywagowałam czy pies czy kot;) wstępnie mam nagraną kicię, która obecnie przebywa na Mazurach (podrzutek stajenny), ale nie napalam się, bo już kiedyś napaliłam sie na suczkę i nic z tego nie wyszło. Do końca miesiaca będę wiedziała. Zawsze pozostaje schronisko wrocławskie. Na razie zbieram różne info i powoli zabieram się do kompletowania kociej wyprawki;)
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]

Ostatnio czytane:
1) HAWKINS P., Dziewczyna z pociągu
hxxp://bonito.pl/k-1098909-dziewczyna-z-pociagu
2) KRAJEWSKI M., Władca liczb
hxxp://bonito.pl/k-1318363-wladca-liczb
3) KRAJEWSKI M., Arena szczurów
hxxp://bonito.pl/k-1301314-arena-szczurow

 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2016-08-10, 20:52   

renka: ja też miałam zamiar przetransportowac naszą wiejską znajdkę, oczywiście odrobaczenie, świerzb i pewnie jeszcze coś by wynikło.... ale sytuacja potoczyła się inaczej.
Popatrz, poszukaj nie tylko schronisk ale i domów tymczasowych (polecam taką opcję). Może Ali coś podpowie.
Pierwszego kota planowałam takiego rocznego, najlepiej kotkę, socjalizowanego a trafił nam się "latynos" ok 4 miesięcy, który kompletnie nie był nami zainteresowany (byłyśmy na zapoznaniu) a w rezultacie sam wmeldował się w transporter i jest niesamowity. Kotka już miała inną historię, na cito decyzja, niesie w sobie dużo rzeczy ale pokonuje traumy, jest wdzięczna, fajna, kochana ale inna zapewne przez swoje doświadczenia niż nasz pierworodny kocur domowy (ale wiedziałam na kogo się decyduję).
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2016-08-10, 20:52   

zdublowałam więc usunięte
 
 
kira 
autumn lover


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 26 Lut 2014
Posty: 290
Wysłany: 2016-08-10, 21:46   

moje jedzą mięsną karmę i nie mam z tym problemu. kot to drapieżnik, moje polują na muchy, ćmy, a gdyby wychodziły na dwór to pewnie zjadałyby myszy i inne. dla mnie najważniejsze jest ich zdrowie (po perypetiach z sikiem Stefki drżę na samą myśl, że mogłabym je skrzywdzić nieodpowiednią karmą).
_________________
sometimes you make choices and sometimes choices make you.
 
 
margot

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1321
Wysłany: 2016-08-10, 22:03   

Moje jadły różnie , ale najstarsza dobrze ponad 18-letnia Stokrotka zawsze dostawała mięso , teraz najmłodsza tylko je karmę Purizon, dwie jedzą domowe i Purizon , a stokroć tylko domowe , teoretycznie to taki BARF, tylko ,ze względu na wiek Stokrotki (uwielbia surowe , ale jak zje częściej niż 2-3 razy w tygodniu to mocno wymiotuje) i jesienne kłopoty Pyzy z jelitami oraz kompletna anoreksją na jesieni( wyniki były super , kot nie jadł, leczę teraz homeopatycznie) w formie gotowanej i tylko częściowo surowej ,ale suple wszystkie jak w BARF-ie
No kot to mięsożerca, psa bym przestawiła, zresztą ja jako nastolatka miałam psa wegetarianina (tylko kości jadł , reszta ze zwierzęcia była dla niej niejadalna) , to był Elzy wybór , nie było wtedy żarcia dla psów(kotów) jadła domowe wegetariańskie i była zdrowa

U kota nie zaryzykuję, karmy tez bym nie chciała dawać ,ale Margotka jest uparta i na razie nie chce przejść na domowe :-| , zresztą taka opcja jest najtańsza i chyba najzdrowsza dla kotów, choć mi trochę nie tego jak chodzę po mięso, no mam koty bo tak się złożyło ,że trzeba było je ratować, a są niewychodzące i to ja czy mi miło czy nei miło muszę im zapewnić , najlepsze dla ich zdrowia jedzenie
 
 
renka 
mama sama

Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 3354
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-08-10, 22:36   

A dlaczego kocia vege karma może negatywnie wplywać na ukł. moczowy?
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]

Ostatnio czytane:
1) HAWKINS P., Dziewczyna z pociągu
hxxp://bonito.pl/k-1098909-dziewczyna-z-pociagu
2) KRAJEWSKI M., Władca liczb
hxxp://bonito.pl/k-1318363-wladca-liczb
3) KRAJEWSKI M., Arena szczurów
hxxp://bonito.pl/k-1301314-arena-szczurow

 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2016-08-11, 09:06   

Pewnie ze względu na niedobór tauryny.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,4 sekundy. Zapytań do SQL: 11