wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stewia w proszku i w płynie
Autor Wiadomość
Magdalena

Dołączył: 04 Lip 2007
Posty: 159
Wysłany: 2007-11-03, 22:27   Stewia w proszku i w płynie

Hej dziewczyny od dłuzszego czasu nie stosuję cukru i używam stewii ale mam ta w proszku. Jest tez w płynie i np chciałabym ja wykorzystac jesli mozan do herbaty. Która jest jest lepsza? Co zawiera ta w płynie, bo nie sądzę zeby to była tylko stewia i woda...
 
 
magdusia 

Pomogła: 42 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 1992
Skąd: HRLM
Wysłany: 2007-11-04, 01:46   

a stewia w płynie jest dostępna w Polsce?wiem że w stanach to i owszem .
Ja czasami słodzę herbatę tą w proszku.
_________________

hxxp://alterna-tickers.com]
"Każdy jest geniuszem. Ale jeśli zaczniesz oceniać rybę pod względem jej zdolności wspinania się na drzewa, to przez całe życie będzie myślała, że jest głupia." A. Einstein
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-11-04, 14:30   

Na stronie hxxp://www.natura24.pl/index.php?main_page=index&cPath=6_7 np.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
magdusia 

Pomogła: 42 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 1992
Skąd: HRLM
Wysłany: 2007-11-06, 09:50   

wiecie jakoś nie mam do tych produktów zaufania,np.ten proszek jest biały i jest napisane-produkt rafinowany.Słyszałam że ten płyn jest zupełnie przezroczysty,a normalny wywar ze stewii przecież nie był by taki.
_________________

hxxp://alterna-tickers.com]
"Każdy jest geniuszem. Ale jeśli zaczniesz oceniać rybę pod względem jej zdolności wspinania się na drzewa, to przez całe życie będzie myślała, że jest głupia." A. Einstein
 
 
Jattaveien 
Ania

Dołączyła: 11 Lis 2008
Posty: 216
Skąd: Norway
Wysłany: 2008-12-21, 21:25   

Kochane - wątek stary ale to nic. Pytanko mam o stewię. Kupiłam ją ostatnio - tą w proszku i tak się cieszyłam, że problem cukru już odpadł a tu ta stewia mi nie podchodzi - kurde nie dobra jest - całkowicie zmienia smak. Czy wy też macie takie odczucie co do jej niedobrego smaku? A da się go jakoś zniwelować - nawet go w ciastkach które upiekłam czuć.... :evil:
 
 
 
bioantidotum 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 12 Sie 2009
Posty: 65
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-12, 21:15   

Witaj,
Jeśli chodzi o stewię to ważne jest gdzie ją kupujesz i jakiej jest jakości. Od tego zależy jej smak i właściwości. Bo stewia to nie tylko słodzik, ale też roślina o właściwościach leczniczych, ale to pewnie wiesz.
Stewia powinna być zbierana przed kwitnieniem, wtedy kiedy listki są jasno zielone. Ważne jest również gdzie rośnie, ale to też raczej dotyczy wszystkich roślin które spożywamy.
Niestety od kilku miesięcy szukałam takiej stewii i nie znalazłam aż do teraz. Ponieważ prowadzę sklep i poszukuję do niego towarów tylko najwyższej jakości z kontrolowanych upraw (najlepiej certyfikowanych), to chciałam również znaleźć stewię, która spełni moje oczekiwania. Mam wrażenie, że znalazłam. Jestem w trakcie testowania.
Proszę nie traktować mojego wpisu jako reklamy. Chciałam tylko niestety dodać, że na polskim rynku nie ma wysokiej jakości stewii, która smakowałby "zjadliwie". Wynika to z wielu przyczyn, a przede wszystkim z tego że nie jest oficjalnie dopuszczona do obrotu. Mówiąc szczerze obwiałabym się kupować od tych którzy handlują nią np na Allegro, bo nie wiadomo co to do końca jest.
Mam nadzieję, że moje testy przebiegną pozytywnie i będę mogła zaproponować lepszą jakość i smak.
Ze względu na właściwości tej rośliny z pewnością lepiej jej używać niż cukru. Ja niestety lubię słodkie :cry: i stąd moje poszukiwania....
Na pewno jej smak jest inny niż cukru, ale do wszystkiego można się przyzwyczaić, szczególnie biorąc pod uwagę że zdrowie mamy tylko jedno.
Pozdrawiam
 
 
pomarańczka
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-12, 21:44   

Ja używam stewii w proszku,ale nie każdego dnia ,jest zielona i ma taki nieciekawy zapach - gloniasty.Na samym początku jak powąchałam to było mi niedobrze,ale teraz jest już inaczej . Wcale nie używamy cukru, no czasem ja ( brązowego) no i czasem jakieś słodkości ,ale nie jestem uzależniona. Po stewii zaobserwowałam,że nie ma się ochoty na słodkie, ale teraz zjadłam i jest o.k nie jestem niewolnikiem niczego.Mamy też pastę do zębów ze stewią i jest bardzo fajna.Używałam też płynu do mycia własnego wyrobu wywar z orzechów piorących + stewia( rewelacja dla osób z chorobami skóry,a także przy suchej swędzącej skórze)Co do stewii w płynie to się nie wypowiadam ,bo nie miałam sposobności spróbować.Zamówiliśmy ją internetowo,nie było łatwo,ale się udało.Moi rodzice chcą ją posadzić,zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.
 
