wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Piekło krów w typowej hodowli
Autor Wiadomość
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2010-09-28, 21:44   

eva napisał/a:
trawa zioła


stoją sobie dwie krowy na łące, jedna z nich zatacza się ze śmiechu. Druga pyta ją: A tobie co tak wesoło? Na co ta pierwsza odpowiada: nie wiem, to chyba po trawie... ;-)
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
eva 
zielono mi

Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 16
Wysłany: 2010-09-28, 21:45   

a jak Ty rozwiązujesz tą problematyczną kwestie bo pisałaś że nie jesteś weganką ...ja szczerze mówiąc nie patrzyłam na to z takiej perspektywy dobrze że to naświetliłaś

[ Dodano: 2010-09-28, 22:56 ]
więc jedyną metodą jest w takim razie całkowite wyeliminowanie z diety nabiału...
_________________
eva
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-28, 22:05   

A jesli nie sztuczne zaplodnienie to znaczy,ze potrzeba wiecej bykow,skoro nasienie nie jest pozyskiwane "hurtowo".A to znaczy-wiecej rzezi.
Swoją drogą-warto sprawdzic jakie sa reguly ekologicznego mleczarstwa,bo moze tyle w tym wolnosci co w wolnowybiegowym chowie kur-1 mały otwor na sporo kur... :-?
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
yegua-ha 


Dołączyła: 15 Wrz 2010
Posty: 7
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-01-18, 10:13   

Artykuł jest pewnie o jakiejś skrajnie złej sytuacji. Wierzę, że zazwyczaj aż tak źle nie jest. Byłam kiedyś w tzw. wzorcowej oborze. Czyściutko, widnie, bez brzydkich zapachów, krówki zadbana, wypuszczane na pastwisko, słowem sielanka. Ale co z tego? Myślałam, ze serce mi pęknie przy zwiedzaniu cielętnika. Maluszki zamiast być z mamami stały w małych przegródkach i próbowały zwrócić na siebie uwagę przechodzących osób. Lizały każdą rękę. I to muczenie krów z daleka... Obora była naprawdę super, ale pijąc mleko (które uwielbiam, niestety), wiem, ze odbieram je jakiemus cielakowi.
 
 
vegancat 

Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 16
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2011-01-21, 11:39   

Dla mnie jedzenie nabialu od krow z chowu przemyslowego jest gorsze od jedzenia miesa. Te biedne stworzenia cale zycie sa wykorzytstywane...cale zycie cierpia a pozniej w ramach podziekowania dostaja w łep. Sadze ze wolalyby sobie tego oszczedzic i podzielic los krów w chowie na mieso, czyli dostac w łep troche wczesniej...hipokryzja jest nie jedzenia miesa a spozywanie nabialu...
 
 
 
slaw_mir 
młody tata


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 247
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2011-01-30, 14:18   

"Nietykalność krów jest dla mnie jednym z najcudowniejszych fenomenów w historii ludzkości, gdyż przenosi człowieka poza ramy jego gatunku. Krowa jest dla mnie symbolem całego świata przed-ludzkiego. To w związku z krową człowiek zmuszony jest do zdania sobie sprawy ze swej tożsamości ze wszystkim, co żyje. […] Ochrona krów to jakby symboliczna ochrona wszelkiego niemego stworzenia bożego. […] Apel tych mniej rozwiniętych istot jest tym bardziej przemożny, że nie wyraża się w słowach." W taki sposób o krowach mówił Gandhi w miejscu, gdzie żyło mnóstwo krów.
Daleko nam do tego.
Krowa w gospodarstwie ekologicznym to także źródło nawozu...
a mleko z ekologicznych gospodarstw najczęsciej trafia do Danone... :-/
 
 
bodi 
lucky lucky me :)


Pomogła: 91 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 4234
Skąd: UK
Wysłany: 2011-01-30, 23:54   

sław_mir, niestety życie krów w Indiach dalekie jest od tej sielanki, ubój ich jest nielegalny w tym kraju więc transportuje się je w nieludzkich warunkach po to by zarżnąć za granicą, na skóry.
_________________

 
 
slaw_mir 
młody tata


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 247
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2011-01-31, 09:58   

Gdy brak świadomosci to zawsze znajdzie się sposób aby przeskoczyć zakazy. Dawniej krowa była świeta ze względów praktycznych. Europejczyk widział tam tylko niewykorzystane zasoby mięsa.
 
 
maharetefka 


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 19 Gru 2008
Posty: 1566
Wysłany: 2014-01-13, 15:48   

Nie chce zakladac nowego tematu, wiec wklejam filmik tutaj. Musze przyznac, ze dawno mnie tak nic nie zaszokowalo :evil: :shock: hxxp://www.youtube.com/watch?v=Nmkj5gq1cQU
_________________
go vegan!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12