 
bioantidotum 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 12 Sie 2009
Posty: 65
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-12, 22:43   

Posadziłam w tym roku 5 krzaczków stewii na działce (w maju) i nie wiem dlaczego, ale bardzo wolno mi rosną. Jest już połowa sierpnia a one są bardzo słabe. Nie wiem co może być przyczyną, bo posadziłam w trzech różnych miejscach (nasłonecznione, półcień i zacienione). Podlewane jak należy, tyle że nie używam żadnych nawozów. Czy ktoś ma jakieś doświadczeniu w hodowli ?
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2009-08-13, 14:24   

hxxp://botanika-w-sieci.w.interia.pl/stevia.htm tu jest trochę o hodowli stewii
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Mirka

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 999
Wysłany: 2009-08-13, 16:34   

Dałam się jak dziecko zrobić w bambuko przez sklep internetowy www.sklepdietetyczny.pl kupując 300 pastylek stewii w małych pastyleczkach.
Informacja o produkcie odsyłała do Wikipedii.
Dopiero z informacji na opakowaniu dowiedziałam się , że jest to preparat do zewnętrznego użytku, do pielęgnacji zębów i jamy ustnej.
Spożywanie zabronione.
 
 
bioantidotum 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 12 Sie 2009
Posty: 65
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-13, 20:35   

Mirka napisał/a:
Dałam się jak dziecko zrobić w bambuko przez sklep internetowy www.sklepdietetyczny.pl kupując 300 pastylek stewii w małych pastyleczkach.
Informacja o produkcie odsyłała do Wikipedii.
Dopiero z informacji na opakowaniu dowiedziałam się , że jest to preparat do zewnętrznego użytku, do pielęgnacji zębów i jamy ustnej.
Spożywanie zabronione.


Wiesz co - NIEKONIECZNIE DAŁAŚ SIĘ ZROBIĆ JAK DZIECKO - to z pewnością nie jest preparat do zewnętrznego użytku. Niestety sklep, który Ci to sprzedał powinien Cię o tym poinformować, że na opakowaniu znajdziesz takie "cuda".
A dzieje się tak tylko i wyłącznie dlatego że stewia jest niedopuszczona do obrotu w całej UE jako środek spożywczy. Niestety legalnie jako środek spożywczy można ją kupić tylko w Australii i Nowej Zelandii. Tam bardziej dba się o zdrowie społeczeństwa.
A to wszystko za sprawą potentatów na rynku cukru tj. producentów cukru rafinowanego. Walka będzie trwała, ale jest nadzieja. Póki co można kupić stewię, która na opakowaniu będzie miała informacje że jest tylko do użytku zewnętrznego, albo tak jak ja zamierzam ją sprzedawać, będzie to produkt kolekcjonerski :(
To niestety szara prawda, bo trudno jest wygrać z korporacjami.
Byłam na stronie tego sklepu - to co kupiłaś to słodzik ze Stewii. Niestety produkt przetworzony i niepełnowartościowy tak jak naturalny proszek z liści stewii. Mimo wszystko jest to stewia, tylko w innej postaci. Nie znam składu pastylki, ale tak mi się wydaje.
Informacja o tym że produkt jest legalny potwierdza tylko to, o czym wcześniej pisałam. Na etykiecie musi być inna informacja niż to, że jest to produkt spożywczy.
Mam nadzieję, że pomogłam.
pozdrawiam
S
Ostatnio zmieniony przez bioantidotum 2009-08-14, 07:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
frjals 
ískalt tófa


Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1706
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-08-13, 21:26   

Mirka napisał/a:
preparat do zewnętrznego użytku

czasami na ziołach, które kupuję piszą, że są do użytku zewnętrznego - np na jeżówce, którą przecież mozna pić jako napar. Przyczyna? Inna stawka vatu dla ziół (czy produktów) do użytku wewnętrznego i zewnętrznego.
_________________

 
 
bioantidotum 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 12 Sie 2009
Posty: 65
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-23, 23:01   Stewia dostępna w moim sklepie

Witajcie,
Zapowiadałam że będzie, ale długo czekałam na dostawę i jest ! Stewia w proszku. Pakowana po 50 g. Jeśli ktoś chciałby pakowaną po więcej, to wystarczy napisać do mnie maila.
Pochodzi z Paragwaju, producent: Amazonas
Zapraszam !
hxxp://bioantidotum.pl/pl,product,586338,stewia,stevia,rebaudiana,proszek,50,g.html
Przy zamówieniach - na hasło WEGEDZIECIAK 2 % zniżki - proszę wpisać w uwagach

stewia.jpg
Plik ściągnięto 35537 raz(y) 18,07 KB

 
 
wercia

Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 1
Wysłany: 2010-02-23, 17:38   Re: Stewia w proszku i w płynie

najlepsza jest stewia w proszku poniewaz składniki mineralne w niej zawarte sa łatwiej przysfajalne niz w płynie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 14